Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Dany007 válasza ollie (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Gondoltam, hogy ez fog lejönni.
Kezdesz úgy gondolkodni, mint dabadadb. (és ez nem dícséret : P)

Szal nem az volt a cél, hogy kivételek alapján döntsünk, hanem, hogy igen is vannak kivételek. Annál is fontosabb, amire utalni akartam, hogy még nem állunk a tudománynak azon a pontján, hogy 100%-ig eldöntsük, hogy az adott Xy betegséget pontosan mi is okozta!
Rákot ma már a szomszéd lehelete is okozhat, mint jól tudjuk.
És bizony ha kimész az utcára főleg Pesten, akkor már csak ezzel jókorára növelted a tüdőrák esélyét. És nem kellett hozzá egyetlen szál cigi, sőt dohányos se :)
Metszed amire gondolok? ; ) Azért mert a dohányzás sok esetben okozhat halálos betegségeket, az nem azt jelenti, hogy minden embernél azt fog okozni! És hogy ez miatt minden dohányos éveken át a TB kórházi ellátására szorul majd.
Mert lehet, hogy két hét múlva a fejére esik egy tégla. Lehet, hogy te kerékpározás közben elesel, bevered a fejed és nyáladzó zöldség leszel éveken át a kórházban, míg végül a rokonaid feladják...
Annyi a kiszámíthatatlan kockázat, hogy nem lehet csak erre alapozva így megkülönböztetni az embereket. Meg lehetne, ha 100% pontos, 100% biztos előrejelzést lehetne adni. De az képtelenség.

@: Philoxénia:

"Amire Te gondolsz, az az, hogy ha valaki tudatosan többletkockázatot vállal egészségügyileg, az fizessen ezért több járulékot. Aki dohányzik és/vagy elhízott az ezzel itt a Fórumon nem ért egyet, aki meg nem, az igen."

Igen. Akkor kérem tisztelettel, hogy fizettessünk plusz járulékot mondjuk az összes sportolóval az országban! Többletkockázat alapból. Foci, kézi, kosár, lovaglás, autóverseny, úszás futás, kajak stb stb stb... Ezen kívül a magasban dolgozókkal. Meg úgy kompletten az építőiparban dolgozókkal, mivel az országban a legtöbb baleset az építőipari dolgozókat éri. Aztán fizettessük a többlet költséget a mentősökkel. Egyértelmű többletkockázat, hogy balesetet szenvednek. Ennél is inkább a rendőrökkel, tűzoltókkal!
És szerintem még sorolhatnám... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.