Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Crystalheart válasza concret_hp (#250) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Erről már beszéltem korábban, az alkohol, cigaretta és egyéb káros luxuscikk által okozott (anyagi) károkat a jövedéki adókkal lehet leginkább megtéríteni, aminek - mivel rögtön vásárláskor adódik a többletkiadás - nagyobb a visszatartó hatása is, mint egy utólagos szankciónak. (Más kérdés, hogy túl magas jövedéki adó mellett felvirágzik a feketekereskedelem. És ez mindig is így lesz, míg van készpénz...)

(#252) concret_hp válasza Crystalheart (#251) üzenetére


concret_hp
addikt

nyílván :)
bár annak mondjuk enm örülnék, ha 2x ennyibe kerülne 1 sör :U pedig nem iszok sokat :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#253) Crystalheart válasza concret_hp (#252) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most is van jövedéki adó - mindez az áfán felül - az alkoholon és cigin. :D

(#254) Voyage válasza Crystalheart (#249) üzenetére


Voyage
aktív tag

Addig nem is fog semmi történni, ameddig a korházakban, sztk-kban kb 10 éves gépek vannak, win 95-98-al, p1-es központi "szervereken" tárolják az adatot, és naponta 3-szor lefagy az egész. Ja meg betárcsázós nettel hívják le a központból az adatokat.
Talán modernizálni kéne ezt is, mind ezer meg egy gyógyászati készüléküket, pl szemorvosnál, mikor szemüveget csináltattam, kb 15-20 éves szemvizsgáló állványba kellett belenéznem, kifolyt tőle a szemem, optikusnál, a boltba, kb pár éves gép volt, simán tudtam nézni bele, és látszott rajta, hogy tisztítva is van, míg a másik hót retek volt... :(((

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#255) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

tökéletesen 1et értek!

Én azt csinálnám, hogy mindent ami az átlagosnál jobban károsít:

Light cola, kávé, alkoholok, dohánytermékek

csak úgy árulnám, h mágneskártyával lehessen csak megvenni. a mágneskártyákat regeltetni kéne a TB-nél. ebből kiszámolnák, hogy mennyivel fogsz többe kerülni életed során és ennyivel több TB-t szednének be tőled. és ez egyenesen a TB-nek menne, behajtásba persze apehot bevonni nem árthat....

cserébe a keveset vagy semmi ilyet fogyasztó embernek jelentősen csökkenteném a TB-jét. és csökkenteném a közvetlen adót az alkoholok és dohánytermékek után, ugyanis az ezekből befolyt pénz az költségvetés foltozásra megy el, és az állam által szabadon elkölthető! ami nem jó....hisz egy dohányos azért fizet 500-600 huF-ot egy dobozért, h késöbb kapjon vastüdőt. amit nyílván nem fog megkapni, mert hát az egészségügy olyan amilyen.

én spec alkoholt és light colát fogysztok relatíve rendszeresen heti-havi egyszer kb.

ufff!

(#256) cucka válasza hejesírásó (#255) üzenetére


cucka
addikt

Nagyon szép gondolataid vannak arról, hogy hogyan lehetne az emberek életét hatósági kontroll alatt tartani, de a közgáz azért nem az erősséged.
Az általad befizetett TB járulék mértéke nem függ össze azzal, hogy mennyi pénzt fog rádkölteni a biztosító. Ezért van úgy meghatározva, hogy a fizetés x százaléka, és nem az egyéni egészségügyi profil alapján.
Amiről te beszélsz, az az egyénileg megkötött egészségügyi biztosítás, ami Magyarországon van, az pedig társadalombiztosítás.

(#257) hejesírásó válasza cucka (#256) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nem valóban nem az mérnök vagyok, és mikro-makro-vál gazd és egyebek a hátam közepére hiányzott anno. :B

Tudom hogy nem függ össze, ezen nem is változtatnék, csak korrigálnám az x befizetett összeg mértékét az éves szinten vásárolt felsorolt termékek elfogyasztott mennyiségével.

távol áll tőlem a hatósági kontroll, ezt az elvet a társadalmi igazságosság ihlette.

[ Szerkesztve ]

(#258) Crystalheart válasza hejesírásó (#257) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De figyelj, tök mindegy, hogy jövedéki adót fizetsz-e a cigi után, vagy még külön tb-t, az összeg ugyanaz. Vagyis nem mindegy, utóbbi leírhatatlanul sok plusz bürokráciai költséggel és kavarással járna, lényegében elköltenének egy csomó pénzt a semmire. Előbbi esetén pedig attól még rád nem költenének több pénzt, hogy többet fizettél be; és az egészségügy helyzete sem javulna. (Továbbá az állam természetesen határozhatna úgy, hogy a rendes adóból még költ az egészségügybe, és szokott is, bár nem túl célzottan és szerintem kissé logikátlanul, de ez más kérdés.) A bonyolítás hatására nőne a kijátszható kiskapuk száma, míg pl. jövedéki adónál az egyetlen kiskapu, ha feketén veszed az árut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.