Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bowser


Bowser
aktív tag

Tetszett a cikk köszi! :R

(milyen kis duci az a töltőfej :) )

Nincs szabad időm. Illetve ha van, az sem szabad.

(#2) club1


club1
veterán

A 800 MHz-es LTE támogatásának hiánya nem csak a Vodafone miatt fájó. A kisebb városok, a községek és a külterületek 4G lefedettségét ui. ezen a frekvencián oldják meg a másik két szolgáltatónál is. Jelen pillanatban a T-nél a földrajzi 4G lefedettség kb. 80, a Telenornál pedig kb. 70%-át 800 MHz-en oldják meg. A lakossági 800 MHz-es lefedettség persze jóval alacsonyabb, hiszen pont a sűrűbben lakott helyeken inkább az 1800 MHz-et használják (kivéve Vodafone, aki 2600 MHz-en próbálkozik).

[ Szerkesztve ]

(#3) golya87


golya87
őstag

Annyival még kiegészíteném a cikket, hogy szakított egymással a Cyanogen és a OnePlus. Természetesen a One támogatása megmarad, de közös projekt nem hiszem hogy lesz több.

Forrás.

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó cucc, főleg ezen az áron...

(#5) shifty!


shifty!
senior tag

Nagyon jó írás, tetszett a nyelvezet és a tartalom is! :R
Egy ideje elhatároztam, hogy ha váltok, ez lesz a következő készülék, alább nemigen adom - persze meglátjuk a OnePlus 2-t :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#6) Luck Dragon

Köszönöm a részletes leírást,jó lett. A cicán pedig látni hogy unja a fotózást. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Gratulálok!! Látszik, hogy sokat dolgoztál a cikken!! Minden elismerésem. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

". Itt egyébként az újabb modellekben történt előrelépés, elvileg ezekben a készülékekben erősebb a vibramotor és az előlapi kapacitív gombok háttérvilágítása is."

Szia, azt lehet tudni, hogy milyen sorozatszamtol/gyartasi datumtol vegeztek el a fenti modositasokat?
Koszi a cikket, jol felepitett, szepen megfogalmazott lett!

(#9) benike1999


benike1999
tag

Nagyon jó cikk lett (le a kalappal) ;) viszont csak úgy kiegészítés képpen az utolsó 4 magos csúcs SoC a Snapdragon 805 volt!!

(#10) Peet91 válasza benike1999 (#9) üzenetére


Peet91
aktív tag

Köszi szépen!

note 4 hardver

A snapi 805 már 2x4 mag :)

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11) AllTheBest válasza Peet91 (#10) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Te valamit félrenéztél... :) a snapi 805 simán 4 magos

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

En ugy tudom az Oppo leanyvallalata a OnePlus. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Helltak


Helltak
őstag

Nagyon jó cikk lett! Biztos meghozza a vásárlási kedved azoknak akik ilyen kategóriájú készüléken gondolkodnak!
Grat! :)

Xiaomi 14 Ultra

(#14) Silenzio válasza Peet91 (#10) üzenetére


Silenzio
addikt

A Note 4 szolgáltatófüggetlen variánsa a 8 magos, de az nem Qualcomm megoldást használ, hanem Samsung Exynos-t. Nem árt tudni. ;)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15) ABal


ABal
őstag

Tetszik az írásod. Informatív és élvezetes. Gratulálok!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#16) Peet91 válasza Silenzio (#14) üzenetére


Peet91
aktív tag

Igaz igaz, javítom. :) Általában pedig nem nézem be a speckókat. Fránya exynos.

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#17) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy lehet tudni miért a 800 Mhz-t használják a magyar szolgáltatók? Csak mert az A brandes telefonok közül sem támogatja mindegyik szóval hiába van 200 betűmérettel a 4G ráírva az adatlapra ezek szerint szart nem ér.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) Peet91 válasza nemlehet (#17) üzenetére


Peet91
aktív tag

Mert a nemzetközi szabványok támogatására törekszenek, és ahhoz kis piac vagyunk, hogy miattunk vegyenek be más frekvenciákat is. A másik dolog meg, hogy megfordítva ezt a logikát, az itthoni szolgáltatóknak kéne arra törekedni, hogy ne olyat használjanak, amit senki más...

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#19) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Az megtudhatom, hogy a tányérokban az a "pókhálós" valami micsoda? Ránézésre szimpatikus. :B

(#20) Peet91 válasza rgqjx (#19) üzenetére


Peet91
aktív tag

Ez itt a reklám helye :) Konkrétan a pókhálós cucc, az oreo-s palacsinta, és nagyon fincsi volt. Kicsi hely, de annál finomabb a palacsintájuk.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#21) nemlehet válasza Peet91 (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem ismerem ezt a szabványt, de ha a 4G-hez adott 6 db csatorna amiből a 800 Mhz az amit a kutya nem támogat készülék szinten akkor mi a túróért azt építjük ki ha az 1800-at is lehetne? (mint az pl a városokban van)
Szóval van ennek valami előnye, pl nagyobb távolságra hat/olcsóbb/minden 800 Mhz torony mellé jár egy raklap thaik*rva?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) Dexar007


Dexar007
veterán

Letezik ilyenbol vagy ehhez hasonlobol 2 kartyas verzio?

Give me your cum,bull!

(#23) Umbar


Umbar
csendes tag

Szép összefoglaló, köszi! :)

Nekem lassan fél éve van meg a 64GB-os verzió (még Cyanogen logóval), és teljesen meg vagyok vele elégedve, semmire nem cserélném le. A friss CM12S-el nagyon szépen hasít, bár itt-ott meghal még néha (jó kis ClassCastException :P ).

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#24) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Nesze nekem, ez kellett, hogy még jobban fájjon a szívem egy O+O-ra :DDD
Jó cikk, élvezet volt olvasni :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#25) ( V )


( V )
veterán

fain cikk

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#26) csernak75 válasza nemlehet (#21) üzenetére


csernak75
senior tag

Így igaz 800Mhz-en kb. 3x akkora területet lehet lefedni! 1LTE cellában lévő felhasználók osztoznak pl. 150Mbps sebességen. Mivel városban sokkal nagyobb a népsűrűség így oda kissebb területű (1800/2600Mhz) de több cella kell! Viszont vidéken sokkal kevesebb ember van 1 adott területen ezért előnyösebb ha 3x akkora területet fed le 1 cella. (És főleg olcsóbb :D ) És a sávszélesség így is bőven elég marad.

[ Szerkesztve ]

(#27) gery2123


gery2123
őstag

Nagyon jó volt a cikk gratulálok!
Várom a One plus two, mert a nexus5 arra fogom cserélni szerintem. Egyik nagy gyártó készüléke sem jön be annyira mint a One plus!

-- PSN_ID: GerY2123

(#28) petipetya


petipetya
nagyúr

Remek cikk, mondhatni hiánypótló. :C Ennyire részletesen még sehol sem olvastam magyar nyelven erről a készülékről, pedig az egyik nagy kedvencem.

Ha jól értem, akkor lehet használni a kijelzőn kívüli gombokat is. Ez tetszik.

Az LTE-ről én is ugyanezeket olvastam, amiket írtok. Pesti lévén pont ahhoz a kisebb területhez tartozom, ahol nem érdekes a "vidéki" LTE frekvencia.

Egy bajom van a telefonnal, hogy elsőre nagynak tűnik. Másfél centivel hosszabb a G2-nél, amit 1 hónapig használtam és 2 centivel nagyobb a Nexus 4-nél, amit már 2 éve használok. Ez így elsőre sokkoló, ráadásul egyszer már volt a kezemben OnePlus One és tényleg nagynak tűnik. Régebben is voltam hasonló dilemmában, amikor a 3,7-ről alig mertem felváltani 4.3-ra, ahonnan aztán tovább ugrottam a mostani 4.7-re. Lehet, hogy a OnePlus One méretét is meg tudnám szokni.

A nagy kijelző nem hátrány, mivel sokat olvasok és netezek a telón, a 3GB RAM-ot pedig kívánom a mostani 2GB után. És mivel eddig ár/érték arányban nincs jobb készülék a OnePlus One-nál a szemenben, így másra nem is nagyon tudnék váltani.

A Meizu MX4 izgat még hasonló áron, csak sajnos abban 2GB RAM van. A Meizu MX4 Pro felbontását pedig indokolatlanul nagynak találom, amely szerintem már negatív irányba befolyásolja az aksit és a gördülékenységet is. Az LG G2 remek vas volt 1 hónapig, de nem az igazi. A Honor 6 is jó volt pár napig, de az sem volt az igazi.

A OnePlus One viszont hardveresen és szoftveresen megfelelne nekem egy újabb 2 évre szóló használatra, és méltó lenne a Nexus 4 leváltására. Úgyhogy most ebben a méretbeli dilemmában vagyok, és közben figyelem hátha lejjebb megy a teló ára. A 64GB-os modell tetszik, amely szállítással együtt 110.000 Ft - ezt szeretném, ha 100-nál megállna, mert pozitív irányba befolyásolná a döntésemet.

Egyetlen igazi riválisa lehet, mégpedig az új 5.2-es Moto X. Csak félek, hogy baromi drágán lehet majd hozzájutni, így felesleges is arról álmodoznom.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#29) kutga


kutga
nagyúr

Kollégám asztalán láttam egy ilyet. Először azt hittem valami kisebb tablet, aztán esett le. Tényleg szép darab, masszív jószág. A cikk utolsó bekezdését annyival egészíteném ki, hogy különösen ajánlott azoknak, akik nem riadnak vissza a tepsiktől. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#30) petipetya válasza petipetya (#28) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Xiaomi MI4 jött még szóba nálam, de még sehol sem láttam feketében az LTE modellt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#31) Engikrisztus válasza petipetya (#30) üzenetére


Engikrisztus
tag

Pont így voltam én is! :) Az MI4 fekete volt az első számú kiszemeltem,többek között a méret miatt is.Aztán az ismert beszerzési problémák miatt letettem róla.Tegnap megrendeltem ezt a csodát. 4,7"-ról lépek föl,remélem meg fogom szokni.
Jó a cikk,mondjuk inkább a második felébe voltak új információk számomra.Arra a vibra motoros új szériára én is kíváncsi lennék,ezek szerint az enyém már (elvileg) javított lesz.

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#32) Jeanne d'Arc

Jó cikk, jó áru telefonnal.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#33) zsocy


zsocy
őstag

Erre az árra nem jön még rá az áfa is? Vagy a gyártói oldalról rendelt teló azt már tartalmazza? Mert úgy tényleg nagyon jó lenne az ár.

(#34) Peet91 válasza zsocy (#33) üzenetére


Peet91
aktív tag

Angliából küldik, és ugyebár EU-n belül nincs ÁFA. Annyit kell kicsengetni amennyit írtam, nincs semmi plusz költség. :)

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#35) Peet91 válasza Peet91 (#34) üzenetére


Peet91
aktív tag

Elnézést, nagyon reggel volt amikor írtam. :DDD VÁM nincs EU-n belül, viszont ettől függetlenül az oldalon feltüntetett árak tartalmazzák az ÁFA-t.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#36) zsocy válasza Peet91 (#35) üzenetére


zsocy
őstag

Igen, így pontos :) a vám nem is lenne akkora baj, az áfa tudja igazán elrontani a jó vételeket. Ha tartalmazza, akkor az nagyszerű. Azt tudod esetleg hogy mivel küldik? Valami futárcég, vagy sima trackelt posta?

(#37) Peet91 válasza zsocy (#36) üzenetére


Peet91
aktív tag

A rendelés menetéről (értelemszerűen a meghívós rész már nem aktuális) bővebb információt a mobilarénás teszt fórumtémájának összefoglalójában találsz, de ha jól emlékszem, akkor az occó szállítás a Royal Mail, ami Magyarországig nyomkövetett postát jelent, az országon belül pedig UPS hozza ki talán.

Az expressz rendelés esetén pedig mindenhol futárcég szállítja, azt nem tudom, hogy end-to-end ugyanaz a cég-e, vagy itthon átadják-e egy hazainak.

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#38) Engikrisztus válasza zsocy (#36) üzenetére


Engikrisztus
tag

Idézet a telcsi topikjának összefoglalójából:
"A Oneplus magyar régiós weblapjáról történő rendelés esetén a költségek:

16GB: 94.199 Ft
64GB: 104.999 Ft

+ szállítás:

Standard (Royal Mail): 5.489 Ft (3-7 munkanap)
Express: 9.449 Ft (1-5 munkanap)

Standard (Royal Mail) szállítás esetén a GLS futárja fogja kézbesíteni házhoz a csomagot."
Én a Standardot választottam.Telcsi+Tempered glass+ Standard szállítás= kb 113 rugó.

[ Szerkesztve ]

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#39) Dexar007


Dexar007
veterán

Letezik ilyenbol vagy ehhez hasonlobol 2 kartyas verzio?

Give me your cum,bull!

(#40) Peet91 válasza Dexar007 (#39) üzenetére


Peet91
aktív tag

Konkrétan Oneplus One-ból nincs kétkártyás verzió, viszont amennyiben hasonló készülék alatt felső kategóriás phablet-re gondolsz, akkor akad néhány. Meizu M1 Note például.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#41) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ha egyszer bemondaná az unalmast a telóm, tuti felkerülne a top ötös listára ez a mobil. Nagyon penge darabnak tűnik, csak sajna még nem sikerült kézbevennem soha. Meg persze nem elhanyagolható a bomba ár-érték arány sem.

Ugyan most csak átfutottam, de köszi a bemutatót! :R Este majd figyelek is arra amit olvasok.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42) petipetya válasza Engikrisztus (#31) üzenetére


petipetya
nagyúr

Most engem is elkapott a gépszíj, reggel óta ezen a telón rugózok. Főleg, hogy kaptam egy ajánlatot is. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#43) hyperspace válasza petipetya (#42) üzenetére


hyperspace
őstag

nem vagy ezzel egyedül.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#44) sprinter24


sprinter24
aktív tag

Köszi a cikkért! Hiánypótló volt! :R

Szintén Nexus 4 utódot keresek és ennek az ára brutál jó most :Y

(#45) gaben88


gaben88
őstag

Jó kis cikk egy nagyon jó telefonról! :R

Ami nekem fáj vele kapcsolatban, az az, hogy nincs FM rádió, nincs infra és ha már kínai, akkor vártam volna a dual SIM foglalatot is. :-)

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#46) hyperspace válasza gaben88 (#45) üzenetére


hyperspace
őstag

mihez kell infra? csak kíváncsi vagyok.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#47) petipetya válasza hyperspace (#46) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem több cucca van otthon különböző távirányítókkal (pl. tv, hifi stb.), amelyek helyett kényelmesebb lehet mindent a telóról irányítani.

Az LG G2 ilyen szempontból remek volt igaz nekem csak tévém van otthon, hangfal és egyéb cuccok nincsenek.

"nincs rá lezsóidő"

(#48) zizi7229


zizi7229
tag

Gratulálok, jó írásén is írtam egyet még fél éve, csak sajnos egy áramszünet folytán nyoma veszett,mivel nem mentettem el :D aztán meg már nem álltam neki ujra, de igy már nincs is értelme

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#49) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Éppen a szájrágás rekordját döntöm meg tépelődésemben.
Az Mi4 drága, 16 gigás és fehér.
Az Mi3 olcsó, 64-es, de egy generációval régebbi és kicsit nagydarab a kijelző mérethez képest.
Az OPO-t meg elég sokan szidják a tulajok közül, bugokra hivatkozva. Konkrétan a "laghalmaz" kifejezéssel is illették, bármilyen rommal.
Valamint az lte tudománya potenciálisan használhatatlan Mo-n a 800-as fereki miatt. (?)
Ez eléggé elbizonytalanítja az embert...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50) Peet91 válasza RetepNyaraB (#49) üzenetére


Peet91
aktív tag

Nem lagos egyáltalán, OxygenOs és CM12S egyaránt smooth mint állat. Az LTE-val kapcsolatban annyit, hogy mind Budapesten, mind Székesfehérváron és még 20km-re tőle, falun is van LTE-m. Telekomosként maximálisan elégedett vagyok vele, de a többi szolgáltató ügyfelei részéről sincs sok panasz.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.