Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) #22743424 válasza vadászcsiga (#3249) üzenetére


#22743424
törölt tag

Valahogy így néz ki?

Mondjuk nekem nem áll szándékomban romolgatni.

(#3252) vadászcsiga válasza #22743424 (#3251) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pontosan. Vigyázz, még twrp-t se rakj rá, onnan kezdődött a probléma. Valamiért instabil lett a működés. Random lefagyott, majd fel perc után ugrott egyet és magához tért. Elengedtem szegényt, pedig nagyon szerettem használni, pont az én méretem volt : (

(#3253) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3252) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jó TWRP-vel nem volt instabil.
Viszont az biztos, hogy készült hozzá pár sz@r TWRP.

Mint írtam már, ahogy készülnek az új TWRP-k, ugyanabban az ütemben védekezik ellene a gyártó.

Redmi6A-mat nemrég tette lapátra egy TWRP, amit gondatlanul írtak meg, hibás volt a zip és nem a recovery partícióra irta magát, hanem a bootra. Se recovery, se fastboot, se semmi. És mivel MTK CPU fel sem éleszthető

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3254) vadászcsiga válasza Milestone2 (#3253) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A twrp.me-ről töltöttem le a legfrissebbet.

(#3255) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3254) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A TWRP.ME szar.
Nem kerüli ki a Xiaomi Data titkosítást és általába nem alkalmas OTA frissítés fogadására és telepítésére.
Csak azoknak jó, akik azonnal törlik a MIUI-t és custom ROM-ot akarnak használni.
...de ezt mintha már régebben leírtam volna neked. #3203 és #3199

Ha nem javítják garanciában, írj Tungtata-nak, ő egy vietnami fejlesztő, amit Ő nem tud megcsinálni egy Sáomi készülékkel, azt nem is lehet megcsinálni. Angulul. És külön emeld ki, hogy jelenleg nincs működő redszered, így nem tudod a SECURITY CODE-ot megnézni. Ha ő nem tud segíteni, akkor senki.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3256) vadászcsiga válasza Milestone2 (#3255) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Írtad igen, de a fene gondolta volna hogy ilyen kényes rendszer ez.

(#3257) trebrona válasza Milestone2 (#3255) üzenetére


trebrona
nagyúr

Átjöttem kicsit olvasgatni.

Csak halkan jegyzem meg kiegészítésként, hogy a TWRP.me az official TWRP oldal.
A köztudatban sokszor minden custom recovery-t hibásan TWRP-nek hívnak, holott mindnek megvan a saját neve. RedWolf, OrangeFox stb. Régebben pedig inkább a CM, ClockworkMod volt az elterjedt.

Egyébként valóban a rosszul megválasztott recovery volt valószínűleg a ludas, ahogyan már odaát írtam a titkosítás miatt nem látszott a belső tárhely. Másik recovery-vel ez elkerülhető lett volna.

Dehát már mindegy is, nem célom az utólagos "megmondás".

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3258) Milestone2 válasza trebrona (#3257) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csók főnök! Hiába az official a twrp.me, sz@rnak a sáomi féle adattitkosításra, így mijáu-hoz alkalmatlan a legtöbb twrp.me (hivatalos) recovery.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3259) trebrona válasza Milestone2 (#3258) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezzel egyet is értek. :K

Egyébként emlékszem, kezdetekben ehhez a telefonhoz nem is volt semmilyen custom recovery, pont erre panaszkodtál.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3260) Milestone2 válasza trebrona (#3259) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Úgy-úgy...
....aztán Orangefoxék megoldották.
...később meg felbukkant az LRTeam (akik szerintem xiaominál dolgozhatnak bent a fejlesztő team-ben, mert telefonmegjelenés utáni napon megjelentetik a működő TWRP-t...#

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3261) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3252) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azé ne engedd el végleg...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3262) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3228) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha jól értem most CHINA belpiacos telefonra (amit az EMAG-ná vettél, kamu GLOBAL ROM-mal vagy nyitott BL-lel ráerőszakolt GLOBAL ROM-mal) ...itt egy kicsit zavaros, hogy mit csináltál vele...rövidítsünk romoltál....aztán amikor GLOBAL ROM-ot raktál volna vissza, az visszazárta a BL-t, emiatt most a CHINA ROM nem megy fel már MIFlash-sel, nyitni a BL-t meg nem lehet, mert a flesseléskor az összebindelés is elveszett és anélkül meg nem lehet BL-t nyitni... körbekérdezek, csak tudjam, hogy ez a szitu.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3263) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3256) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyébként.
Most jut eszembe.
Ha kínai belpiacos telefont adott el neked nyitott bootloaderrel rárakott Global ROM-mal az EMAG, akkor még simán fel is jeletheted őket.
De csak simán azt kell mondani nekik, hogy az általuk felrakott GLOBAL ROM frissítés közben lezárta a bootloadert, majd leállt és hogy oldják meg ezt, mivel ők árultak kínai belpiacos telefont GLOBAL ROM-mal...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3264) vadászcsiga válasza Milestone2 (#3262) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megköszönöm.
Egész pontosan felraktam rá a leírásban található twrp, a leírt módon. Gombnyomásra be akartam lépni a twrp-be, de nem ment, ezért kicsereltem a twrp.me-ről letölthető legfrissebb verzióra, de azzal sem ment a belépés, aztán a MIUI topikban ajánlott tanácsra adb-n keresztül léptem be, úgy már sikerült de nem látta a telefonra másolt magisk.zipet. Hagytam a fenébe, de észrevettem hogy instabil a működés ezért akartam rátolni egy ugyanolyan romot, vagyis globalt ami volt rajta. Fel is ment, de csak utána láttam hogy a clean and lock volt alapból bepipaplva mi flashben, na ezzel meg is pecsételtem a sorsát mert mint kiderült, kínai romot kellett volna raraknom.

Nem az emaghoz szól a gari hanem a bukaresti bolthoz, ezt írták is a weblapon. Egy eu-s service return oldalon kellett kitoltenem egy urlapot, hibajelenseggel imeivel, seriallal együtt, nagyjából azt írtam amit mondasz. Hamarosan felveszik velem a kapcsolatot, és elviszik a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#3265) F.B.I. válasza vadászcsiga (#3264) üzenetére


F.B.I.
veterán

Lesz ebből még telefon. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3266) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3264) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ok. Várjuk meg a forgalmazó reakcióját és cselekedetét.
Igen elvetemült egy cég, amelyik china phone-t árul nyitott BL-lel felrakott Global ROM-mal (vagy ha már így árulja, felhívhatná rá a vevő figyelmét, hogy nehogy bezárd a bootloadert, mert véged...)...de hátha annyiból korrektek lesznek, hogy megjavítják a gány munkájukat.

Ha netán nem, akkor majd érdeklődöm a szakiknál.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3267) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Durva, holnap már viszi is a TNT. Reménykedem a román magyar barátságban. Ja nem :D

[ Szerkesztve ]

(#3268) F.B.I. válasza vadászcsiga (#3267) üzenetére


F.B.I.
veterán

Simán megcsinálják, nekem az EMAG garikkal, csak jó tapasztalatom van. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3273) #22743424 válasza F.B.I. (#3268) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nekem is :)
Más: valaki aki tudja, hogy csinálják ezt, hogy kínai készülékre raknak global rom-ot leírhatná esetleg. Nem egy két darab készülékről van szó ha nem több száz darabról. :)

(#3274) Milestone2 válasza #22743424 (#3273) üzenetére


Milestone2
nagyúr

No, nem éértem az én hozzászólásom miért törlődött....de mindegy.

Hogy csinálják? Vannak módszerek, hogy lehet nyitni nagy tételben...
...de az megint nem idevalósi téma.

A magyarországi forgalombahozatal már egy kicsit rázósabb. Nyitott BL-lel tán nem is árulhatná...
...vagy ha igen, akkor külön fel kéne rá hívnia a vevők figyelmét...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3275) vadászcsiga válasza Milestone2 (#3274) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem is gondoltam hogy ezt a topikot is látogatják modik :B

(#3276) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3275) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem hangzott el konkrét...
...teljesen felesleges volt törölniük.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3277) vadászcsiga válasza Milestone2 (#3276) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De, részemről hirdetés volt...szőrmentén.

(#3278) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Igen hirdetés volt.
A ráadott válaszok meg lógtak volna a levegőben, így töröltem.
Hirdetni csak az aprón vagy lokál topikban szabad.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#3279) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3277) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát elég szőrmentén, mivel még nincs is mit...
...feltételes módú, nem létező. De mind1...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3280) zeon.hu válasza vadászcsiga (#3275) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Már csak azért is, mert szintén Mi Max 3 tulaj az egyikük :D

#?*@&!

(#3281) #22743424 válasza Milestone2 (#3274) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azon gondolkodtam, hogy nem lehet hogy maga a xiaomi is benne van ezekben esetleg?

Zeon.hu van vagy 2-3 módi akinek ilyen készüléke van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3282) Milestone2 válasza #22743424 (#3281) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Régebben még én is....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3283) Ndruu válasza zeon.hu (#3280) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Legalább az egyikük... ;)

Harrrr!!!!

(#3284) Milestone2 válasza #22743424 (#3281) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azon is gondolkoztam, hogy az LRTeam hogyan tud minden készülék megjelenésének másnapján kijönni működő TWRP-vel...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3285) MADcat válasza Ndruu (#3283) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Akkor már kettőjük. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#3286) marcee válasza F.B.I. (#3092) üzenetére


marcee
addikt

Honnan vettél kijelzőt kerettel együtt 7e-ért és mennyi idő alatt érkezett meg?
Tegnap a farzsebemből kilógó telefon beakadt egy testesebb fémszerkezetbe, ami megnyomta a keretet, ami berepesztette a képernyőt. Egy darab íves vonal mentén repedt el, az aljától az oldala 1/4-éig. Nem nagyon mozdult el eddig, szemből szinte nem is látszik, de azért sejtem, hogy nem marad így örökké.
Én 48$-ért találtam kerettel, 30$-ért nélküle. Megnéztem egy képernyő cserélős youtube videót, 50%-ot adok neki, hogy meg tudom csinálni, így túl sokat nem költenék rá (Kínából rendeltem, így hivatalos szervizbe nem tudom vinni).

Már a váltáson is elgondolkodtam, de fogalmam sincs mire cserélhetném. Az üzemidőről és a méretről sem szeretnék lemondani. Pláne, hogy ami viszonylag új készülék és átlóban közel lenne, az mind nyúlánkabb képarányú a 18:9-nél, így szélességben messze elmaradnak.

\m/

(#3287) F.B.I. válasza marcee (#3286) üzenetére


F.B.I.
veterán

Még nem vettem, karácsony miatt nem rendelünk ilyenkor Kínából. Alin volt 20 dodó, de most nézem, már 34. Nekem annyit is megér, olcsóbb mint egy új telefon.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3288) Balage700 válasza vadászcsiga (#3252) üzenetére


Balage700
tag

Sziasztok! Ha valamit segít a hsz.-om, nekem is kínai belpiacos telóm van Max3 és Redmi6, a kínai flashelős megoldással, amit Milestone2 mester leírt varázsoltam fel Global verziót, és frissít is rendesen. Mondjuk akkor még Android 8 volt rajta, de nemrég manuálisan is megcsináltam a Redmi 6-ot. Anno nekem MAX2-vel volt hasonló bootloop, de a kínai programmal (asszem TGZ fájlt kell letölteni) sikerült új életre kelteni. Bár nincs tervben romolgatni, de én max a Lineage OS-t raknám fel, az teljesen jól üzemel OTA is van, meg minden.
Azért nem semmi, hogy így mókolnak az EMAG-nál. :C Csak az ilyen eseteknél van kopp, hogy az EMAG-os kolléga accunt-jába van társítva a telefon. Ja, meg ez szívás lesz akkor, ha pölö újratelepíted a telefont, mert be kell lépni a Xiaomi accounttal, anélkül el sem indul a telefon. :))

(#3289) vadászcsiga válasza Balage700 (#3288) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem tököltem vele tovább hanem visszaküldtem garanciális javításra Romániába. Valami service return-ön keresztül már másnap jött érte a TNT, 2 hetet ígértek de karácsony miatt ez gondolom több lesz. . Emagnál én úgy értelmeztem hogy ők csak közvetítették a készüléket egy román bolton keresztül, így a felelősség sem az övék. Írták is amikor megrendeltem. Azt viszont hogy milyen régiós a telefon, sehol sem volt feltüntetve. Reménykedtem benne hogy az emag azért utánanéz mielőtt kiteszi eledasra. Hát nem.
Baromi kiváncsi vagyok hogy vissza kapom e a telefont, milyen állapotban és a legfontosabb hogy milyen rommal?

(#3290) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3289) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jó esetben ott romániában nyitották a bootloadert és újra tudják nyitni.
Ha újra nyitották, már rá tudják tenni a Global ROM-ot, és akkor azzal kapod vissza.
...remélhetőleg.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3291) vadászcsiga válasza Milestone2 (#3290) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ámen. Pont ma jött meg hozzá az 2 hónapja rendelt üveg fólia. 3-ból 2 törött : (

(#3292) #22743424 válasza vadászcsiga (#3291) üzenetére


#22743424
törölt tag

Valakik előszeretettel okoznak kárt az ilyen dolgokban, annó nekem is törve jött meg.

(#3293) Milestone2 válasza vadászcsiga (#3291) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elég sok jön aliról. Még egy sem volt törött.
Nem tudom, csak szerencsém volt...vagy nektek pechetek...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3294) vadászcsiga válasza Milestone2 (#3293) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pech az lett volna ha mindegyik törött. Fene tudja hogy rárakom e még.

(#3295) #22743424


#22743424
törölt tag

Boldog békés karácsonyt mindenkinek :)

(#3296) F.B.I. válasza #22743424 (#3295) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ne már! Pont elég a Facebookot teleírni! :DDD :DDD :DDD

Boldogat!

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3297) #22743424 válasza F.B.I. (#3296) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nincs Facebookom :)

(#3298) vadászcsiga válasza #22743424 (#3297) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor tessék egy kis ízelítő :D

[ Szerkesztve ]

(#3299) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Egy kis "karácsonyi"/újévi "ajándék" Sáomi-anyánktól
kép link
...már ha a fenti nem egy kamupletyka (sajnos már mindent el tudok képzelni Sáomi mostohaanyánkról)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3300) Milestone2 válasza Milestone2 (#3299) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De már vissza is vonom...
...valaki vicces kedvében volt és egy 2015-ös cikket fotózott le. Szerencsére alul ott volt a link....bepötyögtem...2015.
Gebedjen meg a vicceskedvűje!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.