Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Lego mindstorms budget edition :)

(#2) vegyszer válasza flashpointer (#1) üzenetére


vegyszer
addikt

Lehetséges, de azért kár egyből rásütni Bástya elvtárs méltán híres mondatát, miszerint „Kicsi is, sárga is, savanyú is! DE A MIÉNK!”

Én azt a 150$-t igenis rászánnám a gyerek programozói vénájának a tagítására.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

A fa borítással különösen szép, jó lenne ha maradna :R

Lesz-e valami bolt/bemutató terem ahol meg lehet nézni/ki lehet próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#4) copass


copass
veterán

ájfone only? öööö ahha.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) vegyszer válasza copass (#4) üzenetére


vegyszer
addikt

Inkább, mint Symbian, vagy Windows Phone

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6) bambano


bambano
titán

apuka megveszi karácsonyra a gyereknek, este csomagbontás, majd egész karácsony alatt apuka buzgerálja, a gyerek meg messziről nézi :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) creation válasza vegyszer (#2) üzenetére


creation
senior tag

+1

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#8) cabii


cabii
tag

Hát nekem mondjuk egy arduino ping szenzornak tűnik a távolságmérő "szem", de ennek ellenére tetszik az ötlet. Mondjuk az hogy miért IOS csak? Így mondjuk ingyé se kéne...
de ha elszakadunk az ájfontól máris életképes.
Tulajdonképpen bármi, amivel a logikus, rendszerező, algoritmizáló gondolkodás fejleszthető, már nyerő.
Mondjuk én is megtartanám a fa burkolatot. Kár elkínaisítani a műanyaggal.

bambano: én most arduinóval játszom hasonlót, robotot építünk a gyerekkel /apuka izzad a kódolással, gyerek hozza az ötletet, mit rakjunk még bele. Ezért is jó lenne, ha lenne egy grafikus felületű valami, amivel Ő írhatja a kódot, akár anélkül is, hogy értené mi is történik a háttérben/

[ Szerkesztve ]

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#9) n00n válasza bambano (#6) üzenetére


n00n
őstag

Na ez kb. így nézett ki mikor apám anno megvette karácsonyra öcsémnek a régóta áhítozott Nintendót huszon x éve. :D

(#10) flashpointer válasza vegyszer (#5) üzenetére


flashpointer
őstag

Hát nem tudom miért kell így leszűkíteni a célközönséget hogy az iphone + 8-12év intervallumba essen. Amúgy meg pont megöli az elgondolás lényegét hogy az olcsó cucc mindenkihez eljusson, mert ez 150$ egy iphone meg 1500$, ennyiből olyan legó robotot építhet annyi szenzorral kibővítve amennyit elbír a padló és amivel 30 éves koráig elprogramozik. Se win se linux vagy chromebook vagy androidos tablet semmi, ellenben lehet gúvadni a mobilkijelzőn, elvitte a projektet a mainstream hullám.
Az meg hogy ki csinálta nem mentség semmire.

(#11) creation válasza cabii (#8) üzenetére


creation
senior tag

Konkrétan a fa burkolatot leszámítva egy bármely kínai webshopból összeépíthető robot kitnek tűnik. Szerintem itt a szoftveres megoldáson van inkább a hangsúly. Így pedig tényleg fontosnak tartom én is a több rendszerre való megjelenést.

A műanyag házról meg kb annyit, hogy szerintem teljesen megfelel egy gumírozott ház a gyakorlásra (iskolába meg mindenképp) és mondjuk egy special edition azoknak akik ezt igénylik. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#12) copass válasza vegyszer (#5) üzenetére


copass
veterán

jah persze. kukacos alma. pénzfialda.

ingyen kódolás játékosan, ez többet ér.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13) jFox


jFox
őstag

Nem tudom miért ríttok itt, hogy iPhone only, mikor ott van a cikkben, hogy gőzerővel dolgoznak az Android-os és WinPhone-os felületen is. :F

Amúgy meg tényleg jó ötlet, látványos, le tudja kötni a gyerekeket és még tanulnak is vele. Le a kalappal. :R
Ha az ára tényleg 150 dodó körül lesz itthon is akkor van jövője. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14) Dhampir


Dhampir
félisten

Ezentúl a drónok elől elbújva a bokorban sem lehet szexelni, mert odáig még begurul a hernyótalpas robi. :DD

(#15) atike


atike
nagyúr

Tetszik! Jó dolog... :) Hm.... És magyar... :)

(#16) Püpi


Püpi
tag

Szubjektív: Elsősorban szerintem nem a gyerekek digitális írástudását kellene fejlszteni hanem a simát..
Két generáció és Amerika szintjén leszünk..

(#17) DWENNON válasza Püpi (#16) üzenetére


DWENNON
tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy milyen képességeket fejleszt ez egy gyermekben a fejlődése szempontjából?

A programozási képesség fejlesztésére a Microsoft mostanában indított kezdeményezéseket, mire alapozott ez a nagy igény a tengerentúlon?

(#18) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kívánom, hogy sikerüljön nekik.
Viszont nem igazán értem. Rengeteg ingyenes megoldás van, amivel fejleszthető a programozási képesség fiataloknál. Ez nagyjából egy mikrokontroller ultrahangos szenzorral, motorokkal, amivel a képernyőn rohangáló figura egy "kisautóra" cserélhető. A programozáshoz tehát nem visz közelebb, mint bármilyen más megoldás, maximum játéknak is jó. Ugyanakkor játéknak már van több tucat termék, Arduino vagy egyéb alapokon, az ár töredékéért. Tudom, hogy ahhoz meg a programozási felület hiányzik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Tigerclaw válasza Püpi (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lenne mit tanulnunk más nációktól, de mi szeretünk a saját utunkon menni a szakadék felé és még büszkék is vagyunk erre. Amúgy szerintem írni megtanítják a gyerekeket itthon az iskolákban, csak fantáziát, kreativitást és okot, célt nem adnak nekik, hogy írjanak valamit. Ahogy olvasást is megtanítják nekik, de mellé meg is utáltatják velük az olvasást, ahelyett, hogy megszerettetnék velük. A legtöbb itthoni kötelező olvasmány nagy műnek nevezhető, de a többségük unalmas és érthetetlen annak a korosztálynak. Rengeteg régi és új regény van, ami annak a korosztálynak lett írva, sőt még kifejezetten érdekes is nekik, de nálunk Antigoné kell meg Homérosz és Íliász. (szó se róla, én a legtöbb kötelezőt élvezni tudtam, de ahhoz az kellett hogy már iskolán kívül megszerettették velem az olvasást, mert gyakran kaptam a szüleimtől különböző nagyon izgalmas olvasnivalót, sőt egyik karácsonyra egy teljes Jules Verne gyűjteményt is) Meg kell találni azt a könyvet, azt a tevékenységet, ami annak a 6-14 éves gyereknek való, külön a fiuknak és a lányoknak.

Ez is azért jó, mert nem megtanítani akarnak velük valami unalmasat, hanem elérni, hogy készítsenek valami érdekeset, hasznosat...amivel együtt jár a tudás elsajátítása is (és nem a tudás rájuk erőltetése)

Pár napja olvastam, hogy Finnországban projekt jelleggel bevezetik pár helyen azt, hogy tantárgyak helyett témákat, tanítanak...pedig a skandináv országokban és sok nyugat-európai országban már mérföldekkel előttünk járnak az oktatás terén.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Tigerclaw válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Épp az a jó, vagy jobb ebben, hogy nem csak egy virtuális programot készítenek, hanem egy valós dolgot irányítanak. A "játék" pedig a legfontosabb annak a korosztálynak akinek készítették.

Ha tényleg csak iOS-re készítik el az Appot, az árával együtt a mi szempontunkból tényleg öngólnak tűnik, de inkább csak nem mi vagyunk a piaca ennek a terméknek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) azbest


azbest
félisten

Jó ötlet. Persze nekem is beugrott, hogy láttam már hasonlót más gyártótól is, de jellemzően sokkal nagyobb árcédulával. Nyugatabbra tudatosan próbálják az ilyen érdeklődést felkelteni a gyerekekben, mivel tudják, hogy mekkora szakemberhiánnyal küzdenek.

Nálunk természetesen még ehhez is túl csórók az emberek, látván, hogy a 25 dolcsis kütyüknél is menyire számít pár száz forintos árkülönbség. Persze sokaknak még arra sem futja.

(#22) mufi


mufi
senior tag

Még egy kicsi és a gyerek nem kell, hogy iskolába járjon, tanítók se kellenek majd, az embereket leváltják a robotgenerációk...éljen az IT, éljen a az informatika. Még egy kicsi és a gyerek nem tejet fog szopni hanem internetet. Csak így tovább. :C

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#23) Akos96 válasza Püpi (#16) üzenetére


Akos96
senior tag

A két dolognak nincs közös része, ugyanis míg ez egy apró, megvásárolható készségfejlesztő játék, addig az írástudás fejlesztése oktatás, nevelés kérdése. Az más kérdés, hogy iskolákba is eljuthat, de attól még egy készségfejlesztő játék marad, nem pedig elsődleges tananyag. Szerintem abszolút jó, hogy van ilyesmire igény attól függetlenül, hogy ez a termék épp megfelelő-e.

(#22) mufi: [link]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#24) MongolZ


MongolZ
addikt

Csak nekem van dejavu érzésem?
Comenius Logo? Mond valakinek valamit?

(#25) LordDraven


LordDraven
csendes tag

[...]és 18 óra 18 perckor a skynet öntudatra ébred, bekövetkezik az ítélet napja, a gépek lázadása.[...]

(#26) Teasüti válasza LordDraven (#25) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! Ez már nagyon kellett ide.

(#27) balika011


balika011
senior tag

Ez tök jó ötlet! A kinézete is f@sza, meg minden!
Ja, hogy tájfon 5 vagy régebbi?! Akkor ez a dolog életképtelen...

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#28) bambano válasza balika011 (#27) üzenetére


bambano
titán

szerintem meg azok az életképtelenek, akiknek ebből a posztból ennyi jött le, hogy szifon5.
népes tábor...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) jonnyjoker01 válasza bambano (#28) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Itt olvasom a kommenteket és a padlóba vagyok süllyedve, hogy ilyen sok értelmes ember mér' játssza a retardáltat :O

Amúgy ez a felület jófélének tűnik. A robot nem újdonság, de a kezelőfelület igen.

Üdv. Johnny

(#30) dionaea


dionaea
őstag

Nagyon jó pofa dolog. Bár nem tudom hogy tudnám a gyermekemet ezzel tanítani. (valószínűleg mert már én is suta vagyok az egészhez) de ha lesz és nem lsz horror áron no meg nem csak Iphone ra lsz akkor én tuti vevő vagyok rá.

Úgyhogy Srácok csak így tovább jó fejlesztést.

(#31) Dark Archon válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha már így felmerült a téma, maga az irodalom és a történelem úgy kompletten felesleges. Irodalomból elmondják, hogy mit kellene értened pl. egy versből, aminek pont az adná a szépségét, hogy mindenkinek mást jelent a saját élményei alapján. Persze ezt középiskolában még én sem értettem meg.

A történelmet meg mindig a győztesek írják, Isten se tudja, mi hogyan történt valójában. Hacsak nem történésznek vagy írónak készül az ember, felesleges az egész. De egyébként irodalomról szólva, kifejezetten igazad van, hogy ilyen öngyilkos meg "anya kedvelő" egyének motivációit kellene megérteni kamasz szinten. Több költő is öngyilkos lett, ld. József Attila. Erről kellene példát venni?

A másik, hogy miért is kellene szeretni olvasni? Ez is egy olyan begyepesedett régi baromság. Én nem szeretek olvasni, sosem szerettem (legalábbis a klasszikus értelemben). S akkor mi van? Van más hobbim. Az olvasást én mindig is kidobott időnek éreztem. Amit lehetett / kellett, megnéztem videón, leadtam, aztán felejtsenek el. Ezerszer inkább a jövőben tényleg hasznos tevékenységre kellene fókuszálni, amivel a kölyök kiesve az iskolából, akár el is tud helyezkedni.

A fantázia, kreativitás jön magától, amint a gyerek rálelt arra, amit szeret csinálni. Ha ebből később meg is tud élni, az lenne az igazi cél.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#32) Nekomajin válasza MongolZ (#24) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Mond.
Kis teknőcöt szaladgáltatsz a képernyőn konzolba írt parancsokkal.
Itt meg egy kézzel fogható robotot irányítasz érintőképernyővel.
Ugye érzed a különbséget?

(#33) Lortech válasza MongolZ (#24) üzenetére


Lortech
addikt

Mivel a cég alapítója országos Logo OSZTV-t nyert korábban, nem meglepő.

Thank you to god for making me an atheist

(#34) dionaea válasza Dark Archon (#31) üzenetére


dionaea
őstag

Na erre a hozzászólásra kiváncsi vagyok mik lesznek a reakciók. :D

(#35) dabadab válasza Dark Archon (#31) üzenetére


dabadab
titán

"A másik, hogy miért is kellene szeretni olvasni?"

Lássuk be, ez elég furcsa kérdés egy olyan site-on ahova olvasni meg írni járnak az emberek.

DRM is theft

(#36) ivana válasza Dark Archon (#31) üzenetére


ivana
Ármester

:W "miért is kellene szeretni olvasni" Mert a tudás leírva érhető el, ha nem szeretsz olvasni akkor hülye maradsz. :U

Amit a történelemről és az irodalomról írsz az is hülyeség. A modern irodalom oktatásban szinte csak kisesszéket kell írni arról, hogy mit mond neked a vers, szöveg. Főleg a József Attilás rész, annak, hogy öngyilkos lett semmi köze, ahhoz, hogy költő volt. Például Turing is öngyilkos lett, ő nagyon nem költő volt. :W

Az a baj, hogy összekevered a gimnázium célját a szakközépével. Egy gimnáziumból kijövő ember majd az egyetemen tanul szakmát. (Ezért is nincs érteleme rosdz gimnáziumoknak)

(#37) Dark Archon válasza dabadab (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

A gyengébbek kedvéért pedig direkt odaírtam, hogy a klasszikus értelemben.

ivana: ld. fent. S attól, mert például a szakkönyveket is olvasni kell, attól szeretnem kell vagy mi? Persze, egyébként kellenek a gimnazisták is, különben kitől kérném a burgert közepes krumplival, kólával ;]

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#38) Jim Tonic válasza Dark Archon (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ebből kizárólag annyit lehet kivenni, hogy neked nincs igényed az általános műveltséged bővítésére, meg hogy összeszedtél egy csomó demagógiát az internetről.
Persze, egyébként kellenek a gimnazisták is, különben kitől kérném a burgert közepes krumplival, kólával Gondolom, itt az orvosokra gondoltál, például.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) Jim Tonic válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Épp az a jó, vagy jobb ebben, hogy nem csak egy virtuális programot készítenek, hanem egy valós dolgot irányítanak. Éppen azt nem értem, hogy ebben, mi a jó.
A "játék" pedig a legfontosabb annak a korosztálynak akinek készítették. Pontosan itt a bibi. A 8-12 már nem az a korosztály, ahol a játék a legfontosabb. Az kb. 5 évvel korábban van, szerintem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) moleculez


moleculez
veterán

Na megy az okoskodás az olvasásról, de szerintem nézzük meg a level 2-t, az értő olvasást... Na ha az menne, nem lenne kb 15 "iphoneonly-ingyensekell" komment. Készül a droid, win támogatás is.
A szándékos butitast azonban nem értem, mostani erős akksi a vegleges kivitelben fele ekkkra lesz.😒😒 Amúgy nagyon jó kis cuccnak tűnik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#41) Dark Archon válasza Jim Tonic (#38) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ebből meg annyit lehet kivenni, hogy nem is ismersz, de úgy különösebben nem is érdekel.

Amiből nem lehet megélni és nem szórakoztat, arra nincs igényem.

szerk.: ja, neked egészségedre, ha gimnáziumot végzett "orvosokhoz" jársz, én maradok az orvosi diplomásoknál.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#42) Jim Tonic válasza Dark Archon (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amiből nem lehet megélni és nem szórakoztat, arra nincs igényem.
Pedig akkor talán kevésbé esnél ki a beszélgetésből:
- Az a baj, hogy összekevered a gimnázium célját a szakközépével. Egy gimnáziumból kijövő ember majd az egyetemen tanul szakmát.
- Persze, egyébként kellenek a gimnazisták is, különben kitől kérném a burgert közepes krumplival, kólával
- Gondolom, itt az orvosokra gondoltál, például.
- ja, neked egészségedre, ha gimnáziumot végzett "orvosokhoz" jársz, én maradok az orvosi diplomásoknál.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) ivana válasza Dark Archon (#41) üzenetére


ivana
Ármester

ja, neked egészségedre, ha gimnáziumot végzett "orvosokhoz" jársz, én maradok az orvosi diplomásoknál.
Te tényleg ennyire sötét vagy, vagy csak trollkodsz?

(#44) Cathfaern válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A 8-12 már nem az a korosztály, ahol a játék a legfontosabb."
Pontosan ez a baj a jelenlegi (magyar) oktatással.

moleculez:
Szerintem a célkorosztály bőven elég ha napi -1-2 órát foglalkozik ilyennel (ugye 2 óráig bírja majd a butított akku).

(#45) #56573440 válasza ivana (#43) üzenetére


#56573440
törölt tag

hagyd. értő olvasás videó nem volt yt-n :U

(#46) Jim Tonic válasza Cathfaern (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért a 8-12-t már nem érzem annyira fiatalnak. Jó, a 8 oké, de 12 az már a középiskola előtt van. Alapvetően egyetértünk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) dabadab válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


dabadab
titán

Attol meg a 12 eves gyerekek is gyerekek. A gyereknek meg a jatek a legfontosabb (sot, van egy olyan gyanum, hogy ez aztan a kesobbieknek sem valtozik olyan nagyon sokat :) )

DRM is theft

(#48) Tigerclaw válasza ivana (#36) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Rendben, de miért mondják meg a gyereknek, hogy mit olvasson "kötelezően", kik ők hogy megmondják neki a többmillió regény, és vers közül mi az "értékes" számára? Lehet hogy nem is szereti a verseket, vagy épp csak a verseket kedveli a regényeket nem, vagy csak bizonyos verseket, regényeket kedvel. Mondják neki azt, hogy válasszon egy könyvet a könyvtárból, bármilyet, bármekkorát, aztán beszéljen arról, mutassa be, vagy írja le, ami neki jobban megfelel. Még a legnagyobb könyvmolyok is csak a könyvek, regények, versek töredékét olvassák el az életük során, a többség számukra kimarad. A gyerek olvasson olyan könyvet, ami az ő korosztályának, nemének lett írva, ami legtöbbször nem épp a klasszikus szépirodalom, hanem mese, vagy később valami ifjúsági regény. Ha olyat olvas, sokkal nagyobb lesz az esélye annak, hogy megszereti az olvasást...és persze ne azért olvassa el, mert dolgozatot kell majd írnia abból...persze azt sem a saját szájíze szerint, hanem a tanár elvárásaihoz igazítva. Ha ő nem azt gondolja a versről, regényről, amit a tanár, akkor 2-est 3-ast kap, amitől aztán biztos nem lesz kedve könyveket olvasni, mert azt a visszajelzést kapja, hogy ő hülye az olvasáshoz, mert nem érti a regényt.

Szépirodalmat ráér majd olvasni később is (ha ő úgy akarja, vagy olyan pályára készül). Sőt szerintem azzal sincs gond ha valaki egy regényt, történetet először valami könnyített olvasmány, vagy hangos könyv formájában kapja. Pár hete épp festettem a pincében és bekapcsoltam a rádiót. Épp egy magyar regény rádióváltozata ment és nagyon tetszett. Persze a már elveszi némileg a teret a saját fantáziától, de még mindig jobb ha hangos könyvben, rádiójátékban hallja, mint sehogy.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) Teasüti válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
Mit nem adtam volna, ha 13. és 14. osztályban nem zavaros és kusza magyar irodalmat kellett volna olvasnom, hanem Harry Pottert (példa kedvéért). Ez utóbbit 20+ évesen vettem kézbe, azelőtt soha nem olvastam önszántamból semmit és láss csodát, napok alatt megvoltak a könyvek sorjában.
Qrvára nem mozgatott meg a magyar költészet, még kevésbé maradt meg belőle bármi is.
Az meg a legkevésbé sem érdekelt engem és a társaim ennyi idősen, hogy csóri költőnek a maga személyiségi problémájával mi járhatott a fejében mikor papírra hányta azt, amit. Miért olyan nagy dolog ez, azt sem értem.
Vmiért gerjed az emberek egy kicsiny része a rímekre, de a nagy átlagot milliószor jobban érdekli egy jól felépített fantáziavilág, mint egy ember érzelmi kitörései mindenféle fehérnép iránt.

A történelem meg tökéletesen hasztalan a munka világában, egy picike nemzet tudatot ad talán, már ha van aki figyel is.
De a humán tárgyak úgy ahogy vannak teljesen értéktelenek a reálos gondolkodásúaknak.
Majd a bölcsész kaszt foglalkozik a témával amennyire szükség van rá, a többi nem műértő ember meg addig is hozzáadott értéket teremt.

(#50) Cathfaern válasza Teasüti (#49) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Történelemnek nem a mindennapi munkád során van haszna, hanem ha pl. előjönnek olyan kérdések, hogy politika. Tudom Mo-n divat nem foglalkozni a politikával, de igazából ez nem egészséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.