Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hito


hito
nagyúr

Hír cím: Olcsóbb Lenovo Yogák érkeznek

Hír utolsó mondat, részlet: Az árakról egyelőre nincsenek információk

Keretes szerkezet ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2) Wombath válasza hito (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Az, hogy a pontos árat nem tudjuk, még nem jelenti azt, hogy ne lenne sejthető, hogy a 700-as sorozatba érkező Yogák a 900-as széria alá lőnek, főleg a kisebb procival és dedikált GPU nélkül szerelt modellek.

(#3) hito válasza Wombath (#2) üzenetére


hito
nagyúr

Okok, csak pofára érdekes volt a dolog.

Illetve akkor annyi, hogy: Az árakról egyelőre pontos információk nincsenek. ;)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4) sh4d0w válasza Wombath (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A kritika teljesen jogos. Ha azt irod a cimben, hogy ujabb 700-as Yogak erkeznek, okes. Azonban az arra hivatkoztal a cimben, aztan belepottyintetted a hir vegere, hogy nincs rola informacio. Sehogy sem erzed falsnak?

https://www.coreinfinity.tech

(#5) Skynet258 válasza sh4d0w (#4) üzenetére


Skynet258
veterán

Én is vártam volna legalább egy hozzávetőleges árat... :U

https://geekpulse.hu

(#6) xedos


xedos
addikt

Vicces... nekem Yoga 700-am van 14isk... 14". most meg 13.3 és 15.5?
Igaz olcsóbb volt mint a 900-as széria, de szarrabb is. :-(
Nehezebb vastagabb, nem olyan jó kijelző :-(

[ Szerkesztve ]

(#7) Wombath válasza hito (#3) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Jól van, pontosítottam. Szó szerint is :D

(#8) hito válasza Wombath (#7) üzenetére


hito
nagyúr

Be is hűtöttem a pezsgőt, nagy nap ez a mai :DDD :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9) Aspecter


Aspecter
csendes tag

Nem értem a gyártókat, miért erőltetik ennyire a 16:9-es képarányt. Ennél a laptopnál is az alsó káva irdatlan nagy és ocsmány. Nem beszélve arról, hogy a filmnézésen kívül semmi gyakorlati haszna nincs a 16:9-es képaránynak, amit alapvetően az ember nem egy notebookon szokott.

A cím meg elég megtévesztő, azt hittem, hogy tényleg valami olcsóbb normális notebook, de a hardver láttán "sokkal" nem lesz olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#10) sh4d0w válasza Aspecter (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mondjuk 16:9-es keparanyon elferhet egymas mellett 2 ablak, amit egyszerre szeretnel latni.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) hito válasza Aspecter (#9) üzenetére


hito
nagyúr

Én most vettem Surface 2 Pro-t, 3 Pro árban, pont a 16:9 miatt. Sokaknak mondjuk hasznosabb a 3:2, vagy 4:3, esetleg 16:10, nekem az említett okok miatt sokkal praktikusabb a 16:9. És táskában is jobban elfér ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Olcsón=szarabb? :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#13) Aspecter válasza sh4d0w (#10) üzenetére


Aspecter
csendes tag

Ha az alsó káva helyett ugyanúgy kijelző lenne, akkor is elférne.

Szerintem a legtöbb ember egy ilyen hardverű gépet elsősorban nem filmet nézni vesz, és ugyanilyen szélesség mellett, ha 16:10 lenne vagy 3:2, akkor alul felül max ott van a fekete csík, de nem kisebb a kép amit nézel filmnézés közben, viszont ha más csinálsz, akkor meg ott van a plusz hely. De általánosságban is igaz, hogy elég kevés a más képarányú monitor, notebook. (Pedig pár éve még egész sok volt, persze jóval kisebb felbontással.)

(#14) hito válasza Aspecter (#13) üzenetére


hito
nagyúr

de nem kisebb a kép amit nézel filmnézés közben

A frászokat nem. Ugyanakkora képátlójú megjelenítő 16:9 méretben jóval szélesebb, mint a 3:2, több a hasznos terület az ilyen képarányra optimalizált filmeknél.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15) Aspecter válasza hito (#14) üzenetére


Aspecter
csendes tag

Először is, általánosságban ugyanakkora átlónál a négyzethez tartozik a legnagyobb terület, tehát két ugyanakkora képátlójú kijelzőnél a 16:10-hez nagyobb felület/kijelző tartozik mint a 16:9-hez.
Visszatérve erre a konkrét notira, hogyha lefelé megtoldanák a kijelzőt, úgy kapva a 3:2, vagy 16:10-es képarányt, filmnézésre neked nem lenne kisebb felületed. Persze a kijelző átlója nőne, de az miért is baj? Például az apple 16:10-es képarányt használ, ezzel kisebbek a kávák (átlagban), illetve a gépek mérete is egy collal kisebb a többihez képest. (általánosságban)

(#16) hito válasza Aspecter (#15) üzenetére


hito
nagyúr

Nem kell belekeverni a területszámítást, illetve ha megteszed, akkor árnyald azzal a képet, hogy miről is volt szó. Csupán a filmnézés szempontjából néztem a dolgot, hiszen az 16:9-hez van "optimalizálva". Szerintem nem nehéz megérteni, hogy ilyenformán a szélesebb kijelzőhöz filmnézés esetén nagyobb hasznos terület jut, ha nem változtatunk a képarányon. De ez itt már ultraoff lesz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#17) Male válasza hito (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Nem ugyan akkora képátlóról beszél, hanem ugyan akkora szélességről... úgy meg már igaza van, a film pontosan ugyan akkora ( sőt levágással nagyobb is lehet ), ha meg másra használod, több sort kapsz.

(#18) sh4d0w válasza Aspecter (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én nem korlátoztam a felhasználást filmnézésre. Igen könnyen előfordulhat az a helyzet, amikor egy alkalmazás ablakából információt kell kimásolnod, de nem működik a copy-paste. Ilyenkor nagyon jól jön a széles képernyő.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.