Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ghiottone válasza Valaki87 (#500) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hali.
Nincs az előlapon valami plusz fólia, ami bezavarhat? Ha nincs és lefrissítetted a legutolsó romra, de jelentkezik a hiba, akkor szerintem is kamerahiba lehet és én visszaküldeném.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#502) Valaki87 válasza ghiottone (#501) üzenetére


Valaki87
senior tag

B*sszus de rég voltam ilyen amatőr :D
Fólia zavart be neki így már tökéletes, köszi! :)

Más: aktív gps-el mennyit bír nektek egyhuzamban? Nekem 5 óra pár perc sot van benne és 7%... - 60hz-re állítva a kijelző és sötét módban használom direkt.

[ Szerkesztve ]

(#503) JFA


JFA
tag

Sziasztok,

Pixel 3XL-ről váltanék Oppo Find X5 Pro-ra, a "kisebb" testvér (Find X5) volt pár napig a kezemben, összességében meggyőző volt, de inkább a Pro-t választanám, viszont a hangzás minősége szerintem nagyon gyenge egy csúcskategóriás telefonhoz képest. Érdeklődni szeretnék hogy Nektek milyen tapasztalataitok vannak az Oppo-val, illetve:

- milyen a hanghívások minősége, el szokta-e "dobni" a hálózatot;
- létezik-e rá megfelelően működő gcam verzió;
- lehet-e kezdeni valamit a hangminőséggel (esetleg külön equalizer progival);
- mennyire jó és meddig várható még rá szoftvertámogatás (hat-e rá esetleg a Nokia-ügy);
- Ti milyen tokot és (lehetőleg edzett üveg)fóliát ajánlanátok hozzá...?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#504) Valaki87 válasza JFA (#503) üzenetére


Valaki87
senior tag

Szerintem az átlagot hozza, de nekem van mellette egy Nokia Xr20-am is, annak a nyomába nem érhet hangminőségben meg Gps vételi jelben....A Nokia sokkal stabilabb ilyen szempontból, bár a SAR értéke is magasabb...Kérdésedre a válasz, használható az Oppo de Pixel után gondolom kényes dolog ez már :)
Ezelőtt Realme Gt2 is volt nekem, az is hasonló mindenben mint az Oppo...Viszont a kamerája remek ennek a telefonnak..Ennek ellenére azért hirdetem és eladom. :D
5G-ről - 4G-re váltáskor van hogy elveszti a gps jelet és akkor a waze is megáll 10-20mp-re.

[ Szerkesztve ]

(#505) ghiottone válasza JFA (#503) üzenetére


ghiottone
nagyúr

- hanghívást nem tudom a Pro esetén, de nekem a sima X5 teljesen jó és a vájtfülű ismerős is jónak mondja, de neki a Pixel 7 jobbnak tűnt amúgy még úgyis, hogy csak 3g-n beszéltünk még októberben.
- gcam, ami teljesértékű nincs. - vagy csak a fő és előlapi megy, vagy megy ugyan az aweme verzióval az összes, de akkor a főkamerán bal oldalt egy fekete csík van. Agc és lmc portokat ajánlom.
- 2 főverzió és 2026 márciusban lesz vége a szoftveres támogatásnak.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#506) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ma szörnyű irodai napom volt haszontalan corporate meetingekkel, ezért sokat nyomkodtam a telót. Nekem nem bír ki 4 óra kijelzőidőt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#507) samgar válasza ghiottone (#479) üzenetére


samgar
őstag

Szia!

Váltottam e-simre, gondoltam ez a biztos. Egészen tegnapig minden rendben működött, délután már GPRS-en van a telefon, nincs mobilnetem. Van még ebben az időszakban felhasználható 3,5 GB mégis kaptam sms-t a telekomtól, hogy már nem tudok 5G-t használni csak ha fizetek valamelyik csomagra. Vettem egy 1 GB-t így már 4,5 GB a felhasználható de ugyanúgy GPRS. Felfoghatatlan számomra ez a hiba. Csináltam már teljes rendszer gyalulást is, mindent amit lehet és nem működik.
Ha repülő üzemmódba kapcsolok és vissza, az éretsítési panelen látszik az adatkapcsolat gomb alatt 2 másodpercre a 4G majd átvált GPRS-re. :W

Oppo Find X5 PRO

(#508) Viktor0610 válasza samgar (#507) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez nem SIM-hiba miatt van.
Gondolom, olyan frekvencián szolgáltat a Telekom, amit a telefonod nem ismer.
Az 5G pedig csak bizonyos csomagokkal elérhető náluk (csak időszakosan engedtek fel mindenkit).

Samsung Galaxy A54

(#509) samgar válasza Viktor0610 (#508) üzenetére


samgar
őstag

De ha átkapcsolom a másik variációra 4G/3G akkor sincs mobilnet. Meg hát akkor eddig hogy működött?

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#510) diane


diane
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy a névjegyekhez mentett képek nem jelennek meg híváskor. Ennek mi lehet az oka?

(#511) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ideje volt már, mert a havi ütemezés most valahogy mintha megcsúszott volna. Ki is maradt az 591-es verzió a sima X5-ön:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#512) ebayer válasza ghiottone (#511) üzenetére


ebayer
tag

Én tegnap kaptam meg az augusztusi (591) frissítést X5 Pro-ra.

(#513) ghiottone válasza ebayer (#512) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Mondjuk ezt a havi frissítgetést a Google pont most engedte el a Pixel 8-as szériánál. Akkor lesz kiadva, ha kész lesz.

Amúgy nekem eddig teljesen stabilnak érződik így 7 hónap Oppo+ ColorOs. Pixeleknél több szoftveres anomáliába és modem gondokba futottam. Azt sajnálom csak, hogy az X6/X6 Pro-ból nem lett globális verzió.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#514) Nagya21 válasza ghiottone (#511) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ma jött meg nekem is a Find x2 Pró-ra szeptemberi frissítés.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#515) ebayer válasza ghiottone (#511) üzenetére


ebayer
tag

Három nappal azután, hogy megkaptam az 591-es (augusztusi) verziót, ma megérkezett az 592-es (szeptemberi) is. Ki érti ezt?

(#516) M0RGI válasza Lovi24 (#401) üzenetére


M0RGI
őstag

Sajnos leejtettem a Realme X2 prom, a kijelző tropa, így kénytelen leszek váltani. Azaz váltottam, cég adott egy Realme 10-et, de azért nem az igazi. Főleg, hogy most utaznék Japánba és nem akartam vinni a milc fényképet fotózni.
Így most előtérbe került az Oppo find x5 pro, 250000 Ft áron. Kamerája tényleg olyan jó mint írták? Mert akkor lehet még az utazás előtt megveszem.
A sima find x5 gyengébb ilyen téren?

(#517) ghiottone válasza M0RGI (#516) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A kamera hardver szinte ugyanaz a simában is, legalábbis a 4 lencse megegyezik, de csak a proban van 5 tengelyes stabilizátor a főkameránál.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#518) qu1cKr2k12


qu1cKr2k12
újonc

Sziasztok.

Lassan érik egy telefonváltás a részemről. 3,5 éve egy 1+ Nordot nyüstölök, de az évek alatt az akkumulátor elkezdte megadni magát (gyakorlatilag napi 2x töltöm kb, napvégére így is 25-30% körül vagyok)

Nem panaszkodom az 1+ra kiszolgált teljes mértékben néhány szoftveres bug ellenére is

Megy a vacillálás hogy Nord3, Pixel7 vagy X5 Pro legyen a következő, sajnos összehasonlító tesztet nem találtam. Árban azért van különbség, de most épp X5 Pro-ra letudnék csapni 228ezerért.

Ti melyiket választanátok a 3 közül ?

- Ami számomra fontos, hogy jó képeket lehessen vele készíteni, és hosszú üzemidő legyen.
- Játékra egyáltalán nem használom kb. csak a fent említett alkalmazások futnak napi szinten.


(#519) Nagya21 válasza qu1cKr2k12 (#518) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Annyiért az x5pro jó vétel.
De vedd figyelembe, hogy gyakorlatilag kivonultak az eu piacról.......sajnos.
Ez felveti a garis űgyintézés, támogatás kérdését.......
Most ami szerintem jó az a Mi13T. Jó képeket készít, ip68. hosszu szoftvertámogatás.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#520) Oppenheimer válasza qu1cKr2k12 (#518) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem nincs meg a hosszú üzemidő az X5 Proval, lásd előző hsz-em. Ezen kívül amúgy jó teló.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#521) ebayer válasza qu1cKr2k12 (#518) üzenetére


ebayer
tag

Ha ma kellene telefont vennem, akkor ugyanúgy az X5 Pro-t venném. Az üzemidő valóban nem a legjobb, de a 80W-os töltővel és az 1600 töltési ciklussal (ha van töltési lehetőséged) nem lehet probléma.

(#522) M0RGI válasza Nagya21 (#519) üzenetére


M0RGI
őstag

Más alternatívát tudsz esetleg ilyen áron, jó kamerával a xiaomi helyett? Miui elég volt párszor, többet soha!

(#523) Oppenheimer válasza M0RGI (#522) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mailbox.de segítségével Rendelj pixel 8 prot külföldről.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#524) Bodor válasza Nagya21 (#519) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs gond az itthoni támogatással, OPPO Official Customer Service | OPPO Hungary működik és nincs gond a garanciális szervizzel sem. Onnan tudom, hogy hátlap repedés miatt most ott van a telefonom már egy ideje.
[OPPO Hungary]

[OPPO termékek javítása Magyarországon]

" Szeretnénk emlékeztetni, hogy igénybe veheted a hivatalos partnerünk által biztosított futárszolgáltatást is. Futár megrendeléséhez kérjük, használd a szervizközpont megrendelőlapját ezeken a linkeken

"Garancián belül történő javításhoz: https://mobilfutar.tmx.hu/igenyles
Garancián kivül történő javításhoz: https://www.mostmobil.hu/"

TMX Mobilfutár

(#525) Nagya21 válasza M0RGI (#522) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Igen mint előttem irták a Pixel, vagy a társtelefon One+, vagy a Vivo, de ezekkel az a baj, hogy ma Magyarországon nincs hivatalos forgalmazójuk.
A Samuknak jó a kamerájuk, de azok menüjétől, meg engem ráz az ideg..... :D :D :D
Ami még kamerában most télleg jó, van rá támogatás, az a Sony.
Lehet nekem is abba az irányba kéne elindulnom, vagy ha kijönne valami télleg jó Motorjola......
Most látom mit ír Bodor kollega, akkor támogatás még van, de a mobilarénán nagyon borúsan látják a dolgot.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#526) ebayer


ebayer
tag

Melyik védőfóliát ajánlanátok X5 Pro-hoz. Már többet is próbáltam, de egyik rosszabb, mint a másik. Már nem akarok kísérletezgetni.

(#527) lolal


lolal
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg iPhone használó vagyok (XS Max). Elérkezett a csere ideje. Kikacsintanék az almás frontról, mert már sokallom az áraikat. Hosszas nézelődgetés után eljutottam a Find X5 Pro hoz és a Nothing Phone 2 höz. E két készülék között vergődök. A Nothing is tetszik élőben megnyomkodtam, de az Oppo technikailag többet ad. Kijelző, töltés, tartozékok. Nothingban újabb Gen 1+ processzor. Ti melyiket ajánlanátok? Tudtommal 2026. márciusáig van támogatás a készülékre, ellenben a Nothing 2 esnél 2027 ig tehát még fog android 17-et is kapni.(elviekben) Ellenben ha jól tudom akkor itt droid 14 el kifújta a bakancsot. Nagy a dilemma mert árban ugyanannyira jönnék ki. Az Oppo Aquánál 253-ért elhozható most 3 év garanciával. Az újra eladhatóság mindkét típusnál kérdőjeles.
Segítségeteket köszönöm. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#528) ghiottone válasza lolal (#527) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Üdv!
Itt majd Android 15 lesz a 3., utolsó főverzió. A Nothingnál is csak 3 főverzió van, de az 13-al kezdett, így 16 lesz az utolsó.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#529) lolal


lolal
senior tag

Nos a kocka elvan vetve. Aqua.hu tól megrendeltem fekete színben. Elvileg eléggé sokára November 03-ra érkezik meg hozzám a készülék. Gondolkodtam rajta, hogy egy másik helyről 228 ért vegyem-e. Végül a sokkal megbízhatóbb hivatalos forgalmazót és a 3 év jótálást választottam. Sufni GSM-től nem mertem volna rendelni holmi gagyi bolti garanciával. Ha már közel 3 évre tervezek készüléket venni akkor az a majdnem 30K többlet ennyi megért nekem. Szó ami szó, várom, hogy megérkezzen a készülék. :R

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#530) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Októberi biztonsági frissítés érkezőben. - sima X5-ön most dobta fel:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#531) benoce


benoce
tag

Az Oppo bejelentette a ColorOS 14 start dátumát és a béta ütemtervet a régebbi zászlóshajókhoz és középkategóriás készülékekhez.

[link]

(#532) Dani87


Dani87
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Oppo X2 Pro készülékem aminek nem jó az ujjlenyomatolvasója. Nem enged ujjlenyomatot hozzáadni se.ColorOS 13.1 van rajta a gyári visszaállítás sem segített.Lehet valahogy a gyári romot rárakni? Próbáltam mindent de nem sikerült...XDA-n se írnak sokat róla. Az is érdekes,hogy a widevineL1 key statusa faild...minden más pass.Lehet köze hozzá?
Bocsánat,hogy ide írok,de ez a topic azért jobban pörög.
Köszönöm a válaszokat.

Üdv.:Dani

(#533) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok.
Kicsit agyalok egy Oppo X5 vagy Poco F5 között.
Utóbbit csak a MIUI miatt nem szívesen választom , míg itt viszonylag tiszta a rendszer.
Esetleg nektek mennyi a X5 (nem pro) alatt a SOT?
A rendszer a memóriában tartja a megnyitott weboldal lapokat , tehet nem tölti be újra ha megnyitom azokat később?
:R

(#534) ghiottone válasza WhiteWalker (#533) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sima X5-ön nekem változó. Ha otthon wifin vagyok, akkor tudott ilyet is:

De nekem átlag 1,5 nap 2 simmel, bt-vel, 1-1,5 óra telefonálással és 4-4,5 óra kijelző idővel.

Szerintem az Oppo rendszere stabilabb. Havonta jönnek a frissítések is. Mondjuk az is igaz, hogy én a MIUI-t nagyon nem szeretem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#535) Oppenheimer válasza WhiteWalker (#533) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem kb 2 óra SOT van vele, pedig nem csinálok semmit extrémet. Nézd vissza a screenshotjaim, nem kell sokat visszatekerni hozzá...

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#536) WhiteWalker válasza Oppenheimer (#535) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Pfuuu , 2 óra ? :Y Elég karcsú , ott valami nagyon beragadhatott... Vagy nem tudom. Az nem normális hogy ilyen kevés.

ghiottone: Volt több Redmi készülékem , nem volt különösebb bajom a MIUI-val , de nem lettünk barátok valahogy :DDD. Ez több mint 5 éve volt , azóta csak a gyereknél találkoztam vele a Redmi Note 11 készüléken , de elég sok a blootware app benne. Nah mindegy, ha nem marad más akkor Poco.
De ez az X5 tetszik , meg megnéznék egy viszonylag tiszta droid készüléket , csak annyira fura lenne egy EMUI után (p20pro) :D. + Ez a SOT kicsit elriaszt tőle.

[ Szerkesztve ]

(#537) Oppenheimer válasza WhiteWalker (#536) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hat ja, de mit kezdjek vele? :D Lehet te szerencsesebb leszel es nem ragad be semmi. Ez mindig zsakbamacska Androidnal sztem.

Memoriakezelessel en elegedett vagyok, hogy erre is valaszoljak.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#538) WhiteWalker válasza Oppenheimer (#537) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez azért nem zsákba macska. Ennek normálisan kellene működnie.

(#539) Bodor


Bodor
veterán

Ha valakit érdekel, újra működik a hivatalos téma alkalmazás a készüléken.

[link]

(#540) ebayer válasza Bodor (#539) üzenetére


ebayer
tag

Szuper. Már csekkolom is. :)

(#541) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Mindjárt itt a 14-es android. Bár csak a simát említik a francia verziókra: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#542) ghiottone válasza ghiottone (#541) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Vaklárma. Még csak a novemberi patch érkezik nálam a sima X5-re:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#543) diane


diane
tag

Sziasztok! Be van kapcsolva a világító szélek funkció, mégsem történik semmi, amikor üzenet jön. Mi lehet a gond? Köszi előre is

(#544) kagzer válasza diane (#543) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

Képernyő felébresztése értesítés érkezésekor... kikapcsolása nálam megoldotta anno.

(#545) diane válasza kagzer (#544) üzenetére


diane
tag

Köszi!

(#546) Bodor válasza kagzer (#544) üzenetére


Bodor
veterán

Képernyő felébresztése értesítés érkezésekor

És ez a menü hol található?

(#547) kagzer válasza Bodor (#546) üzenetére


kagzer
aktív tag

Értesítések és állapotsor -> Zárképernyő értesítések -> Képernyő felébresztése értesítés fogadásakor

(#548) Bodor válasza kagzer (#547) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#549) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nekem megjott az Android 14 pro-ra, most tolti. Mindenfele VPN nelkul magatol feldobta.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#550) Bodor válasza Oppenheimer (#549) üzenetére


Bodor
veterán

Nekem is felment, de semmi fontosabb változás nincs benne, aminek gyakorlati haszna lenne, azonkívül, hogy 80%-nál végre leállítja a töltést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.