Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Na ideje lenne itthon is egy új pártot alapítani :DD

<-ƘƘ->

(#2) gabor85 válasza Kendek (#1) üzenetére


gabor85
őstag

A százalékok alapján ez nálunk Krisztináék pártja :)) Szóval már van ilyen....

(#3) Killing


Killing
addikt

Remélem legalább az egyiket megszerzik. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4) alien24 válasza Kendek (#1) üzenetére


alien24
tag

tamogatom :)
legalabb lenne kire szavazni

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#5) BloodRay


BloodRay
veterán

Tényleg tiszta bohózat ez az ügy...

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6) _Toka_


_Toka_
senior tag

Hát, ez tényleg megmosolyogtató... :)
A fagyi visszanyal féle tipikus eset.

(#7) Fecogame


Fecogame
veterán

Kapnának biztos pár szavazatot.... :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én azon csodálkoztam el, hogy Svédországban, ami a világ egyik teteje, ilyen durva korrupció van. Ha mással nem, hát ezzel alaposan lejáratják a svéd igazságszolgáltatást.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) copin


copin
őstag

Kalozpart? Akkor gondolom anarchistak.

(#10) anulu válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


anulu
félisten

elgondolkoztál már, h picit naív vagy? :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) DarkByte válasza alien24 (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez jó. :D Tényleg egyből érdekesebbé tenné a politikai életet számomra is. :)

(#12) dezz válasza gabor85 (#2) üzenetére


dezz
nagyúr

Azért van "némi" különbség a profilban...

(#13) raszputyin válasza dezz (#12) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nem is olyan biztos :(
[link]

(#14) raszputyin válasza anulu (#10) üzenetére


raszputyin
senior tag

Ne légy ilyen leereszkedő :P
Van, hogy nektek üldözési mániásoknak van igaza, nem a normális embereknek :P

(#15) Metalfan


Metalfan
senior tag

Miért van egy olyan érzésem, hogy itt még durvább dolgokat is fognak művelni a kiadók a saját lejáratásuk érdekében? Elvégre a TPB-ügy sokáig elhúzódik, tehát van idő ökörködni :U

(#16) Depression


Depression
veterán

Azt az eget! Lenne egy párt, aki a kis emberek érdekeit képviselné, és nem engedné, hogy milliókra büntessenek minket egy letöltött film miatt. Bejutva gondolom elég nagy hírt vernének minden egyes korrupciós ügynek, és szerintem nem is ülnének a babérjaikon.
Ja, és Sarkozy meg retteghet!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#17) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nem gondoltam volna, hogy a Piratpartiet 8-9 %on áll. :Y

(#18) D1Rect válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Na, ezt én se. Durva, hogy mire képes a reklám....

(#19) Solten


Solten
addikt

Saor Alba

(#20) Tyberius válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Tyberius
aktív tag

"Én azon csodálkoztam el, hogy Svédországban, ami a világ egyik teteje, ilyen durva korrupció van."

A svédek is elcsodálkoztak, hidd el. Ezért lett hirtelen ilyen népszerű a kalózpárt.

Gyanítom, a médiaipari szövetségek nagy pénzeket mozgósítottak, hogy egyengessék a per útját. Nekik megvenni néhány rendőrt, bírót, az smafu, ahhoz képest, hogy a Piratebay-t elintézve eredményesen léphetnek fel a többi torrentoldal ellen is (a mininovát pl. még csak perelni sem kellett). Csak arra nem számítottak, hogy lebuknak.

Nálunk egy ilyen akció valszeg észrevétlen maradt volna, illetve ha le is buknak, az ügyben születne esetleg egy Index-cikk, meg néhány száz hozzászólás, aztán annyi. Mert mi már megszoktuk, hogy nem jogállamban élünk...

(#21) orbano válasza Tyberius (#20) üzenetére


orbano
félisten

"Nálunk egy ilyen akció valszeg észrevétlen maradt volna, illetve ha le is buknak, az ügyben születne esetleg egy Index-cikk, meg néhány száz hozzászólás, aztán annyi. Mert mi már megszoktuk, hogy nem jogállamban élünk..."

Ehhez semmi köze nincs az államnak, legalábbis anak az államigazgatásnak, amit Te mögé gondolsz. Ott nem lehet ilyet megtenni, mert az ebmerek felhánorodnak, és pártok buknak meg. Nálunk a hétköznapi emberek leszarják mi van, ezért születik csak egy index cikk és pár hozzászólás róla. A jogállamot pedig Neked, nekem, a többi fórumozónak, a rokonaitoknak, a barátaitoknak, és az ő ismerőseiknek kellene megteremteni... gondolj csak bele mi lenne, ha minden ember valóban elmenne a végletekig, ha valami sérelem érné. És mi lenne, ha ebben minden ember támogatná...

példa: egy kamionos ismerősöm Írországban pár hónap alatt megkapta a "dangerous driver" címet (emiatt kirúgták a munkahelyéről), mert autópályán folyamatosan előzgette a személyautókat. Ők pedig nem az autós topikba mentek anyázni, hogy jajj ezek a kamionosok milyen szemetek, és az állam nem tesz semmit, hanem szépen feljelentették a rendőrségen...

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) raszputyin válasza orbano (#21) üzenetére


raszputyin
senior tag

Ezzel nem értek egyet. Végső soron persze a polgárokon múlik, hogy mit lehet és mit nem lehet egy társadalomban, de azért nagyon sokat számít, hogy mi az alaphelyzet.
Nem kapcsolódik szorosan ide, de nagyon érdekes -- egy kis olvasnivaló a civil kurázsi hátteréről [link]

(#23) D1Rect válasza orbano (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Én ezzel egyetértek. Amíg a nemtörődömség, és "nem az én dolgom" meg az "úgysem lehet mit tenni" a jellemző, addig nincs nagyon változás.

(#24) orbano válasza raszputyin (#22) üzenetére


orbano
félisten

mit értesz alaphelyzet alatt?

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) Tyberius válasza orbano (#24) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Azt, hogy mi az államigazgatás hozzáállása. Ha pl. én betelefonálok a rendőrségre, hogy láttam egy kamiont erőszakosan előzgetni, ez és ez a rendszáma, tudod mit mondanának a rendőrségen (miután 5-10 perc várakozás után kapcsolnak végre, és elmondhatod, mi a helyzet)? körberöhögnének. És ha egycsapásra jó ír polgárok lennénk, és mindannyian, akik tapasztaljuk ezt a magatartást, betelefonálnánk, akkor sem változna a helyzet. Példádnál maradva, nálunk nincs "dangerous driver" cím. Közl. szabs. elj. van, és még az is csak extrém esetben járhat azzal, hogy emberünk elveszíti az állását. És még ott is lusták a rendőrök dolgozni, ahol van bizonyíték, lásd még a villamossínekre parkoló Passatos esetét, akit simán elmeszelhettek volna közérdekű üzem működésének megzavarása miatt, ehelyett közúti közlekedés gondatlan veszélyeztetése miatt indítottak eljárást, ami max 30000 Ft büntetési tétellel járhat.

És ne az embereket hibáztasd, amiért apatikusak, mert erre kondicionálnak minket. A telefonos várakoztatással, a "körberöhögéssel" - na jó, effektíve nem fogják kiröhögni a betelefonálót, de hányszor hallottam róla, hogy gyakorlatilag a rendőr megpróbálta lebeszélni az állampolgárt a feljelentésről, mondván, h úgyse lesz meg az elkövető) pl. De ott van még a tévériportert üldöző *CENZÚRÁZVA*bűnözők esete is, amikor a riporter ellen indítottak eljárást, amiért vezetés közben segélykérő hívást merészelt intézni a rendőrségre. Bizony, a törvénytisztelő polgár Magyarországon egy telefonhívás miatt is bajba kerülhet.

Úgyhogy mielőtt kollektíve letolsz mindenkit a jogállam és a civil kurázsi hiánya miatt, gondolkozz el azon, hogy miért is romlott idáig az emberek hozzáállása.

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect válasza Tyberius (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Telefonáltál már a rendőrségre, vagy csak a média elmondásából ismered a storykat?
Eddig 2x voltam ott, amikor rendőrt hívtak, összesen nem volt 10 perc a kiérkezési idejük.

[ Szerkesztve ]

(#28) Trub válasza D1Rect (#27) üzenetére


Trub
tag

Egy kis faluban betörtek egy házhoz, olyan éjféltájt. A tulaj otthon volt, felébredt, elkergette őket. Azonnal hívta a rendőrséget. A telefonba azt mondták, hogy nincs kapacitásuk, majd másnap kijönnek.

A pasast meg is ölhették volna.

[ Szerkesztve ]

(#29) orbano válasza Tyberius (#25) üzenetére


orbano
félisten

az, hogy jelenleg egy óriási pálfordulással nem változtatható meg a helyzet, attól még ezt mi okoztuk. az a baj, hogy nem látod a fától az erdőt. a rendőrségen is a te saját honfitársaid vannak. a bíróságon is. a bunkó buszvezető is, az autódat meghúzó, betétlapot otthagyni b*szó autóstársad is, a mindenért csak hőbörgő, nemföljelentő, ha negyedjéreisátbaszottapolgármester csakújramegválasztommertazegészetleszaró ember is. ez a sok közönyös, nemtörődöm ember alkotja ezt az országot. ezek közül kerültek ki a vezetők, a maffiavezérek, a piti bűnözők, a gyilkosok, rablók, az öregeket meghalni hagyó, arra rásegítő nővérek, a pénzéhes, nemtörődöm orvosok, és még sorolhatnám. egy ország nem abból a pár gonosz csúnya mumus bácsiból a parlamentben és a szegény elnyomott népből áll, hanem egy bonyolult, egymásra épülő rétegekből álló szövevényes valami. ha nem tetszik valami az embereknek máshol, fellázadnak. ha lenyomja őket a rendőrség, megint fellázadnak. lehet mégtöbben. ha nem tetszik nekik az egész, leváltatják a kormányt. nem csak pár számító hataloméhes bugris, hanem valóban az egész ország. de ha nem is, a következő választásokon lőttek nekik.
de még ha tévedek is, és neked maximálisan igazad van: akkor sem mentesít senkit soha semmi az alól, amit cselekszik. azért romlik valakinek a hozzáállása, mert másnak is romlik? hát kéremszépen a tartás mirevaló? nem tudom nálunk milyen mélyen gyökerezik ez a mentalitás, de amíg ezt ki nem nőljük, addig itt szép, jó ország nem lesz. de ehhez neked kell változnod, nekem, mindenkinek. nagy bölcsek régen belátták: a nagy változások a háttérben, pici apró lépésekben jönnek el, nem úgy, ahogy sokan áhítoznak rá, hogy majd jön egy nagy és kedves politikus, vagy akárki, aki kihúzza az országot, vagy a világot a sazrból. nem. nekünk, hétköznapi embereknek kéne megváltoznunk. nincs az az olajmágnás, vagy hadsereg, vagy akármilyen hatalom, ami 6 milliárd embert megállítana bármiben is, ha akarná....

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) orbano válasza D1Rect (#27) üzenetére


orbano
félisten

én inkább kihívom mindenre a rendőrséget, ami olyan. letoltak az útról, kihívtam. nem tudott mit csinálni, de kihívtam. nem tudott persze mit csinálni. de lehet, ha mindenki felhívná őket, akkora lenne rajtuk a nyomás, hogy előbb-utóbb intézkedniük kelljen. de most mi van: az emberek elfogadják, ami van. volt hogy felhívtam a rendőrséget, mert valaki beállt elém a parkolóba és nem tudtam mozdulni sem. persze, nem jött ki a rendőr, csak felhívta a tulajdt, aki szart kijönni. felteszem naponta párszáz ilyen eset történik. ha ezzel is mindenki zaklatná a rendőrséget, lehet megelégelnék, lenne nyomás a politikusokon és hoznának olyan törvényt, hogy büntethető legyen az istenátka.

vagy jó példa a szociális viselkedésünkre: barátnőm lakótelepén (5 ház néz egy közös térre) az egyik lakó kizárja a kutyáját az erkélyre, az meg szerencsétlen egész nap ugat. ez tart vagy egy hete, és még nem tudták az emberek elintézni, hogy ne zárja ki azt a szerencsétlen dögöt. az őseim ilyenért lazán meglincselték a szomszédot aki nem intlzte el a dolgot az első felszólításra. pedig akkor is törvénytelen volt mások zaklatása, fenyegetése, ráadásul akkor még börtönbe is vittek ilyenért. mégis rendet tudtak tartani a közösségek...

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) _Toka_ válasza orbano (#30) üzenetére


_Toka_
senior tag

az őseim ilyenért lazán meglincselték a szomszédot aki nem intlzte el a dolgot az első felszólításra. pedig akkor is törvénytelen volt mások zaklatása, fenyegetése, ráadásul akkor még börtönbe is vittek ilyenért. mégis rendet tudtak tartani a közösségek...
Most arra utalsz, hogy olyanná váltál, mint a többiek, hisz Te sem tettél a renitens ellen, hiába az őseid magasztos viselkedése hasonló esetekben a közösség érdekében, vagy arra utalsz, hogy az előzetesből írsz ide :F
A közösséget ma ismerjük... :(

[ Szerkesztve ]

(#32) kaliber válasza orbano (#29) üzenetére


kaliber
aktív tag

Maximálisan egyetértek azzal amit írtál, mindenkinek kell azért tenni, hogy ez egy élhető ország legyen, odáig még működik is a dolog, hogy sokan helyeslik, de tenni is érte azt már nem, csak a másikra mutogatnak pl: sokan panaszkodnak milyen kosz van az utcán, de a csikket ők is ellövik lusta elvinni a kukáig, a legjobb a szelektív hulladékgyüjtés a pillepalackot összegyüjti egy zacskóba teszi , de már a szelektív konténerhez nem viszi el hanem leviszi a kukatárolóba pedig mennyiből tartana bevásárláskor elvinni úgyis útba esik ilyen apróságokon kell kezdeni, és van egy rossz hírem ennek nem felülről kell jönnie parancsként hanem az emberből igényként. Ausztriába menet mindenki csodálja milyen gyönyörűek gondozottak a falvak az udvarok a házak ablakai tele virággal még a kerítés is erre mit mond a magyar könnyű nekik mert gazdagok, de ez nem csak pénz kérdése mert a tulaj nem kevés munkája és igényessége is benne van.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#33) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Itthon is elkellene egy ilyen "Kalóz Párt" :D

(#34) D1Rect válasza orbano (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

"nincs az az olajmágnás, vagy hadsereg, vagy akármilyen hatalom, ami 6 milliárd embert megállítana bármiben is, ha akarná...."
Talán ezért is az akarat van eltiporva: nem tehetsz semmit, kicsi vagy, pótolható, nélkülözhető, tehetetlen, meg se próbáld.
#30: a fent tárgyalt okokból van a félelem is, hogy ha eljársz önbíráskodás miatt elővesznek.

(#35) orbano válasza _Toka_ (#31) üzenetére


orbano
félisten

én nem tudok ellene tenni, mert nem az én lépcsőházamban lakik, így nem tudom kideríteni ki az. ráadásul nem is itt lakom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) orbano válasza kaliber (#32) üzenetére


orbano
félisten

igen, ez sajnos így van. egyébként néha még annak is nehéz helyesen cselekednie, aki helyesen akar. sokrszor szívok azzal, ha valahol becsületesen állok sorba, vagy nem előzöm ki az útról letolva a biciklistát. Azt meg tényleg kevesen fogják fel, hogy Ausztria, vagy más országok nem azért gazdagok, mert a gondviselés velük kegyesebb volt, vagy mert mákuk van és oda jószívűbb politikusok születtek, hanem mert az emberek erkölcsei mások, és a történelem során ez alakítja ki azt az államot, amiben élnek...

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) _Toka_ válasza orbano (#36) üzenetére


_Toka_
senior tag

Hajaj, ez messzire vezet... Remélem, most idetalálnak a nagymagyarok, akik szerint mindenről mások tehetnek. És, ha pl. valakik valahol utálnak minket, eszükbe nem jutna, hogy ... tán ... esetleg ... tettünk mi azért valszeg. Többek között pl. ezzel a hozzáállásunkkal, miszerint ennek, vagy annak könnyebb, mert ott van zseton...
Nos, én most nem véleményt alkottam, csak a megfigyeléseimről adtam képet... :R :D

(#38) Vicoo


Vicoo
senior tag

;] ;] KÉP

[ Szerkesztve ]

(#39) #64791808


#64791808
törölt tag

Ejnye, ejnye kedves fórumtársak, ne politizáljatok! A macska rúgja meg, hát azt itt nem szabad! Ejnye!

(#40) orbano válasza #64791808 (#39) üzenetére


orbano
félisten

bocsánatbácsi :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) Alchemist válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

Én azon csodálkoztam el, hogy Svédországban, ami a világ egyik teteje, ilyen durva korrupció van.

A demokrácia szerves tartozéka a korrupció... amit ebből a törvény megenged, azt lobbizásnak nevezik.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#42) Alchemist válasza Trub (#28) üzenetére


Alchemist
addikt

Erre jó az az ismert sztori, amiben a tulajnak éppen lopták a kocsiját, de a rendőrök nem méltóztattak kijönni... pár perc múlva újrahívta őket, hogy már nem kell sietniük, lelőtte a tetteseket, helyszínelni később is ráérnek. Erre azonnal jött két rendőrautó... és még elkapták a tetteseket.
:))

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) .tnm válasza Alchemist (#42) üzenetére


.tnm
addikt

és megbüntették a telefonálót is a rendőrség félrevezetése miatt...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#44) D1Rect válasza Alchemist (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Ennek totál "kamu" szaga van. Urbanlegend feeling. :))

(#45) Metalfan válasza Alchemist (#42) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ez az USA-ban biztos bevált, itt nálunk szerintem megfogadnák a betelefonáló tanácsát, és később jönnének ki, hiszen ha lelőtte a rablókat, akkor azok már úgysem szöknek el :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.