Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fall-N válasza freeknight (#17) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyetértek. Nekem Poco X3 Pro lett, teljesen meg vagyok vele elégedve. Friss szoftver, jó kamera, Snapi 860, 6 giga RAM. Nekem több nem is kell. Egyedül egy vezeték nélküli Qi töltést fogadnék el, de meg vagyok nélküle. A 33 W-os 1 órás 0-100-ra töltés is bőven elég.

(#52) Fall-N válasza batai15 (#45) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor minek cserélted le? :U Egyébként a Xiaomi és a MIUI supportja sem rossz, csak nem a legolcsóbb telefont kell venni. Jelenlegi Poco X3 Próm például tegnap kapott Android 12-t a MIUI 13-mal, semmi baj vagy bug nincs vele. Előző Redmi Note 7-tel is meg voltam elégedve, az is megkapta a 12.5-öt, csak már az akksi nem volt elég acélos (3 éves volt), így cseréltem. Meg persze ki is nőttem a hardvert.

OnePlusra sokan panaszkodnak, Oppo azért feljebb van pozicionálva, jobban is figyelnek a szoftverre. Ez a telefon is teljesen versenyképes a Samsunggal, bizonyos dolgokban még jobb is. A stock közeli UI is jobb, mint a One UI. Külső szempontból meg ott van a csúcson. Gyönyörű a hátlapja.

[ Szerkesztve ]

(#53) neoforce válasza Füleske (#50) üzenetére


neoforce
aktív tag

Személyes tapasztalatbol mondom a Miui 12 és a 12.5 között is óriási a külömbség az utobbi javára sokkal jobb .( valamit nagyon megtaláltak ami eddigi verziokban nem sikerült.)

[ Szerkesztve ]

(#54) Shyciii válasza batai15 (#45) üzenetére


Shyciii
veterán

"Nem ,nem kell el ájulni. Csak ennyiért minden tekintetben különösebb kompromisszum nélküli készüleket kap az ember amit hosszútávon tud biztosan használni "

jah, hogyne. Az előző cég ahol dolgoztam is ezt gondolta, csak miután az iphone eszközök 76%-a szervízben kötött ki másfél év alatt, és voltak eszközök, amik 3-szor(!) is megjárták a szervízt, így gyorsan letettek a híres Apple megbízhatóságról. Elhiszem, hogy a plázacicák instagramos, facebookos szokásaihoz tökéletes megbízhatóságot ad, de egy komoly manageri munka, IT mérnöki munkától valahogy megfeküdt az eszközök igen nagy része. Bár már nem dolgozom annál a cégnél, de mikor eljöttem örömmel használták újra az android-ot.

Amúgy a "tájékozottságod" jó látható. Ha te Oneplus-tól Nord-ot vettél, és ezt hasonlítod iphone-hoz...Aki egy kicsit is utánanéz a dolgoknak, az rögtön látja, hogy Oneplus-tól semelyik Nord-ót nem szabad megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#55) Silenzio


Silenzio
addikt

Majd ha kapok olyan infót, hogy az Oppo/Oneplus megint engedélyezi a 3rd party appok hozzáférését a kamerákhoz (Android 11-től tiltották, mert lusták voltak leprogramozni a teljesen újraírt kameravezérlést Android 10-hez képest), elgondolkodok a jövőbeni beszerzésén. Addig ez nekem egy no-go. Videós körökben sajnos a népszerűsége amúgy is a zérushoz konvergál, ami érthetetlen, tekintve, hogy 8-tól fölfelé abszolút mezőnyverő kamerákat alkalmaznak, de így infót se kapsz arról, működnek-e a kamerák egy Filmic Próban, van-e 24 fps stb. - amíg meg nem veszed. Kár érte.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#56) Fall-N válasza Shyciii (#54) üzenetére


Fall-N
veterán

OnePlusból mást se nagyon vennék. Márcsak a tologatott frissítések miatt sem. Oppo Reno Z 5G vagy más modell is van házon belül, ami "szinte 1+". De tényleg marhaság egy iPhonet egy közepes telefonhoz hasonlítani. Bár a kommentelőnek - ahogy követtem régebben - eddig semmilyen telefon sem volt jó. :U Vagy lejjebb kell adni az igényekből vagy venni kell egy iPhone 12 vagy 13-at. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57) Shyciii válasza Silenzio (#55) üzenetére


Shyciii
veterán

Silenzio

Ezt a 3rd party appok engedélyét honnan veszed? Én most letöltöttem a Filmic Pro Evaluator-t, és sorban pipálja a funkciókat, felbontásokat. 3rd party appként használom a Google Camera-t is minden probléma nélkül. Minde ez Android 11-es Oneplus 7T Pro-n.

Fall-N

Oneplusból már én se vennék mást :D A mostani Oneplus 7T Pro az uccsó Oneplus-om egy jó ideig. Ez még egy igen jól sikerült készülék, ráadásul teljes képernyőt kitöltő kijelzővel. De sem a 8-as, sem a 9-es, sem a 10-es sorozat nem mozgat meg. meg úgy általában már semmi értelmét nem látom az új felsőkategóriás készülékeknek. Ezt is használtan vettem 110eFt-ért tökéletes állapotban van még mindig, és még gari is van rá. 855+-os Snapi van benne, ami mindenre elég, pedig még játszani is játszom vele. Semmi értelme nincsen már az erősebb prociknak. Eljutottunk arra a szintre, hogy felesleges az egyre újabb, és erősebb procik kihozatala.

[ Szerkesztve ]

(#58) Nagya21 válasza Shyciii (#57) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
One+7tpro-volt, jó teló, de 2 évesen nekiállt carakodni az akku, lecseréltem egy find x2pro-ra, kicsit jobb kamera, kicsit jobb proc, ip68, ÉÉÉSSSS android 10, talán idén jön a 12 :D
De a teló nagyon jó, camera része, meg brutál jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#59) Nagya21 válasza Shyciii (#54) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
A Zasszonynak sima nord-ja van, jelentem jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60) Füleske válasza neoforce (#53) üzenetére


Füleske
addikt

Nekem is ez a tapasztalatom, ezért is írtam, hogy a miui 12.5 már teljesen jó.

(#61) Algieba válasza Fall-N (#49) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

100-at simán megadnék egy 6/128GB phabletért, ha erősebb tenyér számítógépre lenne szükségem. Ez korrekt ár a használt piacon. Újonnan októberben vettem fapados mobilt, 4/64GB 40-ért. Hibátlanul működik. Ezt a bejegyzést rajta írtam meg. Egyelőre nem is kell több. Minden alap app döccenés nélkül megy. Biztonsági csomag januári. Remélem, fő verzióit nem kap. Nekem untig elég a tízes is.
Számomra értelmezhetetlen a félmilliós csúcs kategória. Maximum kétszázat lennék hajlandó adni okostelefonért.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#62) Emericus Max válasza klaya86 (#27) üzenetére


Emericus Max
tag

Megerősítem. Nekem Mi Mix 3 van már kb. 3 éve és teszi a dolgát hiba nélkül.
A céges telóm Samsung Galaxy Note 10 lite (most lesz 2 éves májusban) és én nem látom a Samsung UI előnyeit a MIUI felett túlzottan. Sőt a Samu rendszere néhol nehézkesebb számomra.
Egy dolog viszont kétségtelen. A Samura jönnek a frissítések ezerrel, a Mix 3-ra meg kb. 1 éve nem jött semmi, még Android biztonsági frissítés sem.

Nekem tetszik ez az OPPO teló és erősen gondolkodom az OPPO-ra váltáson. Már a Find N is nagyon tetszett, de az itthon ne lesz (na talán majd az utódja igen), viszont ez a Find X5 Pro nagyon ott van. A kerámia pedig prémium kategória szemben a műanyag hátlappal a Samu S21-en ugye?

Arról már nem is beszélek, hogy megint az Apple teleszarta a pénztárgépet a töltő elhagyásával (meg ugye a masszív túlárazást is ők kezdték, és ezért szálltak el az árak mindenhol), amit a Samu is lelkesen követ mert miért ne, ha lehet még több pénzt keresni (környezetvédelem muhaha). Tok meg ugye sose volt semmilyen almás vagy samu telóhoz.

Szóval ha így nézem a borsos árért cserében itt kapsz töltőt (nem is akármilyet, gondoljunk bele, hogy ez mennyibe kerülne ha lenne almás 80W-os töltő /100e Ft?/), kapsz tokot, kapsz prémium hátlapot, kapsz IP68 védettséget is, fasza kijelző, garantált 3-4 év támogatás.
Ár érték arányban ezt választanám, ha csúcskategóriában keresgélek.

Jó, hogy eljött hazánkba is az OPPO. Sztem szolgáltatói kínálatba is be fog kerülni egyre több modelljük, akkor lesz az igazi kánaán, mert a népek tolják majd kamatmentes részletre, ha lejár a hűségidő...

(#63) batai15 válasza Shyciii (#54) üzenetére


batai15
félisten

Azt hogy mit miért teszek, hadd legyen az én döntésem. Az hogy meg milyen a végeredmény az meg a gyártó reszortja. Egy készülék a használat alapján dől el és a gyártó hozzá állása alapján hogy jó e vagy sem , arról nem tehetek hogy a tesztek mindenütt jókat írnak róla ,de mégsem vagyok elégedett maradéktalanul a készülékkel . Ezt tartsd tiszteletben , és ne gyere a burkolt degradálással.
Másik meg nem mindenki it-s ugyan akkor nem plaza cica vagy tiktokos hülye gyerek amiért almát használ. Ezt úgy szintén tartsd tiszteletben .

[ Szerkesztve ]

(#64) batai15 válasza Fall-N (#52) üzenetére


batai15
félisten

Neked is csak azt tudom mondani amit a kollégának. Mert. Nem vagyok köteles bárkinek be számolni mit miért teszek .

[ Szerkesztve ]

(#65) Donki Hóte válasza batai15 (#64) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Legalább értjük, hogy hogyan jött össze 25 ezer hsz-ed, ugyanis két hsz-ben mondod el azt, hogy nem mondasz semmit :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#66) Shyciii válasza batai15 (#63) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszönjük. Ismét bizonyítottad mennyire hitelesek, kompetensek lehetnek a mobillal kapcsolatos hozzászólásaid.

(#67) batai15 válasza Donki Hóte (#65) üzenetére


batai15
félisten

Igazából megint csak azt tudom mondani hogy kb semmi közöd hozzá. Nem vagy moderátor ,meg úgy enblock senki akinek bármit is kellene magyarázzak . Az biztos hogy baj van nálad is ezen hsz alapján , nyilván unatkozol.
Shyciii: szintén nem lepődöm meg rajtad . Sajnálom hogy ennyire nem tudod kezelni a szubjektív /objektív vélemény vonalat , szóval lehetne arról beszélni kinek mekkora a szegénységi bizonyítványa.
De igazából nem teszem , mert minek . :))

[ Szerkesztve ]

(#68) joey04 válasza batai15 (#67) üzenetére


joey04
titán

Azért ez a véleményed, mert a szerencsés 24%-ban vagy. A többi iphone kuka. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) batai15 válasza joey04 (#68) üzenetére


batai15
félisten

Hát igazából nem . Pont othol van az összes szifon 4stol indulva legtöbb működik . Persze lassúak ,gyenge akku stb de jó pár éves a 6s is. Egyébként kanyarodjunk vissza a topikhoz mert erősen off lesz. A mondandóm lényege továbbra is az hogy 500 ért már nem csak az apple a
drága hanem minden az , továbbá az már nálunk bizonyított és inkább adnék erre ki pénzt. Ha nagyon kellene ennyit.
Továbbiakban lehetőleg tolerancia és ne a rosszindulat domináljon ha válasz érkezik .
További szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#70) mrThomi


mrThomi
addikt

Kár hogy nem került bele a x3 pro mikroszkop kamerája. Lehet nem használták sokan, de nekem nagyon bejött. Eleve kicsi dolgokról olyan képet lehetett csinálni, pl: só, bors hogy csak lestem. Nekem annak és a zoom kamerának több értelme van mind bármennyi mpxeles főzenzornak

Nothing Phone (2a)

(#71) Donki Hóte válasza batai15 (#67) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Érdekes alak vagy, nagyhangon bizonygatod a jogodat, hogy bármit mondj, de mindenki másnak kétségbe vonod a jogát, hogy tőled bármit kérdezzen, vagy ne értsen egyet azzal, amit te mondasz :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#72) Shyciii válasza batai15 (#69) üzenetére


Shyciii
veterán

Éééés igen. Megint bizonyítottad a hozzá-nem-értésed. legalább kommunikálnál iphone szervízesekkel időnként, és nem beszélnél ekkora hülyeségeket. Pl pont a 6s széria a legborzasztóbb hibaarányban :DD
nah részemről ennyi, mert te szubjektivitásról beszélsz, csak az a baj azzal, hogy nálad ez egyenlő az ostobasággal.

(#73) Elit3Zotya válasza batai15 (#69) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én egyszer próbáltam iphone-t, igaz csak egy őslelet 6-os volt, de akkor az volt a csúcs iphone. A lényeg, hogy ezerszer ezt választanám(rendszer miatt), mint az iphone-t, ha nem adhatnám el.
Mert az iphone-t tuti eladnám és legalább gyorsan el is elvinnék.. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#74) batai15 válasza Donki Hóte (#71) üzenetére


batai15
félisten

Ne haragudj továbbra sem értem miért kellene bármit is mondanom arról hogy miért vásároltam egy bizonyos készüléket amivel nem vagyok elégedett utólag. Neked is ajánlom hogy mi a szubjektív vélemény.
De tényleg nektek miért fáj az hogy sokallok egy ilyen készülékért 500 ezer forint körüli forintot és inkabb mást vennék helyette? Totálisan gyerekesek vagytok ,gondolom majd jön hogy bele lesz kötve a helyes írásba ,meg majd megy a szokásos flame keltés.
Shycii: meg van a szubjektív vélemény fogalma ? Sehol nem írtam hogy értek bármihez is , a saját tapasztalom írtam le , nem tehetek róla hogy mai napig be kapcsol egy 6s vegyél vissza kicsit az egódból és értelmezd a szubjektív fogalmát, és utána tegyél vízionalj olyan dolgokat amiket nem is írtam le. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#75) Silenzio válasza Shyciii (#57) üzenetére


Silenzio
addikt

Onnan, hogy volt Oneplus 8 Próm kétszer is. Sem a 24 fps, sem a harmadik féltől származó szoftverek nem fértek hozzá a főkamera kivételével egy kamerához sem, valamint, bár bizonyos szoftverek azt hazudták, hogy működik a 24 fps, a kamera 30-cal rögzített, a hang meg elcsúszott, vagy nem is volt hang egyáltalán. Android 10-zel is bugos volt a 24 fps, de mindegyik kameraszenzorhoz hozzáfértek az appok. Oppóm nem volt, de rákérdeztem, hogy sújtja-e ez a szankció azokat is, és azt mondták a userek, hogy igen. Itt azt írják, a helyzet végre megoldódik a 8-as szérián 12-es droid frissítéssel. Akkor veszek egy harmadik 8 Prót is. Igen, pont annyira jó, hogy 2022-ben is azt veszek.

Itt sírnak a userek a hivatalos fórumban.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#76) Fall-N válasza batai15 (#74) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha annyira meg vagy elégedve vele, akkor miért itt bizonygatod egy Androidos telefonnál? :U Értjük, téged elkapott az alma gépszíj, szíved joga. Azt is értjük, hogy a te nagy hatalmas elvárásaidnak nem felel meg. Ez is a te dolgod. Senki sem kérte, hogy bizonygasd hogy mit miért veszel. De és most jön a DE, legyünk már objektívek. Ez a telefon Androidos fronton jó, csak marha drága. Az meg tapasztalat, hogy bármilyen telefonod volt, neked egyik sem volt jó. Ez egy tény, nem bizonygatni kell hanem elismerni. Más részről leírtad, hogy neked nem jó ez az Oppo. Lépjünk túl, csá, irány az Apple topikba...

[ Szerkesztve ]

(#77) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A tesztben reklámként ott volt a Realme gt2 pro előrendelés, 300 ezres áron ajándék tablettel. Ennek örömére össze is sikerült kevernem a két készüléket. Hát mondom 300ért ez az oppo egész korrekt ajánlat... :DDD

(#78) Shyciii válasza Silenzio (#75) üzenetére


Shyciii
veterán

Oneplus 7T Pro-n minden további nélkül használok GCam-et, és minden kamerához rendben hozzáfér android 11 alatt.
Az általad behozott link egyértelmű bug a Oneplus 6T alatt (ugyebár kifejezetten ez szerepel a leírásban). Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy az feature, hogy sem Google Lens (gyorsan kipróbáltam, minden további nélkül kezeli a kamerát, és annak függvényében hoz keresési találatokat), sem QR kód olvasók nem működnek? Letöltöttem egy külsős QR kód olvasót, és ez is minden további nélkül fut nekem. Ilyen problémám egy frissítéssel sem volt. Ez egy kifejezetten 6T bug, ahogy be is van jelentve nekik.

(#79) batai15 válasza Fall-N (#76) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem óriási baj van a fejetekbe . De komolyan . Meg látjátok hogy valaki le írja droidos teszthez onnantól kezdve nem láttok nem hallotok.
Dióhéjban azzal kezdődött hogy le írtam a tesztben hogy jó telefon ,de 500at nem adnék érte inkább vennék egy egy 13prot.
Utána még valaki szóba hozta a oneplust amire írtam hogy nord 2 tulaj vagyok , csalódás a készülék , xr után .
Most meg már ott tartottok hogy azért is én vagyok a hülye mert a nem tudom hirtelen hány éves 6s be mer kapcsolni ,és hogy nem írok le litániat miért cserélteme az xrt . Komolyan olvassatok vissza , meg szedjetek hangyát.
Szánalmas ez a szintű butaság és rosszindul ami a ph-n megy.
Valóban nem volt még olyan telefon ami tökéletes volt , szerintem nincs is olyan. Ugyan akkor voltak telefonok amikre szívesen emlékszem vissza és alapvetően úgy váltottam hogy különösebb indok nem volt. Na az xr is ilyen volt.
Ennyi , és ebbe semmit nem kell bele képzelni .
Megint csak azt tudom mondani hogy a szánalmas és buta véleményeteket nem akarnátok rám erőltetni akkor szerintem az utóbbi 8 off hsz meg sem születik .
Ezt ti generáljátok ,nem én .
Ez is tény ,ahogy az is hogy valóban nem sokat cserelek telefont .

[ Szerkesztve ]

(#80) Fall-N válasza batai15 (#79) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem is ezzel volt a gond. Te úgy állitottad be, hogy az összes márka szar, a Xiaomi a 1+ stb. Erre írtuk, hogy a Nord 2 egy olcsóbb telefon, nyilván nem kap akkora szerepet, mint egy drágább. Egyébként is az első Nord sem volt egy nagy szám, a HD kijelzőjével. Amúgy is látszik, hogy hanyagolja a BKK a márkát és viszi az Oppo felé a figyelmet.

(#81) batai15 válasza Fall-N (#80) üzenetére


batai15
félisten

Persze tudom hogy többet vártam nord tol de hát mégiscsak 160 ezer volt ami nem két forint .

Xiaomit valóban ruhellem többet nem veszek ,ere kb 9 készülék után jöttem rá ,a op meg támogatás szintjén lett csalódás . Szerintem ez teljesen érhető. Sehol nem írtam hogy szar a Samsung vagy bármelyik mas . Ezért is írtam hogy tartsuk tiszteletben a szubjektív vélemény . :C
Ha ti ezt tiszteletben tartanátok akkor nem lenne ennyi off. De hát nem tehetek róla hogy ezt nehéz meg érteni .

[ Szerkesztve ]

(#82) Silenzio válasza Shyciii (#78) üzenetére


Silenzio
addikt

"Ugye azt nem gondolod komolyan..." - Mi ez az arrogáns stílus?
Tudsz olvasni, vagy segítsek?
Leírtam, hogy Oneplus 8 Próm volt. A linket megnézted? Nem, nem azt, öregem, hanem az elsőt. Kettő volt a kommentemben. Oneplus 8 Pro hibajavítás, hogy most már elérhetőek a kamerák 3rd party appban.
Mutassak jobbat? Itt egy friss hír, hogy a 9-es szérián a Color OS alapú 12-es droid éppen hogy blokkolja a hozzáférést külső programokban.

Visszatérve a megjegyzésedre:
Camera 2 API implementációs hiányosság, hogy nem lehet hozzáférni más appokhoz. A nyüves QR kód olvasóknak feltehetőleg nincs szükségük Camera2 API szintre, és feltételezem a főkamerát használják, amiről egy szóval sem mondtam, hogy ne lenne elérhető. Épp azt állítottam, hogy a főkamera kivételével egyik sem elérhető.
Ha ennyire figyelsz, még azt is kinézem belőled, hogy elindítottad az XY appot, megnézted, megy-e (nyilván a kamerák közt nem kapcsolgattál)
Azt viszont állítom, hogy a mcpro24fps nevű világklasszis, zseniális applikációban olyat frame droppolt már az első másodpercekben minden egyes felvételnél, hogy csak kamilláztam.
Két kérésem van hozzád, drága fórumtárs:
1. Tanuld meg az értő olvasást, mielőtt beszólsz.
2. Nézz utána, miről pofázok, mielőtt beszólsz.
Köszönöm. :R
Végezetül egy kérdés: miért szerepel a linkben, hogy a 8-as széria ezentúl megfelelően működik a 3rd party appokkal, ha eddig minden rendben volt? Na ugye. Jó, hogy nem hazudtolsz meg! :))

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#83) batai15 válasza Silenzio (#82) üzenetére


batai15
félisten

Ne menj bele a vitába vele ,nem éri meg. Sajnos több nála az arrogagancia és rosszindulat mint az intelligencia .

[ Szerkesztve ]

(#84) Shyciii válasza Silenzio (#82) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha már olvasást említesz. Pl az egyik általad bevágott linken van:

"Hello everyone, since Android 11 (OxygenOS 11.1.11) upgrade all third-party applications like Google lens or qr code scanner or any other that require camera access no longer work: The camera cannot be started by them despite the corresponding rights"

Tehát ha már az olvasás hiányát felróvod valakinek, akkor neked sem ártana elolvasni az adott linket, ha már bevágod. Nem én találtam ki tehát ezeket a progikat, ha nem te.

"Ha ennyire figyelsz, még azt is kinézem belőled, hogy elindítottad az XY appot, megnézted, megy-e (nyilván a kamerák közt nem kapcsolgattál)"

Nyilván. A Gcam-et is úgy használom több, mint 1 éve fotózásra, hogy elindítom, majd bezárom :W

A másik linked Oneplus 8-ról szól. A Oneplus 9 speciális helyzetben van, ugyanis a ColorOS kódját veszi át, amit már a kezdés pontjában tudni lehetett, hogy komoly hiányoságokkal bír. És nem, nem a 3rd party camera miatt, hanem alap funkciók is hiányoztak belőle az OxygenOS-hez képest is. Amúgy meg a Oneplus 9 OxygenOS 11-essel jött ki, és ott ez nem volt probléma, holott te Android 11-ről beszéltél, vagyis, hogy onnantól probléma, közben a megint említett Android 12-esről linkesz, vagyis megint össze-vissza beszélsz.

De hogy visszatérjünk az eredeti írásodra:
"Majd ha kapok olyan infót, hogy az Oppo/Oneplus megint engedélyezi a 3rd party appok hozzáférését a kamerákhoz (Android 11-től tiltották, mert lusták voltak leprogramozni a teljesen újraírt kameravezérlést Android 10-hez képest)"

Te általánosítottál a Oneplus-ra, holott ez így nem igaz. Mint kiderült Oneplus 9 Android12-es problémát linkeltél be, holott 11-től állítod hogy szar, pedig működő Gcam portok vannak az összes lencsére Android 11-en (tehát nincsen letiltva állításoddal szemben). Aztán Oneplus 7T Pro-n szintén működő Gcam portok vannak (meg 7 Pro-ra is, meg 7T-re is) amiben az összes lencse működik, úgyhogy az általánosításod a tiltásra vonatkozóan úgy szar ahogy van.

(#85) Silenzio válasza Shyciii (#84) üzenetére


Silenzio
addikt

Én nem fogok beillesztgetni...

1. Nem, "nem találtam ki progikat". A Filmic Pro, amit említettél, és a mcpro24fps is létező alkalmazások.

2. Ez az angol nyelvű idézet mit jelent? Tudsz angolul? El tudod olvasni, fel tudod fogni? Lefordítsam neked?

Tessék:
"Sziasztok, az Android 11 (OxygenOS 11.1.11) frissítése óta az összes harmadik féltől származó alkalmazás, mint például a Google Lens vagy a qr kódolvasó vagy bármelyik másik, amely kamera hozzáférést igényel, többé nem működik: A kamera nem indítható el általuk a megfelelő jogok ellenére sem."

Ez azt támasztja alá, amit én mondtam, vagy azt, amit te írsz? Esetleg mindkettőt? Akkor min vitatkozol velem, leírnád?
Ezt csinálod:

"Én: - Figyi, az nem úgy van, ez kék.
Te: - Na, elmész a francba, mert ez nem kék, hanem kék."

Kifejtenéd, miért szórakozol velem? Ez valami szadista hobbi?

2. Nem érdekel, mivel használod a Oneplus 7T-t, nekem nem volt Oneplus 7T-m, elhiszem, amit tapasztaltál, ennyit tudok mondani. Te is hidd el, amit én tapasztaltam. Két darab Oneplus 8 Próm volt, és Android 11-től egyikkel sem működtek, csak a főkamerák. (Azok is frame droppoltak, mint a rohadt élet.) Erre bizonyíték az általam belinkelt 12-es feature list is, ahol fixként említették, hogy 12-től már ismét elérhető a teljes kamerafunkcionalitás.

Akkor még egyszer állítok, aztán a témát befejeztem, mert vagy túl sok volt nálad mára a pia, vagy túl kevés: Oneplus 8 Pro esetében, mióta a 11-es frissítés kijött, a 3rd party appok nem férnek hozzá a főkamera kivételével egyik kamerához sem, és a főkamera képe is szaggat.
Ennyit állítottam, nem többet.

Oppóm nem volt, a jelek szerint a Color OS még többet ront a dolgon, így Oppót sem veszek.

Bizonyíték, hogy Android 11-en nem funkcionáltak a kamerák Oneplus 8 Prónál.
Itt egy csávó, aki azt állítja, 7T-vel sem működtek root nélkül, és azóta még ezt a lehetőséget is megszüntette a gyártó.
Itt egy másik, aki azt állítja, hogy sima 7-tel sem működik.
Itt egy harmadik, szintén OP 7.

Még egyszer: elhiszem, hogy nálad működik. De belinkeltem három másik 7-es szériás tulajdonost, akinél nem. És a 8-as sem működött nálam sem, amire szintén sokat panaszkodtak a community-ben.

És nem, nem beszélek össze-vissza, csak nem tudod értelmezni. Plusz infóként jegyeztem meg, hogy míg a 8-as szériára visszatért a helyes implementáció, a 9-esre elvették. Csak a szövegértésed ergya, és az élő fába is belekötsz. Köszönöm a tájékoztatást a lehetséges okokról, ez eldöntötte, hogy ne foglalkozzak az Oppo márkával, és talán másoknak is hasznos.

Arról én nem találtam infót, hogy működött-e Android 11-gyel rendesen az OP 9 szériával. Elhiszem, hogy igen, de akkor meg direkt b@szta el a gyártó a többi telefonját, hogy vegyék a loser userek a legújabbat. Nem érzem off topicnak a dolgot, mert mégiscsak egy a gyártó, de a veled való vitatkozást befejeztem. Mindenki hülye, csak te vagy helikopáááter.

És tudod mit? Magyarország legpörgősebb IT-s és telefonos fórumain alapvető etikett, hogy nem kötünk bele a másikba, csak mert a saját, egyébként a másikéval fedésbe nem hozható tapasztalatunk eltérő, és nem hazudtoljuk meg a másikat (ld. neked 7T-d van, nekem 8 Próm volt, és csakis emiatt adtam el). Úgyhogy van az adott szavad, amivel szemben én három panaszkodó user thread-et is belinkeltem, akik azt állítják, hogy nem, már 11-es droidon sem jók a kamerák Oneplus 7-tel és 7T-vel. Mégsem fogom azt írni, hogy hazudsz, mert, mint írtam, van egy etikett. Szégyellheted magad.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#86) Sgr_A válasza Silenzio (#85) üzenetére


Sgr_A
addikt

:C

Teljesen egyet értek veled
Ha az imádott telóról le mersz írni egy negatív kritikát egyből neked esnek
Ez már fanatizmus
Én így vagyok a xiaomival szerintem egy hulladék a miui
És nem igazán érdekel hogy egyes embereknél jól működik, amíg a viber értesítések megkapásához 3-4 helyen kell beállítani lelekatolni és még akkor is csak belépéskor jön meg az üzi ( ez ios-en meg one ui-n működik mindenféle hokuszpók nélkül)
de elég bemenni a 11t vagy a 11 lite 5g ne topikba
Kb ezt a kettőt venném a hardver alapján

[ Szerkesztve ]

(#87) Fall-N válasza Sgr_A (#86) üzenetére


Fall-N
veterán

Neked hulladék, nekünk meg működők rendesen. Persze nem mindenkinek való, nekem meg Samsung nem kéne, nem vagyunk egyformák.

(#88) Fall-N válasza batai15 (#81) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a baj, hogy ez a OnePlus már nem az, ami a "flagship killer" volt. Az ára elszállt a szoftveres minősége meg rosszabb lett.

Sajnos az a Nord 2 nem ér 160ezret. Csak egyrészt elszálltak az árak, másrészt itthon valamiért drágán adják. A "független" Honorban több fantáziát látok (ha lekerül a Magic UI egyszer).

[ Szerkesztve ]

(#89) batai15 válasza Fall-N (#88) üzenetére


batai15
félisten

Köszönöm ,kezdünk végre egyet beszélni . :R
Látszik egyébként a használt árán a telefonnak 120 a plafon használt ára.

(#90) Sgr_A válasza Fall-N (#87) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én nem is akarom rád erőltetni, vagy meggyőzni róla hogy az milyen szuper
Pont leszarom ha valakinek éppen nem felel meg az épp aktuális telóm és negatív kritikát ír róla
De hagy legyen már véleményem egy márkáról, sőt annak is csak a szoftveréről, hardveresen teljesen jók a xiaomik

Amúgy meg ez a nem mindenkinek való elég lekezelő
Pont erről beszéltem ha jön a negatív kritika egyből jön a sértegetés lekezelés, fel kéne nőni és nem az óvodás játszani
Hidd el 50 felett el tudom dönteni nekem mi való nincs szükségem a véleményetekre, ha lesz akkor majd felteszem a kérdést

[ Szerkesztve ]

(#91) Fall-N válasza Sgr_A (#90) üzenetére


Fall-N
veterán

Félreértesz. Volt nekem is minden márka, nagyon modellfüggő hogy milyen a szoftver. Volt S4+ LTE-m azt szerettem, egyedül a beégett státuszbár volt a nyűgöm vele. Xiaomi is volt itthon több. Jelenleg Poco van és erős vason szépen fut a MIUI 13 A12 alapon. Semmi gond nincs vele, MIUI sem korlátoz semmiben.

Páromnak Samsungot vettem egy hete, nem utálom a márkát. Oppot is vennék egyszer, csak egyrészt drága, másrészt nem kell OLED és a Reno 5 szériában az van. Realme is bejön, de ott is a legtöbb OLED már. Igaz a 8 5G nem az, de azt nem kaptam a környéken 6 giga RAM-mal.

[ Szerkesztve ]

(#92) realist válasza Fall-N (#88) üzenetére


realist
őstag

Nord 2 -t itthon vmiért drágán adják? Oneplus hivatalos oldalról átszámítva 158e, Árukereső szerint pedig megbízható boltban jelenleg is elérhető 146e magasságában.
Sajnos ez alapján pont fordítva van.

(#93) -Skylake- válasza Shyciii (#54) üzenetére


-Skylake-
addikt

"de egy komoly manageri munka"
Dontsuk el, most akkor komoly vagy manager ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#94) Ed3r_X_ válasza Donki Hóte (#65) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

A kollégát régóta ismerem, a milyen okostelefont vegyek topikban emberek százainak, ha nem ezreinek segített telefont választani anno.

Szóval nem felesleges pofázásból jött össze, ha ilyenre céloznál.. :U

Shyciii

iPhone userként annyit tudok az egészhez hozzáfűzni, hogy igen, lehet beszarik pár készülék, de legalább van mögötte support, foglalkoznak vele, még évek múltán is. Erre kéne droidnál rászokni, csak amíg minden gyártó fossa ki a készülékeket magából, addig ez nehéz lesz.

S7-em után megvettem a 12 Minit, 4 évre tervezek vele. Addig lefogadom, hogy kap supportot majd, legalábbis szoftver téren. Ezért lett alma a befutó, droid után, illetve azért, mert értelmes méretet más kb. nem kínált, csúcs hardverrel.

[ Szerkesztve ]

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#95) esoember


esoember
csendes tag

Ezzel az árral mindjárt felértékelődött a tavalyi Find X3 Pro, csak jő lenne tudni mennyi OS update jár neki? Ha megvan neki a 3 év, mint a Find X5 Prohoz, akkor különösen jó vétel most!

(#96) Nagya21 válasza esoember (#95) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Hát ha még tudná az 5* optikai zoomot, mint az én x2 próm...... :DDD :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#97) mjani1172 válasza esoember (#95) üzenetére


mjani1172
addikt

Hol van jó áron?

(#98) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Azért elég gáz, hogy egy csúcs készülék mellé nem adnak usb Jack átalakítót.

(#99) -Skylake- válasza dredjudge84 (#98) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez megis miert gaz ? Egyertelmu, hogy minden telefongyartonal kizarolag (akarom mondani kizarolag) a TWS a fokusz. Kizarolag. Minek adna atalakitot ? TWS fuleshez nem kell.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#100) dredjudge84 válasza -Skylake- (#99) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ezt miből gondolod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.