Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) zeon.hu válasza #22743424 (#3650) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx!
Fel is dobtam a 12- t.

#?*@&!

(#3652) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

#?*@&!

(#3653) Trk.Adam87 válasza zeon.hu (#3652) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Manuálisan telepítetted a hivatalos oldalról letöltve?

(#3654) zeon.hu válasza Trk.Adam87 (#3653) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, manuális telepítés.
https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QEDMIXM/miui-blockota-nitrogen_global-V11.0.4.0.QEDMIXM-V12.0.1.0.QEDMIXM-60a58c51ba-10.0.zip

FIGYELEM, kizárólag Global Stabil romra!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

#?*@&!

(#3655) Trk.Adam87 válasza zeon.hu (#3654) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Köszönöm!

(#3656) EnRg válasza zeon.hu (#3654) üzenetére


EnRg
tag

Szintén köszi,fennt is van a 12-es :D

(#3657) Fernet válasza zeon.hu (#3654) üzenetére


Fernet
senior tag

Én is köszönöm. :R

(#3658) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Sajnos még agresszívebb lett a memória kezelése, olyanokat is kilő nálam, amik eddig stabilan az értesítő sávon voltak (pl külső időjárás alkalmazás).
Remélem ezt javítják vagy lesz rá egyéb megoldás.

#?*@&!

(#3659) zeon.hu válasza zeon.hu (#3654) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Figyelem, a fentebb linkelt rom kizárólag Global Stabil verzióra valló!

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3660) Fernet válasza zeon.hu (#3658) üzenetére


Fernet
senior tag

Igen sajnos ez nekem is feltűnt több külső alkalmazásnál is.

(#3661) Fernet


Fernet
senior tag

Az tűnt még fel, ha valamelyik képet háttérként akarom betenni, akkor sötétebb lesz. :F

(#3662) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

A vezérlő panel másnál sem változott Miui11hez képest? Pedig elméletileg az is változik a 12es verzióban. (Áttetszőség, nagyobb wi-fi, bluetooth gomb stb...)
Mondjuk engem nem zavar, hogy úgy maradt, amilyen a 11esen volt, már megszoktam.

Az üzemidő kijelzést kéne vissza csinálniuk, hogy ne csak az aktuális napra jelezze, mert így lehetetlen megnézni, hogy mondjuk 4 nap alatt mennyi kijelzőidőt bírt a készülék.

(#3663) zeon.hu válasza Fernet (#3661) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sötét módban vagy?
"Háttérkép igazítása a sötét módhoz" gombot kapcsold ki!

#?*@&!

(#3664) Fernet válasza zeon.hu (#3663) üzenetére


Fernet
senior tag

És tényleg, köszi. :R

(#3665) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

A kisablakos multitaskingban az eléggé megtetszett, hogy akár youtube nézés alatt is simán tudsz játszani egyszerűbb játékokkal. (olyanokkal, amik kis ablakban is élvezhetőek)
Vagy ha a játék van nagyban, akkor közben megnyitni egy messengert kis ablakban, így anélkül tudsz beszélgetni/chatelni is közben, hogy a háttérbe kéne rakni a játékot. :) Mondjuk erőforrás igényesebb játékok alatt érezni a rendszer belassulását, ha kis ablakban mást is csinálnál alatta. Ahhoz képest jól bírja, hogy már lassan 2 éve vettem és megjelenésekor sem volt csúcs belsőre. (a nagy kijelző volt a fő szempontom.)

[ Szerkesztve ]

(#3666) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Valaki mondta, hogy nincs a 12- ben a régi osztott képernyő mód.
Ott van:
(És ha a recent-ben hosszan nyomsz alkalmazásra, ott is van már erre mód)

#?*@&!

(#3667) marcee válasza Trk.Adam87 (#3662) üzenetére


marcee
addikt

A Megjelenítés \ Állapotsor alatt lehet kapcsolni az "Új irányítóközpont használatá"-t.

\m/

(#3668) Elf válasza zeon.hu (#3666) üzenetére


Elf
aktív tag

És ezt hogy varázsoltad vissza?

(#3669) zeon.hu válasza Elf (#3668) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hozzá se nyúltam :D
Ilyen a 12 alatt eleve nálam.

#?*@&!

(#3670) Trk.Adam87 válasza zeon.hu (#3669) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Nálam akkor adja be az osztott képernyőt helyette, ha nem a gyári launchert használom. (persze ettől még más módon előhozható az ablakos funkció is)

[ Szerkesztve ]

(#3671) zeon.hu válasza Trk.Adam87 (#3670) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Lehet, nálam is külső launcher van (Nova).

#?*@&!

(#3672) Sonja


Sonja
veterán

Megjött a MIUI 12 OTA-n. :K :C

Egy valami idegesít, méghozzá alul van egy fehér csík. Az mi a fene és hogy lehet eltüntetni onnan? :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3673) Fernet válasza Sonja (#3672) üzenetére


Fernet
senior tag

Az alkalmazások közötti váltásra van, alul elhúzod az ujjad és gyorsan lehet váltani köztük. Amúgy engem is zavar hogy ott van.

(#3674) Elf válasza Fernet (#3673) üzenetére


Elf
aktív tag

Kikapcsolható. Ki is kapcsoltam de nem emlékszem hol. :-)
Valami segéd vonal vagy mi volt. Mindjárt megézem.

(#3675) Elf válasza Sonja (#3672) üzenetére


Elf
aktív tag

További beállítások\Képernyővezérlési mód\Teljes képernyő jelzésének elrejtése.

Be kell kapcsolni hogy ki legyen kapcsolva. Ezért nem találtam én sem. :C

(#3676) Sonja válasza Elf (#3675) üzenetére


Sonja
veterán

Ez az, végre nincs ott az a sz@r! :C Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3677) AttilaMvh


AttilaMvh
tag

Sziasztok,
Miui12-re való "kézi" frissítés után nem kapcsolódik 5ghz-es wifire, nem is látja a wifi analizer appal, pedig van, a router webes felületén keresztül ellenőriztem. Ugyanannak a routernek a 2.4Ghz-es wifijén hibátlan. Újraindítva volt telefon is, router is, zéró öröm. FR nem volt mert nincs kedvem bankos appokkal szórakozni félórákat.
Nektek van valami ilyen irányú tapasztalatotok? Melóba ha beérek, csekkolom ott is az 5ghz wifit.

(#3678) AttilaMvh válasza AttilaMvh (#3677) üzenetére


AttilaMvh
tag

Kifutottam a szerkesztési időből. Probléma megoldva, a routeren az 5gh wifi time schedule beállítása volt a ludas. Hiába, igen korán volt még ... nekem is, a routernek is :) Megnyugodtam.

(#3679) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Másnak is jobban eszi az akksi-t a Miui12? Gyorsabban merül játékok alatt is, mint korábban.

(#3680) Luciano


Luciano
tag

Sziasztok srácok az aksi megadta magát már töltésnél sem kapcsol be a telefon (sajnos a Max 2 vel is így jártam) valakinek megbízható aku forrása ami meg is jön?Amit rendeltem már 1 hónapja és még sehol. Előre is köszönöm

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#3681) zeon.hu válasza Luciano (#3680) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha kínából rendelted, akkor ez most normális sajnos.
Nekem az órámhoz kb 1 hónap alatt jött meg.

#?*@&!

(#3682) #22743424 válasza Trk.Adam87 (#3679) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igen sajnos. Olvasgattam másik topikban is.Sokan panaszkodnak erre.

(#3683) zeon.hu válasza Trk.Adam87 (#3679) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Új romnál ez természetes, kell neki 1-2 hét, mire beáll rendesen.
Ha utána is gyorsabban merül, akkor lehet reklamálni :D

#?*@&!

(#3684) #22743424 válasza zeon.hu (#3683) üzenetére


#22743424
törölt tag

Elmehetnél marketingesnek :D :R

(#3685) Luciano


Luciano
tag

Köszönöm a gyors válaszokat, akkor közületek meg senki sem rendelt aksit?

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#3686) F.B.I. válasza Luciano (#3685) üzenetére


F.B.I.
veterán

De, én, ki is cseréltem vagy 2 hónapja. Jól bírja. MIUI12 ez béta, egész nap játék megy rajta, meg YouTube, 10 órát simán tud, mobilhálózaton.

[Innen rendeltem.]

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3687) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Tegnap a gyári kamera megadta magát.
Adattörlés + reboot segített.
De azért furcsa...

#?*@&!

(#3688) zeon.hu válasza zeon.hu (#3687) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mármint a gyári alkalmazás.

#?*@&!

(#3689) Luciano válasza F.B.I. (#3686) üzenetére


Luciano
tag

Nagyon szépen köszönöm,a linket is. Remélem tudok rendelni

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#3690) marcee


marcee
addikt

Búcsúzni jöttem. Sajnos ért egy kisebb baleset, amit a Max 3-am nem élt túl, farzsebemben volt, ráestem. [kép] [kép] [kép] Korábbi telefonjaimon sem adtam túl soha, de rá különösen úgy gondoltam, hogy ha le is cserélem, megmarad szórakoztatóeszköznek a gyerekeknek, mert arra kiváló volt. Nagyon sajnálom.

A vicc az, hogy a kijelzőt leszámítva működik. A sim-eket már eltávolítottam (nem volt egyszerű), kicsit kifeszegettem a házból, így tölteni is tudom. A wifi bekapcsolva maradt, jönnek rá az üzenetek, csilingel, működik. Ez az első telefonom, ami tönkrement, nem nagyon foglalkoztam a biztonsági mentéssel. Hirtelen feleségem előző telefonját vettem használatba, ami egy Redmi 4 Prime, azon bejelentkeztem a Mi fiókommal és meglepve tapasztaltam, hogy van egy párnapos Mi cloud mentésem a Max 3-ról. Ezt megpróbáltam visszaállítani, de csak részben sikerült (talán a 64 vs. 32GB tárhely is közrejátszott, vagy hogy a Redmin csak 6-os android van, nem tudom). Szóval ez is valami, a működő Redmiről már lehet migrálni máshova.
Lesz majd egy Poco X3-mam, amiben nagyobb a tárhely és friss a droid, remélem arra is lehet restore-olni Mi Cloud-ból, hátha az mindent visszaállít.
Ha mégsem sikerülne, van valami lehetőség kijelezőhalott telefonnal mókolni? Számítógépre dugva esetleg. Mert addig nem kapcsolnám ki, amíg van remény.

Ha lesz valaha utódja ennek a telefonnak, akkor abban a topicban szerintem többekkel találkozunk még.

[ Szerkesztve ]

\m/

(#3691) #22743424 válasza marcee (#3690) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudod be volt kapcsolva az usb hibakeresés? Csak azért kérdezem mert ez a fajta módszer szerintem ezen a telón is működik [link] Persze nem a HTC driverrel. :)

[ Szerkesztve ]

(#3692) marcee válasza #22743424 (#3691) üzenetére


marcee
addikt

Úgy emlékszem igen.

\m/

(#3693) #22743424 válasza marcee (#3692) üzenetére


#22743424
törölt tag

Sikerült?

(#3694) marcee válasza #22743424 (#3693) üzenetére


marcee
addikt

Csak most vettem észre, hogy beszerkesztetted a megoldási javaslatot is.
Sajnos nem sikerült. A windows-ban megjelenik egy üres MI MAX 3 meghajtó, de az adb nem látja.

\m/

(#3695) #22743424 válasza marcee (#3694) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nekem nincs több ötletem sajna. Talán a MIUI topikban tudnak esetleg segíteni. Mondjuk nem valami jó ötlet szerintem így működtetni a készüléket. Nehogy kigyulladjon.

(#3696) marcee válasza #22743424 (#3695) üzenetére


marcee
addikt

Igazad van. Én is aggódtam kicsit az aksi miatt, de amikor írtad, hogy szerinted kigyulladhat, abbahagytam a töltését. Ellenben kikapcsolni sehogy sem sikerült. Találtam leírást kijelzőhalott készülék kikapcsolásához. A bekapcsoló és hangerő le gomb nyomvatartásával újraindul, ha közben töltődik, akkor ki kellene kapcsolnia. Na ez nem sikerült nekem, a képernyő villódzásából arra következtetek, hogy mindig újraindult.

Szóval 7 napja nem kapott töltést, de még mindig megy sim nélkül, de bekapcsolt wifi-vel, jönnek rá az üzenetek, értesítések és még új mentést is csinált mi cloudba! :)

\m/

(#3697) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Akinek kilövi az alkalmazásokat a MIUI 12:

Mehet egy gyári visszaállítás, utána megjavul.
Annyit hozzá, hogy az alkalmazás váltóból egy-egy eltűnik idővel, de ami értesítő sávon kint van, az mind megmarad.
(Természetesen kell a szokásos lakat, stb. Sőt, nálam a MIUI optimalizáció is ki van kapcsolva)

#?*@&!

(#3698) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Always on miért van benne, ha úgysem működik? :F
MIUI 12- vel jött.

#?*@&!

(#3699) Elf válasza zeon.hu (#3698) üzenetére


Elf
aktív tag

Úgy emlékszem eddig is volt.
De a kérdés jogos, mert eddig se működött. :D

(#3700) #22743424 válasza Elf (#3699) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én is úgy emlékszem, hogy már benne volt. Benne van a Note 7-ben is. Gondolom nem vacakoltak vele, hogy kivegyék a MIUI-ból készülékspecifikusan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.