Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

MetalGear ventiket olvastam. :O

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Amúgy a "prémium érzés" egy PC-s ház ventilátor esetében miben mutatkozik meg konkrétan? :D (Vagy ebben az esetben?)

(#3) erkxt válasza SunMount3r (#2) üzenetére


erkxt
tag

Az árban!

(#4) sagit válasza SunMount3r (#2) üzenetére


sagit
addikt

Ez a házaikra értandő szerintem, full fém+üveg házak jó árban

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#5) Synthwave válasza oriic (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Solid

post.

;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Synthwave válasza SunMount3r (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vegyél egy Noctua ventit, és megtudod. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) SunyaMacs válasza Synthwave (#6) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A f#sszínű kivitelben :DD

(#8) Synthwave válasza SunyaMacs (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

I hope it's just a troll.

:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Tomassy00 válasza SunyaMacs (#7) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Azért örülnél te ha olyan fos színű ventijeid lennének :P :D

(#10) Dobrika válasza Tomassy00 (#9) üzenetére


Dobrika
tag

Nagyon durván túl vannak becsülve és árazva is a noctua ventilátorok, vannak sokkal jobb ventilátorok a piacon feleannyiért..

(#11) SunMount3r válasza Synthwave (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Légszállítás, zajszint, tartósság... Ezek alapján be lehet lőni, hogy egy venti mennyire "jó", vagy "rossz". Engem továbbra is az a bizonyos "prémium érzés" érdekelne, hogy azt miben keressem, ha olyat akarok :D ...

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez az a egypálcás kategória amiért 2000Ft-ot biztos nem adnék ki, ennyiért máshol már minőséget adnak:[link]

[ Szerkesztve ]

(#13) Dobrika válasza #16939776 (#12) üzenetére


Dobrika
tag

Na várjá, most a xilence lenne az egypálcás, vagy a minőség? (egypálcás inkább) :F

(#14) #16939776 válasza Dobrika (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

A nagynyomású PWM ventilátorok közül szerintem kiemelkedő amit produkál a Xilence ezen sorozata. Motorhang, PWM-zaj, zaj szem pontból és a tartóssága is kiváló, 24/7/365-öt megy sok-sok éve szerverben, nas-ban.

[ Szerkesztve ]

(#15) orion1025


orion1025
őstag

Azért a Coolink Swif 2 csodát nehéz überelni számomra. Ha nem lett volna olyan ronda a színe, akkor egy best of szélgép lenne ennyi év távlatából is.

A Noctua meg ugyan már... Nem nehéz 500RPM mellett csendes holmit összehozni... A másik kedvencem a Scythe, mind a kettő egy túlárazott valami. Nálam repült az összes Noctua, mert vagy hangos volt, vagy nulla légszállítással rendelkezett. A kettő tökéletes kombinációja meg az árának a feléből kihozható.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16) proci985 válasza orion1025 (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nalam 10 eves SFlexek is meg szolgalnak a gepben. megbizhatoak, stabilak es pontosan azt tudjak, mint amikor vettem oket. dragak voltak (legalabb 4000 huf korul vettem darabjat 2008ban), de eppen a negyedik konfigomat szolgaljak ki, es kozben epitett vizre valtottam.

a swif2 halk volt, de zaj/legszallitasban igazabol egy cooler master vagy yate loon szintjen voltak kb, szoval suru bordara nem jo mert nincs eleg legnyomasa. egyebkent a koolink elvileg a budget noctua ha jol emlekszem.

a scythenal az FDB bearinget (vagy a 2BBt a gentle typhonnal), a noctuanal meg a magnetic bearinget kell megfizetni. mindketto orokelet +1 nap 50fokos mukodesi kornyezetben is es nincs csapagyzoreje egyik megoldasnak sem. magnetic bearinges ventik kozul egyebkent a noctua nem dragabb, mint pl egy ebm-papst.

mondjuk a puskacsapagy ennel a ventinel nem tudom mi, siklocsapagy meg jellemzoen verziotol fuggoen lehet szornyu (AC F12 szeria) es lehet zsenialis mint az S-Flex vagy a Thermalright TY14x szeriaja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) orion1025 válasza proci985 (#16) üzenetére


orion1025
őstag

Egyáltalán nem volt rossz az a kis hűtő, brutálisan csendes és egy normál bordára vagy ház hűtésre tökéletes. Az F12 meg jó, de szigorúan alacsony fordulaton, ott még nem motor zajos és elég löketet ad.

Nálam egy ideje Thermalright macho direct van a cpu-n, na ez is egy durva szörnyeteg.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#18) proci985 válasza orion1025 (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

volt olyanom, teszteltem, tudom mit tud :). a premium szegmenshez (scythe fdb, noctua magnet, papst magnet) nem ert fel). az f12bol nekem a keret nelkuli volt, az alacsony fordulaton ugyan halk volt, de ott meg kb semmit nem ert.

egy IFX14 (legelso, vekonylamellas varians) a mai napig all a polcon, egy HR03GT szinten. csaladban volt egy MUX120 black is.

machokra emlekszem, szep nagy hutok, oke minoseggel es remek ar/ertekkel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) orion1025 válasza proci985 (#18) üzenetére


orion1025
őstag

Szó sem volt prémiumról. Sajnos ezek a noname hűtők (gondolom a cikkben szereplő is ilyen lesz), még azzal sem veszik fel a versenyt, az IDCooling is pontosan ez a kategória. Hangos, közepes ár, nulla légszállítás.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20) Amerigo57 válasza SunyaMacs (#7) üzenetére


Amerigo57
őstag

Nem mindegyik Noctua ventilátor fa színű,
bár a faszín sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#21) #65675776 válasza proci985 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt a puskacsapágy kifejezést ki kellene valahogy irtani, mert totális melléfordítás. Megint olyasvalaki fordított, aki egy szótárban csak az első jelentésig jut, de azt nem nézi meg, hogy mit fordít le. A helyes fordítás a huzagolt csapágy. Egyébként meg egy olyan siklócsapágyról van szó, amelyben a kenőanyag áramlását barázdákkal (rifling = huzagolás) irányítják, segítik. (Nemrégiben egy másik ventilátoros, vagy hűtős hírben már írtam erről, ha gondolod keresd vissza.)

orion1025: Örültem, hogy megszabadultam azoktól a ventilátoroktól. Szerencsére már régen is túl voltak hype-olva, így könnyű volt eladni őket. A 8 cm-es egy katasztrófa, annyira rossz. A sokkal régebbi kék GlacialTech SilentBlade 2 minden szempontból rommáalázta. Azokat meg elkótyavetyéltem. De a 12 cm-es SWiF2 sem egy nagy eresztés. Max fordulaton sem tud annyit, mint egy Noctua NF-S12 teljesen leszabályozva. Az Arctic F12 a másik ilyen "van, de minek" kategóriás ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#22) proci985 válasza #65675776 (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

rifle bearing, jolvan, akkor vagom. angolul kb tudom melyik fdb varians melyik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) Synthwave válasza #65675776 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"(olajvezető bevágásokkal ellátott siklócsapágy)"

Közvetlenül a hírben található táblázatból bemásolva.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) #65675776 válasza Synthwave (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ettől még a puskacsapágy, mint elnevezés egy totális szakmai tévedés, úgy is mondhatnánk dilettantizmus. Nem tudom ki találta ki eredetileg, de még csak lesajnálni sem tudom a szakbarbársága miatt. (Tán az ipponon láttam először.) Nem biztos, hogy át kellene venni itt is, ha már egyszer állítólag a szakmaiságot tűzte a zászlajára az oldal.

(#25) Raggie


Raggie
őstag

Nekem a Blacknoise Noiseblocker-eLoop ventijei jönnek be nagyon. A 14 centis 800 RPM-es verziók maguk a tökély.
Sokkal nagyobb légszállítás , légnyomás és ugyan úgy néma, mint a Noctuá-k(minimálisan talán hangosabb).
A Thermalright TY-14x-esek is nagyon jók, főleg azon az áron, de 3-4 év után elkezdenek kicsit motorzajosak lenni magasabb fordulatokon.

Clint Eastwood FTW

(#26) Synthwave válasza #65675776 (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A szakbarbár kifejezés mást jelent.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Dobrika válasza Synthwave (#26) üzenetére


Dobrika
tag

Látom sikerült megfogni a lényeget. :DDD

(#28) Synthwave válasza Dobrika (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A "lényeg" csak a szokásos kedvesség, magasztalás és őszinte segítő szándék.

Azt meg inkább elengedem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) orion1025 válasza #65675776 (#21) üzenetére


orion1025
őstag

A 8cm egy vicc minden szempontból, nálam 12cm alatt nincs ventilátor, azok csak zajos lótúrók. Ahogy írtam az Arctic F12 alacsony fordulaton egészen jól teljesít, ez olyan 6-7V-os delejt jelent, felette már érdektelen az egész holmi. Az pedig egy dolog, hogy kinél mi vált be, mert van két olyan Noiseblocker hűtőm, amit kimondottan moddolás céljára vettem, speciális helyre (6cm-es). Mind a kettő egy idő után furcsa hangokat adott ki magából, gondoltam nincs elég hely az általa kavart levegő távozásának, de így is túl volt méretezve a távozó levegő kialakítása. Szóval tök random előjött belőlük egy megmagyarázhatatlan hangú csapágy zörej, ami félig már búgásnak mondható. Később szereztem még belőlük, mert muszáj volt, de az a kettő a mai napig hiba és zaj nélkül üzemel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#30) #16939776 válasza orion1025 (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

60mm-es noiseblockker-t vettem 20db-ot, ezekből 2-3db volt ami egy nap után még nem kezdett el
khhh-khhh hangot hallatni. Feszültség alapú szabályzással 5V-körül hajtva ahhol biztonsággal indul éppen zavaró a 2db egymás mellett lévő ventilátor hangja.

(#31) orion1025 válasza #16939776 (#30) üzenetére


orion1025
őstag

Ajj, de ismerős jószág...... ;] Nálam ami megy, az tökéletes közel egy év után is, de ami elhullott, azok elég gyorsan tették.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#32) #16939776 válasza orion1025 (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyértelműen "csak" elszivárgott a kenőanyag a csúszócsapágyból, ha sérülés nélkül bontható lenne, akár, meg is lehetne javítani...

(#33) #65675776 válasza Synthwave (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekes. A legutolsó általam látott értelmező szótár szerint még a kontár szinonímája volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.