Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) RaveForce


RaveForce
veterán

Az LG es a samsungot vartam az elre, ehhez kepest csalodas az LG, de az iPhone is kicsit...huawei az mar ismert hogy csak bereklamozta a kamerat hogy mennyire uber, meg le is bukott a kamu reklamjaval, ahhoz kepest azert messze nem hozza amit iger.... viszont a nexus meglepett, tudtam, hogy jo, de hogy ennyire, najsz! Remelem lassan tenyleg leesik mindenkinek hogy nem a megapixel a lenyeg...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#52) laci_csk válasza Richie86 (#47) üzenetére


laci_csk
senior tag

A Lumiat a Sony szintjere "lehuztad" akkor nem ertettel tovabbra sem semmit a teszbol. A laikus az jo szo. :K

Xperia XZ3

(#53) Shyciii válasza MK VII (#49) üzenetére


Shyciii
veterán

Első linket megnézve (f.lorand) máris csalóka a kép, mert lekicsinyítve mutatja, így meg persze hogy jobban néz ki, mint valójában, mert így hibákat jóval nehezebb kivenni.
Aztán megnéztem a te fotóidat rögtön a távolba fotózott tájjal, mert az adja ki a kamera gyengeségeit, és máris látni, hogy részletességben bizony ugyanúgy elmarad, mint ebben a tesztben. A fű, fák lombkoronái összemosódva vannak. Ez így kevés ahhoz képest, hogy mennyire hangsúlyozták a P9 remek fotós képességeit, de ezekből csak a kiemelkedő dinamika tartományt lehet ténylegesen látni. A többiben közel sem kiemelkedő a P9, így én továbbra is túlhype-olva érzem a P9 fotós képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#54) sixpak válasza drfedayn (#50) üzenetére


sixpak
nagyúr

Teljesen igaza van. Az S7- et még a G4 is legyalázza, N6P, V10-ről nem is beszélve.

Shyciii: az első linken az összes kép erősen retusált, remélem nem csak én látom.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#55) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Nem tudom, én nem értem ezt a nagy kameramániát. Ma már majdnem minden telefon olyan képeket készít, ami szinte mindenkinek megfelel. Aki profi fotós, az meg úgyse mobillal fotóz. A szelfikamera az amit sikerül gyakran drága mobiloknál elcseszni, pl iPhone SE

Huawei Mate 9

(#56) nightmanager


nightmanager
tag

Az első oldalon lévő táblázathoz: Ezt az iSight meg Pureview szenzort felejtsétek el, mert ezek fantázianevek. Az Apple egy egyedi Sony szenzort használ, a Pureview fantázianév a 808/1020 esetében Toshiba szenzort takart, több helyen is azt lehet olvasni, hogy ez most egy Sony szenzor lesz (dpreview szerint 20MP 1/2.4"-type Sony CMOS sensor ). Amúgy meg decemberben a Sony felvásárolta a Toshiba szenzoros üzletágát.

H.Istvan25: Hát nem. Nappal már majdnem mindenki tud jó képet csinálni, de beltérben/gyengébb fényviszonyok között csak kevesen. Éjszakai képekről meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#57) Shyciii válasza sixpak (#54) üzenetére


Shyciii
veterán

Azt már meg sem néztem. Abban a pillanatban hogy láttam, hogy nem eredeti felbontásban van fent, abban a pillanatban be is zártam az ablakot, mert így már nem ér semmit a képminőség.

(#58) drfedayn válasza sixpak (#54) üzenetére


drfedayn
tag

[link]
Hat hogyne hiszen mkit a samu penzel ;]

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#59) jUUh


jUUh
addikt

Érdekes teszt, jó volt olvasni, köszi!

Samsung Galaxy S23+

(#60) MK VII válasza Shyciii (#53) üzenetére


MK VII
veterán

Kézből fotózva persze, hogy összemosódnak a távolabbi apróbb részletek.. Nincs állványom, nem támasztottam le sehova. Ez van.. Sajnálom, hogy nem tudtam kielégíteni az élespixel éhségedet ezzel a túlhype-olt cuccal..
Szerintem akármilyen képet linkelhetnék, bele tudsz kötni.
De bele lehetne kötni mindegyikbe. A Lumia 1020 fotóiba is bele lehet kötni.
Szóval nézőpont kérdése. És, ha az a nézőpont a kötekedős akkor innentől kezdve még egy DSLR kamera képei is szarok.

(#54) sixpak
Nem retusált, hanem utólagos kontraszt és színmélység van állítva rajta. Illetve az elkövetőt kéne megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#61) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Na végre!Remek teszt,igényes írás!Köszonjuk Bone,koszonjuk Mobilarena!! :R
(Bone-t szivesebben olvasom mint nezem) :DD

[ Szerkesztve ]

(#62) nightmanager válasza drfedayn (#58) üzenetére


nightmanager
tag

Te komolyan egy ilyen szutyok oldalt linkeltél be, ahol a kameratesztnél minden képet átméreteztek 800x600/1600x1200-ba ? Vagy ez a komment csak irónia akart lenni ?

[ Szerkesztve ]

(#63) laci_csk válasza Shyciii (#57) üzenetére


laci_csk
senior tag

En is kivancsian belekukkantottam es azonnal tavoztam is. Az sem jobb mint mas telo, akar egy Sony amivel olyan valaki csinal kepet aki nem akarja lehuzni.

Xperia XZ3

(#64) bluemirage


bluemirage
őstag

Nagyon jó teszt. Nehéz objektíven ennyi mobil objektívet összevetni.. :) így aztán bárki is fog hozzá és próbál objektív maradni... az csupán iránymutatás és nem szentírás.
Arra azért felhívom mindenki figyelmét, hogy a még középszerűnek minősített eredmények is messze túl jók az átlagember számára. Szakmai fórum ide vagy oda ez más halandók számára szőrszál hasogatás.
De a lista 2 véglete azért már elárul valamit. Pl. azt, hogy az automatán elbukó L950 pont annyi embernek van, mint ahány albínó emlősállat van az országban (értsd ritka)... Ez ugyan jó hír, de sajnos az átlaguser nem ért a manual üzemmódokhoz, így aztán az automatán mért eredmény irányadóbb a jellemző felhasználás szempontjából.

De, hogy mindenki lássa, hogy egy középsőnek és egy csúcsnak titulált mobil között alig van különbség és jót is lehet alkotni illetve az is látszik, hogy alig van különbség már ezen a szinten.

Ezeket egy P9-es átlag user csinálta.

Ezeket a felvételeket egy P9-el amatőr fotós csinálta.

Ez egy netes P9 vs S7 album.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#65) joey04


joey04
titán

Végére értem. Igazából a Sony kivételével egyikre se lehet azt mondani, hogy egy rakás szar, vagy hogy hatalmas csalódás lenne a többihez képest. Az én szememnek kiemelkedik picit az s7 edge, után egy nagyon sűrű középmezőny jön, amit az iphone vezet és a 950 zár, de itt tényleg csak apró különbségek vannak, a végén meg lemaradva mint a sz*r a Sony... :(

OP3 hangja ami még nagyon kilóg negatív irányba.

(#66) khron78


khron78
őstag

Jó kis cikk lett!. Legközelebb ha belefér, jó lenne tesztet csinálni arról, hogy mondjuk egy koncerten melyik telefonnal lehet élvezhetően hangot (is) rögzíteni. Lumia 950, Iphone, P9-el nincs gond. A többi?
Mély hangoknál recseg a felvétel? Ugyanis a legtöbben ilyen jellegű eseményt rögzítenek a telefonjukkal.

(#67) fairi válasza sixpak (#54) üzenetére


fairi
addikt

Lg G5 eléggé zajos,amit zajszűrés szépen el is ken,vízfestménnyé alakítva az egész képet.
DNG-jétől se esek hanyat, valahogy eléggé el van szabadulva a színzaj.
Tipikus foltos zaj,míg az s7 edge finom szemcseszerű, ezt rawkonverterben a zajszűrés jól kezeli.

(#68) Shyciii válasza MK VII (#60) üzenetére


Shyciii
veterán

Látom sértődött lettél, hogy nem a kedvenc mobilodat ajnározzák.
Azt csendben megjegyzem, hogy én sem állványról fotózom, és mégis részletgazdagabbak a képek, és ugyanúgy nincsen benne OIS. Nem tudom miért kell sértődött kisfiúként viselkednie valakinek, csak azért mert a hőn áhított mobilja nem viselkedik úgy képalkotás terén, mint azt a gyártó nagy elánnal beharangozta,
A hatalmas buktáról nem is beszélve, amit nemrég alkottak azt hazudva, hogy azt a bizonyos fotót P9-es csinálták, közben egy fél millás fényképezőgéppel készült...

(#69) MK VII válasza bluemirage (#64) üzenetére


MK VII
veterán

Áhhh...
Hagyd.. Kár a gőzért.. :)
Már linkeltem nekik..
Természetesen mindegyik szar és semmivel sem jobb mint egy átlag kamera..

Amúgy komolyan itt mindenki ennyire pörfikt pikcsőrgyáros vagy mi a f@sz, hogy semmi sem jó? :D

(#68) Shyciii
Dehogy vagyok sértődött.. Hord el szarnak a P9-cet.. Csak egy telefon.. De azért azt írni, hogy egyáltalán nem jók a képek azért túlzás..

[ Szerkesztve ]

(#70) spawn21


spawn21
veterán

Nagyon jo teszt!

Kb én is ilyen pontozást adnék a szereplőknek. Az s7 család jelenleg a legjobb, ez van

iPhone 13p

(#71) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A második képen ahol a 9 mobil egymáson pihen, majdnem 2 millió forint van felhalmozva....nem rossz :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72) PowerBuldog válasza bluemirage (#64) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ezen a képen pl olyan az egész mintha valami dedós húzogatta volna a Blur Toolt a photoshopban. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#73) Enci1983 válasza joey04 (#65) üzenetére


Enci1983
senior tag

Hát persze :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#74) Luck Dragon

Hiánypótló teszt volt! Maga a tesztben voltak meglepetések számomra. Köszönöm!

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75) laci_csk válasza joey04 (#65) üzenetére


laci_csk
senior tag

Azt tudom hogy sonyellenes vagy, ha jo a kep ha rosz neked nem szamit, csak azt nem ertem hogy a lumiat miert teszed a tobbi moge mikor az nagyobb pontszamot ert el?

bluemirage (#64) : az a makro mod, azert van a hatter elmosodva. ;]

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#76) Shyciii válasza PowerBuldog (#72) üzenetére


Shyciii
veterán

Tényleg. Az épületnél látszik nagyon, hogy nem elmosódott mint kellene lennie, hanem erős blur effect van rajta...

(#77) tixem


tixem
addikt

Igazi hiánypótló írás, köszönjük :) Nagyjából sejtettem, hogy az S7 lesz a legsokoldalúbb, a Nexuson viszont meglepődtem. Ha lenne benne OIS talán át is vette volna az első helyet.

Az meg külön jó, hogy végre - több más teszt mellett is - a tiétek is megerősítette azt, hogy a OnePlus 3 videós hangminősége egy nagy nulla. Aki ezt letagadja az vagy hazudik, vagy totálisan hidegen hagyja. És erre az olcsó ár sem mentség, ilyen hiba fele ennyibe kerülő mobiloknál sincs :(((
Javítani meg majd a fene tudja mikor javítják. Ettől eltekintve tényleg kiemelkedőt alkot, főleg a fotókat tekintve.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#78) mtm800


mtm800
senior tag

Köszi a tesztet.
Nálam napi szinten használatban van az s7 e és a l950. Magánvéleményem sok- sok fotó után ....l950 nálam a nyerő

(#79) Richie86 válasza laci_csk (#52) üzenetére


Richie86
senior tag

A lényeg, hogy Te "hozzáértő" vagy :)

Nem húztam le a Lumiát, csupán működik a memóriám, ha figyelmesen elolvasod újra a cikket, akkor megtalálhatod az alábbi mondatot, melyet kiollóztam a kedvedért:

"Az igazi győztese eme összehasonlításnak végeredményben a felhasználó, mert kis túlzással lényegtelen, melyik csúcskészüléket választja, ha tisztában van a mobilfotózás korlátaival (esti körülmények, zoom és blendeállítás hiánya), akkor a Sonyn vagy a bakizgató Lumián kívül bármelyiket elviheti egy hosszabb útra kattintgatni"

És azért ez maradt meg, mert bevalottan laikus vagyok. És alapul vettem a cikkíró/illetve a mobilarenás srácok véleményét, mert jobban értenek hozzá nálam. Szóval azért ez ragadt meg, mert ezt olvastam ilyen egyszerű :) És igen (Veled ellentétben) bevallom, hogy nem vagyok hozzártő :)

De remélem tudod, hogy a karcos stílus nem egyenlő a szakértelemmel :)

(#80) joey04 válasza laci_csk (#75) üzenetére


joey04
titán

A saját véleményemet írtam le, nem a pontszámokat fejtettem ki szövegesen. Szerintem a Sonynak ennél is gyengébb pontok járnának. Nem azért mert valami ellenes vagyok, hanem mert ocsmány képeket csinál. btw az egész sonyval az a bajom, ami érződik rajtuk: hogy az egész mobilos iparág egy nyűg nekik, csak a presztízs miatt vannak jelen, igazából szívük szerint hagynák a fenébe az egészet. Ennek az eredménye a középszerű, túlárazott, innovációkat nélkülöző, lelketlen termékpaletta. Más például egy LG vagy HTC akik szintén lejtmenetben vannak, de legalább érződik rajtuk az elkeseredett próbálkozás. Más kérdés, hogy semmi nem jön be nekik... :(

[ Szerkesztve ]

(#81) .mf


.mf
veterán

Remélem a strapabíróbb darabokba is idővel beszivárog egy-egy normálisabb darab, mert amik azokban vannak, néha egészen kriminális minőséget produkálnak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#82) #06658560 válasza laci_csk (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom, nekem egy húsz százalékos eltérés már rohadt nagy.

(#83) leslien


leslien
nagyúr

nem volt meglepetés h melyik nyer... csak azt nem értem.. h ugyanaz a szenzor van HTC 10 ben mint N6p ben és h a cerkába lehet ennyire elb@szni legalábbis N6p hez képest..?! úgy hogy a Google szoknyája alatt van most a HTC...

köszönöm a tesztet remek munka :R

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#84) MK VII válasza PowerBuldog (#72) üzenetére


MK VII
veterán

Hallottál az utólagos fókuszpont állításról? Na azt látod a képen..

(#85) sixpak válasza khron78 (#66) üzenetére


sixpak
nagyúr

A V10-ben 3 mikrofon van és felvétel közben állítható a hangerő, emellett az, hogy a mikrofonok honnan vegyék a hangot és szélzajszűrő is van benn.
Nem mellesleg szintén felvétel közben (is) állítható záridő, iso, fókusz, wb...és mindezt 64mbps uhd-ben.
Sokat használom videózásra, a véleményem az, hogy nincs nála jobb kamerás telefon a piacon.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#86) Shyciii válasza sixpak (#85) üzenetére


Shyciii
veterán

Uhh, ez kemény. Menetközbeni állítás, és 3 mikrofon? Ezek után nem értem, hogy az LG a G5-el, hogy fogott ennyire mellé.

(#87) #06658560


#06658560
törölt tag

Adalék, hogy a HTC X szoftvere automatikusan neonfényben nagyon sárgára állítja a fehéregyensúlyt, fapad módban pedig ennek az állítása rohadt lassan zajlik. Jó képet lő, csak ha nincs sok idő korrigálni, ezzel nem árt tisztában lenni.

(#88) tdhenry válasza Shyciii (#68) üzenetére


tdhenry
tag

Ez erős ferdítés. Nem írták, hogy p9-cel készült a kép, de nyilván félrevezetés volt. Nem mindegy!

(#89) Shyciii válasza tdhenry (#88) üzenetére


Shyciii
veterán

Így van. Nem írták, csak a P9-et prezentálták. Nyilván, hogy ha P9-et prezentálnak vele, akkor a fénykép egy Mizo tejesdobozzal készült. Arról nem beszélve, hogy írtó sürgősen leszedték a fotót, és kínos magyarázkodásba kezdtek ahelyett, hogy rendesen lekommunikálták volna az egészet a legelejétől kezdve. Biztos csak véletlen ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#90) w333 válasza leslien (#83) üzenetére


w333
félisten

HTC 10 -ben nincs HDR+ szerintem emiatt gyengébbek a képei ... :K

Nagyon sokat számít ... itt vannak a Nexus 6 képeim :))

Mi4 -ben ugyan ez a kamera szenzor van, minőségben a közelébe sem ér !

Nexus 6 vs Mi4 (N6 kicsit messzebb van mégis jobb) :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#91) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kár, hogy nem fért bele a tesztbe pl. egy Xiaomi MiNote vagy Mi5.

(#92) tdhenry válasza Shyciii (#89) üzenetére


tdhenry
tag

Amit írtál az mind rendben van. Kivéve ezt:... azt hazudva, hogy azt a bizonyos fotót a p9-cel csinálták...

(#93) #06658560 válasza Shyciii (#89) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pont annyira volt kínos, mint a Nokia esetében. Ja, mégsem, mert a Nokia konkrétan kameraképnek adta el a hamisítást.

(#94) Gainka válasza Richie86 (#79) üzenetére


Gainka
őstag

A mondta e része: "vagy a bakizgató Lumián kívül bármelyiket elviheti egy hosszabb útra kattintgatni"
Azért tulzás. Nem védem én de szerintem annyira nem rosszak a lumia képek.

Ha a Nexus 5x-ben nagyobb aksi lenne........ :\

(#95) #40359168 válasza Bog (#16) üzenetére


#40359168
törölt tag

:DDD

(#96) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Most komolyan ennél jobb témát nem találatok?

(#97) Richie86 válasza Gainka (#94) üzenetére


Richie86
senior tag

Nem vitatom :)
Én csak a cikkből indultam ki. Nekem (hangsúlyozom nekem!) csak a Sony tűnt ennyi pénzért rossznak. De ez a mondat ragadt meg a fejemben a cikkből :)

[ Szerkesztve ]

(#98) helixP válasza Just_Reboot (#96) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyáltalán nem az volt a teszt vcélja, hogy esztétikusat, művészeti értéket alkossanak. :U

[ Szerkesztve ]

(#99) Just_Reboot válasza helixP (#98) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Akkor is illett volna valami normálisat fotózni.

(#100) enginev3.0 válasza Fejvadi (#91) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi5ot én is hiányolom, és az előző kamera teszt győztest mindig be lehetne rakni, következőre pl majd az s7 edget, lássuk mi fejlődött

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.