Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

-= OUKITEL K10000 =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Fájdalom, hogy bár néhány távol-keleti gyártók érzi igazán, hogy mi hiányzik valójában a mostani okostelefonokból, de ők meg a 'nagy' gyártók kötelezően megugrott dolgait (formaterv, kijelző, kamera) képtelenek hozni.

Egy ilyen 10 000 mAh-s aksit egy Helio SoC mellé, 5-5,5"-os FHD kijelzővel, normálisabb formatervvel, picit korrektebb kamerával ha kihoznák 100e Ft körül, számomra ideális lenne.

Nem sokallom az árát, de a formaterv nem tetszik, és 5,5"-ra azért FHD már illenne. Meg egy picit erősebb SoC. Viszont plusz pont, hogy itt nem a RAM-on spórolnak, mint a Samu vagy az LG....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Brutális ez az akkuidő, lehet, hogy már csak a miatt veszek egy ilyen telefont. :)

***

(#3) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem a külsővel semmi bajom. Sokkal jobb, mint az unalmas szappantartó forma. A nagy akksinak meg ez az ára, a nagy tömeg. Azért lehet, húzná a gatyámat.:) Ha ezt az üzemidőt megcsinálják 150g körül, egy megfelelően erős soc-val, az lesz az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#4) gerii


gerii
addikt

Nekem külsőre tetszik, az a fém keret tekintélyes darab. A vastagsága helyett inkább a tömege lehet zavaró, ezt már nem hordja senki rövidgatyában :D

(#5) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Erre az akku időre már lehet alapozni. Követhetnék a példát.

(#6) galaxys80 válasza Fejvadi (#5) üzenetére


galaxys80
veterán

Kétlem, hogy az emberek többsége féltéglát szeretne a zsebében cipelni.

(#7) bollokcs80 válasza Fejvadi (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ha ekkora nem is, de 3000-4000 mAh-ás lehetne szériatartozék minden valamirevaló telefonban. Nekem nem kell, hogy papírvékony meg pillekönnyű legyen.

Kár a chipsetért, valami picit combosabb MTK-val igazán ütős ajánlat lenne.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#8) darvinya


darvinya
titán

Tetszik, azaz nagyon bejön kinézet.
De közel 100eFt-ért jobb HW-t tudnék elképzelni, mert ez így nagy aksi ellenére sem vonzó.

Én sokkalom a Tetszik plecsnit, még ha nincs ilyen másik, és ez az árának köszönheti.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9) Wesder


Wesder
félisten

Az én telóm spec-re ugyan ez, csak 4000mah akku van benne, és 35 ezredes volt EU raktàrból. Tetszik ez a telefon, de az a 6000+mah nem érne meg nekem ekkora felàrat sajnos.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) Dr. Romano válasza galaxys80 (#6) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Igazából már annyira mindegy hogy féltéglát vagy tepsit teszel a zsebedbe, lassan úgyse fér bele egyik sem.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Wesder válasza Dr. Romano (#10) üzenetére


Wesder
félisten

De ez féltégla-tepsi :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) Gabboo


Gabboo
tag

Feleségemnek kinéztük a K4000-et, ami strapafonnak is elmehetne: [link], és nem is olyan drabális tégla.
Mondjuk arra kíváncsi lettem volna, hogy a K10000 is tud-e ilyet. :)
Egy MA-s tesztet szívesen olvasnék arról is.

(#13) Wesder válasza Gabboo (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Az igen b+ :DD :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) rdt89


rdt89
addikt

Szerintem rohadt egyedi és szép külsője van, és tényleg akkumulátor téren nagyot domborított felesleges bármilyen kímélő meg takarékos módot bekapcsolni, mert 1 nap alatt lemeríteni művészet. :D

(#15) novinyul válasza rdt89 (#14) üzenetére


novinyul
veterán

Egy nap alatt nem fogod tudni lemeríteni! Még nálam volt a telefon teszten, az egy nap alatt lemerítem felejtős volt. :) Amúgy rohadt jól néz ki, atom masszív az egész telefon.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#16) Tamás9x válasza Gabboo (#12) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kár hogy kamu a videó, üveg fólia is van a telefonon :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17) iMaverick válasza Wesder (#9) üzenetére


iMaverick
addikt

Szintén zenész, csak 4200-as aksi és "csak" 5"-al. 32e píz volt a Kínai Népköztársaságból...

Huh, ekkora aksi... Hát a felárat és a többlet súlyt szerintem nekem sem érné meg... Viszont ennek a kamerájától sem vagyok elájulva... Valami olyasmit olvastam a neten, hogy ezeknek a 6735-ös SOC-kal szerelt gépeknek valami szoftveres hibájuk van, ezért nem lehet velük normális képet csinálni. (Az enyémnek a példa képeknél is sz@r@bb a lőtt képei. :U )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#18) hemaka válasza Gabboo (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

lol, ez kemény :D

(#19) -Skylake-


-Skylake-
addikt

13 milis brutalis vastagsag , mindjart beszar tole mindenki. Szerintem nem igazan ertitek mit jelent a jelzo... egy random iphone vagy samsung egy ertelmesebb tokkal boven 10 felett van , komolyan ettol a hudekemeny majdnem 14 militol kellett este osszesirni a kisparnat ? Lol... szerintem meg epphogy egy ertelmes vastagsag , itt latszik , hogy nem kell tul nagy kompromisszumot kotni meretben , cserebe nem vezetekes mobiltelefon , mint barmelyik masik. 2,5 centi , na az brutalisan vastag , ez lofsz .

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) aelod válasza -Skylake- (#19) üzenetére


aelod
veterán

Ezaz.
Ez férfias telefon. Sírnak, hogy nehéz tartani 30 percig :DDD 330 grammot. LOL.

Nekem kicsi tenyerem van kényelmetlen 5" felett minden már. Viszont lapát kezűeknek nem rossz választás ha tudnak kompromisszumot kötni a hw miatt.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21) prolad válasza -Skylake- (#19) üzenetére


prolad
őstag

A vastagság még nem lenne baj, igazából még dícséretes is, hogy ilyen vékony ekkora akksival, a baj inkább a tömeggel van, eddigi legnehezebb mobilom 210g volt, azt már lehetett zsebben érezni,ez ahhoz képest egy másik dimenzió...
Ettől függetlenül tetszik, meg tudnám szokni, de nem ezzel a hardverrel. X10/615/650 legyen meg még egy GB RAM, egyből jobb lenne.

(#22) 7Heads Drago válasza prolad (#21) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szerintem a kijelző túl nagy...
Elég lenne 5 " is. És mondjuk egy 1,3-1,4 ghz 4 magos proci a 2 gb rammal.
Sztem jóval nagyobb lenne rá a kereslet. Lassan akkorák lesznek már a telok hogy külön kell rá venni nadrágot, meg kabátot, mert kicsi a zseb a mostanin... :D
Ehhez meg sztem öv is kell, mert leszedi az emberről a nadrágot.
Anno régen mindig az a vicc ment, hogy az orosz videomagnó egy Zil platóra fér csak fel. Lassan a mostani telók méretben utolérik a notikat.
total90: Legalább nem kell külön önvédelmi eszközt vinni este az embernek :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) total90


total90
veterán

Végre egy telefon, amit lehet érezni... Én örülnék ha minden telefon olyan súlyban lenne.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#24) Tamás9x válasza total90 (#23) üzenetére


Tamás9x
őstag

Munka terén én is pályázom rá, 50k-ból már meg lehet venni ebayen. Fizuig, ha nem találok mást, akkor le is rendelem. ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#25) Potrien


Potrien
senior tag

nekem tetszik!
Mondjuk,lehetett volna bele szerelni egy sokkolót, és egy autó zsebbikát is.
Ezt az akku méretet követhetnék ,még páran!
Bőr többpontos háti hord heveder lesz vajon hozzá terepmintában?

(#26) szezso15


szezso15
addikt

Ejha, méretes jószág! :Y Én szeretem, ha érzem, hogy ott van a zsebemben a telefonom, de 220 g fölé még én se mentem, ezzel elég durva lehet telefonálni...

Másrészt ÉN nem látom értelmét egy ekkora akksinak, szerintem 3-4000 körül bőven elég, csak hogy az egész napot kibírja zokszó nélkül, este úgyis megy töltőre. :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#27) prolad válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


prolad
őstag

Ez nag, on egyéni kérdés, nálam 5.5 a minimum, 6 hüvelyket is nagyon szeretem, nexus 6-ot kényelmesen tudom hordani, kezelni, mondjuk az messze nem ilyen nehéz.
De nem vagyok semmi jónak elrontója, felőlem lehet kisebb méretben is, sőt, úgy lenne az igazi ha lehedné az összes méretkategóriát mondjuk 4.5, 5, 5.5, 6-os méretben hd/fhd kijelzővel, 615-től 808ig 2/3 GB RAMmal, használható kamerával, gyári droiddal. Talán majd egyszer... :D

(#28) Wesder válasza szezso15 (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt csak azért mondod, mert ehez vagy hozzàszokva. Màrmint a napi úgy is tölteni kell dologhoz. Nekem is kellett egy kis idő, míg megszoktam hogy csak minden màsnap este kell tölteni a telefonomat.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#29) Tamás9x válasza szezso15 (#26) üzenetére


Tamás9x
őstag

Városban normál használat mellett teljesen feleslegesen cseng ez az aksi, reményeim szerint leváltaná a notit amit magammal cipelek (tablet, neeem az csak macera) túrázáshoz is nagyon jól jönne, 3-4 napig áram nélkül igaz ott a power bank, de az megint plusz súly. Thl 4000-et kezelek most, idővel kinövi az ember, ahogy rászokik, hogy többet bír a telefonja. Strapabíróság kérdéses még, hogy mennyire bírja ez a nagy kaszni az ütődést.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#30) Dawkins válasza -Skylake- (#19) üzenetére


Dawkins
tag

Nekem túl nagy kompromisszum, nem is hordok tokban semmilyen telefont. Inkább törjön össze minthogy egy tégla-tepsit hordjak a zsebemben :))

De egyébként igazad van mert a legtöbben tokban tartják őket, ez meg szerintem elég masszív hogy elég legyen rá egy fólia is tok nélkül.

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#31) viewdetails


viewdetails
addikt

Némi kézbevétel után, szerintem a számok nem érzékeltetik azt a bődületes súlyt, amit a készülék kézben nyom, másrészt ez az egész fém szerkezet inkább emlékeztet egy profi tűzőgépre, mint telefonra. :DDD

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#32) TRIvidore


TRIvidore
tag

Watta mindfuck?! A súly a minőség jele, tudom, de olyan nehéz mint az Asus első 7"-os Fonepadja
(mármint ez: http://www.gsmarena.com/asus_fonepad-5329.php)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#33) szezso15 válasza Wesder (#28) üzenetére


szezso15
addikt

Nem feltétlenül. Nekem ugye G2-m van, ez 5-6 órás SoT-ot tud hozni, így egy napra bőven elég, és már be is rögzült, hogy este lefekvés előtt mehet töltőre, így kb. soha nem kell figyelnem, hogy hány %-on vagyok. :)

Mellesleg van mellette egy Air 2-m, amit elég 3-4 naponta tölteni, de egyáltalán nem hiányzik ez a "feature" a telómból.

*Hajrá Loki!* i15+

(#34) joey04 válasza -Skylake- (#19) üzenetére


joey04
titán

hatalmas +1. vicces olvasni ezt a sok féltéglázást.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Potrien


Potrien
senior tag

A mostani telom 112g.
Még ez is lehetne könnyebb.
sok az a 330g!

(#36) judas13


judas13
addikt

Gyúrunk vazzeg? :P

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#37) Laca7601


Laca7601
tag

Ez inkább a Balu fikája. 😁

(#38) Savos


Savos
csendes újonc

Ízlés kérdése a külső, de egy ideje szemezek ezzel a telefonnal és ez volt az első amit ugye meglát az ember. Szerintem bitang jól néz ki a telefon, a virtuális kalapomat meg megemelem az akksi teljesítménye előtt. Erősen éltem a gyanúperrel, hogy kamu adat kering a webshopokban és nem ennyi az annyi.
Azokat meg nem értem akik sokallják a súlyát. Nehogy már ennyitől leszakadjon az ember kis kacsója ennyitől. Megsúgom, súly ide vagy oda, ha a telefon fogása pocsék, akkor se kellemesebb telefonáláskor tartogatni, már ha ez idáig nem jutott volna valakinek az eszébe. Ne legyünk már puhányok, no. :D

(#39) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Aki kinai telot vesz (foleg ilyen no-name), hogy szedi le rola a gyari kemprogramokat? Tehat ebbe a teloba ki merne beutni a hitelkartyaszamat, paypal jelszot ,stb?
Nem mondom hogy tutira mindegyiken van, de hogyan bizonyosodjon meg az ember, hogy ezen pl nincs? Marpedig az koztudott hogy jopar kinai keszulek gyari programja kemked/lop, tehat szamitani kell hogy ez is.
Erre mi a megoldas? :F
Nem kotozkodeskepp kerdem, mert ez a telo egy erdekes koncepcio, de a fentiek miatt azonnal lebeszelem magam ilyenekrol, es hatha van ra biztos megoldas.

OK

(#40) SkyLine3000 válasza Savos (#38) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A súlynál sztem nem az a gond, h letörik tőle az ember ici-pici kacsója, hanem az, h ekkora súly már eléggé tud húzni egy nadrágzsebet, főleg, ha mondjuk nyár van és rövid. Nekem a méretével nincs gondom, mivel én is 5,5öt használok. A vastagsághoz meg annyit, h sokkal kényelmesebb egy vastagabb telót fogni, mint egy 2mm vékonyat.

(#41) Laca7601 válasza Z_A_P (#39) üzenetére


Laca7601
tag

Szerintem ha jégcsákánnyal közepes erővel megvakarod a procit, az a nagy részét leviszi.

(#42) helixP válasza Z_A_P (#39) üzenetére


helixP
nagyúr

Kicsit túlzol ezzel a problémával :)
Nem a gyártók teszik bele általában, hanem a retail cégek. Inkább azt kellene megnézni, hogy honnan rendeled, nem azt, hogy milyen márkát.
Ha a kínai telók túlnyomó többségében lenne ilyen, akkor már világszintű botrány lenne ebből, eddig egy-két elszigetelt eset volt, amire volt is megoldás.

(#43) Cifu válasza Z_A_P (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amennyire én beleástam magam a témába a kémprogram sima app-ként jelent meg a legtöbb esetben, tehát ha valaki végignézi a feltelepített app-okat, akkor ott rögtön rá is találhat. Illetve nyomhat egy factory resetet induláskor, és akkor a kiskereskedőnél felrakott káros programoktól meg is szabadulhat.

Ettől függetlenül nagyon nem jellemző ez, illetve hozzá tenném, hogy például az elmúlt évben a Lenovo volt rajta kapva ilyesmin (illetve malware telepítésen lapitopira), és a Lenovo pedig nem valami no-name játékos.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) Ghard


Ghard
őstag

Akinek ez már túl vastag/nehéz, nézzen rá az uleFone Power-re. 6050mAh, kicsit erősebb proci 3GB rammal.
Elvileg még ebben a hónapban érkezik rá android 6.0 is.
;)

[ Szerkesztve ]

(#45) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Ilyenkor hálát adok a telefonálási szokásaimnak, hogy egy 6,9 milliméteres, fémből készült jó hardveres telefont használhatok 4-5 napig 1 feltöltéssel.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#46) judas13 válasza Laca7601 (#41) üzenetére


judas13
addikt

:K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#47) SaGa59


SaGa59
őstag

Vicceltek, kollégák? Az első mobilom '90-es évek eleje) egy Motorola 7200-as volt, az adatlapja szerint 326g..
Senki se tartotta nehéznek, különösen az addig használatban volt, fél diplomatatáskányi méretű "westel" telefonokkal összevetve...
Minden relatív. Ez is...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#48) ncc1701


ncc1701
veterán

Kéne kategóriába esik a cucc. Jó lenne vmi 32G belső tárhelyes verzió, vagy rendes microsd slot bele, kicsit erősebb procival. Amúgy úgy jó, ahogy van, engem nem érdekel sem a vastagsága, sem a súlya, nem vagyok pici gyerek, elbírom simán. A súly egyébként is a megbízhatóság jele. :)
Mostani telómban 4000-es akku van, de ez más kategóriában játszik ebből a szempontból.

(#49) ncc1701 válasza iNfAntRy (#45) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha nem használod, csak butatelefonként, szinte bármi bírja addíg. De nem arra vannak ezek, h csak telefonálj...

(#50) galaxys80 válasza SaGa59 (#47) üzenetére


galaxys80
veterán

Anno a lovaskocsit sem tartotta senki lassúnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.