Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Móci


Móci
addikt

Durva cucc, gondolom még durvább árral.
Az utolsó képen az a hűtőborda emlékeztet pár régi, s370-es lapra. Azokon volt ilyen zöldben/aranyban.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon durva! :R

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Gondolom Magyarország éve gdp je futi az árát! //26 470 milliárd// :) :)
Jo cucc, iszonyatos árba.

[ Szerkesztve ]

(#4) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

nagyon gyors gépezet, de az ára miatt a halandóknak elérhetetlen lesz még jó ideig... :O

(#5) TomLion


TomLion
tag

A Win tud erről bútolni? Nem értem, miért kell mindent drágán adni, ami új és csúcstermék, csak az elterjedését lassítják.. Egyenlőre inkább a szerverpiacra szánt terméknek tűnik..

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Jó kis cucc ez, de nem nekünk találták ki az már egyszer biztos. Bár, ha csak egy jó nagy tele pénztárca kell hozzá, akkor gyorsan kitömöm valamivel az enyémet, aztán elindulok gyalog érte. Mire kiadják oda is érek, sorba sem kell állnom valszeg, de jó lesz. :DDD

<-ƘƘ->

(#7) ngabor2 válasza TomLion (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

oda van tervezve, ahol sok adatot kell nagyon gyorsan mozgatni (tervezés, grafika). ezek alá komoly vas kell, az ár is ehez fog igazodni. soká lesz még az egyszeri felhasználó számára is elérhető az ilyen típusú és sebességű cucc.

(#8) szab.tam


szab.tam
nagyúr

-te! boot-ol a win!
-hol?
-ott!
-mi? ja....

(781 / 878...)

és nagy pénzárcám már van. csak még nincs tele... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9) DeltaPower válasza Móci (#1) üzenetére


DeltaPower
őstag

nekem is ez jutott eszembe róla :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10) Enton válasza Móci (#1) üzenetére


Enton
addikt

Nekem kér ilyen borda van a kulcstartómon erősítésnek. :D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vajon erről milyen gyorsan tölt be a krízis?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) .mf válasza szab.tam (#8) üzenetére


.mf
veterán

Erről nehezen bootol a win ;]

Szép fogyókúrára fogták, meg most már nem csak egy dobozba összerakott normál 2.5" SSDk, ami sztem vicces volt...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) Enton válasza lezso6 (#11) üzenetére


Enton
addikt

Még a windows se jön be de már megy a Krájzis első map töltése. Mire a Win bejön már játszol is. Mindez kb 5~6 mp alatt. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#14) Chiller


Chiller
őstag

Kedves Dévényi Tibi bácsi!

A pöttyös labdát nem kérem, viszont szeretném becserélni egy ilyenre! :C

Üdvözlettel: Egy bérgyilkos ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) waverider válasza Móci (#1) üzenetére


waverider
senior tag

a zöld és az arany itt is stimmel: rengeteg zöldhasúra és/vagy aranyra lesz szükséged, hogy eztet megvegyed :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#16) mefityiszto


mefityiszto
csendes tag

mindenesetre kell par ev, hogy az ehhez hasonlo cuccokat "emberi" aron lehessen megvenni.

Maffia, Join the Family!

(#17) #06658560 válasza TomLion (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Olcsón mégis hogy fizettetnéd meg a fejlesztési költségeket? Nemn poénból annyi, amennyi, a költségek jelentős részét az első jópár darabnak kell visszahoznia, árat akkortól lehet csökkenteni, amikortól már tiszta profittermelés van.

(#18) DeltaPower válasza #06658560 (#17) üzenetére


DeltaPower
őstag

ennél a fejlesztési költség szvsz triviális, hisz gyakorlatilag ez egy pcie-s sata vezérlő és egy raid vezérlő pár ssd elektronikával+flashmemóriával egybe csomagolva. az összes eleme rendelkezésre állt, csak egybe kellett építeni.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#19) Ősember válasza #06658560 (#17) üzenetére


Ősember
őstag

"költségek jelentős részét az első jópár darabnak kell visszahoznia" - igen, de csak akkor, ha elore el van dontve, hogy keveset fogsz tudni eladni belole es az exkluziv kategoriaba szanod a termeket... ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#20) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Az 1TB jöhetne...bár valószínűleg egy havi fizetésből nem sokan tudják majd megvenni :)

...

(#21) macilaci78 válasza DeltaPower (#18) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nyilván nem volt triviális a már kész, legyártott részegységek kiválasztása sem, nyilván ehhez a tempóhoz finomhangolni kellett őket, nyilván nem az első próbálkozásra sikerült így.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#22) dabadab válasza Ősember (#19) üzenetére


dabadab
titán

Vagy akkor, ha csak keveset lehet belole gyartani, mert baromi draga es maceras maga a gyartas is.

DRM is theft

(#23) Atocha válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Atocha
senior tag

Jó lesz az 16 ezer milliárdnak is....
A kiadás meg 17,5 ezer milliárd...

Jön a gödör alja nemsokára... :(

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#24) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis cucc csak kár hogy nem boot-olható :D
Egy ilyenből kellene egy 128GB-os boot-olható kivitel az elviselhető 50k környéki áron akkor tuti vennék egyet. De így marad "csak" az Intel X25M ami engem érdekel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

Jó lenne, ha egy ilyen 500-ast hozna a Mikulás a tarisznyájában... :K

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#26) No-kia


No-kia
őstag

ezzel már nem lenne gond játék töltésnél :C :C

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#27) Badman 4ever válasza Móci (#1) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az első meglátásom nekem is ez volt, pontosa ilyen zöld lapkakészlet hűtőm van egy ABIT BH6-ról.
Az a ~800MB/s-s tempó baromi gyors, ott már tényleg másodpercek alatt feláll a rendszer.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#28) LGLuke


LGLuke
őstag

Valóban, ez nagy teljesítményű szerverekbe igen hasznos lehet. Kell még pár év, mire mindennapossá válik az otthoni felhasználók körében is. Kiforrott lesz, és olcsón előállítható nagy tételben. Ráadásul bootolhatóvá kell tenni.

(#29) dabadab


dabadab
titán

Az ar erdekes lesz, mert a CeBIT-en 1500 dollarrol beszéltek, ami 1,47 USD/GB, ehhez kepest az X25-M 160 GB meg 440 dollar, az meg 2,75 USD/GB, pedig a teljesitmenye sehol sincs a Z-Drive-ehoz kepest, szoval mindent osszevetve ha ezt az arat kb tartani tudjak, akkor ez nem draga, hanem kifejezetten best buy cucc lesz.

DRM is theft

(#30) szab.tam válasza .mf (#12) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem vágom, hogy poén, vagy komoly. miért is? mert pcie? arról nem tud boot-olni win? mert szerintem tud.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) dabadab válasza szab.tam (#30) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ez elsosorban nem OS, hanem BIOS kerdese es amit olvastam, annak alapjan a PCI-E SSD-kre meg nincs valami egyseges interface kitalalva: az Acer Revo gepek PCIE-s SSD-i a Revokban szepen bootolnak, mas alaplapokban viszont nem sikerult erre rabirni oket.

DRM is theft

(#32) Thrawn válasza dabadab (#31) üzenetére


Thrawn
félisten

Specification:

- For use as primary boot drive or data storage Link :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33) szab.tam válasza Thrawn (#32) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok, de az is igaz lehet, ha biosban nem jelenik meg boot lehetőségként a listában, akkor mi van? nem fogja azt csinálni, hogy "na jól körenéztem, nem leltem semmi boot-olni valót, megnézem hát a pcie-sínekben is"... - tehát így lehet, hogy tényleg lapfüggő.
vagy minden bios látni fogja?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34) dabadab válasza Thrawn (#32) üzenetére


dabadab
titán

Elhiszem, de ettol meg az alaplapom BIOS-aban a boot device-ok alatt nincsen olyan opcio, hogy "PCIE".

Hopp, szab.tam megelozott.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) Thrawn válasza szab.tam (#33) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem ugyanaz a helyzet, mint egy PCI vagy PCIe RAID-vezérlővel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#36) LGLuke válasza Thrawn (#35) üzenetére


LGLuke
őstag

Pontosan! Nekem az nForce2-es chipsettel szerelt régi Asus A7N8X Deluxe lapomon lévő SATAI-es vezérlő sincs a BIOS-ban, mert külön integrált stuff, és így onnan nem is látom a SATA HDD-t, de ugye van olyan opció, hogy boot other device, és simán bootol SATA-s HDD-ről!

(#37) szab.tam válasza LGLuke (#36) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor itt a megfejtés.....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38) torma99 válasza LGLuke (#36) üzenetére


torma99
aktív tag

Így van Asus P5q-ban sem mindig jelenik meg az összes vinyó a POST-ban(csak a saták), de a Boot Devicesben USB kulcs, IDE ott van szóval egy ilyen PCIex-es cuccos is simán kell, hogy menjen a legtöbb lapnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.