Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Krugszvele válasza Ciccuka (#47) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

körbekérdeztem ismerőst: egy megyeszékhelyen két állami hivatal gépparkját gondozza, egy másikuk pedig a vízszolgáltató regionális központjában felel az IT-ért.

a megyeszékhelyen nagyjából 200 pc van, ő már látott több rossz ssd-t is, 3-5 darabra emlékszik. vegyesen, mivel ott nem márkát vesznek, csak "venni kell egyet"

a víszolgáltatónál még nem volt rossz ssd, igaz, ott csak 50 gép van.

én tudok kb 50-ről amit én építettem be, még rosszal, hibásodással nem találkoztam.

mindegyik alsó kategóriás, többnyire 120-240 gigások.

Szóval én egy olyan buborékban élek, ahol a meghibásodási arány bőven 1% alatt van? Gondolom tízezres nagyságrend kellene hogy valós eredmények jöjjenek ki.

(#52) #30604800 válasza Krugszvele (#50) üzenetére


#30604800
törölt tag

A Samsung SSD, mint hulladék? Minden kategóriában piacvezető :F

(#53) Graphics válasza Krugszvele (#50) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Samsung SSD-t veszek, ha lehet. vagy OEM.

Samsung: saját vezérlő és NAND

Persze, hogy érdemes foglalkozni az SSD-vel. Gondolom azért műszaki cikket Te sem random veszel...

Az ember igyekszik kerülni a szart, de az, hogy mondjuk Samsung egyéb műszaki cuccaival nincs szerencséd, nem zárja ki az SSD-t pl.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hozzá kell tenni, hogy RMA-ra általában nem azért mennek SSD-k, mert elfáradtak a cellák. Hanem mert tönkremegy a vezérlés, firmware terület hibás lesz, boot loop-ba kerül, stb. Nekem az MX500 3 évet bírt ki, aztán egyik napról a másikra nem ismerte fel a gép. Kevesebb, mint 10 TB írás volt egy 1 TB-s meghajtóban. Nem derült ki, hogy a firmware terület fáradt el - ahol nincs wear leveling és minden apró fájl írásakor frissítésre kerül - vagy mi lett vele.
Egy Crucial pl. szó nélkül RMA-ztat gyártói garival. A kicsik is?

Én most rendszernek egy 980 Pro-t fogtam be, kizárólag a 3 bit miatt. A 4 bites Crucial cseredarab P2 az most csak játék és scratch meghajtóként szolgál. 4 bites meghajtó szerintem nem való apró fájlokhoz - effektíve OS alá.

[ Szerkesztve ]

(#55) BiP válasza Krugszvele (#50) üzenetére


BiP
nagyúr

10% szabad hely alatt szörnyen belassulnak az ssd-k :(
Ez márkától független tulajdonság. És az élettartamra sincs jó hatással, ha telepakolja az ember.

Ebből kiindulva tartom úgy, hogy a samsung ssd-k is hulladék minőségűek, nincsen velük tapasztalatom.
Ja, értem. Akkor ez egy személyes vélemény, abból is csak egy teljesen független, más területről levont előítélet.

Érdekes, nekem pont ellentétes a tapasztalatom a Samsung cuccokkal. Telefon , klíma van itthon, nem volt gondom, (igaz, nem is az alját vettem ezekből) ellenben a porzsákmentes porszívó szétment 2év alatt. Na, ez olcsó kategória volt pont. Annyit is ért. A motorcsere több lett volna, mint egy új gép.
De az, hogy más háztartási eszköz esetén mit tapasztal az ember, annak semmi, de SEMMI köze nincs ahhoz, hogy az SSD-ik hogyan teljesítenek. (nekem pl. pont Samsung 970Evo Plus van, semmi bajom nincs vele. És anyámék gépébe is 2 hete cseréltem a 64-es Kingstont egy 256-os 860EVO-ra, megtáltosodott a gép.)

(#56) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hozok egy kis felsorolást, ha időm engedné tesztelném is őket, de azért egy-egy mérést szoktam futtatni.
Mondjuk úgy mi lapul a fiókomban, OEM-ek, amik vehetőek is.

Sandisk X300: (SD7SB6S-256G-1006)19nm Sandisk TLC, Marvell 88SS9190 vezérlő
Sandisk X400s
SK Hynix SC210: Sandforce vezérlő SF2200/2500m TLC, feltehetőleg saját NAND
Lite-ON LCH-256V2S-HP : 16 nm MLC NAND chip, SkHynix Dram cache 256MB, és SN2246EN [link]
LiteON LAT128M2S [link]
Néha beesik egykét Samsung, leginkább PM871 és 871a, néha CM871

Méretben változatos, mondjuk úgy "műkedvelő" vagyok.

Legutóbbi szerzemény egy teljesen ismeretlen Swissbit német SSD, tényleg német gyártás, felépítése hasonló a Lite-On fentebb említett termékével.

Swissbit Industrial SSD, X-60 Series: Silicon Motion SM2246 vezérlő, TLC nand
Micron M510DC

Ezekkel van széleskörű tapasztalatom, egy se ment még tönkre, pedig nem mai típusok, de az OEM piacon a tartósság elsődleges szempont, különben nem vesznek attól a márkától többször.

Amit tudok általában szét is szedek, megnézem a belsejét, hogy van megtervezve, ezekből sok fémházas, thermalpados hűtés a fémházra vezetve, tehát túlmelegedni nem fognak.

Sok m.2 SATA és NVME OEM is megfordult már nálam, ezek javarészt Lite-ON, SanDisk, Samsung modellek.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#57) Krugszvele válasza BiP (#55) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Természetesen személyes vélemény, semmilyen független szakértőcsoport által alátámasztott tesztsorozatom nincsen :)
Az élet minden területén élünk az egyszerűsítéssel. Ráadáasul mindenkinek más-más számít, például van aki hang, vagy szín alapján vesz autót.
Így én kizártam a samsung termékeket. Amik piacvezetőek, saját nand és vezérlő is van bennük! Sőt, ha veszek egy random technikai cuccot szinte biztosan van benne samsung chip.

Mások meg csak samsungot vesznek, hát ilyen a világ :)

Ha egy porszívó két évet kibír, szerintem az már egészen jó! :) Abból most egy Deerma DX118C rúdporszívó típust vásároltam 13 000 forintból. Csodálatosan működik! Ajánlom mindenkinek!

(#58) Csabis


Csabis
aktív tag

Annak idején normális cache méretű HDDt vettem.. mindenfajtából ..amit elértem. Maxtor 20Gbtol egészen az 1TB-ig. utolsó félékből Seagate-Maxtor is volt. hálaégnem hibásba nem futottam bele.
2TB Sokat nézegettem mely féle legyen.. aztán Seagate 2TB 256cache lett. ár értékben..
Vezérlője érdekes .. mert egyik azt irja 5600rpm a gyári adat szerint 7200rpm ill másik szerint is 7200rpm..
SSD-ben van 512 ADATA m.2 , Samsung 1T 970 m.2, 2T 870QVO.

(#59) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük szépen a tesztet, nagyon jó írás! :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#60) janeszgol válasza Teasüti (#54) üzenetére


janeszgol
félisten

Amit én sosem fogok venni, az a QLC-s SSD. TLC ok, de a legjobb lenne tartósság szempontjából az MLC.
Az SLC meg nagyon lassú ma már.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) Graphics válasza janeszgol (#60) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Meg újan már nem is kapni SLC-t, így alapból kiesik a körből.

A használt piac más, de anno az SLC még "akkora" gyártástechnológián készült, hogy emiatt nem túl nagy tárhelyű verziók vannak a használtpiacon.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#62) Teasüti válasza janeszgol (#60) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor 980 Pro-n kívül mi maradt még a piacon, ami szóba jöhet? :D
Már a 3 bites SSD-k is ritkák. A 2 bites MLC meg muzeális darab. Van egy a családban 2009 óta. Köszöni szépen ma is működik még. :)

(#63) Graphics válasza Teasüti (#62) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 3 bites SSD-k ugye a TLC-k, abból tele a piac :) .

A 980 Pro sem MLC a legjobb tudomásom szerint, hanem 3 bit MLC = TLC ugyebár. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#64) Teasüti válasza Graphics (#61) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A cellánkénti bitek száma nem csak vezérlés kérdése?
Mai SSD-k is SLC módban gyorsítótáraznak, mert az gyors. Persze 100% SLC meghajtók nincsenek, mert nem költséghatékonyak. Durva is lenne a dollár/GB mutatója ha megveszi az ember a terás SSD-t és SLC módban az már csak negyedakkora tárhelyet adni ki. :D

(#65) Graphics válasza Teasüti (#64) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én arra reagáltam, hogy a 3 bites SSD-k egyáltalán nem ritkák, hiszen ez a TLC, ami ma elég vaskos szegmens.

Ez nagyon jól összefoglalja a mondandómat :D [link] Mégha 2014-es is, az elvi alapokat jól leírja.

ÉS a kínálat "alja" a QLC jelenleg, ebből már az OEM piacon is elég sok megtalálható

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) Teasüti válasza Graphics (#63) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én inkább a biteket szoktam írni, mivel a megnevezések nem konzisztensek. Technikailag minden MLC, ami nem SLC. A 3D Nand óta meg aztán jó nagy a képzavar. Jelenleg ami hirtelen eszembe jut 3 bites maghajtó, az a 980 Pro. Azon kívül én jószámmal csak 4 biteseket látok. De mondhatnátok pár példát! :R

MX500 az 4 bites. P2 is 4 bites. Úgy tudom a P5 is 4 bites. Sima 970-es 4 bites. Előző generációs Samuk is 4 bitesek. A többi gyártó palettáját nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#67) Graphics válasza Teasüti (#66) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyik a 4 bites, amire gondolsz? Ezek a QLC-k.

De a piac legnagyobb része még mindig a TLC.

WD Blue, Crucial MX500, Samsung 860/870. Ezek az ismertebbek pl.

Samsung 980, akkor javarészt az újan érkező PCIe Gen4-esek is TLC-k.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68) Cifu válasza Teasüti (#66) üzenetére


Cifu
nagyúr

MX500 az 4 bites, P2 is 4 bites

Nem, az MX500 TLC (a te értékrended szerint 3 bites, ezért TLC = Tri-Level Cell), a P2-nél tértek csendben át QLC-re.

A Samsungnél a QVO szériát leszámítva mind TLC, nem csak a 980 Pro. A 970 Pro volt 2 bites MLC (2 bites a te értékrended szerint). Amin rajta kapták a Samut, hogy a vezérlőegységet cserélte le lassabbra. Olyat még nem olvastam, hogy QLC-re cserélte volna az EVO vagy PRO szériában a NAND-ot...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#69) tibaimp válasza Graphics (#42) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az ilyen adapterektől, egy nvme SSD boot-olható marad? Telepíthető rá Win?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70) Graphics válasza Teasüti (#66) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valamit a 4 bitessel félreértesz, de Cifu leírta.

Samsungnal csak a QVO - QLC-s.

A többi nem az

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71) Graphics válasza tibaimp (#69) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tárhelyként szinte bármi látja, amúgy ha a chipset támogatja telepíthető is.

Nincs korlát. Ugyanazt a sávot használja.

Nekem a B150-es chipsetes lapomon csak PCIe foglalatban ilyen adapterrel tudtam nvme-t használni. Simán tudja.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72) tibaimp válasza Graphics (#71) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Rendben, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73) Cifu válasza tibaimp (#69) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez az alaplaptól függ. Ha támogatja a PCI-Express / M.2 NVME bootolási lehetőséget, akár utólagos BIOS frissítéssel is, akkor igen. Ugyebár anno is voltak PCI-Express csatiba dugható SSD-k.

Azon alaplapoknál, ahol ilyesmi nincs támogatva, ott nem fog működni (pl. LGA1155-ös deszkáknál tapasztaltam ilyet, dehát azok már elég korosak).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74) tibaimp válasza Cifu (#73) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A saját LGA1200-as Z590-re gondoltam! Ez gondolom akkor tudja már.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#75) Graphics válasza tibaimp (#74) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Természetesen.

Azt nem tudom lesz-e ilyenkor több SSD esetében valami osztoszkodás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#76) tibaimp válasza Graphics (#75) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R
Amikor Win-t telepítek, minden más drive, HDD-k is, ki van húzva a gépből, ez nálam alap, így nem lát mást csak, amire települnie kell.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#77) Graphics válasza tibaimp (#76) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az úgy rendben is van, és sávszélességre gondoltam, ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom :D.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78) BiP válasza Teasüti (#66) üzenetére


BiP
nagyúr

Technikailag minden MLC, ami nem SLC.
Ez igaz, ettől még a köznyelv, de meg a szakma is a 2bitesre használja az MLC kifejezést.
Szóval SLC, MLC , TLC, QLC, függetlenül attól, hogy a TLC is multi level cell.

(#79) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nekem nincs nagy merítésem a témában, 4-5 SSD-t használok. Ezek mind WD Blue termékek, van 256 GB-től 2 TB-ig többféle, van sima SATA, meg m.2 SATA is. Szerencsére semmi gond sincs velük, nekem beváltak.

A 2TB-s verzió kicsit melegszik, de ragasztottam rá réz hűtőbordát. Lehet, hogy nem árt neki a magasabb hőfok, de engem zavart a látott szám a HDSentinelben.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#80) Graphics válasza Donki Hóte (#79) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérdés mi a magas szám, mert állítható a jelzés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#81) Egon válasza Krugszvele (#50) üzenetére


Egon
nagyúr

Az elmúlt évtizedben ha a háztartásba bejött egy samsung termék, mindig nagyon nagy szívások voltak vele. tévé, telefon(ok), háztartási eszköz, bármi. Innentől bevezettem azt a szabályt, hogy samsung nem jöhet be az ajtón.

Érdekes, én a Philips-el vagyok így, már elég régóta. Amikor (sajnos) kivételt tettem (porszívó), azt is megbántam.
Hiszem, hogy a tárgyaknak lelkük van. Ha ellenszenvvel viseltetsz hozzájuk, megérzik és "bosszúból" bedöglenek. Vagy csak szimplán szivatnak. Neked nem szabad Samsung cuccokat venni, én kerülöm a Philips-et.
AMD vga-t is egyszer vettem, az is elég nagy szívás volt, ráadásul miután továbbadtam (ismerősnek persze), egy fél év múlva bedöglött, és úgy néztek rám, mint a véres rongyra. Bezzeg a "megdöglős" nV 8800 GTS másik haverom gépében elment még vagy 5 évig...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#82) Donki Hóte válasza Graphics (#80) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hűtőbordával 30-35 fok a hőmérséklete, borda nélkül néha felmet 60 fokra is.

Lehet, hogy magának az SSD-nek ez nem árt, de a notebookban eléggé fűtötte a környezetét is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#83) doooo válasza Graphics (#34) üzenetére


doooo
veterán

Jól megijesztettél most ezzel az A400-zal... :o
Legutóbbi ilyesfajta beruházásom során vettem egyet (az idén, év elején), és azon tartom az összes fényképemet (amik számomra a legfontosabb és legpótolhatatlanabb dolgok a gépen, van vagy 40000)...
Fel sem merült bennem, hogy ennyire hírhedt szériáról van szó... :(

Van egy A2000-esem is, azt régebben vettem, azon van a Windows is, nagyon elégedett voltam és vagyok vele, fantasztikus a sebessége, hűvös... gondoltam elfér még egy Kingston a házban...

Van azért biztonsági mentésem a képeimről, de már egy éve nem frissítettem azt, úgyhogy most megtettem, amint olvastam, amit írtál (de az meg egy ADATA hordozható HDD, tehát ismét ezen kommentedből merítve, lehet, hogy egy harmadik adathordozón is meg kell tennem ugyanezt :DDD ).

(#84) janeszgol válasza doooo (#83) üzenetére


janeszgol
félisten

Az Kingston A400 hírhedt lett. Én is vettem egyet, használom is, jól üzemel (albérletben játékos PC-ben használom, csak egy windows van rajta, meg a Steam, azaz nem pótolhatatlan, ha elszáll).
De igen, hírhedten megbízhatatlan (azt nem tudom, hogy az összes szériája az-e), illetve nincs benne cache, így lassú.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85) vandor01


vandor01
őstag

Nagy örömmel kezdtem neki a bevezető után hogy na végre vmi teszt az occcosagok közt :DDD .... De számomra ezek nem az occoe egyszerű kategória hanem a top level :D ilyen profi alaplap videó kártya meg ezek az SSD-k... nekem nem hogy Porsche hanem a ferka-lambo kategoria... próbálna vki-vmi tesztet írni a trabantrol? :)) :DDD
C2D és a Kínai SSD-es tungjarol írni?
Goldenfir
Kingspec
Jinyjaier
Walram
Xraydisk
Puskill

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#86) Graphics válasza doooo (#83) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezeket nem tárolnám az A400-ason. :)

Az A2000 más téma, az egy jó cucc.

Az Adata hordozható HDD meg attól függ, mi lakik a házban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#87) Graphics válasza vandor01 (#85) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Goldenfir
Kingspec.
Kingdian.
Netac.
Xraydisk.
Jasper.

Ezek jártak nalam, es mukodnek a mai napig. Talán Flash SSD topicban részletesen is írtam róluk.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#88) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Köszi a tesztet!
Szeretnék megjegyezni, hogy a táblázatokon jobb lett volna (nem számomra), ha oda írtad vonla, hogy nagyobb érték a jobb, vagy a kisebb a jobb. Biztos van/lesz 1-2 olvasó, akinek hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#89) sztanozs válasza Egon (#81) üzenetére


sztanozs
veterán

Jaja, én is így hallottam - minden amit a Samsung gyárt, azzal csak a szívás van - kivéve a porszívójukkal...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#90) Syl válasza sztanozs (#89) üzenetére


Syl
nagyúr

Van Samsung monitorom (kettő is, a régebbi 14 éves), valahol van itthon Samsung tévé, Samsung telefon(ok), Samsung SSD-k (egyik 10 éves!), Samsung mikró stb., stb. Soha az életben ne legyen több bajom, mint ami ezekkel a kütyükkel volt. Értsd semmi. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91) 7Heads Drago válasza Krugszvele (#50) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kezdjük ott hogy 20%alá nem illik vinni a szabad helyett egy ssd-n. Minden gyártónál vannak szar szériák. A Samsung se kivétel. De ez nem azt jelenti hogy minden termékük szar.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#92) doooo válasza Graphics (#86) üzenetére


doooo
veterán

Az ADATA egy HD650-es modell. 1TB, 5400rpm.

(#93) Graphics válasza doooo (#92) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvileg Toshiba merevlemezzel szerelték ( de ez ugye változhat a gyártás során), de az a jó hír, hogy ha be is nyekken, akkor tudod otthon viszonylag könnyen cserélni a HDD-t.

Mindig legyen backup. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#94) doooo válasza Syl (#90) üzenetére


doooo
veterán

"Soha az életben ne legyen több bajom, mint ami ezekkel a kütyükkel volt. Értsd semmi. "

+1. Pedig akár nálam, akár a közvetlen családi, baráti környezetemben jó pár dolog volt és van tőlük. Rádiótól kezdve okosóráig, porszívótól SSD-ig.

SSD-ből nekem is van egy tőlük, a laptopomban (utólag vettem bele), 500GB-s 860 EVO. Az is tökéletesen működik (bár nálam még a fent említett A400 is jó, tehát lehet csak szerencsém van :DDD ).

(#95) Graphics válasza doooo (#94) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tonnaszám veszik a nagykerek, laptopos boltok, számtechesek az A400-ast, faék modell, most is telepítek egyet.

Csak ahogy írtam egy széria befürdés volt, firmware hiba miatt egyszer csak "besokallt" a vezérlő.

Lehet a későbbi modelleket nem érinti, meg gyanúm szerint az újak már QLC-esek lesznek, csak ugye a Kingston nem jelzi a változást...

Ezért nem a szívem csücske ez a brand, mert a tesztekre kiküldik az első verziót, remekül teljesít, majd később hozzányúlnak... Csak erről b.sznak szólni...

Lásd ugyanezt eljátszotta nemrég: WD, Adata, Samsung is.

ADATA régen szuper cuccaik voltak, mondjuk úgy a piacra kerüléskor mindenből full full... Majd jöttek az ilyen SU650/630-as kotera szarok, SX8200 fiaskó....

Pedig nálam még ketyeg egy DP910-es is, nem mai darab, 1TB-os remekmű.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#96) doooo válasza Graphics (#93) üzenetére


doooo
veterán

"Mindig legyen backup. :)"

Van is, és lesz is. (De ezentúl sűrűbben frissítem a másolatokat, bármennyire is körülményes és fárasztó néha. :K )

(#97) doooo válasza Graphics (#95) üzenetére


doooo
veterán

Én is azért vettem, mert sürgősen kellett valami, jó árban volt (akkor még nem volt ekkora infláció, stb), nem számított, hogy milyen gyors (bár egy HDD-nél azért csak gyorsabb).
Eszembe sem jutott jobban utánanézni (holott azért máskor megtettem ezt), de tanultam a hibámból.
Abban reménykedek csak, hogy valóban jobbak ezek az újabb batchek (mondjuk a 2021-ből származók). Elvégre ha kicsit is fontos a reputációjuk, hallgatniuk kellett a komoly panaszokra/kritikákra, még akkor is, ha, ahogy mondod is, nem verik az ilyesmit nagy dobra.

[ Szerkesztve ]

(#98) Graphics válasza doooo (#96) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Otthonra az OpenMediaVault-ot javaslom, bármely régebbi , vagy épp kis fogyasztású cuccból lehet egy kitűnő háziszervert készíteni, raid, rsync és még sok minden mással.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99) bossbob


bossbob
csendes tag

Én is beállok a köszönetnyilvánítók sorába.

Hiánypótló írás ez, amit mindannyian tudatosan vagy tudatlanul de vártunk már!!!

!!! EZER KÖSZÖNET !!!

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#100) bossbob válasza vandor01 (#85) üzenetére


bossbob
csendes tag

Na egy ilyen cikk aranyat érne! :D

A Kingspec-et ismerem, de a többi "márkának" pusztán a nevétől már szétröhögtem magam.
Goldenfir, Puskill, Jinyjaier Hát beszarok ezeken!!!! :C :C :C

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.