Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) hard74 válasza Scarabeus (#6448) üzenetére


hard74
senior tag

Néhány napja váltottam stabilról 16-os Bétara, de nálam semmi hiba nincs,ugyanolyan stabil a rendszer, mint volt.
Talán az üzemidő csökkent egy hajszálnyit.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#6452) Scarabeus válasza oba (#6449) üzenetére


Scarabeus
tag

Miaz hogy, pár napot élnek meg az aprón a gyári garis 7 Prok illetve 7T prok 150k környékén. Annyi, hogy szerintem már legalább 8/256osat vegyél. Gondolom hosszútávra lesz. Ajánlott egy nap sokszor rálesni. Viszont ha így van a dolog 10-20k különbség szokott lenni a 7Pro és a 7T Pro közt, ha lett volna aprón amikor én veszem, az utóbbit vettem volna.
Szoktam még én is nézni a piacot, hogy mi a helyzet, és úgy 1 hete volt Telekomos 2020 júniusi 7T Pro 180kért. 2 órája volt fent, a hirdetés de már jegelve volt, azthiszem az BB közeli ajánlat volt egyben.

Gyári szilikontokot használom én is, egyátalán nincs vétlenérintés és a full gesture mód is tökéletes vele.

hard74: Ezeket leszámítva nekem sincsen és valószínűleg ezis megintcsak egyedi hiba. Úgy tűnik ezekkel megvagyok áldva. :U

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6453) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Omg
Rendeltem egy ilyet

Lefedi az oldalát is, meg mindent

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6454) tamas.nick válasza enginev3.0 (#6453) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

De miért OP7-re, itt az OP7P-re való: [link]. :DDD

(#6455) enginev3.0 válasza tamas.nick (#6454) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még jó hogy egy hete nézegettem kb, írtam is nekik még postázás előtt :N

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6456) betyarr válasza Scarabeus (#6448) üzenetére


betyarr
veterán

ilyet összeomlást nekem is csinált párszor tavaly júliustól október végéig (okt 20-án csinálta utoljára,de akkor kb 1 órán belül kétszer is).nem tudom mi lehetett.azóta szerencsére semmi.pedig én nem bétázok.

(#6457) pcnet válasza betyarr (#6456) üzenetére


pcnet
addikt

2 év alatt 1x fordult elő nálam is 6ossal. Nem kicsit levert a víz, friss OP tulajként. De szerencsére azóta nem jelentkezett.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6458) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Feladták a matricát, kicserélték 7 prora

Kaptam kupont ha kellene valakinek bármilyen telefonra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6459) *Mukeey* válasza oba (#6446) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én 6t-ről váltottam. Direkt 7pro-t szerettem volna, árban ez volt a legjobb. Kijelző fantasztikus, nincs hozzá fogható sztem a piacon. Ami legalább ilyen, az mind lyukas.
Akku kicsit halványabb, de a sok Samsung után megszoktam már. Nyugodtan szerezz be egyet, ha találsz valahol, mert elég gyorsan el szokták vinni őket :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6460) oba válasza *Mukeey* (#6459) üzenetére


oba
addikt

Van most fent egy 160-ért, jó vétel, van még rá elég sok gyári garancia. Csak sajnos még nem tudom megvenni, mert először vissza kell jönnie a 6-osomnak a szervizből, azt még el kell vigyék, és utána tudom csak megvenni majd a 7pro-t. Remélem lesz majd akkor is jó vétel belőle.

szerk.: 6T után méretben mennyire érezted túl nagynak? Nem volt nehéz megszokni?

[ Szerkesztve ]

(#6461) laskr99 válasza oba (#6460) üzenetére


laskr99
addikt

6T után kb ugyan olyan amúgy :))

(#6462) betyarr válasza oba (#6460) üzenetére


betyarr
veterán

kicsikét nagyobb.inkább a fogása rosszabb az edge miatt.csúszós nagyon tok nélkül.

(#6463) enginev3.0 válasza pcnet (#6431) üzenetére


enginev3.0
félisten

Adatokat törlik a telefonról?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6464) pcnet válasza enginev3.0 (#6463) üzenetére


pcnet
addikt

Én töröltem, úgy küldtem. GDPR miatt ELVILEG kellene. Meg gondoltam hátha le akarnak futtatni valami akksi tesztet, akkor nem mennek sokra vele, ha védve van ujjlemyomattal és face unlockkal. Ha fontos, hogy megmaradjon a telefon doboza, pl ha el szeretnéd majd adni a telefonnal, akkor valami más dobozban küld ki, mert azt nem kapod vissza.

Szerk: Ránéztem oneplus.net -en a repair requestre. Így kezdik: "Your data will be erased during the repair process. Please back up all personal data om your device. To protect your personal data, please remove the security lock and reset your device."

Tőlem már anno Nexus 4-es időben kérte egy magán szerviz, hogy úgy küldjem hozzájuk a telefont, hogy a legfrissebb hivatalos rom legyen rajt és ne legyen kód vagy minta, hogy javítás után tudjanak tesztelni.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6465) enginev3.0 válasza pcnet (#6464) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na ez hasznos infó

Hát, gondolkodom, lehet be kéne küldeni, vagy még várni vele, vagy nem is tudom
Cserélni nem tudom mire, egyszerűen nincs ami tetszik, pedig nálam nem nagyon marad meg telefon 1 évnél tovább, de most muszáj leszek megtartani, házfelújítás, meg nincs is alternatíva, szóval :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6466) *Mukeey* válasza oba (#6460) üzenetére


*Mukeey*
addikt

6t után egy picivel nagyobb csak, a kijelző viszont sokkal jobb. Nálam a 6t is kb 5-6 óra sot-ot tudott, minden bekapcsolva, maxra a kijelző is.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6467) oba válasza enginev3.0 (#6465) üzenetére


oba
addikt

Akku cserére szeretnéd? Akkor érdemes a garancia lejáratához minél közelebb elküldeni, magyarul minél később, hogy az új akku minél tovább jó legyen. Amúgy igen, törölnek mindent. Még akkor is, ha te nyomsz egy resetet, azzal kezdik és azzal fejezik be a szervizelést, hogy resetelik a telefont. Nekem a 6-osom volt náluk, akku és töltő csatlakozó cserén, 5 nap alatt megjárta az egész utat a készülék. Igaz, most vissza kellett küldenem, pont ma vitte el a futár megint, mert a hívó felek telefonálás közben visszahallották magukat. Valamit elszúrhattak összeszerelés közben. Csak nem értem, mert a "repair" után van egy "quality check" fázis is... ott nem tudom, hogy nem tűnt fel nekik. De nem problémáznak, megírtam nekik emailben, hogy mi a helyzet, és másnap írtak is, hogy igényeljek új javítást, küldjem el a telefont nekik. Ma már jött is érte a futár.

(#6468) enginev3.0 válasza oba (#6467) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, úgy tervezem hogy húzom még jövő év elejéig, és akkor küldöm be :K :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6469) Scarabeus


Scarabeus
tag

Működő hívásrögzítőt tudnátok ajánlani? Eddig az ACRt használtam, tökéletes is volt S7 Edgen, viszont itt teljesen néma a felvétel. Android 10 szigorúbb etekintetben?

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6470) *Mukeey* válasza Scarabeus (#6469) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Természetesen Európában jogszabály tiltja a hívások rögzítését, ezért root nélkül nem is fog menni egyik sem.
Esetleg próbáld meg a régiót átállítani.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#6471) fant0mi válasza Scarabeus (#6469) üzenetére


fant0mi
addikt

Cube ACR probald ki.

(#6472) Scarabeus válasza fant0mi (#6471) üzenetére


Scarabeus
tag

Ránéztem, köszönöm szépen, de nekem ingyenes progi kéne.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6473) Sanya válasza Scarabeus (#6472) üzenetére


Sanya
nagyúr

Joneplus tools. Nem kell neki root, csak adb-ben 1 sort beírni és már tudod is felvenni a hívásokat, ha akarod.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6474) oba


oba
addikt

IMEI alapján ellenőrizhető valahogy, hogy van e garancia a készülékre, és hogy a hivatalos oldalról lett-e rendelve? Vagy milyen adat szükséges hozzá, hogy meg tudjam nézni egy telefonról amit szeretnék majd megvenni az aprón, hogy tényleg van e rendes oneplus.com -os garancia? Igazából még a saját 6-osomét sem tudom ellenőrizni a weboldalon, csak a "számla" ad támpontot, hogy mikor rendeltem. De ez nem egy túl atombiztos megoldás ha használtan szeretnék venni.

Egyébként ezt néztem ki: [link] Na nem mintha olyan túl nagy választék lenne aprón... :) De sajnos még legalább 2-3 hét mire oda kerül a sor, hogy meg tudom venni. Addigra ez több mint valószínű már nem lesz meg.

(#6475) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok, azért ide írok mert a 7T pro topik elég halottnak tűnik.

Nem tudok hívást kezdeményezni a telóról. Egyik sim-ről sem. Próbáltam a telefon kikapcsolást, újraindítást de semmi. Nem cseng ki ha hívok valakit. Kiszedni a sim kártyákat most nem tudom mert nincs nálam az a kis kütyü.

Ötlet?

(#6476) Anubris válasza Anubris (#6475) üzenetére


Anubris
őstag

És egy kis csíkban megy egy szöveg is, hogy Telekom HU csak segélyhívások.

(#6477) Anubris válasza Anubris (#6476) üzenetére


Anubris
őstag

Nah most jött egy cikk, lehet nem csakl nálam van gond. https://www.nyugat.hu/cikk/201624_zavarok_a_telekom_szolgaltatasokban

(#6478) Scarabeus válasza oba (#6474) üzenetére


Scarabeus
tag

Ha megvan fizikai formátumban a oneplus.com-os order összesítő papírka (kvázi 'számla' csak talán árak nélkül) akkor biztos lehetsz benne, hogy onnan van a teló. Csak az order numbert meg az adataidat kell garanciáztatáskor a supportnak megadni és ők létrehozzák neked a repair requestet. Ha nincs meg ez a papír, én nem biztos hogy bevállalnám, bár magát a papírt nem kell elküldened szóval fotó is elég lehet, IMEIt összevetve a telefon-papír-doboz közt 100%os biztonságot ad szerintem.

Ez egy jó ajánlat egyébként, gyanítom én is, hogy ez 2-3 hét múlva már nem lesz meg sajnos. Azt javaslom hogy mivel 1 éves, engedj rá egy Display Tester appot vásárláskor, ne járj úgy mint én, hogy hiszel az eladónak és menüben bóklászva nem látod ha be van égve. (Nekem cserélték gariban, szóval végülis megoldódott, de ha nem így lett volna akkor nagyon bosszankodtam volna, hiába 1 órán keresztül nézegettem, nem vettem észre helyszínen csak otthon PDF olvasásakor.)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6479) hard74 válasza oba (#6474) üzenetére


hard74
senior tag

Én a oneplus support-on keresztül kérdeztem rá a gariara. Csak az Order nuber-t tudtam,azt se papíron. Kérték hozzá az Imei-t, és ezek alapján küldte, hogy hivatalos garis a teló, és hogy meddig.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#6480) oba válasza Scarabeus (#6478) üzenetére


oba
addikt

Saját accountomban amiről rendeltem a 6-ost, ott ugye nem kérte az order numbert csak az imei-t, és tudtam magamnak service request-et csinálni. Nem voltam tisztában, hogy más accounttal vásárolt telefonnál mi a helyzet ilyen téren.
szerk.: Ennyire hajlamos a 7 pro a beégésre? Mert én néztem direkt múltkor a 6-osomat, ami már 23 hónapos, és nem volt beégés, a teszt programmal sem láttam rajta sehol. Melyik rész égett be nálad? A status bar?

(#6479) hard74

Köszi! Ez is jó ötlet. Csak sokkal gyorsabb lenne egy online lekérdezős rendszer, mint ahogy az Apple-ék csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#6481) Scarabeus válasza oba (#6480) üzenetére


Scarabeus
tag

Persze, ha adják az accountot amiről volt a rendelés akkor sima ügy, viszont manapság ez szerintem ritka.

Statusbar: óra, térerő, wifi ikon, ezek relatíve erősek voltak fehér háttérnél, valamint igencsak haloványan az ujjlenyomat olvasó. Nemtudom, mert amit én használtan vettem AMOLED 1 éves telefonokat mind bevolt égve.. Viszont csere után az S7 Edge nálam 1.5 év után sem égett be, úgyhogy szerintem hardcore use miatt lehetett itt OP7 Pronál is (tegyük fel napi 4-5 óra kijelző idő), hétköznapi használat mellett szerintem semmi baja nem kéne, hogy legyen, és remélem nekem is bírni fogja a max 1-2 óra kijelzővel a strapát.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6482) Szasza1978


Szasza1978
csendes tag

Sziasztok!
OP3T-ről váltottam néhány hónapja OP7-re. Az előzőt nagyon szerettem, a mostanival is meg vagyok elégedve. Egyetlen dolgot hiányolok de nagyon, a zsebben való automatikus képernyő lezárást. Szerintem az egyik leghasznosabb funkció amit a OP3T-ben benne volt, ebben viszont nem találom. Én vagyok láma vagy tényleg kimaradt belőle? Nagyon köszönöm előre is a választ, valamennyire megpróbáltam visszaolvasni hogy ne küldjetek el egyből a fenébe, de nem találtam ilyen témát.
Szép napot!

(#6483) oba válasza Scarabeus (#6481) üzenetére


oba
addikt

Én is napi 4-5-6 óra kijelző időt érek el majdnem minden nap, és semmi jele a beégésnek. Még a status bar-on sem, ami azért előbb utóbb minden amoled kijelzőn beég, akármit csinál az ember. S8-on viszont csúnya beégésem volt, nem csak a status bar de már a billentyűzet egyes részei is beégtek. Pedig azt még kevesebbet használtam mint az OP6-ot. Hát, ha lesz rendes gyári garanciám akkor nem igazán aggódom, mert gondolom feltűnő/zavaró esetben garanciálisan cserélik a szervizben.

(#6484) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Akik tapasztaltak beégést, azoktól kérdezem, hogy világos vagy sötét témát használnak?

@oba: A YouTube-os JerryRigEverything S8+ telefonján is beégett a billentyűzet: [kép].

Itt hardverapro-n sajnos átvert egy eladó egy Galaxy Nexus-szal, az egész képernyő be volt égve, rondán sávosodott (kb így nézett ki), azóta OP7P-ig kerültem az Amoled-et, de mivel egyre több telefonban van, így "kénytelen" voltam ismét bevállalni, most is ügyelek arra, hogy sokáig ne legyen mozdulatlan a tartalom, navigálásra pedig a régi telefonomat használom.

[ Szerkesztve ]

(#6485) Timer válasza tamas.nick (#6484) üzenetére


Timer
veterán

Én OP3 óta sötét témát használok, nekem nem égett be egyik készülékem kijelzője sem.

(#6486) oba válasza Scarabeus (#6478) üzenetére


oba
addikt

Már el is vitték, sajnos :) Vissza kell kapnom a 6-ost a szervizből, még el kell adnom, és utána fogok tudni csak venni 7Pro -t. De attól félek, hogy annyira ritka belőle a még garanciás, szép állapotú, gyári oneplus.com-os példány, hogy ebből Oneplus Nord lesz a végén. Kíváncsi vagyok hogy mennyi lesz az ára. 500$ alatti árat mondtak. 400 $/EUR áron azt hiszem elég jó vétel lenne. Na majd ma kiderül. Ahogy néztem, a benne lévő SD 765G proci ugyanaz a szint mint egy SD845 az OP6-osomban, gpu -ban valamivel gyengébb (nem sokkal). De hát soha nem játszom, szóval az nem szempont. A kijelző viszont 90hz -es amoled lesz kb. 99%-ban biztos.

(#6484) tamas.nick

Uhh, azért ennyire nem volt durva nálam a helyzet az S8-nál a billentyűzet beégés tekintetében, de azért ha figyelmesen nézted láttál egy-két karaktert beégve.

[ Szerkesztve ]

(#6487) oba válasza oba (#6486) üzenetére


oba
addikt

Akit érdekel a bejelentés majd 15:30-tól, és nem akarja letölteni az AR appjukat, az UnboxTherapy csatornáján tudja majd nézni élőben: [link]

(#6488) Scarabeus válasza oba (#6486) üzenetére


Scarabeus
tag

Hetente kerül fel ilyen állapotú 1 év garis teló apróra, de tényleg napok kérdése, ha meg kifejezetten jó ajánlat (amit említettem 7T Pro Telekomos 8/256 2020. júniusi vásárlás potom 180kért) akkor meg csak órák. Persze az is lehet hogy helyileg rossz helyen lesz neked és órákat kell érte utazni, én ezt semmiképp nem postáztatnám, csak személyes átvétel, de akkor is megérheti még. :) Nézd gyakran az aprón, naponta többször. A Nord-dal az a baj, hogy dupla előlapi kamera noccs nekem borazlom lenne (S10+ot néztem MM-ben hát tényleg csúnya volt) a 4 hátlapi kamerából tudod, hogy legalább 2 csak dísz (makró, mélységérzékelő ezek mind kuka modulok szerintem) és a Snapi 855 se egy 765G szint, na meg UFS 3.0 QHD+ és nagyon sok érv szólna még a 7 Pro mellett.
Persze, ha jóval olcsóbb lenne mint 150k, ami kb. 430 Euró akkor jó lehet a Nord. De ezt erősen kétlem, én is 500 euró körüli árra tippelnék, az pedig már 175k

Közben ránéztem hivatalos oldalra, mind a 7 Pro mind a 7T Pro out of stock most ott is.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6489) oba válasza Scarabeus (#6488) üzenetére


oba
addikt

Persze, én tudom, igazad van :) Nekem is a 7Pro tetszik, de nagyon nehéz lesz beszerezni belőle. Szolgáltatós példányok nálam felejtősek. Csak hivatalos oldalról származót szeretnék, hogy ne kelljen szívni a garanciás ügyintézéssel. Főleg úgy, hogy már nem Pesten lakom hanem egy Heves megyei kisvárosban. Egyébként az előlapi kamera kivágás nem zavarna, de nyilván a full kijelző jobb lenne :) UFS3 talán a Nordban is lesz. És a 730G sem egy 855, ez is tény. Na majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#6490) Scarabeus válasza oba (#6489) üzenetére


Scarabeus
tag

Közben javítottam, 730Gre emlékeztem de már megerősítették hogy 765G lesz benne. Őszintén ez a G-s 700as széria nekem full homály mit tud, én csak a 800as szériával foglalkozom ugyanis számomra lehető legjobb kell.

Persze este okosabbak leszünk, én drukkolok neked. :) Annyit még a Telekomosról, hogy ha minden igaz gyári garanciás az is, mivel hivatalos reseller. Nem problémáznak elvileg a garanciáztatáson onnan származó telefonnal, sőt ha itt egy kolléga Turbados telefonját is megcsinálták akkor szinte biztos vagyok benne hogy a szolgáltatósat is. Persze ezt csak gondolom, megerősíteni nem tudom. :R

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6491) gippazoid


gippazoid
senior tag

A korábban sokak által emlegetett Chrome fagyást mostanában sikerült tapasztalnom a 7-esen. 8 hónapig nem.

Legutóbb pedig az tűnt fel hogy SMS érkezése után 2 percig világított a képernyő, rajta az értesítő szöveggel és a világító ujjlenyomat szimbólummal. Ezt valaki tapasztalta?

Majd jött még egy SMS ami után viszont alig pár mp-ig világított ugyan így. Az akku továbbra is észrevehetően jobban merül a legutóbbi frissítés óta amiben a dupla koppos felébresztést is eltolták.

Nem nagyon igyekeznek a javítással pedig jó lenne már túl lenni ezeken.

Gippazoid Novelties Inc.

(#6492) gippazoid válasza Scarabeus (#6490) üzenetére


gippazoid
senior tag

Régebbi írásodra reagálva: korábban én is tudatosan fizettem meg a Samsung felárában hogy ott a support kéznél és 2 óra alatt megjavítják a srácok, nem kell küldeni sehová a telót.

Érdekes volt olvasni hogy van még aki értékeli ezt - rajtam kívül is.

Sajnos legutóbb már nem sikerült elfogadható paraméterekkel ésszerű áron Samsungot venni - szolgáltatótól pedig nem veszek, csak függetlenül, ezt megfogadtam.
Meg a 2018-as és 2019-es modellek nem is akkora nagy durranások, műanyag ház, szerény hardver, sokkal drágábban... Vagy nagyon drágán S széria és koránt sem hibátlan annyi pénzért.

A szervizesek még az S8-at ajánlották akár használtan is de sajnos nem dual SIM-es.

Így lett végül gearbest-es kiárusításból OP7 tényleg jó áron tavaly novemberben.

Gippazoid Novelties Inc.

(#6493) oba válasza Scarabeus (#6490) üzenetére


oba
addikt

Igen, igen, 765G lesz benne. Ami nem egy 855 ez tény, de nem is annyira szar. [link]
CPU teljesítményben kb. 25-30%-al lassabb, GPU-ban kb 50%-al. Ez utóbbi azért jelentős, és fontos lehet azoknak akik játszanak, nálam nem fontos szempont, mert soha nem játszom mobilon. A CPU teljesítménybeli különbség viszont szerintem nem jelentős, főleg hogy OOS fut a telefonon, nem valami telepakolt gyártói droid mint MIUI és társai.

A szolgáltatós példányok nem csak a garancia bizonytalansága miatt esnek ki nálam, hanem aggódni sem szeretnék, hogy letiltják a telefont. Attól még, hogy gyárilag függetlenként adja el pl. a Telekom, le fogják tiltani, ha a vevő nem fizeti a számlát. Nem akarok ezen aggódni, az esélyét sem megadni a dolognak. A legjóindulatúbb eladóval is történhet olyan váratlan dolog (főleg a mostani helyzetben) hogy egész egyszerűen nem tudja fizetni a számláját. Nem akarok ezzel szívni.

(#6492) gippazoid A gearbesttel az a baj, hogy ha neadjisten baj lesz a telefonnal, akkor küldheted vissza saját költségen, és még ekkor sem garantált, hogy megjavítják. A gyári oneplus garancia pedig ingyenes, a futár viszi/hozza házhoz, és nem problémáznak. Én jeleztem nekik, hogy gyengült az üzemidőm a 6-osnál, és raktak bele egy új akkut. Semmit nem kérdeztek. Kaptam új töltőcsatlakozót is, mert rosszalkodott. És kaptam új kamera lencsét, pedig azt nem is kértem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6494) Scarabeus válasza oba (#6493) üzenetére


Scarabeus
tag

Abszolút megértem, bár ha számlával tudja igazolni hogy az utolsó forintig már ki van fizetve nem fogják letiltani, de okés, értem, nekem is a oneplusos rendelés volt a legmegbízhatóbb és legszimpatikusabb. Egyébként ez a garancia még mindig jónak mondható, mert általában 1 hét alatt tényleg viszik-hozzák megjavítják (csak ugye nekem 10 munkanap lett belőle, bosszantó volt, mert mindenki másnak csak 5) még csak a szervízbe se kell elfáradnod, ami ha vidéki vagy nem is biztos, hogy egyszerű a többi márkánál. Mivel lehet 100kmre van a legközelebbi, itt meg az UPS bármelyik faluba elmegy a telóért. :)

Gearbestet meg hasonlókat én se játszanék be semmi pénzért. :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6495) oba válasza Scarabeus (#6494) üzenetére


oba
addikt

Így van, UPS eljött ide is. Elvitte hétfőn a telefont, pénteken már nálam is volt :) Persze azt hozzá kell tenni, hogy vissza kellett küldenem újra, már meg is érkezett hozzájuk... De nem akarom szétoffolni a topikot, elnézést :D A lényeg, hogy kijavítják amit elszúrtak, és elnézést-elnézést kértek emailben is, rajta vannak az ügyön, meg fog oldódni.

(#6496) gippazoid válasza oba (#6493) üzenetére


gippazoid
senior tag

Az OP-sek többen többször is azt írták nekem hogy gearbest-es eladás is garanciális. Meg van írásban tőlük.
Amúgy pedig olcsóbb volt annyival a teló, hogy egy fizetős főpanel csere is belefér és akkor sem éri el az eredeti OP-s árat.
Kockáztattam.
Amúgy sosem lenne ilyen telefonom mert 180-200e Ft-ot tavaly nem adtam volna érte.

Gippazoid Novelties Inc.

(#6497) gippazoid válasza Scarabeus (#6494) üzenetére


gippazoid
senior tag

"Gearbestet meg hasonlókat én se játszanék be semmi pénzért. :)"

Soha ne mondd hogy soha... Én is ezt gondoltam tavaly év végéig, aztán mégis megtettem mert annyira le volt árazva akkor a 7T miatt a 7-es 8/256 GB-os kivitelben is.
Miután majdnem egy évet vártam a Samsung-ra de nem tudott normális telót kiállítani értelmese áron csak ilyen J6 -ot meg társait, elegem lett.

Gippazoid Novelties Inc.

(#6498) Scarabeus válasza oba (#6495) üzenetére


Scarabeus
tag

Szerintem bőségesen elfér, erre van a fórum, offba tesszük, akit nem érint teker tovább. Legalább tudok kivel beszélgetni itt. :)

@gippazoid: Értem, értem, ha tényleg nagyon jó áron lett volna biztos én is elgondolkodtam volna egy gearbest rendelésen. (Mondjuk a jó árnak ilyen 110-120kra gondolnék, de mivel most hivatalos oldalon 210k, még 150-re se tudják leakciózni szvsz. ennyiért meg inkább 1 éves használt gyári garis amit én felújítottam a szervízzel)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#6499) pcnet válasza Scarabeus (#6494) üzenetére


pcnet
addikt

Ha tudja igazolni, hogy utolsó fillérig ki van fizetve, akkor is letilthatják. Pl otthoni előfizetés mellé vette, és ugye aláírt 2 évet ami feltétele volt az akciós készülékvásárlásnak és ne adj Isten nem fizeti az otthonit, akkor bukta van.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#6500) gippazoid válasza Scarabeus (#6498) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nekem 125 körül volt.

Gippazoid Novelties Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.