Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

Ez szép és jó, de mennyi az élettartama?

(#2) Wesder válasza blueMerle (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Annyi mint a rendes akkumulàtoroknak (elméletileg)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Teljes feltöltés hány perc? Gondolom nem 10. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) crue


crue
őstag

Erről is most halottunk először és utoljára, mint ahogy általában az akksikat érintő csodatechnológiákkal lenni szokott?

(#5) Matada2.3 válasza pusszycat (#3) üzenetére


Matada2.3
veterán

40 perc lehet kb? Vagy legalább is 30, az utolsó 20% miatt.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#6) pusszycat válasza Matada2.3 (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valahol 20-30 közt lehet. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) Wesder válasza crue (#4) üzenetére


Wesder
félisten

Nem biztos, mert most a hüvely àllt elő vele, és azért az nem sufnituning.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) Kasya


Kasya
nagyúr

Szep, de tovabbra se a toltesi ido a legnagyobb gond... de szep, meg kell hagyni.

(#9) Wesder válasza Kasya (#8) üzenetére


Wesder
félisten

Igen szép, és ha belegondolunk hogy egy 2500mah telefon 4-6 SoT-ot tud, és 20-30p múlva megint, akk talàn nem nyavajognak majd annyian az akkumulàtor mérete miatt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) Tidzsimon válasza Wesder (#9) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Azért nem véletlen, megy a nyavajgás. :)

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#11) Wesder válasza Tidzsimon (#10) üzenetére


Wesder
félisten

De zavarna hogy 4000mah helyett csak 2500mah az akku ha 20-30p utàn megint fullon van? :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) Jeanne d'Arc

Ez nagyon szuper! Lekerül a telom és tudom is használni tok hamar!

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#13) razzorr válasza Kasya (#8) üzenetére


razzorr
őstag

Ha kizárólag a telefonok akkuját nézzük,akkor is jó lehet a minél gyorsabb töltés.

De mi a helyzet pl. az akkus szerszámokkal? Ott lehet igazán nagy dobás, hiszen nincs is bosszantóbb annál amikor egyszer csak lemerül, pót akku meg nuku,ha van is töltőd,akkor meg vagy lőve órákra.
A technológia jó, csak sok lóvét kell még belepumpálni.

(#14) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ez biztosan akku kímélő módszer.

(#15) Xaels válasza crue (#4) üzenetére


Xaels
félisten

Pedig elég sok készülék tud gyorstöltést csak kell egy olyan töltőt venni hozzá. Persze nem ennyire gyors, de 30perc alatt 60% körülit tud egy 3300-as akksival. Qualcomm Quickcharge 2.0 képes készülékek listája, QC leírás. A 3.0 még ennél is gyorsabb lesz.

Egyébként ezt sokkal hasznosabbnak tartom használat tekintetében mint a "vezeték nélküliséget". Majd akkor jön el a jó világ ha a 2 technológia egyesül. 5perc alatt megy majd vezeték nélkülivel az 50% egy 3000-es akksival.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16) #06658560 válasza Fejvadi (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Unibody smartphone likes this.

(#17) #06658560 válasza Wesder (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha Budapest belvárosán kívül éled az életed, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#18) a.sebi


a.sebi
őstag

Nekem mate 7esem van ! Talán ez az egyik legjobb akkuidös telefon , de estére mindig 30 százalék alatt van , ergo ugyis tölteni kell este , ha viszont 50% ot 5 perc alatt tölt nem kéne ekkora kapacitás nekem sem !
Nekem tetszik , mondjuk ugy lenne baba ha nem kéne kiszedni az aksit !

(#19) Wesder válasza Fejvadi (#14) üzenetére


Wesder
félisten

A közlemény szerint nem àrt az akkunak. Ha meg igen akkor lótúròt sem ér az egész.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ez a gyorstöltés jó lesz arra, hogy még sűrűbben kelljen tölteni az aksit :D 2-3 óráig még ma egy telefon töltőn van legalább nem merül :P

(#21) crue válasza Wesder (#19) üzenetére


crue
őstag

Ja hogy a közlemény szerint. Akkor az biztos úgy is van.

(#22) Wesder válasza crue (#21) üzenetére


Wesder
félisten

ezért írtam hogy ha igen, akk kuka az egész

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#23) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Hát.. nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de engem sose az zavar, hogy milyen gyorsan töltődött fel a telefon.. sokkal inkább az, hogy milyen gyorsan merül le! Az S6 gyors töltését se szoktam használni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#24) Šolaire


Šolaire
veterán

Akksit nem nyírja ki?

“Praise The Sun” \[T]/

(#25) TTTotya


TTTotya
senior tag

Jó-jó a gyorstöltés, de a hosszú akku időnek nem ez lesz az alternatívája. :( Nem mindenki éli konnektor mellett az életét, aki meg igen az most is fel tudja akasztani a telót tölteni.

(#26) blueMerle válasza TTTotya (#25) üzenetére


blueMerle
veterán

No para, erre is létezik igényes, kényelmes és dizájnos megoldás:

;] :DDD

(#27) Geri0325 válasza TTTotya (#25) üzenetére


Geri0325
csendes tag

Én kifejezettem örülök ennek az újításnak. Másfél napot megy a telóm azzal nincs bajom csak második nap napközben nincs kedvem 1-2 órát várni mire újra vihetem. Persze jobb lenne ha 3-4 napig menne ez egyértelmű. De felesleges leszólni ezt az újítást amikor az átlag felhasználók többsége csak rádobja a telefonját a töltőre napközben.

[ Szerkesztve ]

Motorola RAZR V3-->Samsung Star 2-->Samsung Monte S5620-->Samsung Galaxy i5(Smart Corby)-->Sony Xperia X10-->Nokia Lumia 520-->Lumia 535+Lenovo A7-10F-->Honor 4C+HP Pavilion x2 10-->Xiaomi Redmi 3

(#28) Jadro válasza Geri0325 (#27) üzenetére


Jadro
veterán

Amíg alszol dugd töltőre. Csak alszol. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#29) TTTotya válasza Geri0325 (#27) üzenetére


TTTotya
senior tag

Talán olvasd el még 1*, hogy mit írtam. Nem szóltam le, csak azt írtam, hogy nem mindenkinek megoldás, én is örülök, hogy van gyorstöltés a telómban, és a megfelelő töltővel 70 perc alatt fullon van a 2 és fél óra helyett, de nem gondolom azt, hogy ez a megoldás kiválthatná a nagyobb kapacitású akksikat. Pl. a Nexus 5 akksi ideje nem valami fényes, de nem hiszem, hogy pl. az jobb megoldás, hogy napi 3* felteszem tölteni (gyorsan), mint hogy egyszer tisztességesen végig bírná :R :R

#26 blueMerle: ehhez az élőszövet hordozó egység tartozék, vagy külön kell megvenni? :D

[ Szerkesztve ]

(#30) Depression válasza TTTotya (#29) üzenetére


Depression
veterán

Itthon tiltja a törvény, máshol viszont feláras. Ha másra nem akarod használni, jobban jársz egy szamárral. :)

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#31) wolfman


wolfman
veterán

Mint legtöbbeket, engem is inkább a gyakorlati elhasználódás èrdekel. Mindigis jobban ette az akksikat a sebessèg, meg úgy mindent.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Engem nem az erdekel hogy mennyi ido alatt tolti fel... Hanem hogy az egysegnyi teruleten tarolt kapacitas novekedjenn... Ne a toltesi ido csokkenjen..

Mas irany kellene...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) #67656192 válasza Graphics (#32) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen, a merülés legyen inkább lassú mint a töltés gyors.
Csak eldöcögnek egyszer arra is.
Egyébként meg megszoktam a mindennapos töltést.
Valaki irta, hogy a kézi szerszámoknál jönne jól. Hát igen ott hasznosabb lehetne a gyorstöltés.

[ Szerkesztve ]

(#34) asvald


asvald
senior tag

biztos jó hatással lesz az akkumulátorra hosszútávon :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#35) Graphics válasza asvald (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rövidtávon se :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Centurio9


Centurio9
csendes tag

Nektek semmi nem jó b**mg...ha lehoznák a csillagokat az égről akkor is menne a nyavajgás, hogy "hát nekem üstökös kellett volna, nem csillag, de mind1..."

[ Szerkesztve ]

(#37) TTTotya válasza Graphics (#32) üzenetére


TTTotya
senior tag

:C :R Pont erre akartam rávilágítani.

#30 Depression: A szamár több helyet foglal és kevésbé látványos :DDD

(#38) Phobion


Phobion
őstag

Nexus 6P itthoni megjelenéséről tudni már valamit? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#39) Wesder válasza Phobion (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Ez a kérdés hogy jött ide? :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) Pttypang válasza Fejvadi (#14) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja, egy evig nagyjabol jo volt, most majd fel evente cserelhetjuk, hurra.

Everybody lies.

(#41) Phobion válasza Wesder (#39) üzenetére


Phobion
őstag

Huawei lesz az is, nem? :DDD
felteszem máshol a kérdést akkor :DDD

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#42) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem ennél fontosabb lenne, ha a kapacitás és a méret csökkenne. Arra várok, hogy legalább 1 hétig legyen elég az 1x-ri töltés. Gondolom várhatok erre egy darabig.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) wolfman válasza Kékes525 (#42) üzenetére


wolfman
veterán

Ennyire ne legyünk nagyravágyóak. Ha ott tartanánk vagy azt megoldanák, hogy egy töltés átlagos használat mellett 3 nap lenne, az már elfogadható a mostani állapothoz képest is.

Most az akkumulátor technológia ott tart vagyis olyan trendet vett fel, mint az LCD televíziók. Van egy adott probléma, kijavítani vagy áthidalni nem tudják, így szoftveresen ügyeskednek és olyan funkciókat kapunk parasztvakításnak, amivel elégedettséget próbálnak kisajtolni a vásárlókból.
LCD televízió - korom sötét feketét akarunk - kapunk helyette kostévé rendszert meg hajlítást
akkumulátor - kapacitás növekedést akarunk - kapunk helyette hajlíthatóságot meg szoftveres ügyeskedést

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#44) proradeon


proradeon
őstag

Ez egy hasznos fejlesztés, de lehetne róla valami hivatalos információ, hogy ez mégis milyen hatással van rövid és hosszútávon az akkumulátorra. :U

(#42) Kékes525: "Szerintem ennél fontosabb lenne, ha a kapacitás és a méret csökkenne."

Ez szerintem is fontos lenne. ;] :DDD

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#45) stevve


stevve
nagyúr

Akik az akksikat hosszú távon féltik, mennyire hosszú időtávra gondolnak? 3-4 évig most is elmennek az egyébként nme hibás akksik vezeték nélküli töltéssel, rendszertelen töltés-használat-töltés időközökkel.

Legalábbis nem nagyon látom, hogy egy kb. 5 éves telefontól mi lenne elvárható akksi tekintetében amilyen tempóban dobnak új telefonokat a piacra manapság a gyártók.

Rövid távon biztosan nem lesz érezhető semmi.

Én is inkább arra szavaznék, hogy a merülésen gondolkodjanak a gyártók, utána a töltés sebességén.

(#46) mrThomi


mrThomi
addikt

nem azzal van itt a gond h milyen hamar tölt föl. meg soha nem volt ra szüksegem h 2 perc alatt fullra huzzam. egy kis kompromisszum es siman lehetne a keszülekek 99%anal 3500mAh telep ami 2 napos üuemidöt siman hozna aktiv hasznalat melett...

Nothing Phone (2a)

(#47) icp1970


icp1970
senior tag

Ez nagyon jó és hasznos fejlesztés. :K Nekem sokszor volt hogy haza érve 15-20 percem volt csak,és már rohannom kelett tovább.Mi közben az aksim 10 % volt.Kíváncsi leszek hogy más gyártók is elkezdik e alkalmazni az ilyen tipusú aksikat.

[ Szerkesztve ]

(#48) szupermacs válasza Wesder (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem úgy is egész este töltőn van a telefon, munkahelyen is akkor dugom be amikor akarom. Egyszer volt olyan, hogy lemerült mielőtt hazaértem. Én inkább egy nagyobb aksinak örülnék, mint a gyorsabb töltésnek. Nem zavar, ha pár óra alatt tölti fel fullra, mivel 8 órát vagyok bent a munkahelyen. Az jobban zavar, hogy nem bírja ki töltés nélkül egy teljes napot ha használom is. 1 éves telefon és ha FB és Messenger megy zenével, akkor délre szinte teljesen lemerül. Pedig van amikor utaznom kell vidékre és olyankor út közben ez zavar. Cseszhetem a gyors töltést a buszon meg a villamoson. Powerbankot meg nem akarok külön venni azért, mert lusták voltak nagyobb aksit beletuszkolni. :( Azt is töltögetnem kellene. És nem mellesleg plusz pénz.

(#49) Quasi_modo válasza Centurio9 (#36) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Így van. Mert milyen jó is lenne félévente új akkut venni.

valami

(#50) sszekacs válasza szupermacs (#48) üzenetére


sszekacs
csendes tag

"Az jobban zavar, hogy nem bírja ki töltés nélkül egy teljes napot ha használom is. 1 éves telefon és ha FB és Messenger megy zenével"...

Sok cikk foglalkozott azzal, hogy az FB mennyire durván eszi az aksit (még akkor is, ha ki van kapcsolva a localisation).

Én töröltem mind a messengert, mind az FB-t, kikapcsolom a localisationt. 10 óra helyett 3 nap a készenléti idő.
A durva, hogy meg sem jelent a battery stat-ban , hogy az FB a bűnös, mert az Android szolgáltatásokat hívja meg tök idétlenül.

Szóval javaslat, hogy használd az FB mobil verzióját :) - mármint a böngészős verziót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.