Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wlandroid


wlandroid
tag

160-as PPI-vel a legszebb kijelzős tepsi lesz, amit valaha is láttam :D

(#2) batai15


batai15
félisten

Jujj ez lesz ám a telefon!

(#3) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

160ppi. Ha unatkozol, majd számolhatod a pixeleket.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4) Marton Pí


Marton Pí
csendes tag

Remélem ezt a felbontást nem gondolják komolyan.. :W

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#5) h4h01


h4h01
senior tag

foscsi..

(#7) Csapoati válasza #17954112 (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A turot lesz ez 100 ezer, Indiaban meg Kinaban olcson fogjak ezt szorni (kulonben nem venne senki).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Jaffa75 válasza Csapoati (#7) üzenetére


Jaffa75
őstag

hát máshol a mai igények szerint nemigen fognak érte kapkolódni... meg sírni utána... :DDD

(#9) babkukta


babkukta
senior tag

Az árától függ minden. Egy olcsó kategóriában jó is lehet, bár tényleg vannak érdekes tulajdonságai, amik már 2 éve se voltak kiemelkedőek. Pl ennek ezen így "szép" nagyok lesznek az ikonok, betűk, számok, tehát egy rosszabb szemmel rendelkező ember talán vevő lehet rá. Meg ha csinálnak egy jó üzemidőt, akkor más is. De én azt mondom, itt az árán fog múlni minden. 100ért máris felejtős, ha annyi lesz

Üdvözlettel, Tibi

(#10) macskea


macskea
őstag

Hát komolyan nem tudom, hogy ezeket az idétlen specifikációjú telefonokat most akkor kinek is szánják. Élhető SoC 1GB rammal, de belső tárhely gyakorlatilag nincs, a kijelző meg akkora mint egy ház, de a felbontása alapján egy 4 incses készülékbe is csak a szükséges minimumot hozza. Ennek így semmi értelme, ha tényleg nagyon olcsó de nagy telefont akartak volna csinálni, lehetett volna ennél kevesebb pénzből is úgy, hogy nem lett volna érzékelhetően rosszabb, vagy minimális ráfordítással csinálhattak volna egy jó közepes phabletet, mondjuk 8GB tárhellyel és egy 720p-s kijelzővel. De ez így számomra értelmezhetetlen. :F

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#11) BoC1ka válasza macskea (#10) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ennél kevesebb pénzből? Mesélj :U

YNWA

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Csodás lesz a képe. :DDD :N

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) hpeti2 válasza macskea (#10) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Mire nem elég neked a 4GB belső tárhely? Nekem is annyi van, de egyszerűen nem tudom úgy telepakolni, hogy hasznos programokkal legyen tele a telefonom. Mindig marad a végére 1,5GB szabad hely. A zenéket, képeket meg videókat ugyis az SD kártyára rakja mindenki.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#14) Gusztáv válasza Jaffa75 (#8) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az épp 3 milliárd ember, szóval nem nagyon csodálkoznék ha az ő igényeit vennék figyelembe és nem az itteni fórumon fanyalgókat. Akármilyen hihetetlen, az ilyen termékek nem úgy születnek, hogy valaki reggel felébred és este már potyog le a gyártószalagról az új telefon, vannak emberek akik azért kapnak (feltehetőleg nem kevés) fizetést, hogy felmérjék a piac igényeit. Persze nem ez lesz az a telefon, amivel a kiállításokon promóznak, de szép csendben eladnak belőle 1-2-x milliót. Ami a felbontást illeti, anno a tabletek is ekkorával kezdtek 7"-on, el is adtak belőlük sok-sok milliót és akkor valahogy senki nem halt bele a dologba, hanem használta boldogan.

Laci

(#15) Jaffa75 válasza Gusztáv (#14) üzenetére


Jaffa75
őstag

ha megnézed mire reagáltam (Kína, India csapoati post-jában) akkor rájössz, hogy semmi véleménykülönbség nincs köztünk ;)

(#16) papi77 válasza Gusztáv (#14) üzenetére


papi77
addikt

Egyetértek veled.
Vannak sokkal szegényebb helyek is a világon,ahol egy jó árazással sláger lehet belőle.

Az első: NOKIA 1611

(#17) maddogsilver


maddogsilver
csendes tag

Szerintem a Sony is csak kísérletezget ezzel a tepsivel. Túl nagy befektetés nincs benne, ha pedig veszi a nép, akkor lehet, hogy elkezdenek komolyabb tepsiket is készíteni.

(#18) Quasi_modo válasza macskea (#10) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

most akkor kinek is szánják.
Ott van a cikkben, hogy kiknek. És ők nem kevesen vannak.

valami

(#19) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

I don't want to live on this planet anymore.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) kátú


kátú
őstag

Ez tipikusan egy olyan készülék lesz ami miatt azemberek szibják az androidot

It still works!

(#21) dsr


dsr
senior tag

Ez valami borzalmas lesz szerintem..... Miiii ez a felbontás?? :(

[ Szerkesztve ]

(#22) pumpedlix


pumpedlix
tag

Ez jó, olcsó Sony termék, haha olyat még nem láttam.
Túlárazott márkafeláras és az utóbbi időben egyre pocsékabb minőségű termékek, legalábbis a mobilszekcióban.
Sony Xperia P volt nálam a lejtő eleje azóta távolról figyelem merre hanyatlik a termékvonal.
Beázós vízálló telefonok, gyatra szoftverek, magas ár.
És ahogy előttem szólók is írták, elindultak a Samsung irányába, hetente új készülék szinte egy kaptafára hogy végképp ne lehessen követni melyik mit tud miért is van létjogosultsága a piacon.

(#23) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Legalább működés közben megfigyelhetőek lesznek a pixelek! ;]

(#24) batai15 válasza pumpedlix (#22) üzenetére


batai15
félisten

na igen . :(

(#25) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Ez remek készüléknek ígérkezik ott, ahova szánják. Úgy látszik, a Sony is szeretne egy szeletet abból a hatalmas tortából. Igaz, nem pehelysúlyú ellenfelekkel kell megküzdeni (pl: Micromax).

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#26) Csapoati válasza Plazmacucci (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jah, az ebola is semmi ehhez kepest... Istenem, ez csak egy telefon es baromira nem nekunk szantak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) Plazmacucci válasza Csapoati (#26) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondolom akkor szerinted az sem gáz ha visszatérünk a 3210-es ppi értékeihez.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28) Gusztáv válasza papi77 (#16) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem is csak az olcsóságról van szó, nagyon sok ember ebben a régióban most veszi az első okostelefonját. Nekik ez is egy hatalmas lépés, emlékszem amikor az első tabletem specifikációjára: 7", TFT wvga, rezisztív kijelző, amlogic dual SOC, 512MB RAM és talán 2.1-es Android. Akkor nagyon szupernek éreztem, persze 7-8 tablettel a hátam mögött most már biztos nem vennék olyat.

Laci

(#29) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nem értitek. Az indiai és kínai mély szegények is megérdemlik a csúcstechnológiát. Nem még a bajuk, még a szemüket is rongáljuk?! Aztán meg hova fogják letölteni a torrent filmeket, ha nincs benne megfelelő mennyiségű memória? ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#30) m1lan válasza Csapoati (#26) üzenetére


m1lan
őstag

A 127 PPI-s Galaxy Minihez képest ez még mindig jobb :D

Komolyra fordítva a szót: 200 PPI alatti kijelzőt még az ellenségeimnek sem kívánnék. Legalább egy qHD panelt illett volna belerakni.

@tatabike: a monitor teljesen más eszköz, mint a telefon. A telefont jóval közelebbről nézed, mint a monitort, ráadásul a utóbbi esetében nagyobb területen jön ki a 90 valamennyi PPI. 160 PPI-vel meg ezen a Sonyn nem kell majd keresni a pixeleket...

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#31) tatabike válasza dsr (#21) üzenetére


tatabike
őstag

160 ppi, nem 3 centiről kell nézni...

Nekem a 24 collos full HD 91 ppi... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#32) batai15


batai15
félisten

Azért is se felejtsük el hogy egy 21 colos monitor se jobb sokkal ppibe.
Én azt mondom az arany közép út a 720p azt már sok kínai cucc is tudja.

(#33) tomee007007


tomee007007
őstag

Ha jó áron adják, akkor best buy lehet, nagy most a kereslet erre a méretre...

(#34) Cyberpunk válasza batai15 (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na de azt nem is nézed olyan közelről. 50"-os plazma TV is "csak" 1920x1080, a 4K még nem elterjedt annyira, ráadásul ekkora képátlón az sem valami acélos már. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Most szórakoztok? Ennél a 3 éves, belépőszintű SE telefonomnak is nagyobb a pixelsűrűsége. Arról nem is beszélve, hogy látva a T3 árát, ez sem lesz olcsó tippem szerint.

Nyugodj békében Integra!

(#36) batai15 válasza Cyberpunk (#34) üzenetére


batai15
félisten

Ezért is írtam a 720p lenne a mobilokba való.

(#37) tatabike


tatabike
őstag

Az emberi szem legjobb "felbontása" 30 centiről max. 470ppi. Ez tökéletes fényviszonyokra és körülményekre igaz. Átlag ilyen messziről nézzük a telót. Viszont a hétköznapi használat során egy átlag ember átlagos szeme miatt és a körülményekből adódóan egy 320x480-as kijelzőt is az esetek nagy részében ugyanolyannak lát, mint egy Retina Displayt. Szóval az alacsony ppi általában csak hiszti, maga a tudat zavarja az embert, nem pedig arról szól, hogy megszámolom a pixeleket...na persze... :)

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#38) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Gyerekek... Ez vicc?

Nekem legutóbb egy 5,5-ös qHD volt a kezemben, az korrekt volt még valamilyen szinten, de 6,1-en kevesebb pixel.. Hát az vicc.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Forest48


Forest48
aktív tag

Inkább spóroltak volna azzal, hogy a 4magos snapi200-at dobják bele. Ez így bitang pusztulatosan fostos lesz! :W

(#40) Plazmacucci válasza tatabike (#37) üzenetére


Plazmacucci
félisten

El vagy tévedve, vagy sose volt telefonod 400 ppi felett.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) Fritz Teufel válasza Graphics (#38) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Miért nem olvassátok el a cikket? Nem megy az értelmező olvasás?

Nem nektek szánják ezt a modellt, Indián és Kínán kívül valószínűleg nem is lehet majd hozzájutni. Ezt a harmadik világnak szánták és ott fog versenyezni. Ezt szegény embereknek tervezték, akik a számítógép helyett is ilyen készülékeket használnak, mivel mocskosul szegények. Csak ezért ekkora a kijelző. A felbontás és a hardver meg azért, hogy esélyük legyen hozzájutni (gyengébbek kedvéért: eléggé olcsón lehessen adni).

Forest48: vágom, rólad van is mit lehúzni nem? Róluk nincs. Vágod?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#42) Forest48 válasza Graphics (#38) üzenetére


Forest48
aktív tag

Csak megfelelő távolságból kell nézni, mondjuk a kirakatban bőven elég ;]

(#43) Forest48 válasza Fritz Teufel (#41) üzenetére


Forest48
aktív tag

Azt remélem vágod, hogy ez a hardver van a 140k-s One mini 2-ben :DD

(#44) Graphics válasza Fritz Teufel (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elolvastam.. és még a 3.ik világban meg Indiában és Kínában sincs ilyen ajánlat...

Pl. Lenovo A880: 6" , qHD-vel :) és még az is korrektebb ppi-t hoz...

A 3. világban pedig nincs nagy igény Snap400-ra, ilyen felbontáson a 200-as is bőven elég, vagy akkor MTK felé vehették volna az irányt.

Tök mindegy kinek szánják , több sebből vérzik a dolog ;)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Cyberpunk válasza Fritz Teufel (#41) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Oké nem nekünk szánják, de ettől még lehet kritizálni igaz? Ha valami olcsó, attól még nem feltétlen kell szarnak is lennie.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#46) tatabike válasza Plazmacucci (#40) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, mert nem vagyok akkora balek, hogy ilyen baromságokra költsek... :C
Van normális monitorom, aki meg ilyen tenyérnyi szarokon számolgatja a pixeleket, meg is érdemli... :K

Ja, amúgy a Te szemed is ilyen, nem én vagyok eltévedve, bocs. Vagy úgy gondolod, én találtam ki, hogyan működik ez emberi szem? Olvass utána nyugodtan... :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

6,1 col ilyen felbontással? Mennyire kell részegnek lenni, hogy erre rábólintsanak? Vagy rock koncerten kérdezték meg őket headbang közben? :U

(#48) virkir válasza Gusztáv (#14) üzenetére


virkir
veterán

az ilyen termékek nem úgy születnek, hogy valaki reggel felébred
Pedig nagyon úgy tűnik, hogy Kunimasa Suzuki a reggeli kakaója közben az assznytól kérdezve talál ki ilyen baromságokat.
De nézzük tényenként.
Sony mobil és jóár még nem fordult elő reális gondolatmenetben, így kétlem, hogy ez lenne az első eset.
Célpiaca Ázsia. Aha... amikor a kínai gyártók foschák a "filléres" csúcshardveres vagy legalább felső közép telefonokat, akkor majd, egy nem kissé túlárazott lowend sony megy el pár millió példányban.
Azért mert esetleg csórók ott, még nem hüjjék.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#49) Plazmacucci válasza tatabike (#46) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha neked nem tűnik fel a különbség pl egy S3 és egy S4 kijelzője között, akkor ajánlom a legközelebbi szemészetet :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#50) tatabike válasza Plazmacucci (#49) üzenetére


tatabike
őstag

Ha Neked megmutatják úgy, hogy nem tudod a technikai hátteret, nem tudod melyik melyik, és nem azon jár az agyad, hogy vajon mekkora lehet a felbontása, Neked sem tűnik fel... :N

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.