Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ollie válasza Dany007 (#50) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A tüdőrákok 80%-ért a dohányzás a felelős (férfiaknál 90, nőknél 70 az arány).

***

(#52) sh4d0w válasza Dany007 (#50) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt, mindenkinek több tb-t kellene fizetnie, aki kimegy az utcára és beszívja az autók, gyárak füstjét! Mindenkinek, akinek a nyílászárói nincsenek felszerelve mindenféle szűrőkkel a ganyés levegő ellen!

Ekkora demagóg fasságot felvetni témának...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#53) ollie válasza sh4d0w (#52) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ami azt illeti, pont ez a te hozzászólásod demagóg.

***

(#54) ollie válasza Dany007 (#50) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne szórakozzatok már!

A dohányosok önként dohányoznak, egy munkás, aki mondjuk 8 emelet magasan vakol pedig azért, mert meg kell élnie valamiből. Ráadásul a dohányosok 2500, nem dohányzó embert ölnek meg évente...

***

(#55) TazLeacher válasza Dany007 (#50) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jogos...területileg is lehetne: Budapesti töbebt fizet, mert szar a levegő, XY város többet fizet, mert arra több a baleset, meg eleve, aki messzebb lakik a munkahelyétől, az is többet fizessen, hiszen többet utazik...

Pont ezért mondtam, hogy azzal kéne megfizettettni, akinél bizonyítható, hogy a miatt van baja.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#56) Crystalheart válasza ollie (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

2007-ben a cigaretta 430 milliárd forintos forgalmából az állam 325 milliárd forint bevételre tett szert jövedéki adó és áfa formájában. Ha az áfát nem is számítjuk, akkor is több ez, mint amennyi többlet TB-fizetésére lehetne kötelezni őket. Az is pénzbe kerülne, hogy fölmérjék, kinek mennyit kell, és akkor még jönnének a fellebbezések, miegymás. Tök értelmetlen. Adózzanak konkrétan a termék után, és kész. Ezért az ÁFA meg az ilyesféle jövedéki adók a legigazságosabbak, az fizeti, aki tényleg felhasználja.

[ Szerkesztve ]

(#57) Dany007 válasza ollie (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Egyáltalán nem kötelező magasban dolgozni. Lehet utcát is seperni. Lehet ügyet védeni.
De most komolyan, így nem lehet elkülöníteni az embereket.
És nem azért mert nincs benne igazság, hanem azért mert akkor ennyire erővel 500 másik formában is meg lehetne különböztetni az embereket.
És aki E-vel teli készítményeket vesz? Az is elég tudatos a csapból is ez folyik.

Okés, hiszek a statisztikáidnak. De a 2500 másik az elég soknak hangzik... De legyen. De akkor vajon az autósok egy Bp vagy hasonló városban hány embert ölnek meg évente passzívan?
Szal nem azt mondom, hogy nem igaz, meg nem súlyos dolog a dohányzás, de akkor ennyi erővel... bármi más, mondtam sok példát.

Inkább tényleg az kéne, hogy felszámolni a fekete munkát. Mondjuk közveszélyes munkakerüléssel, vagy akármi drasztikus módszerrel. És mindenki fizetne Tb-t. A nyugdíjasok meg ne csak unalomból járjanak orvoshoz, hanem akkor ha tényleg kell.
Ennyi bőven elég lenne ahhoz, hogy mindenkinek jusson messze a mostaninál magasabb ellátási színvonal.

@jer1cho:

"Pont ezért mondtam, hogy azzal kéne megfizettetni, akinél bizonyítható, hogy a miatt van baja."

Ez így jogos. De a technika még nem tart ott. Persze ha a tüdőrák 80%-a visszavezethető tuti biztosan a dohányzásra, ám legyen. Akkor a dohányosok 80%-val fizettessék meg : )

[ Szerkesztve ]

(#58) venember83 válasza Kalandor (#4) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez már túl radikális húzás lenne. :U

(#59) old gray válasza sh4d0w (#52) üzenetére


old gray
addikt

"Ekkora demagóg fasságot felvetni témának..."

Egyetértek, semmi értelme az írásnak.

ollie:

Felesleges köröket futhatunk több ezer hsz-en keresztül akkor sem lesz igazad. Vagy ha igen, akkor ilyen alapon -mint mások is írták- az autósoktól kezdve a kertjükben a parlagfüvet nem kiirtókig (erre van hatályos jogszabály csak le sem szarják, én meg szenvedek tőle mert allergiás vagyok rá) ...mindenkit fizetésre lehetne kötelezni.

Vedd már észre, hogy úgy akarsz igazságot tenni, hogy csak a neked nem tetsző témákat említed. Esetleg te más emberre egyáltalán nem ártalmas életet élsz? Ha így van akkor ezúton elnézést kérek és megértem, hogy miért folytatsz keresztes hadjáratot a témában.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#60) TazLeacher válasza Dany007 (#57) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

nyugdíjasok meg ne csak unalomból járjanak orvoshoz, hanem akkor ha tényleg kell.

Ezt megpróbálták már egyszer megoldani, de a többség rá nem sok idővel leszavazta... :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#61) Dany007 válasza ollie (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Várjál mondok jobbat :D

Mi lenne, ha a te erősen diszkriminatív módszered helyett, inkább bevezetnének egyfajta egészségügyi kockázati adót, minden olyan termékre, mint például a cigaretta, ami a tüdőrák 80%-ért felelős!? Hm?
Mondjuk akkor ebbe beletartozna az alkohol is, meg a bigmac is...
És akkor ezt az adórészletet a tb kapná meg...

(#62) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tessék, egy írás a témában.

#53: pontosan annyira, mint a témafelvetésed.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#63) Crystalheart válasza Dany007 (#61) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez már van, csak nem így hívják, és nem feltétlenül az egészségügyre költik el. De ez már felsőbb körök döntése.

(#64) TazLeacher válasza Dany007 (#61) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem meg amíg a munkáltatóm által kifizetett pénz nagyobb részét az állam kapja helyettem, addig férjen már bele ez a "kockázat", és ne legyen új adónem. Ha hülyeséget csinálok (ergo tüdőrákot kapok a dohányzás hiatt), azért vállalom a felelősséget, de előre nem szívesen fizetnék a semmiért...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#65) Dany007 válasza TazLeacher (#64) üzenetére


Dany007
veterán

Na ja ez a másik. Talán ezt a szót kerestem eddig is.
Hogy előre kifizettetne egy csomó plusz pénzt olyan dologért, ami messze nem biztos, hogy bekövetkezik.
Mert ugye tüdőrák 80%-a cigi miatt. Legyen. De érszűkület miatt is sokan halnak meg, szintén dohányzásból adódóan. Nagy részének semmi baja nem lesz tőle, mert vagy időben abbahagyta, vagy nem hajlamos rá. Pl én rokonaim. Vagy egy másik nagy részük jóval előbb meghal, akárhogyan is, mint kijönne rajta a dohányzás okozta kár. És mindez ellenére mégis fizetették vele a plusz járulékokat...

(#66) ollie válasza sh4d0w (#62) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ebben a cikkben csupa megbízhatatlan forrásból idéznek, ráadásul a cikkíró sem titkolja.

***

(#67) #56573440


#56573440
törölt tag

szerintem nem ott kéne megfogni az EÜ-t hogy mennyi megy be. az is gond, de nem a legnagyobb. nem olvastam végig a hsz-eket, előre is bocsi.

ősök kórház-tüdőgondozó, stb helyekre szállítanak gépeket, szoftvereket. amit ők mint vállalkozók mesélnek horror. komplett kórház, közbeszerzés. fényévekkel a legjobb árat mondták, a legjobb szervízháttérrel és garanciákkal. elbukták, mert egy politikus tulajdonában lévő (nem nevesítenék pedig lenyomozható hogy tényleg) cég két és félszer annyiért kapta meg a kivitelezést, és azóta is szív a korház. miért? miért érte meg nekik? valaki nagyon sok pénzt kaphatott ott, és a "közösből" eltarhálta. lehet beszélni itt még sok mindenről. az év végén bentmaradó pénzekről, amit vissza kéne utalni, a kórház meg inkább beruház. tény hogy kellene sok minden. de pl volt rá példa a nagy összevonásokkor, hogy olyan digi röngent vettek meg, amivel azóta sem készült kép, nem egy ilyen volt...
széfeket minden ágy mellé, amikor nincs egy higénikus wc, amikor kenőpénzért van csak minden második nap ágyneműd, stb... vicc az egész.

lehet hogy kevés megy be. de amit hallok és látok a vállalkozáson keresztül az brutális, felelősségtelen pénzköltés, gondolkozás és mérlegelés nélkül. haver haverjának a zsebét tömi mindenki, vagy a sajátját...

jah a másik. lehet hogy tévedek, de úgy rémlik, mintha a tb bizonyos százaléka a nyugdíj és egyéb alapok fele is mozgatható lenne. legalábbis volt erről valami amit mutattak, lehet már nem aktuális, de sokáig az volt...

[ Szerkesztve ]

(#68) BITBOYS válasza #56573440 (#67) üzenetére


BITBOYS
addikt

Csak kipusztítják a népességet a jelenlegi politikusok. Egy kórház itt mo.-n csak elfekvőnek jó.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#69) Dany007 válasza #56573440 (#67) üzenetére


Dany007
veterán

"az brutális, felelősségtelen pénzköltés, gondolkozás és mérlegelés nélkül. haver haverjának a zsebét tömi mindenki, vagy a sajátját..."

Üdvözlünk Magyarországon. Mindenhol ez megy. Az építőiparban, a reklámiparban, alapítványoknál stb... Ezért nincs pénz soha semmire... Ezért és az ilyen mentalitású emberek miatt tartunk ott ahol. Szerintem.

(#70) Crystalheart válasza Dany007 (#69) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem feltétlen csak emiatt, mert a dualizmusban is ez ment, és akkor még az abszolutizmus is beleszólt - mégis újjáépítették az országot...

(#71) FPéter


FPéter
aktív tag

Én két éve nem tudok TB-t fizetni. Komolyan. Átutalom a megfelelő kincstári számlaszámra a pénzt, és kb. 1-2 hónap múlva túlfizetés miatt visszakapom. Reklamáltam, azt mondták, hogy minden oké, nincs fizetési hátralékom sem. Nem tudok velük mit csinálni...

Szerintem ez azért van, mert sovány vagyok és így írják jóvá.

(#72) ABE


ABE
őstag

Apám 57 éves, dohányzik, de "semmibe nem kerül" gyakorlatilag, mert jó egészségnek örvend, nagyon ritkán lát orvost és kórházat. Ellenben az átlagnál sokkal jobban keres, tehát több TB járulék folyik be tőle. És mit kap cserébe? Amikor szükséges lenne egy egyszerű kivizsgálásra, az orvosok tojnak a fejére, és inkább saját pénzen elmegy magánrendelésre. És akkor ő fizessen többet? Na ne már... Nem az ő kezelését finanszírozzák mások, hanem többek között ő fizeti a TB-t elsumákolók gyógyezelését.

(#73) FPéter válasza ABE (#72) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ez így azért nem teljesen igaz. Ha neked szükséged lenne egy x millió forintos életmentő műtétre (soha ne legyen) és egy mentőhelikopteres utazásra (soha ne legyen), az eddig egész életedben összesen befizetett TB-d nem igazán fedezné a költségeket. Ez a társadalombiztosítás lényege, hogy neked ilyenkor legyen ellátásod, amit mások fizetnek meg.

Más kérdés, hogy vannak olyanok, akik nem fizetnek TB-t, és az ő ellátásukat is az apádhoz hasonló emberek fizetik. De ha mindenki fizetné rendesen, akkor is kismillió olyan eset fordulna elő, hogy mások állják valakinek az ellátását, miközben ők messze nem veszik igénybe olyan összegig, amennyit egyébként levontak tőlük TB-re.

Szóval a társadalombiztosítást nem azért kell fizetni, hogy neked legyen ellátásod, hanem azért, hogy mindenkinek legyen, ha baj van, többek között neked is. Ezt kapod cserébe. Ezért rakták bele a nevébe cselesen a "társadalom" szót.

(#74) TazLeacher válasza FPéter (#73) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

És mondjuk azt is vegyük figyelembe, hogy minden ember megszületett valahogy. Egy jól működő TB rendszer esetében ugye nincs hálapénz. Egy szülés pedig nem két forint. Nem tudom külön mennyi a TB (4k/hó körül van, ha jól tudom), de egy szülés esetén startra kb. megette az anya kb. 15 évnyi TB-jét, amikor mondjuk szült 25 évesen és 7 éve fizeti a TB-t...és akkor nem volt semmilye eltörve, nem volt mandulaműtét, mumsz, és soha nem vett TB támogatott gyógyszert...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#75) FPéter válasza TazLeacher (#74) üzenetére


FPéter
aktív tag

Pontosan, ezek is nagyon jó példák.

(#76) BITBOYS válasza TazLeacher (#74) üzenetére


BITBOYS
addikt

Így van, önkéntelenül is kifogyhat a TB alapunk. Más kérdés, hogy azután mi történik ha történik velünk valami? Jogosulttá válunk használni mások TB alapját?

mod: Menet közben rájöttem, hogy ilyen szerencsére nem történhet :B

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#77) ABE válasza FPéter (#73) üzenetére


ABE
őstag

Ez tiszta sor. Amire célozni akartam: miért kéne valakinek automatikusan többet fizetnie a dohányzás miatt, mikor nem is szorul gyakoribb ellátásra?

[ Szerkesztve ]

(#78) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Akik isznak és dohányoznak már most is többet fizetnek be a jövedéki adón keresztül, a túlsúlyosakat meg nehéz lenne ilyen módon szankcionálni. Probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#79) D1Rect válasza ABE (#72) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt mondom, ne legyen kötelező befizetni...

(#80) BITBOYS válasza ABE (#77) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mert mi lesz akkor ha lebetegszel 20-30 év múlva a dohányzás miatt...
ollie legalább is így gondolta.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#81) FPéter válasza ABE (#77) üzenetére


FPéter
aktív tag

Mert megvan a kockázata annak, hogy gyakoribb ellátásra fog szorulni, ha még sokáig játszik a tűzzel. Nem akarlak megsérteni vagy megijeszteni, de attól, hogy apád 57 éves és még semmi baja nem lett a dohányzástól, még lehet. (ne legyen)
A dohányzás bizonyítottan kockázati tényezőként van jelen egy sor megbetegedés kialakulása esetében, arról már nem is beszélve, hogy a dohányos a saját környezetét is kiteszi ennek.

(#82) ABE válasza BITBOYS (#80) üzenetére


ABE
őstag

Akkor az lesz, hogy több jövedéki adót fizetett be, nem? :) A rendszeresen sportolókat miért nem basztatják? Sokkal nagyobb a sérülési kockázat. :DDD Ha már itt tartunk: miért nem vezetik be, hogy ha valakit a rendőr elkap, hogy nem volt bekötve az autóban, akkor onnantól kezdve több TB-t fizet? :U Vagy a szabálytalankodókat is lehetne így büntetni, mert a közlekedés többi résztvevőjére nézve kockázatosak. :U Ugyan már, sok emberen lehetne fogást találni, csak ollie valamiért kiszemelte magának a dohányosokat és a túlsúlyosokat, oszt' ennyi.

Ez FPéternek is válasz volt.

[ Szerkesztve ]

(#83) FPéter válasza ABE (#82) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nem mondtam, hogy jó amit kitalált, csak az ötlete mögötti logikát tártam fel megvitatásra.

Egyébként a jövedéki adó messze nem fedezi az ellátás költségeit, ezt már rengetegszer elmondták.
Igazából ezt a dohányzás dolgot úgy összességében nem értem, de ez más lapra tartozik.

Szerintem az "akkor az lesz, hogy több jövedéki adót fizetett be, nem?" gondolatmenetet követőknek mutatni kéne egy frissen kioperált, kátránytól feketedett daganatos tüdőt, aztán megkérdezni tőlük, hogy hol kell bekenni a jövedéki adóval, hogy elmúljon.

[ Szerkesztve ]

(#84) ABE válasza FPéter (#83) üzenetére


ABE
őstag

Értem én a logikát, de akkor szedjük sorba, hogy hasonló gondolatmenet után kiktől és hogyan lehetne több pénzt beszedni. Én mondtam két példát. :)

Egyébként a rendszer sosem lesz teljesen igazságos, csak éppen a dohányosokat, túlsúlyosokat könnyű megtalálni...

Mellesleg nem örülök, hogy apám dohányzik, de beleszólni nem tudok...

[ Szerkesztve ]

(#85) Rive válasza ABE (#82) üzenetére


Rive
veterán

Ha már itt tartunk: miért nem vezetik be, hogy ha valakit a rendőr elkap, hogy nem volt bekötve az autóban, akkor onnantól kezdve több TB-t fizet?
Hümmm...

Hogy ez eddig nem jutott eszembe :K :P

Ui.: Ollie, kérlek, felvennéd ezt (is) a listára? :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#86) FPéter válasza ABE (#84) üzenetére


FPéter
aktív tag

Figyelj, kár tökéletesíteni az ötletet, itthon ezt így tökéletlenül is be lehetne vezetni.
Gondolj csak az üres CD-k, DVD-k, egyéb adathordozók után fizetendő díjra, az sincs alátámasztva semmi racionálissal :))

Enyém is dohányzik, hidd el, megértem a helyzetet, de védeni nem kell a hülyeségüket...:)

(#87) TazLeacher válasza ABE (#82) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem ide tartozik, de sosem értettem, hogy miért bűntetik, ha nem vagyok bekötve...saját felelősségem, nem? Viszonylag kis esélye van annak, hogy kirepülök az ablakon, és "elütök" valakit a testemmel...megdöglök, megdöglök, így jártam. :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#88) ABE válasza Rive (#85) üzenetére


ABE
őstag

Javasolnám a nyugdíjasokat is, mert rendszeresen úgy mennek át az úton, hogy körbe se néznek rendesen. De azokat a szülőket is be kéne vonni, akik engedik a gyereket utcán játszani, hisz sokkal nagyobb a kockázat a sérülésére, mintha a szobában játszana. :U

(#89) D1Rect válasza TazLeacher (#87) üzenetére


D1Rect
félisten

Amikor átvetted a jogosítványt elfogadtad, hogy betartod a szabályokat, ha nem teszed jön a bünti. ;)

Egyébként saját felelősséged, de ha megpurcansz, akkor nem fizetsz több adót. ;]

(#90) BITBOYS válasza TazLeacher (#87) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mert így tutira bent ragadsz az autóban, nem szóródsz szét az úton :D
Az esetleges plusz munka miatt büntetnek.

D1Rect: Ez se rossz :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#91) TazLeacher válasza D1Rect (#89) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

De nem, most komolyan. Elfogadtam a szabályt, értem, hogy miért bűntetnek, mert megszegtem egy szabályt...rosszul fogalmaztam. Azt nem értem, hogy ez miért szabály.

Szerk.: Ja, és a gondolatmeneted alapján, akkor a nyugdíjasoknak megtiltanám, hogy bekössék magukat, ők már úgyis csak viszik a pénzt... ;]

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#92) ollie válasza FPéter (#83) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem én találtam ki, vannak fejlett országok, ahol eleve többet fizetnek.

***

(#93) Cane


Cane
őstag

Szerintem kevesebb túlsúlyos-dohányos van jelen, mint pl. akármilyen korú és súlyú alkoholista, akik életmódjuk miatt szintén kezelésre szorulhatnak. Ott vannak továbbá a szülők akik kólával csipsszel tömik a gyermeküket, aztán túlsúly, cukorbetegség, stb. léphet fel de már fiatalkorban.
Ez az egész attól függ, kit mi zavar a legjobban.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#94) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Totally agree.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#95) Jim Tonic válasza sh4d0w (#52) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bocs, de a szmog nem olyan önpusztítás, amiről Te magad tehetsz.
Az extrem sportolóknak nem fizetik a sérüléseiket, csak speciális biztosítással. Ezt ők megértik, elfogadják, hisz maguknak csinálják. A dohányzás, elhízás ua.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#96) venember83


venember83
nagyúr

1. Bizonyítható, hogy valaki aktív dohányos, ha letagadja?
2. Bizonyítható, hogy valaki nem valami betegség következtében lett túlsúlyos?

Jim Tonic: Bringaverseny volt a hétvégén is, nem kértek senkitől külön biztosítást a mentők, elláttak mindenki rászorulót elsősegéllyel. Biztos rengetegbe került a TB-nek a kötszer, fertőtlenítő szer stb. Szerintem is pl. az extrém sportolókon kell elverni a TB balhét, miattuk áll így az egészségügy ahogy. Nem kell belekeverni a lakhelyem, itt is ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#97) Rive válasza TazLeacher (#91) üzenetére


Rive
veterán

Mo. törvényei arra alapoznak, hogy önmagad veszélyeztetése ugyanúgy nem jogod, mint másoké.

Úgy nagyjából.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#98) Cane válasza TazLeacher (#87) üzenetére


Cane
őstag

"Nem ide tartozik, de sosem értettem, hogy miért bűntetik, ha nem vagyok bekötve...saját felelősségem, nem? Viszonylag kis esélye van annak, hogy kirepülök az ablakon, és "elütök" valakit a testemmel...megdöglök, megdöglök, így jártam. :F
"

Aha peszre. Más sincs így biztonságban, már egy utastérben sem.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#99) Jim Tonic válasza venember83 (#96) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Rosszul fordítottad a példám. Én csak azt mondtam, ők belátják, hogy nagyobb a kockázatuk.
A kerékpár nem extrém sport. A helymászás viszont az.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#100) niti válasza Rive (#97) üzenetére


niti
aktív tag

De ha megpróbálsz öngyi lenni, vagy mondjuk védőfelszerelés nélkül görkorizol, azért nem fognak megbüntetni.
Én sem értek vele egyet, hogy kötelező az öv. Mondjuk a videó elgondolokoztatott, de ha egyedül utazol, szerintem jogod lenne eldönteni, hogy kockáztatod-e az életed, vagy sem. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.