Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) commanDOS válasza lapa (#20) üzenetére


commanDOS
senior tag

A probléma sajnos nem egy meg nem két dologból áll össze.
Sajnos ez egy olyan dolog (nevezzük jelenségnek), ami elég mélyen gyökereddzik az emberekben.
Mondok egy nagyon egyszerű példát, bár ez talán nem annyira jó, mert máshol is előfordul...
Adócsalások, számla nélkül adom a cuccot, számla nélkül kérem, aztán hú de jól jártam, kerestem 2-3 ezer forintot. Rendben van, meglehet tenni, előfordul. Na de akkor ha már kovács józsi is megtehette, akkor énis, meg a szomszéd is és őket nem érdekli, hogy állambácsi elesik egy csomó jövedelmtől így, amiből lehetne iskolát felújítani, lehetne utakat építeni, meg úgy alaphangon élhetőbb lenne az ország. Csakhogy odafent ugyanezt csinálják nagyban, ha a hülyék megfizetik az adót, akkor pakolok már egy ceppett a zsebembe belőle, nesze nektek új iskola meg útfelújítás, majd nálam jobb hely lesz. Viszont ezt nagyon jól tudjuk itt lent is, és márcsak azért sem fizetem be az adót, hogy ne gazdagodjon az a tetü ott fent. Innentől egy kurv@ körforgás az egész. És ezt a láncot kéne v.hogy megszakítani.
Lehetne beszélni ugyanígy a szemetelésről is, kirakják a szelektív hulladékgyűjtőt, a paraszt meg még egy sima kukába se tudja bedobni a szemetet..
Erre nincsen általános megoldás. Figyelemfelhívás kéne, apró lépésekkel haladni. Én komolyan mondom már annak örülnék ha mindne ember a kukába rakná a rohadt szemetet, csak v.mi kis csíra induljon már el az emberekben, aztán egyszer hátha v.mi kultúrált nemzet szerűség leszünk.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.