Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56710400


#56710400
törölt tag

Ez a felbontás + fizikai QWERTY, és zsebemben egy gép, ami lassan jobb lesz, mint egy kétmagos laptop :))

(#2) keIdor


keIdor
titán

Megapixelben alulmarad, de minosegben nem. GHz-ben alulmarad, de sebessegben nem. Sensation meg Galaxy S 2 arak ismet melyrepulesbe kezdenek, de jo hogy egyik sincs.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) kopasz7


kopasz7
tag

Lehet hogy lesz a nexus prime mellett sgs3 is? :D Más várom mit hoznak ki a gyártók az uborkaszezon után. :D

(#4) Gengi válasza keIdor (#2) üzenetére


Gengi
senior tag

Aranyba lökd a pénzed vagy frankba....

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#5) j-cool válasza keIdor (#2) üzenetére


j-cool
tag

Szerintem a mobiltelefonokban már régen nem a MHz-ek számítanak. Én pl a telefontesztekben mindig azt szoktam figyelni, hogy hogyan optimalizálnak a gyártók egy szoftvert a vasra. Az Apple egyébként ez utóbbiban a legjobb

[ Szerkesztve ]

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#6) gaben88


gaben88
őstag

Télen, ha lejár a T-s hűségidőm tuti cserélem az Omnia 7-et. Kíváncsi vagyok, hogy az új Droid, iOS, WP7 telefonok közül melyik fog meggyőzni! Titkon bízom, egy jó WP7-es Nokiában! :P

#5: WP7 se rossz, ha optimalizációról van szó, sőt!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#7) keIdor válasza Gengi (#4) üzenetére


keIdor
titán

Ezüstbe is lehet lassan. Amúgy igazad is van, de azért durva, hogy 130-140k-s telefonoknak pikk-pakk és jön az utódja...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) robertel


robertel
senior tag

Kiváncsi vagyok mi újat tudnak még hozzni a 2.3 után:)

Keldor papa

Szeritnem emgzsokhatjuk, hogy egy telefon útódja nem 1 év hanem már fél év után jön ki.
Amúgy kicsit nevetséges lg hozzáállása is a dolgokhoz, ott a csúcs optimus 2x és 2.2 van rajta, pedig lassan itt az icecream..
Ezért örülök, hogy mókolás nélküli telefonom van.

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#9) Ace owner


Ace owner
addikt

Android Gignerbread Ezt javítsátok :D

Galaxy Fold 4

(#10) Straw


Straw
senior tag

Ha már összevonják a telefon meg a tábla edition-t akkor szerintem nem meglepő hogy támogatja ezt a felbontást.

42

(#11) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Szolgáltatók is kezdik felvenni a versenyt. Én számlás Vodás vagyok és most néztem, hogy már 1 év után vehetek új telefont, ami nagy előny a régebbi 2 évvel szemben.

Az megint más tészta, hogy mennyi idő kell, még egy új kagyló bekerül a kínálatba. Mindenestre már nézegetem a Defy utódját, ami lehet Sandwich lesz. :)

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#12) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

"Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy a megapixelek és a gigahertzek versenyében az iPhone 4 jelenleg is alulmarad az Android Gignerbread csúcsmodellek mögött, ám ez egyelőre nem igazán befolyásolja az eladásokat."

Kb pont leszarom hogy milyen proci vagy hány mpixeles a kamerának csúfolt valami egy telefonban, legalábbis addig a pontig, amíg minden fut flottul, nincsenek akadások...stb.
Jelenleg szerintem WP7 és az iOs hozza azt sebességben és stabilitásban, amit egy igényesebb user elvárhat.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#13) Ace owner válasza Valentino K. (#12) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezzel egyet kell értenem, android alá rakhatsz akármit, az hajlamos a belassulásra..

Galaxy Fold 4

(#14) zsirfecske válasza robertel (#8) üzenetére


zsirfecske
addikt

szerintem nagyon is sokat hoz majd, ha csak azt nézzük hogy a 3.0 is ott volt közben és 2.3.5 után telefonon egyből 4.0 jön. mert visszalépni honeycombhoz képest nem fognak mobil platformon se.

(#15) CHIPman válasza Ace owner (#13) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ezzel egyet kell értenem, gyári android alá rakhatsz akármit, az hajlamos a belassulásra..
Egy, a CM team által hivatalosan támogatott sgs-t vagy NS-t megnézem, hol akasztasz meg. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16) kecsetihunor válasza keIdor (#2) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

Minden telefongyártó szeretne iPhone-t gyártani és annak sikerét elérni.

Aztán tényleg sok alkatrészt "ők" gyártottak...
Lg IPS panel a kijelzö, Samsunggal is szerződésük van alkatrészek végett.
És ami történik a kínai Foxconn számítógépgyárban, és szemet csuk az Apple az valami szánalom... (100%-os nyereség, ár/érték arány a legrosszabb, az emberek öngyilkosok lesznek egy gyárban).

Én nem estem hasra az iPhone-tól, iPad 2-t csak boltban nyomogattam, abban csak annyi jót láttam, hogy vékony...

Amúgy kell a Ghz-ek versenye, mert pl egy full hd videó sima pörgetéséhez kell a sebesség, weboldalakon beágyazott videók szép gördülékeny megjelenítése (FLASH), és gyors betöltéséhez is elengedhetetlen a sebesség.
(Lehet full optimalizált a rendszer, ha nincs meg a vas egy full hd videó lejátszásához...)

A felbontást kicsit merésznek tartom egy ekkora telefonba, de mivel itt elsősorban arról van szó, hogy a technika fejlődik, akkor nem bánom.

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#17) arn


arn
félisten

baj lesz, ha az apple talalta fel a jegkremet meg a szendvicset is... :DD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) spawn21 válasza arn (#17) üzenetére


spawn21
veterán

én is erre gondoltam egyből. Tuti, hogy az alma bele fog kötni valamibe. Vajon most mit perel? Ők találták ki a.....? ;]

iPhone 13p

(#19) Valentino K. válasza kecsetihunor (#16) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Mire gondolsz? :)
Telefon által felvett full hd videónak nem sok értelmét látom addig, amíg nincs benne értelmes szenzor (lásd N8, bár ott meg asszem nincs fullhd), mert csak egy szoftveresen felturbózott 720p-ről van szó, ami ugyanúgy rakás szar minőségű szerintem tv-n vagy monitoron visszanézve.
Full HD filmeket telefonon nézni meg hát....na, biztos van olyan akinek ez jó :))
Egyébként támogatom a teljesítmény növelését, de csak ésszel.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#20) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Az Apple nemsokára bepereli a világ összes almatermesztőjét, mert a "végtermék" igen hasonlít a logójukra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) Brutális eb válasza Valentino K. (#12) üzenetére


Brutális eb
addikt

Én egy "igényeseb user" vagyok és semmi gondom a droid stabilitásával és sebességével.
Ezerszer leírtam már semmi értelme sebesség teszteket végezni eltérő oprendszerű készülékek között.
Egyik ebben másik abban gyorsabb.
Pláne nem az olcsóbb droidokat fikkantani sokszor mivel jelen pillanatban nincs nagyon olcsobb szifon pl.Majd ha lesz esetleg érdemes lehet összevetni dolgokat.
Addig is hajrá droid én nagyon örülök neki,hogy utat nyitottak a kispénzű embereknek is lehetőséget adva arra,hogy mindenapjukban is megtapasztalhatják az okostelók előnyeit.
Ha másért nem ezért kijár a tisztelet csak ezt sokan hajlamosak elfelejteni...

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#22) Remus389 válasza keIdor (#7) üzenetére


Remus389
veterán

ezért is érdemes kihagyni egy generációt

veszel egy csúcskészüléket, azt érdemes 2 évig megtartani, és csak utána cserélni

általában 2 generációnyi ugrás az, amiért érdemes pénzt kiadni

különben a telómon lévő MIUI droid, összemérhető smoothságban és igényességben akár az iOS-el is [link]

jó nem olyan, de majdnem ott van :) , pont ma nyomkodtam egy szifont

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#23) kolosanyi válasza keIdor (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem baj, legalább olcsón megveszed használtan, másfél év garival, tip-top állapotban. :)

(#24) LBandi


LBandi
aktív tag

Könnyű egy mobil OS-t úgy optimalizálni ha azt konkrétan 2-3 féle hardveren üzemeltetik (szigorú hardveres specifikációk mellett). Szerintem az android jobban optimalizált mint az iOS vagy a Win kíváncsi lennék akkor mennykre lenne stabil és gyors ha annyiféle hardveren kéne működnie mint a droidnak, szerintem simán elhasalna.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#25) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Jó kis cikk lett. amúgy hipphopp összefutnak az almások vs droidosok. Lol :DD :DDD én már nem szólok bele, ki mit gondol maga dolga :DDD én droidos vagyok mert nem tudom megfizetni az apple t, de ha lenne pénzem nem tudnám eldönteni hogy egy galaxy s2 t vegyek vagy egy szifon 4 et. én szerintem nagyon jó az apple is, és az android is. innentől meg már ki szeret vitázni az no comment ;)

Iphone 7

(#26) Remus389


Remus389
veterán

oktoberben(vagy úgy mondom ősszel) lesznek nagy újítások a 3 nagy okostelefon szoftverek terén

WP7: Mango

Apple: iOS 5

Google: Android 2.4

egyik se akar lemaradni :D , bízunk benne hogy mind3 frissítés előrébbviszi az okostelefonok világát :C

szerintem Androidnál a smoothságra, wp7-nél a funkcionalitásra, iOS-nél meg néhány plussz funkció berakására gyúrnak, ez mind jó :Y

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#27) zola8van8


zola8van8
tag

Mi lesz az új az Ice Cream Sandwich-ben?
Nem rémlik, hogy olvastam róla valami konkrétat, csak azt, hogy mikor jön vagy jöhet.

(#28) arn válasza Remus389 (#22) üzenetére


arn
félisten

az elmult honapokban inkabb hasznaltam a telomat... de ez jopofa dolognak latszik :) vhogy ilyennek kellene lennie egy osnek (gyartofuggetlen). minden rendesen klappol i9000en?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) dlaj válasza Remus389 (#26) üzenetére


dlaj
őstag

Android 4.0 jön.

(#30) Remus389 válasza arn (#28) üzenetére


Remus389
veterán

Galaxy S tulaj vagy? itt érdeklődj [link]

fel lehet tenni, én már nem is fogok használni mást, nagyon gyors és szépen működik a teló, igényesebb a felület is

már van újabb verzió is, a Twooey most a menő :K

minden működik, de legfőbb hibája hogy az analóg rádió nem működik, de elvileg megoldják

ha nem akarsz sokat szöszmötölni meg utánaolvasni, itt egy laikusoknak szánt step-by-step leírás[link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#31) csab2 válasza LBandi (#24) üzenetére


csab2
veterán

Pont ez a lényeg: lehet, hogy nem szerencsés, ha egy rendszer ennyi gyártónál, ennyi modellen jelenik meg. Szerintem igenis kellenek a hardveres megkötések, pont az optimalizáció miatt

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32) korpicschess válasza csab2 (#31) üzenetére


korpicschess
veterán

Viszont azt is írták már előttem, hogy így olyan réteghez is eljut az okostelefon, aki amúgy nem engedhetné meg magának.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33) Remus389 válasza csab2 (#31) üzenetére


Remus389
veterán

így van, ha lenne az Androidra hardveres megkötés, hogy mondjuk csak Samsung ARM processoron futhat, akkor az Android nem állna közel 50%-os részesedésen hanem mondjuk 20-25%-on, vagy még annyin se

és ha kisebb a részesedés, kisebb a fejlődés, kevesebb app készül rá stb

cserébe bizony laggolhat, bár pl a Desire S vagy néhány top android igen smooth gyárilag

az SGS újonnan nem volt smooth, de mostmár elég smooth kis mókolással pl MIUI rom és társai(Cyanogen vagy mi a fene :D ), sőt nekem bizonyos közepes modellek mint a Galaxy Ace is elég gyorsnak tűnik, talán a HTC Salsa is ehhez köthető(itt az alacsonyabb felbontás miatt, 320x480 asszem, nem annyira megterhelő)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#34) Ace owner válasza korpicschess (#32) üzenetére


Ace owner
addikt

Na de milyen áron?

Galaxy Fold 4

(#35) Xaels


Xaels
félisten

Na majd meglátjuk milyen lesz az új Nexus. Ha az ICS felülmúlja amit várok tőle és a készülék is legalább olyan lesz mint a Nexus One, akkor összespórolok rá és akkor az már tuti kihúz 2év körül nálam. De ha nem akkor a Sensation marad jó ideig.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#36) korpicschess válasza Ace owner (#34) üzenetére


korpicschess
veterán

Azért nem rosszabb, mint egy S5230...

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#37) Ace owner válasza korpicschess (#36) üzenetére


Ace owner
addikt

Az már elég régi telefon... Pl. egy voda 848 helyett vennék inkább egy Star II-t...

Galaxy Fold 4

(#38) Ricardo válasza Valentino K. (#12) üzenetére


Ricardo
félisten

Konkrétan most neveztél mindenkit igénytelennek, aki nem iOS-t vagy WP7 et használ.
Gratulálok

A hírhez:
Brutális ez a fejlődés. Az ember alig tudja követni.

(#39) csab2 válasza korpicschess (#32) üzenetére


csab2
veterán

Nem akarok bunkó lenni, de ez engem nem érdekel. Így is rengetegen vannak, akik okostelefont vesznek, közben az igényeiket bőven kielégítené egy közepes vagy nagyobb tudású feature phone is, illetve megfordítva: az okostelefon tudásának/képességeinek csak nagyon kicsiny részét használják ki.
Szóval én nem feltétlenül vagyok híve az "okostelefont mindenkinek!" mozgalomnak.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#40) CHIPman válasza kecsetihunor (#16) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Lol. Elárulom neked, hogy a memória(a RAM legalábbis, a ROM nem biztos) Samsung, a képernyők készítésére pedig most kérte fel őket, mikor megnyerte a pert ellenük. A 3GS-ben Samsung S3PC6410 van, az Apple A4 egy átdolgozott Samsung S5PC110, az A5 pedig jó eséllyel egy Exynos.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#41) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Nálam lehet majd fogadásokat kötni, hogy mikor hagyják abba a gyártók a kijelző felbontásáak emelését...

(#42) Maxentius válasza Remus389 (#33) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha épp nem szinkronizál, akkor tényleg elég smooth (igaz, nekem Incredible S-em van, de belül megegyezik a Desire S-el). :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#43) FET-MEN válasza Arthuro_Adam (#41) üzenetére


FET-MEN
veterán

nekem már a galaxys2 is bőven elég lenne, nem tudom minek tovább húzni..minél drágábbak legyenek vagy nem tom, 5 inc es már nem lesz majd kicsit nagy??mint ahogy apám mondja ,,látsz majd egy tizenévest előveszi a Tv jét és azzal telefonál aztán TV-t néz rajta" :K :DD :DDD

Iphone 7

(#44) Ace owner válasza FET-MEN (#43) üzenetére


Ace owner
addikt

Tegnap kipróbáltam egy wifi 5.0-t és durva.. 4col még elég lenne,de 5?! :Y
Nem bírtam egy kézben tartani, mert akkor még csak a nyomó gombokat sem értem el. Ez valami péklapát kezűeknek való...

Galaxy Fold 4

(#45) Maxentius válasza Ace owner (#44) üzenetére


Maxentius
addikt

Igaz, megint off, de pont ezért ha az új szifon-kijelzőt 4" FÖLÉ lövik be, akkor már kevesebb embernek lesz kézreálló... max. akkor ha az egész előlap egy kijelző, úgy még talán beleférne. Szóval a lényeg az h brutál h a high-end cuccok mindig tepsik, pedig nem kéne annak lenniük, lásd szifon 4... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#46) Maxentius


Maxentius
addikt

Majd egyébként arra leszek kíváncsi, h a HTC a Sense 3.5/4-el hogyan írja felül az ICS-et... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#47) arn válasza Remus389 (#30) üzenetére


arn
félisten

koszi a linket - a forumot mar regota nem kovetem, mert a fene frissitget naponta telefont.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) namaste válasza CHIPman (#40) üzenetére


namaste
tag

Az iPhone 3G-ben S5L8900/S3C6410 (nem S3PC6410), 3GS-ben pedig S5L8920/S5PC100 van.
Az A4 a S5PC110 Hummingbirdhez hasonló, de SGX540 helyett SGX535 GPU-t tartalmaz (ha S5PC110 átdolgozás, akkor butítás, az is lehet, hogy S5PC100 továbbfejlesztés).
Az A5 még jó eséllyel sem Exynos, mert az Exynosban Mali-400MP GPU van, míg az A5-ben SGX543MP2.

(#49) CHIPman válasza namaste (#48) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Jogos, annyiban sántít, hogy az S3C6410(valóban elírtam a P-t) alapból 800MHz-es, nem pedig 620, ahogy itt írják. Az A5-öt meg várjuk csak ki, hátha ránéz valaki.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#50) arn válasza CHIPman (#49) üzenetére


arn
félisten

varjatok, majd hamarosan beperlik a samsungot, hogy elloptak az iphone procijat :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.