Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) sixpak válasza f(x)=exp(x) (#349) üzenetére


sixpak
nagyúr

:R

w333: :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#352) Aryon87 válasza w333 (#350) üzenetére


Aryon87
félisten

:C

Itt egy kezdőcsomag a G5-el, itt még 2 hetes volt, gyakoraltoztam.

[link]

Itt pedig 2 kollégával mentünk fotózni, egy G4 és egy S7 volt még a "versenyző. Itt volt a G5 első fotós akciója, így vannak benne bakik, amik az én tapasztalatlanságom mellett szólt
[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#353) Aryon87


Aryon87
félisten

Végre megtaláltam ezt is:

Most 11.én készültek.
[link]

Manualban sokkal jobb a G5 mint autmatában, Mostanában nagyon ritkán használom az automatát.

Szal ezért lett volna jobb egy manuális tesztösszehasonlító is... (nem bánnám ha a srácok összehoznának egyet valamikor.)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#354) janeszgol válasza TTommi (#342) üzenetére


janeszgol
félisten

És a HTC M9 milyen képeket lőtt? Mert nem mindegy, milyen a kiindulópont a változáshoz. Abban viszont igazad van, hogy az X hiába 200k, középkategóriás. Én kihagytam volna és az X Performot leteszteltem volna később ugyan így, majd a tesztjébe külön oldalra belefűztem volna. És akkor lehet összehasonlítani.

#339: "Mas kerdes, hogy a Sony telefonok mi minden masban jok, vagy jobbak, mint a tarsaik, es erdekes, hogy ezt valahogy nem latom hangsulyozva a tesztekben."

Ebből árulj el néhányat légy szíves. Nem kötekedésképpen, de mindig csak odáig jutnak a Sony fanok, hogy az a király... és ennyi igazából. :))
Én kettőt mondok: mindig jó kijelző fényerő, mindig jó érintőézékenység (ez alól az Telekomos SP kivétel a szoftver miatt). (Bónusz: 4.4-ig bezárólag a Sony felülete volt a legjobb.)

[ Szerkesztve ]

(#355) macskea válasza stewe780 (#346) üzenetére


macskea
őstag

Basszus. Ott vannak a képek, ott vannak táblázatba szedve a _szubjektív_ pontszámok, kimazsolázod közülük azokat, amik számodra relevánsak, ha úgy érzed újra is pontozhatod őket, az se zavar majd senkit. De azon sírni, hogy nem pont az jött ki az egyik tesztben, mint a másikban baromi felesleges.

Gondolom el tudod dönteni magad is, hogy mi tetszik, és nem kell hogy mások eldöntsék el ezt neked egy teszt keretein belül. Ez amúgy sem szerencsés, mert két eltérő eredményű teszt esetén egykettőre összezavarodsz. :P

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#356) Ricardo válasza TTommi (#339) üzenetére


Ricardo
félisten

" A szenzor ugyanaz, de a szoftver biztosan nem. "

Ezt kifejthetnéd, mert kíváncsi vagyok miben tér el a kettő egymástól kamera szoftver terén.

janeszgol:

"Én kihagytam volna és az X Performot leteszteltem volna később ugyan így, majd a tesztjébe külön oldalra belefűztem volna. És akkor lehet összehasonlítani."

Nem biztos, hogy jó lenne. Hiába csinálod meg ugyanazokat a képeket ugyanonnan ugyanúgy, már mások a fényviszonyok (naposabb/ borúsabb éppen az idő, párásabb levegő...stb) , így nem biztos hogy összehasonlítható. Pont az az ilyen tesztek egyik lényege hogy egy időben, teljesen azonos feltételekkel csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#357) Nigér válasza sixpak (#348) üzenetére


Nigér
őstag

Köszi! :R
De amúgy nem nekem gondoltam hanem mindenki másnak, hadd lássák.
( Nekem is v10 van, auto módban is lőttem nekem tetsző képeket de majd belemélyedek a manuális rejtelmeibe)

(#358) #31631410 válasza stewe780 (#340) üzenetére


#31631410
törölt tag

+1

(#359) joey04 válasza TTommi (#339) üzenetére


joey04
titán

Mivel Sanyi barat es felhasznalo is vagyok, azert azt megjegyzem, a Sony X nem egyenlo az X performance- val. A szenzor ugyanaz, de a szoftver biztosan nem.

Tőled is, mint Sony baráttól akkor: Magyarul a Sony dirket szopatja a felhasználóit, hogy egy butított szoftveres körítést ad az olcsóbb készülékhez? Mert ez igen nagy gerinctelenség lenne. Én ezzel nem vádolnám a Sonyt. Plusz linkeltek olyan kameratesztet amiben a Performance szerepel, és ott pont annyira szar az is: [link]

[ Szerkesztve ]

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#360) TTommi válasza Ricardo (#356) üzenetére


TTommi
aktív tag

Pl. A 4K nal maris elter. De pusztan csak kovetkeztetes alapjan, nem hinnem, hogy a Sony ugyanazt a szoftvert tenne egy kozepkategorias masinaba, mint a zaszloshajojaba.

SXZ2 és SXZ5c

(#361) TTommi válasza joey04 (#359) üzenetére


TTommi
aktív tag

[link]

Csak hogy tobb oldalrol is megerositsem amit mar ugyis tudsz.

[ Szerkesztve ]

SXZ2 és SXZ5c

(#362) ctvagyok válasza TTommi (#360) üzenetére


ctvagyok
őstag

Hát az gáz lenne, ha már 200k forintnál kezdett. Mert annyira középkategóriás. Csak a hardver esetleg, az ára nagyon nem. Persze megértem, ha 200k forintba egy szoftver rész beépítése nem fél bele. Hát istenem, biztos sokba került a 3GB RAM, meg az FHD kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#363) TTommi válasza ctvagyok (#362) üzenetére


TTommi
aktív tag

Gaz is, de nagyon. Pont ezen vagyunk kiakadva, mert senki nem erti miert...
Azert mert valami sokba kerul, attol meg nem biztos, hogy felso kategoriaba valo. En a specifikacioja alapjan kategorizalom, nem az ara miatt. Az X performance pedig ha minden igaz holnaptol erheto el nalunk, de majd meglatjuk.
Egyebkent ez nem Sony topic, jo lenne, ha mindannyian leszallnank errol a temarol. Szerintem a teszt eleg jo lett, sok munka van benne, de ez a telefonok fotozasi kepessegeirol szol. Jo lenne ezt ertekelni!

SXZ2 és SXZ5c

(#364) Quasi_modo válasza hito (#21) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor nem tudsz vele fotózni....

valami

(#365) Vikooo válasza TTommi (#360) üzenetére


Vikooo
addikt

Mindegy ugyis szar mindegyiknel a vegeredmeny.

(#366) koboldozat


koboldozat
senior tag

Azert én egy 1020-at is raktam volna a tesztbe.

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#367) Bog válasza koboldozat (#366) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én meg egy K800i-t.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#368) AMD Power válasza Bog (#367) üzenetére


AMD Power
titán

K750i az is nagy sláger volt 2005-ben. :B :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#369) #86973952 válasza koboldozat (#366) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gyakorlatilag a 2013 -as és a 2014 -es itteni mobilos kamera tesztet is megnyerte. Szerintem értelmetlen erről több bőrt lehúzni 3 év távlatából. Az új "kamerás" mobilokat tesztelték.

[ Szerkesztve ]

(#370) spawn21 válasza Bog (#367) üzenetére


spawn21
veterán

Pont ezt akartam írni :DDD

iPhone 13p

(#371) Francia91 válasza #86973952 (#369) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt meg is jegyezték a cikkben, hogy értelme nem lenne betenni, mert megnyerné a tesztet :)

"egyik sem nő fel egy drágább fényképezőgépekhez, vagy az előző győztes, a Lumia 1020 szintjéhez"

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#372) Ricardo válasza Francia91 (#371) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért kíváncsi lennék rá én is.Itt szerintem azért nem olyan meggyőző a 950-el szemben :U

Amúgy alapból jó ötlet lenne az előző kamerateszt nyertesét beletenni viszonyítási alapnak, hogy mennyit fejlődtek a mobil kamerák az adott idő alatt.

[ Szerkesztve ]

(#373) Francia91 válasza Ricardo (#372) üzenetére


Francia91
veterán

19 vs 38 MPixel...
Tudható dolog, hogy nem 38 MPixelen csinálja a legjobb képeket az 1020-as, hanem kisebb felbontásokon, amikor érvényesül a PureView technoógia, amire kitalálták. Én pl 80%-ban 5 MPixelen használom, ProShot-tal 8-12 MPixelen is, 38 MPixel (RAW-ban) autós-motoros találkozókon, mikor szép napfényes idő van
Azért átállítanám mindkét telefont 5 MPixelre, és úgy hasonlítanám össze...Köztudott, hogy a 38 MPixelnek csak akkor van haszna, ha RAW.ban akarsz fotózni, és utólag feldolgozni, amúgy az 1020-as optikája nem tudja 100%-ban kiszolgálni azt a szenzort. Minden másra elég a PureView 5 MPixeles kép is

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#374) Ricardo válasza Francia91 (#373) üzenetére


Ricardo
félisten

A csúszkát 5 megapixelre állítva sem annyira látványos a dolog. megkockáztatom, (lehet ezért meg fogsz kövezni) hogy a 950 hozza a szintet.

Ezért is lenne jó az előző nyertest belevenni a tesztbe.

Mindemellett, jó lett volna ha folytatják a hagyományt és lenne az 1020-nak utódja. Ha a 950 ilyen jól sikerült kamera terén, akkor megnéznék egy olyan friss telefont tőlük ami kimondottan a kamerára van kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

(#375) Francia91 válasza Ricardo (#374) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam addig nem kamerafon egy telefon, amíg nem képesek egy Xenon vakut mellétenni...
Lehet, hogy én nőttem fel rossz telefonokon, és azok elrontottak (N82 - N8 - Lumia 1020)... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#376) stewe780 válasza Ricardo (#372) üzenetére


stewe780
őstag

Fejlődik? Ha a képminőségre gondolsz, akkor baromira nem fejlődik. Talán inkább visszafejlődik.
Csak 1 pár példa:
808-->1020 : kisebb érzékelő, zajosabb kép
S6-->S7 : automatika túlélesít rondább végeredmény
G4-->G5 : automatika nagyon mos, rondább végeredmény
Funkcionaliátásban persze bővül:
808-->1020 : optikai stab
S6-->S7 : eszméletlen gyors fókusz
G4-->G5: extra nagylátószög
De a képminőség egyértelműen romlik mostanában.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#377) Ricardo válasza stewe780 (#376) üzenetére


Ricardo
félisten

Pont ezért néznék meg egy kamerára kihegyezett telefont.
Talán abba beletennének mindent ami kell egy normális kamerához.

Nagylátószög képstabi, normális méretű szenzor...stb

(#378) Francia91 válasza stewe780 (#376) üzenetére


Francia91
veterán

Azért az 1020-as nem olyan sokkal szarabb a 808-asnál :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#379) stewe780 válasza Francia91 (#378) üzenetére


stewe780
őstag

Ja, azért jó, hogy lassan haladunk, mert épp rossz irányba tartunk. :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#380) koboldozat válasza Francia91 (#375) üzenetére


koboldozat
senior tag

Én is igy vagyok vele csak xenon nem kell más.

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#381) Hopkins95 válasza stewe780 (#376) üzenetére


Hopkins95
addikt

+1, nagyon igaz! :K

Majd az új szifon behúzza! :DD

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#382) Gainka


Gainka
őstag

Lehet az XA jobb képeket lő mint az X :D
[gsmarena]

(#383) laci_csk válasza Gainka (#382) üzenetére


laci_csk
senior tag

te megnezted amit ide belinkeltel? Azt a zold teglalapot viszed ide meg oda? pl az ecset szorszalai, a paradicsom sza'ra, a ceruzak hegyei stb? Nehogy mar.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#384) Gainka válasza laci_csk (#383) üzenetére


Gainka
őstag

Azt néztem hogy lehet az xa mosodottabb, de inkább az legyen mint ilyen szemcsezett xar.

Nem azt mondom hogy jobb , de ahoz kepest hogy haromszor annyiba kerul az x ez nulla.

[ Szerkesztve ]

(#385) laci_csk válasza Gainka (#384) üzenetére


laci_csk
senior tag

Eppen az X elessegere vontam a figyelmedet az XA-val szemben.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#386) Gainka válasza laci_csk (#385) üzenetére


Gainka
őstag

Igen látom hogy kicsit élesebb de igazábol nem tetszik az x eredménye.
Középkategoria vajon mi a helyzet? Gondolok itt a p9 lite-ra a5 2016-ra, XA-ra.?

(#387) fairi válasza stewe780 (#376) üzenetére


fairi
addikt

Akinek tényleg fontos hogy pixelszinten is jó legyen a kép, ne legyen zajszűrés miatti vízfestmény hatás vagy élesítés miatt keletkező halo-k, akkor használhat RAW-ot.
DNG formátum készítése és használata órási minőségbeli előnyt ad. Ha ezt hazsnálod mind színek, mind a színhőmérséklet, tint, szaturáció, élesítés, zajszűrés a te kezedben van.

Persze képenként kell majd pár perc utómunka. Ha ez sok idő akkor marad a jpg és annak akép élvezete amit a szoftverkészítő jónak érzett.

(#388) laci_csk válasza Gainka (#386) üzenetére


laci_csk
senior tag

Igen lehetne jobb a Sony de...

Xperia XZ3

(#389) fank70


fank70
csendes tag

Továbbra is sokkal jobbak ezen a téren a harmad, negyed ennyibe kerülő kompakt kamerák.

"Our honor is more important than our wealth"

(#390) Saccco válasza fank70 (#389) üzenetére


Saccco
nagyúr

Van egy mondás: Az a legjobb kamera, amelyik nálad van. ;)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#391) Bozek válasza fank70 (#389) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amiket nem tudsz csak úgy előkapni a zsebedből... De ezek amúgy még mindig TELEFONOK, amikkel lehet fényképezni és nem fényképezőgépek, amikkel lehet telefonálni.

Az se helyes megfogalmazás, hogy "harmad, negyed ennyibe kerülő". A telefonnal több olyan dolgot is tudsz csinálni, amit egy kompakttal nem. Az okostelefon egy multimédiás eszköz, gondolj bele, ha a következőket külön-külön vennéd meg, akkor mennyibe kerülne: telefon, MP4 lejátszó, e-book olvasó, fényképezőgép, kézi játékkonzol...

[ Szerkesztve ]

(#392) deja vu válasza Bozek (#391) üzenetére


deja vu
addikt

Szerintem zsebben elfér a Ricoh GR II, vagy a Fuji X70. Mindkettő APS-C szenzoros 100x jobb képminőséggel mint ezek a telefonok.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#393) Bozek válasza deja vu (#392) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ha még a telefont is akarod magaddal vinni, akkor azt is el kell rakni. Ha még kulcsod is van, akkor annak is azért nem árt külön zsebben lennie, stb. Értem én, de fényképezőgépet általában csak akkor visz magával az ember, amikor tudja, hogy fényképezni akar.

Egyébként a mobilokba épített kamerák a pillanat megörökítésére jók és ennyi. Nem kell túlmisztifikálni egyik vagy másik mobil fotózási képességeit, mert 3,2 MPx-en minimális a különbség, A4-esnél nagyobba meg úgyse nyomtatja ki senki a fotóit.

(#394) deja vu válasza Bozek (#393) üzenetére


deja vu
addikt

Én nem misztifikálom túl, csak annyit látok, hogyha a grafikus monitorjaimon megnézem a mobilos képeket azok kevésbé néznek ki jól, ha meg fényképezőgéppel készült képeket nézek akkor meg sok esetben leesik az állam. De ahogy már korábban írták az emberek 90%-ának tökéletesen megfelel a mobilos fotó, csak mikor 5 év múlva alap lesz az Oled 4k AdobeRGB monitor, vagy akár DCI-P3 színtér akkor fog rádöbbenni a legtöbb ember, hogy egy fos amit a mobiljával lőtt.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#395) fairi válasza deja vu (#392) üzenetére


fairi
addikt

Jaja, de egy plusz eszköz amit magaddal viszel...
mobil mindig nálad lesz,mindig töltőd...

(#396) Bozek válasza deja vu (#394) üzenetére


Bozek
nagyúr

"mikor 5 év múlva alap lesz az Oled 4k AdobeRGB monitor"

Ami most 1,8 millió forint? Na, az 5 év múlva még bőven nem lesz alap, legalábbis Magyarországon... Majd talán 20 év múlva... Addigra meg már a mobilok is fejlődnek annyit.

(#397) deja vu válasza Bozek (#396) üzenetére


deja vu
addikt

A mostani monitorjaimon is szarul néznek ki, de igazából lényegtelen.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#398) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Ezt a kört már 100-szor lefutottuk, de légyszi hozd fel még egyszer... :U

(#399) Saccco válasza deja vu (#392) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jaja, még jó, hogy amiket említettél azok is negyed annyiba kerülnek, mint a telefonok... :U ;)

Fujifilm X70
Ricoh GR II

Célhardver vs Funkció

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#400) Hopkins95 válasza Saccco (#399) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pont ezt akartam mondani, hogy egy átlag felhasználó nem akar ennyit kiadni egy fényképezőgépre, hanem maximum szerintem egy 200 Eurót. Egy jó kamerájú telefonnal szerintem könnyebb jobb képeket csinálni, mint egy fényképezővel. Egyszerűen az automata mód szerintem jobb, plusz vannak benne olyan extrák is, mint a HDR.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.