Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pepe78


Pepe78
senior tag

Szép. szép.
A P180 mini kihívója lehet, de minőségben szerintem nem lesz olyan mint az Antec.

Maradjunk annyiban, hogy szép! Végre M-ATX tulajokra is gondolnak.

(#2) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Szép, elegáns. Az ár persze tud rajta csúnyitani. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#3) rovtiv


rovtiv
tag

Na! Ez igen!

...már bocsánat...

(#4) patex1983


patex1983
őstag

Pár további kép itt látható.
Tetszik. Jóféle :)

X

(#5) r-chee


r-chee
őstag

Tetszetős kis házikó. El tudnám képzelni itthoni szervernek vagy HTPC-nek is :U.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#6) sp@rtan válasza Gyuri27 (#2) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Szerintem olcsóbb lesz az Antec Mininél. A nagy Fractal 30-35k, az Antec 30k körül mozog. Én ezt olyan 25re tippelem, annyiért meg bőven jó lesz.

Minek kell akkor ilyen szép m-atx házat bemutatni, amikor azon jár az agyam, hogy venni kéne egy szép házat, és áttérni m-atx-re? :W

(#7) Integra válasza sp@rtan (#6) üzenetére


Integra
titán

szép ház nagyon, bármelyiket is veszed, frankó.
nekem antec p180 mini van, éppen hogy beleférek... :-/
:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) Воланд


Воланд
titán

Annak ellenére, hogy mini, van benne anyag rendesen (9,5kg).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) Srodney


Srodney
senior tag

nem vitték tulzásba a dizájnoást,de ez néha nem is baj.szolid...

(#10) sp@rtan válasza Integra (#7) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Hát ilyen durva konfiggal... :DDD Én megbarátkoznék vele, ha az lenne benne, mint neked :))

(#11) baleee89


baleee89
aktív tag

nagyon bejön ez a minimál dizájn!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#12) zsigus


zsigus
őstag

Eléggé tetszetős, végre nem egy LED-es ventikkel teleaggatott "izé".
Megnéznék egy összehasonlítós tesztet egy mini P180-al.
Nekem is a mini P180 a vágyaim tárgya egy hátránya van csak, hogy vízhűtés kivezetések nincsenek rajta. De ezen úgy látom az is van.
Bár mondjuk a tápegység helyének kialakítását is furcsállom a mini P180-nál miért van az, hogy a tápegység alatt nincs rács ahol a levegő be tud jönni? Csak mellette van, a tápegység hűtése milyen lehet egy mini P180-ban?

[ Szerkesztve ]

(#13) mghltm


mghltm
addikt

tetszik az alaplapot tarto talca kivagasa, szereles kozben jo esellyel hozza lehet ferni mind a negy rogziteshez. :K sokszor jartam mar ugy, hogy ketto takarasban volt es szedhettem ki az egesz alaplapot :W

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Nagyon szép htpc ház, olyan mintha egy mélynyomó lenne. Tetszik, de gondolom egy normál házhoz viszonyítva drága lesz.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15) Gyuri27 válasza sp@rtan (#6) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért mert egy ház matx miért kell drágának lennie?
Én azt mondom sok a 25k.

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) alcsa


alcsa
senior tag

Nekem is nagyon tetszik, ennél nagyobb nem is kellene otthonra.

(#17) sp@rtan válasza Gyuri27 (#15) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nekem egy háznál addig van a tűréshatár. Bár mondjuk annyiért már CM 690 II-t kapunk, meg akár egy olcsóbb LL-t.
De az tény, hogy ha van is egy jól kinéző matx ház, akkor az drága.

(#18) moha21


moha21
addikt

Nekem személy szerint nem tetszik és még drága is. Alaplapnál stb.. érthető, hogy a kisebb miért kerül többe / nagyobb integráció /, de egy kisebb ház miért kerül többe?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) zazahoho


zazahoho
őstag

tetszetős házikó,de ami szép az mostanában nagyon drága :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20) banhammer


banhammer
veterán

Elegáns házikó.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) patex1983


patex1983
őstag

Magyarországon honnan lehet Fractal Design házakat beszerezni?
Elkezdtem keresgélni és hát nem nagyon találtam még webshopokban sem...

X

(#22) Dassler válasza patex1983 (#21) üzenetére


Dassler
őstag

Itt PH-n is árulják, rá kell keresni

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#23) Boxi88 válasza banhammer (#20) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen, nagyon letisztult és elegáns!

(#24) Zanik


Zanik
addikt

Végre, egy igazán stílusos mATX ház! Épp most tervezem kisebb házba költöztetni a konfigot, eddig a Lian Li V351 volt kinézve, viszont ha ez bemegy alá árban, akkor még meg kell fontolnom. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#25) AxBattler


AxBattler
félisten

Már elnézést, de ezt a házat nem igazán nevezném mininek.

210x490x395-ös méretével inkább egy Xigmatek Asgard-nak lenne a vetélytársa (185x475x408), és akkor a súlyról még nem is beszéltem (9,5kg ???). :(((

Nekem a mini a Chieftec cuccainál kezdődik valahol...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26) Probber


Probber
őstag

Nagyon szép ház, tetszik, úgy ahogy a nagy testvére is. Ezzel a megjelenéssel tarolni fognak az igényes mATX házat kereső vásárlók között, persze csak ha az ára is úgy akarja.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#27) Mercutio_ válasza Probber (#26) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azoknak ez túl nagy :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28) domi007


domi007
őstag

Ez ám a minimalista cucc :DD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#29) vfeco


vfeco
aktív tag

Nagyon tetszetős darab! Kiváncsi leszek az árára.

(#30) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kár, hogy az alsó hdd rekesz nem forgatható..ott lenne jó a vinyónak.
A felső rekeszt meg kiszedném, ne álljon a levegő útjába a VGA felé..
Jó lenne tudni, árban hogy viszonyul a Mini P180hoz..az döntő lenne.

(#31) parkasz


parkasz
senior tag

Na kérem,ez már kuckó!
Éljen a minimál dizájn! Semmi csicsa, neon meg egyebek. Tetszik!

(#32) Integra válasza sp@rtan (#10) üzenetére


Integra
titán

73 euroért vettem kb fél éve az antec-et.
arra kell figyelni az ilyen házaknál, hogy a kis méret miatt azért a szellőzést tényleg jól kell megoldani, főleg erős vasnál. szóval lehet halk, de melegebb lesz, még irányított légcsatornánál is.
amúgy szerintem az antec azért funkciójában jobb összességében, igaz ez a fractal ház elegánsabb.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) z00li válasza AxBattler (#25) üzenetére


z00li
senior tag

Teljes mértékben egyetértek. :K

Amúgy tetszetős a ház.

(#34) Probber válasza Mercutio_ (#27) üzenetére


Probber
őstag

Igaz, hogy nem a legkisebb mATX-es ház, de azért nem olyan vészesen nagy ez. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#35) Bogyó bá' válasza AxBattler (#25) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem speciel abszolúte nem jön be az a Csifi: kicsik a ventik / ventihelyek, nem lesz elégséges a hűtése kis fordulatszámnál. Ráadásul nem alsó tápos, és a megjelenése is túl egyszerű, mondhatni "snassz". Alul berakták a vinyótartót is, így meg egy emberesebb VGA nem biztos, hogy gondtalanul elfér. Ehhez képest még rohadt drága is...

Ha már drága ház, akkor a pár napja tesztelt Lian Li az már igen! (Bár az is elég randa szegény, de belső kialakításában minta értékű!)

A topicíndító ház legalább jól néz ki, bár az elrendezése szerintem a Lian Li alatt van...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#36) Speed® válasza Bogyó bá' (#35) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jobb a Fractal Mini, mint a PC-A04 szvsz..hátul az a 8as ventihely nevetséges, a pehelykönnyű, rezonanciára hajlamos anyagról nem beszélve..és akkor még nem értékeltem a designt..ami ha minimal akart lenni, jól elszúrták az előlapi tésztaszűrővel..szóval szerintem Fractal : Lian-Li 1:0.
Már csak az a kérdés, nevető harmadikként nálam nyerni fog-e a P180 Mini..

(#37) Bogyó bá' válasza Speed® (#36) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Mininél bennem felmerül a gyanú (lehet, hogy tévedek, csak a kép alapján saccoltam) hogyha egy igazán brutál VGA-t beleteszünk, akkor pont mindkét vinyótartót ki kell szedni... mintha rossz helyre esne az osztásuk. :F

Nem tetszik továbbá, hogy a levehető oldalán is van lyuk, nem lehet légcsatornás hűtést szerkeszteni, mert "túl huzatos". A Lian LI (azon kívül, hogy kinézetre nem jön be igazán nekem sem) ebből a szempontból átgondoltabbnak tűnik.

Be elől 2db 12 cm-es venti, ki 1 db 12 centis felül, 1 db 8 cm-es hátul, meg a többi a VGA hátulján kifelé. Táp alul, függetlenül szellőztetve. Semmi fölösleges luk. A vinyótartók jó helyen vannak kettéosztva. Persze túl drága lesz, mire ide ér... ...meg nem elég szép.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38) Integra válasza Speed® (#36) üzenetére


Integra
titán

hahó, írom ide, hátha másokat is érdekel:)
szóval a mini.. nálam így néz ki megtömve.
tisztában kell lenni, hogy ezeket a házakat szerelni egy agyrém.. semmire sehol hely, ki kell találni a sorrendet, mind a ventik, mind a kábelek esetén, iszonyúan elegem lett már a végére és nagyon nincsen kedvem kivenni az alaplapot..
mint látható, a táp alul van. szív levegőt, de ha több kell, talán érdemes két farúdra pakolni a házat, hogy több levegőhöz jusson. nekem egy darab ssd van csak a gépben fixen és fontosnak tartottam a légcsatornát a cpu számára. egy antec hdd swap fiók van az elejében, oda dugom a sata hdd-ket, ha használnom kellene.
azért látszik, hogy nagy hely nincsen már..
szerintem a hdd keretek kialakítása nem teljesen tökéletes, de a fractalnál sem az, de ez erősen szubjektív. a fractalnál ki van vágva az alaplap a cpu-nál, az antecnél meg nem. viszont mindenhol 12 centis venti van, illetve felül 20 centis.
szép a háza, nekem tetszik, akkoriban ez volt összességében számomra az arany középút, a külső letisztultság, a szellőzés, zajcsillapítás között. sokáig válogattam amúgy az alkatrészeket is össze, hibátlan is, de az is hozzá tartozik az igazsághoz, hogy ha nem tudom rendesen lehalkítani a szellőzést elfogadható szintre úgy, hogy a cpu ne melegedjen nagyon, akkor házat fogok váltani és kénytelen leszek egy midi tornyot beszerezni, egy cooler master 960ii advanced-ben gondolkodom. de most marad így jelenleg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) Integra válasza Bogyó bá' (#37) üzenetére


Integra
titán

bezony.. és ha előre ventit akarsz betenni, akkor is, nézd meg a képem, jól mutatja.
nekem csak azért van rendben, mert csak ssd-t használok default.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) Bogyó bá' válasza Integra (#39) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jól néz ki a házad, szépen ki van töltve! ;)
Még egy venti elférne az előlapon, ugye? Porszűrők vannak gyárilag az előlapban? alulra 2 vagy 3 vinyó fér a tép előtti keretbe? Amúgy tetszik!

A legfontosabbat elfelejtettem: a levehető, bal oldala ugye nem lukas?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#40) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, azóta utána néztem, nem rossz ház ez, csak ez is drága...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#42) Speed® válasza Integra (#38) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hye itt is!

Végülis mennyi hely van a táp és a ház alja közt? Erre nem írtál semmit :N

Klasszul néz ki a rendszered..de nincs is annyira megtömve..így, hogy alul-felül van csak HDD-ODD, egész nagy hely van szellőzésre..én egy kicsit több cuccot tennék bele. Az alsó vinyórekeszbe egy-egy 3.5" vinyó, a legalsó 5.25" duóba pedig DVDíró és dupla átalakítással (5.25"->3.5"+Scythe Twin Mounter) 2db 2.5"os cucc (SSD+160as vinyó). A felső ODD helyre hot-swap SATA keret menne, a szervizelt gépek vinyóihoz.

A szellőztetendő cuccokat már láttad, ezeket szerintem lehűti bőven a két venti a felső részen..csúnya lenne, ha nem..esetleg 1 szívó állású 92es ventit kap a HR03GT, ha meglesz a GTX460, amit tervezek, ne főjjön meg..azzal együtt pedig szépen át lesz szellőztetve a chipsetborda is, lévén a kettő közé tudom beékelni.
A felső vinyórekeszt kivéve elég ájer jut be előlről, az alsóban lévő két ventitől meg bőven jut a VGA GPU felőli oldalára is egy kis szellő, a VRM meg a RAMok díjazzák majd. Alaplapi kivágás nekem annyira nem lényeg, egyszer fent van a hűtő alsó kerete, onnantól bontható lapkivétel nélkül is pasztázáshoz.

Midi nem opció, az van tartalékban, M3D..jó régi ház, de a mai napig elvagyok vele, ha épp ATXezni támad kedvem. mATXre meg a kis LANos tesó, az M40 lett beüzemelve, viszont rendesen szét kellett vágni és a táp sem fér-el rendesen, tehát elég gány..ezért az új ház terv. Mindenesetre egyelőre szimatolgatás van meg agyalás, amit leírtam, az egy P180 terv, de nyílván el lehet férni a Fractalban is ugyanezekkel..kérdés milyen áron jön ki, ill. milyen áron tudok P180 Minit felhajtani..ha utóbbi 20 körül meglenne, akár használtan is, nem gondolkodnék..

(#43) Integra válasza Speed® (#42) üzenetére


Integra
titán

:B
szerintem max 1 cm van a fémlemez és a táp alsó fémlemeze között.
nem tudom megnézni, mert dobozban van valahol a gép elpakolva (költözés-lakásfelújítás..), de nem emlékszem, hogy több lenne. iszonyú passzentos a hely.
ha a 3db 5.25-ös hellyel ki tudsz jönni, akkor okés, de tényleg nincsen másra hely. nekem fent van egy dvd-rw, alul a felsőben az antec féle 3.5-es hdd fiók, ami amúgy nem hotswap, legalábbis nem jöttem még rá, hogy lehetne hotswap-ra megcsinálni, csak akkor működik ha kikapcsolt állapotban dugom be a hdd-t, különben nem érzékeli a rendszer. vagy valamit nem állítok be valahol bios-ban? alul meg a keret mögött az ssd. ami nevetségesen van beszerelve, mert egyszer a saját intel által adott keretbe, ami meg aztán az antec által adott átalakító keretbe. különben sehogy sem lehet fixen becsavarozni.
szerintem az antec szellőzésben jobban szélcsatornázható mint a fractal. ezen felül tényleg szigeteltek az oldal lapok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) Speed® válasza Integra (#43) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Thx ;p
Ha nem fekszik rá a szilikonokra, hanem van rés, ahonnan szívhatja az ájert a táp, az okés..talán még jobb is az eltolt szellőzőrács, nincs akkora porszívóhatása a tápnak..nem is olyan hülyék Antecék ;p

Hot-swap ügyben elvileg AHCI módban kell legyél és megy..nálam van egy eSATA dokkoló amibe jelenleg dugdosom a szervizes gépek vinyóit, az működik szépen..bedugva a vinyót magától felismeri és bedobja tárként, aztán használat végén mintha egy USBs eszköz lenne, leválasztásra nyomva szépen leállítja.

Alulra hozzád hasonlóan én is dupla átalakítással pakolnám a meghajtókat, sajnos 5.25"->2.5" egy lépésben nincs..egy Twin Mounterbe belefér 64GBnyi SSD és egy 160as 2.5" vinyó..aztán elvannak ott szépen-hűsen.

És igen, szellőztetésben talán jobb az Antec, ha a hangját is nézzük..a nyitott oldallap nem nyerő ilyen szempontból. Viszont, ha esetleg szükség lenne egy kis plusz szellőzésre a VGA felett, jól jöhet az oldalrács.
Amúgy kár a P180 Mini frontjáért..azok a bevágások nem kellettek volna szerintem rá..minimal teli fronttal és kopoltyús tetőventi-ráccsal ütne.

Még nem tudom mi lesz, mindkét kecónak van jó és rossz tulajdonsága, szemre a Fractal frontja tetszetősebb számomra, viszont az Antec hűtésügyileg jobb..valószínűleg az fog dönteni, melyiket tudom ~20ért beszerezni..nem akarok újra 30+kt kiadni egy házért, mint anno a V350 Lian-Liért..
Esetleg ha úgy alakul mostanában, hogy lecserélnéd a Minit, privizz pls ;)

(#45) #16939776


#16939776
törölt tag

Az ihletője tényleg jó, a végeredmény szellőzése korántsem!

Illetve az előlapon a ventinek meglehetősen nehéz dolga van.

Az oldala ki van perforálva :W

[ Szerkesztve ]

(#46) Integra válasza Speed® (#44) üzenetére


Integra
titán

ahci-t bios-ban kéne valahol bekapcsolnom?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#47) Speed® válasza Integra (#46) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:K Valahol a SATA portok beállításai körül keresd. De óvatosan, mert ha nem így volt eddig, akkor megmakkan a Win..nézz utána, miként kell átállítás előtt belőni a Wint, hogy ne dőljön meg. Az biztos, hogy a hot-swap, NCQ és TRIM feltétele az AHCI, ha nem így telepítettél Wint, nem csoda, hogy nem mükszik.

(#48) Integra válasza Speed® (#47) üzenetére


Integra
titán

akkor csak be kell kapcsolnom bios-ban, meglepne ha emiatt nem működne tovább a win7.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) Speed® válasza Integra (#48) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Meg fogsz lepődni ;p Hidd el, nem megy csak úgy magától, be kell lőni előtte egy regisztrációs kulcsot regedittel és utána átállítani, de így sem az igazi, lehet galiba. Egy átállított BIOS utáni szűz rendszer a jó megoldás.

(#50) Brumi


Brumi
senior tag

Amióta eldöntöttem, hogy idén összerakok egy mATX méretű erős konfigot fotószerkesztésre, folyamatosan nézem a kicsi, szolid házakat, amit fel lehet rakni az asztal tetejére és extra halk gépet lehet bele rakni. Erre is azonnal rákattintottam, és kinézetre tökéletes is lenne, de a méretek borzalmasan nagyok.
Én a Silverstone Sugo SG03-F házát néztem ki, de érdekes módon ez soha senkinek nem merül fel mint lehetőség, pedig ez aztán tényleg kicsi. Van ezzel a házzal valami gond, hogy senki nem ajánlja, vagy csak nem került még képbe?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.