Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) LógaGéza válasza warezxts (#8450) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem kell A12-t felrakni a crDroidhoz, elég belépni Fastboot módba, és ezt lefuttatni: [link] . Ez is azért kell, hogy a legfrissebb modem/firmware-t használja az eszköz.

Én ezt használom daily drivernek ~3 hónapja, és meg vagyok vele elégedve.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8452) warezxts válasza LógaGéza (#8451) üzenetére


warezxts
senior tag

Ahhh értem, a H.36/38-ból indultam ki. De most már mindegy is, mert meg vagyok elégedve a Pixel Experienccel. ez a PixelPlusUI 5.0 néz még ki nagyon "eyecandy"-n, illetve hasonló kinézetű a ProjectElixir. Aksiban nem tudom ezek mit produkálhatnak.

(#8453) Sanya válasza warezxts (#8450) üzenetére


Sanya
nagyúr

ilyen kérdések: Banki app, hitelesítések, androidautó megy-e?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8454) warezxts válasza Sanya (#8453) üzenetére


warezxts
senior tag

aha, van 2 banki appom ami mindig nyűgös volt, az megy gond nélkül, az android autót nem használom de alapból benne volt, úgyhogy kipróbáltam elindult, de kocsit nem társítottam hozzá :) Egyébként hogy ezek a kritikus appok menjenek ez dealbreaker volt ha nem tudom megoldani megy vissza valami gyári rom (ott volt munkaprofil amihez csak elég volt a zygisk)
De ehhez a fenti safetynet verzió kell, és hiába írja van újabb, ha lefrissíted azzal ugrik a CTS profil match +Zygiskben természetesen add hozzá, illetve nekem a magisk is hideolva van. Ha YASNAC-ban átmegy a teszten akkor minden menni fog.

(#8455) LógaGéza válasza Sanya (#8453) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem kötelező rootolni, nekem sincs és működik minden funkció és minden app probléma nélkül.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8456) Sanya válasza LógaGéza (#8455) üzenetére


Sanya
nagyúr

Na, szuper! Mert lineageOS alatt nem mennek a bank appok, mert nincs safenet alatta.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8457) warezxts válasza LógaGéza (#8455) üzenetére


warezxts
senior tag

Nekem főleg 2 dolog miatt kell a root. Viper4Audio (egyik hasonló program sem tudja kihozni a zenéből azt a minőséget mint ez), és az Energized Protection (ami systemless host alapú reklámblokkoló). Meg persze backup miatt, hogy hozzá férek a data, system particiókhoz.

(#8458) LógaGéza válasza warezxts (#8457) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, ha valami specifikusabb dolog miatt kell a root, akkor teljesen érthető.

Mennyire hatékony ez a blokkoló?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8459) warezxts válasza LógaGéza (#8458) üzenetére


warezxts
senior tag

Nem tudom mennyire hatékony nem vagyok annyira jártas a működési mechanikájában, de az biztos hogy nincs reklámom. Ha ez nem lenne akkor az Adaway lenne helyette, az is a host file-al szórakozik. Az ilyen VPN alapú blokkolókat meg nem szeretem, hogy mindig futnak. Annyira emlékszem, hogy ezt nagyon szerették a systemless miatt, és én is megszerettem hogy semmit nem veszel észre a működéséből.
Egyébként (hivatalosan nem, de) discontinued. Sajnos frissíteni már menüből nem lehet (állítolag majd de, csak hónapok óta nem megy a szerverük), de letölthető "backup" file a telegramjukról és nyomsz egy visszaállítást backupból).

(#8460) Sanya


Sanya
nagyúr

Bejelzett a GM1913_11_H.40-es frissítés. 93,55 megabyte.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8461) Edge válasza Sanya (#8460) üzenetére


Edge
veterán

dettó, feltettem.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8462) Busterftw válasza Edge (#8461) üzenetére


Busterftw
veterán

Changelog?

Nekem még csak a GM1913_11_H.36 van.

[ Szerkesztve ]

(#8463) Timer válasza Busterftw (#8462) üzenetére


Timer
veterán

+1. Nálam se lát semmit. Nem úgy volt, hogy nem is kap már semmilyen frissítést a 7 Pro?

(#8464) Edge válasza Busterftw (#8462) üzenetére


Edge
veterán

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8465) Timer válasza Edge (#8464) üzenetére


Timer
veterán

Na, a töltést érintő változás érdekes lehet, mert például amikor 8T töltőjével töltöm, nem a sajátjával, a 12 telepítése óta folyamatosan váltogat sima és warp között. De nem mindig, érdekes módon, a sajátjával pedig sohasem jelentkezik. Kíváncsi leszek, erre gondoltak-e.

[ Szerkesztve ]

(#8466) Sanya válasza Busterftw (#8462) üzenetére


Sanya
nagyúr

semmit nem írt. Felraktam, már bezárja az összes futó alkalmazást.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8467) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

OP7. GM1900 kínai modell amin Global sw van. Az 1854 MB-os 1901-es amit a teló akart mint OTA frissítés, nem ment fel. Közölte hogy keres egy full verziót de itt meg is állt. Ami az 1854 MB-os előtt megjelent mint Android 12 azt nem mertem elindítani soha, aztán lecserélődött az 1854 MB-osra.

3 napja megjelent a H41-es verzió a telón ami ismét 3254 MB-os! De 1901-es, azaz indiai ez is, nem globál, ami ha jól tudom, 1905.

Kb. aznap feldobta az oxygen updater hogy megjelent a 1905-ös H41 OP7-re.

Melyikkel próbálkozzak?

Gippazoid Novelties Inc.

(#8468) gippazoid


gippazoid
senior tag

11.0.9.1.GM57AA van most

Gippazoid Novelties Inc.

(#8469) gippazoid


gippazoid
senior tag

A OnePlus chat technikai támogató embere sem tudta megválaszolni ezt a bonyolult kérdést...
Szerinte a GM 1903 a global, amiről én úgy tudom, az az EU.
A teló indiait akar feltenni, az Oxygen Updater nem tudni, milyet, talán USA-t.
USA frekvenciák nem stimmelnek az EU-val, ezt tudom.
Az indiairól nincs infóm.

Vagy tök mindegy?
https://www.oneplus.com/uk/7/specs

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#8470) gippazoid


gippazoid
senior tag

oxygen updater-t rá lehet venni valahogy, hogy a 1905 sw helyett a 1903-mat szedje le a telóra?
elvileg az a global

Gippazoid Novelties Inc.

(#8471) Sanya válasza gippazoid (#8470) üzenetére


Sanya
nagyúr

azt nem dobja fel?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8472) gippazoid válasza Sanya (#8471) üzenetére


gippazoid
senior tag

nekem ezt az egyet dobta fel... De lehet, ha letörlöm, tudok választani mást? Hova teszi? Hol keressem?
Az OTA update-et tudom, hol van de ez nem ott van.

Gippazoid Novelties Inc.

(#8473) gippazoid válasza gippazoid (#8472) üzenetére


gippazoid
senior tag

Megtaláltam, letöröltem. Induláskor megint a 1905-öt dobja fel az OU.

Gippazoid Novelties Inc.

(#8474) gippazoid válasza gippazoid (#8473) üzenetére


gippazoid
senior tag

Megtaláltam a manuális típusváltást. Igaz EU-ban csak H40 (1903) van, nem H42 mint India és USA esetén (1901 és 1905).

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#8475) gippazoid


gippazoid
senior tag

Valaki járt már úgy, ahogy én, tegnap?
Elővettem a telefont (OP7), üzenetet vártam. Nagyon lassan reagált, de végül minden gombnyomást megcsinált, kisebb késéssel.
Pár perc múlva ismét elővettem, hátha írt már az, akitől üzenetet vártam. A képernyőn a OnePlus logó animációja ment!
Piros pötty körül két fehér körözött.

Semmit nem tudtam kezdeni a telóval.
Végül nagy nehezen a Power és Volume Up gombok folyamatos nyomásával újra tudtam indítani.
Airplane módban indult!

Visszakapcsoltam a normál módot, eltettem. Pár perc múlva elővettem és úgy éreztem, melegszik. Elkezdtem pár fontos fotót Viberen - mobilneten keresztül - elküldeni egy ismerősnek, hogy legalább nála meglegyen, ha mire hazaérnék, a telefon beadná a kulcsot. Látványosan merülni kezdett. 2-3 perceként 1%-ot.

Pár óra alatt még merült néhány százalékot használat nélkül is, aztán otthon lementettem mindent róla.

Ez mi lehetett? Bekrepál a főpanel? Nem nagyon bízom meg most már benne.
Még Android 11 van rajta.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#8476) Busterftw válasza gippazoid (#8475) üzenetére


Busterftw
veterán

Egyszer hasonló előfordult, zsebemből elővéve a teló csak bootolni próbált kb fél óráig aztán nekem is a power +volume up után állt helyre.

Lassulás, merülés stb viszont nem volt. Ez volt kb 2 éve.

(#8477) gippazoid válasza Busterftw (#8476) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ma ismét érdekes dolgot művelt. Feloldottam, nem reagált érintésre. Majd gyorsan megcsinált minden "gombnyomást" majd megint megállt. Aztán közölte hogy OnePlus launcher isn't responding.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#8478) Timer válasza gippazoid (#8477) üzenetére


Timer
veterán

Ez már a leépülés jele! :DDD Nálam töltőn kapcsolt ki úgy, hogy csak a második power+volume down hozta helyre. 4 éves telefon, nincs min csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#8479) gippazoid válasza Timer (#8478) üzenetére


gippazoid
senior tag

Amúgy attól, hogy 4 éves, miért romlik el? Megromlik a SoC? Még csak elektrolit kondik sincsenek benne, hogy kifolyna belőle az elektrolit. Csupa felületszerelt alkatrész.
Max. az akku ami tud benne öregedni.
Este csinátam egy cache partíció törlést. Reboot után pár percig melegedett és látványosan csökkent az akku %-os töltöttsége a kijelzőn - percről percre.

Gippazoid Novelties Inc.

(#8480) Timer válasza gippazoid (#8479) üzenetére


Timer
veterán

Szoftveres leépülésre (vagy leépítésre...) gondoltam elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#8481) Sanya válasza gippazoid (#8479) üzenetére


Sanya
nagyúr

Android 11-en hogy csinálod?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8482) gippazoid válasza Sanya (#8481) üzenetére


gippazoid
senior tag

Cache partíció törlését?
Kikapcsolás
Power és volume down hosszú nyomása, amikor bekapcsol, a power elengedése de a volume down további nyomása.
Innentől megjelenik egy billentyűzet a képernyőn, feloldó kód beírása
Nyelv: English (power gomb az Enter) mivel a kínait nehezen olvasom
Itt van egy olyan menüpont ami törlésről szól, azt kiválasztom
Majd választok egy Cache törlést és nem minden törlését
Reboot választása

Gippazoid Novelties Inc.

(#8483) betyarr


betyarr
veterán

változott valami vagy csak az én telefonom gajdult meg?bár működik,de nem jelzi ki a volte feliratot a teló.még 11-es droidon vagyok.

(#8484) Busterftw válasza betyarr (#8483) üzenetére


Busterftw
veterán

Amúgy nekem ezt a Volte dolgot valaki elmagyarázná nekem?
Miért van ezért mindenki megbolondulva amikor jaj nem megy nem működik? (no offense)

Több országban sem volt gondom mobil internettel, akár böngészés akár Messenger/WhatsApp hang/videóhívás, de az életben nem tapasztaltam volna hogy ez hiányzik nekem.

(#8485) csako válasza Busterftw (#8484) üzenetére


csako
veterán

Egyrészt jobb a hangminőség, másrészt nem vált le a telefon 4G-ről 2G-re, és így beszélgetés közben is van mobilnet. Nyilván ennek csak hagyományos telefonhíváshoz van haszna, Messenger és társait nem érinti.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8486) betyarr válasza Busterftw (#8484) üzenetére


betyarr
veterán

nagyon megszoktam,hogy sokkal jobb vele a hangminőség és azonnal felépül a hívás a 2g-hez képest.csak most vettem észre a hiányát,mióta a digi tornyokat lekapcsolták és átvették a voda tornyok a feladatot.7pro-n nincs volte roaming alatt.megváltam a digitől,átmegyek flottába a T-hez és most,hogy megtörtént a számhordozás,meglepve tapasztaltam,hogy nincs kinn a volte ikon az értesítési sávon.igaz,kipróbáltam és működik a volte ettől függetlenül.vowifi ikon viszont van.

(#8487) betyarr


betyarr
veterán

szóval másnál sincs volte jelzés az értesítési sávban?

(#8488) csako válasza betyarr (#8487) üzenetére


csako
veterán

Nálam sincs, csak én már 12-n vagyok. (nem is hiányzik, magamtól is takarítottam az állapotsávról :D)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8489) betyarr válasza csako (#8488) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!

mik a tapasztalatok?megéri átmenni?

(#8490) csako válasza betyarr (#8489) üzenetére


csako
veterán

Szerintem ha eddig nem hiányzott, akkor nem érdemes.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8491) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Pár kérdés:
1. Cserélnek valahol Budapesten akksit szakszerűen? Ha igen, mennyibe kerül egy új?
2. A VoWifi Yettelnél működik? Ha igen, hogy kell beállítani?
Köszi! :R

(#8492) laskr99 válasza kelna91 (#8491) üzenetére


laskr99
addikt

Nem kapsz gyári akksit gyártón kívül. Küld be hozzájuk.

(#8493) Edge


Edge
veterán

hm, én megtaláltam a pro utódját a red magic 8s pro-ban, nincs notch és csúcs hardver normális áron. Gyak. kb. annyiért mint anno a 7 pro-t vettem(~280khuf).
Pár dolog kivételével ugyan még mindig fasza teló a 7 pro, de már megérett a cserére nálam. A pár dolog: az akku idő és a legutolsó droid verzióval a szoftver sem annyira perf mint elején volt sajnos.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8494) Timer válasza Edge (#8493) üzenetére


Timer
veterán

Én is felfigyeltem rá, de néhány hónapot a vásárlással biztosan várok még...

(#8495) Busterftw válasza Edge (#8493) üzenetére


Busterftw
veterán

Én is néztem, méltó utód lenne, de ha jól tudom nem kap több android verziót és a szoftver sem tökéletes.
Kamera stb milyen?

[ Szerkesztve ]

(#8496) Edge válasza Busterftw (#8495) üzenetére


Edge
veterán

Még nem kaptam kézbe, egyelőre kiszállítás alatt, kamera vmivel jobb mint a 7 pro -é tesztek alapján, nos nekem a 7 pro-é is perf volt, nincs nagy kamera igényem. Selfizni meg kb sose szoktam.
Viszont én azt olvastam 2 évig minden frissítést és fő verziót megkap a teló amúgy.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8497) Busterftw válasza Edge (#8496) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen hivatalosan ezt írták, hogy 1 főverziót és 2 évig biztonsági frissítéseket, ami valljuk be nem sok.
Android 14-et megkapja és ennyi. Tekintve milyen kevés választék van "7 Pro utódból", ha váltanék erre, biztos az is nálam maradna 4-5 évig :D

"one Android version upgrade and two years of security updates"

(#8498) Edge válasza Busterftw (#8497) üzenetére


Edge
veterán

Nekem ezzel nincs bajom amúgy, ugyanis a red magic vonal él és virul. A notch mentesség védjegyük lett, tehát attól nem kell tartani hogy megjelenik a notch újabb modellnél, oneplusnál csak egy feature volt kb. 1 modell erejéig sajnos. De egyébként is ezek miatt sem kell 4 évig a telón ragadni, hisz lesz utód, én tuti már nem fogok ennyi évet várni a cserével, a 2 évenkénti csere sima ügy.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8499) Timer válasza Busterftw (#8497) üzenetére


Timer
veterán

Megnéztem néhány videót róla, hát, elment a kedvem. Ventilátor egy mobilba? Ne már. Ez olyan, mint a chipset ventilátor, hogy oké, értem én, hogy bírja, stb., de nem tetszik. Amire én használnám, arra nem kell ventilátor. A másik pedig az OS design... hááát, öreg vagyok én már ehhez (bár fiatalon is rühelltem a csiricsáré dolgokat). Ezzel nem leszólni akarom senki ízlését, egyszerűen a letisztultságot kedvelem, ezért imádtam a 7 Prót az első pillanattól. A vörös töltőkábel miatt is tikkelt a szemem, ez a mobil meg kábé olyan, mint a karácsonyfa. Akkor már inkább benyelem a gloryhole kamerát, és legyen 10 Pro, 10T (most olcsón van Alzán a 16/256, szerintem besztbáj, csak ugye az alert slider...), esetleg Nothing 2 (ott offolható a fényorgona).

[ Szerkesztve ]

(#8500) Edge válasza Timer (#8499) üzenetére


Edge
veterán

A ventit ki lehet kapcsolni, ha akarod, a szoftvernél mire gondolsz a settingsre? mert launchert ugye azt használsz amit szeretnél, én pl. action launchert szoktam, onepluson is. A vörös töltőkábel, nem értem oneplusnak meg piros :D
De ofc van akinek nem jön be, nem is azért írtam hogy ez az egyetlen út, csak annyit hogy én ezt választottam, nekem bejön :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.