Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Szakiii válasza blagolf (#149) üzenetére


Szakiii
addikt

200 ezres árkategória sonynál a középkat. vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#153) Bozek válasza blagolf (#149) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs. :((

Main camera
23 MP
1/2.3'' Exmor™ RS for mobile sensor
Predictive Hybrid AF
Quick launch
5x Clear Image Zoom
24mm wide-angle G Lens F2.0, F2.0
Low-light photography: ISO 12800/3200
SteadyShot with Intelligent Active Mode – video stabilization
Superior Auto Mode
Full HD 1080p Video Recording
Pulse LED Flash

forrás

(#152) #gab_: A privát üzenetek megosztását tiltja az Alapelvek...

[ Szerkesztve ]

(#155) aladab


aladab
tag

A V10-nél jobb nincs egyelôre... :D A G4-el is szerettem fotózni, de ez még rádob egy lapáttal a teljesítményére, fôleg videózásban.

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#158) Blizzardking válasza MK VII (#49) üzenetére


Blizzardking
őstag

Megnéztem a képeket, elolvastam a tesztet. Itt van például ez, Lóránd gyűjteményéből. Az van srácok, hogy aki tud fotózni, az tízezerszeres szorzóval nyom a latba, szemben a pixelbuzerálással ami folyik az összes mobilos kamerás topikban. Elenyésző különbség van bármelyik, a tesztben szereplő (de még azt is megkockáztatom hogy ötvenezres árkategóriás) telefon között abból a megközelítésből, hogy az átlag user mit tud kihozni belőle. Kb mintha Marinéni méltatna sportos utcai autókat, aztán jönne valaki aki kétkeréken kanyarodna, és ebből Marinéni nem azt szűrné le, hogy van még mit fejlődni vezetés terén. Tudom a fogyasztó az első meg minden, de elnézve sok linkelt képet a tesztben, már valahogy nincs kedvem a háztetőn meg a falombon rágódni (amiben egyébként a o+3 részletgazdagabb képet lőtt mint a nexus, azon látszik a túlélesítés nyoma a fa körül, és ha megnézitek a kéményt, kb 2x olyan éles mint az agyonhájpolt S7).
Na mindegy, ez a véleményem. Lehet tovább gyártani a ferde horizontú áccijófotókat meg a pixelkonfettis lánchidat tök sötétben mobillal, légyszi ne kövezzetek agyon :B

Szerk: mindenkinek ment, csak MK VII hozzászólása hatot rám inspirálóan, ezért erre válaszoltam :R

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#168) bajzal válasza MK VII (#118) üzenetére


bajzal
őstag

De és akkor egyik telefonnak sincs egy értelmes szervize? :D

(#169) Dhampir válasza #80439296 (#142) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez nem a Szellemtelep? :)

(#170) Tikakukac válasza blagolf (#147) üzenetére


Tikakukac
titán

Hányszor hallottam már a "na de most a szoftver" mondókát. Maradjunk annyiban, hogy Z5C-ig összekolompoltam kb. az összes Sony telót szép lassan. A szoftver árcédulától és kortól függetlenül olyan volt, mintha ha hobbira fejlesztettünk volna a srácokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#173) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Elég lesz a személyeskedésből. :(((

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#174) leslien


leslien
nagyúr

kezdem azt hinni h a Sony direkt b@ssza el a saját teloit..
és így el tudja adni a szenzort másnak..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#175) fairi válasza Blizzardking (#158) üzenetére


fairi
addikt

"Az van srácok, hogy aki tud fotózni, az tízezerszeres szorzóval nyom a latba"
ez igaz, de aki tud fotózni az tudja mit kell megosztani!
Kép titka a rövid záridő,amihez vagy kell valami jól használható sportmód vagy jó automatika/manuális zárállítás lehetőség. Plusz sok-sok türelem.
Összes tesztben szereplő mobil megoldja...Ez a mutatvány pár éve volt nehéz mobiloknak, de lézerAf meg fázispontos AF korában megy soknak.
P9 itt elég nagy hátrányba van, mivel lencséi nem túl fényerősek, így sok természetes fény kell neki, addig egy fényerős lencsével rendelkező mobil s7 pl kevesebb fényben is megy a mutatvány.
Natív fekete-fehér üzemidő hasznos (Bayer filter mozaik és problémái), de egyszerű képbeállítással minden mobil tudja.

"kb 2x olyan éles mint az agyonhájpolt S7)."
Raw üzemmódban elég széles korlátok közt lehet az élesítést állítani.

(#176) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Azoktól kérdezném, akik ilyeneket írtak, hogy "ez vagy az végzett az első helyen" meg hogy "ilyen meg olyan különbségek lettek", a képeket ti nem nézitek? Véleményem szerint az is tökéletes teszt lenne, hogy kitesznek ugyanolyan körülmények között készült képeket, és mindenki eldöntheti melyik üti meg azt a szintet ami neki okés. A verbális rangsorolás miért idegesítene, ha én egyszerűen másképp látom a sorrendet? Részletgazdagságban, élesítési algoritmusban a képek alapján tuti nem az S7-et választanám, ha csak a kamera számítana, de elfogadom hogy van aki nagyon örül imádott készüléke újabb győzelmének. (Verbálisan.) Ezen a képen még azt se tudnám teljes biztonsággal megmondani, hogy hol volt a fókusz :O

Szakiii - értem, és elfogadom ezt is. Sose érdekelt a videó, ez is egy teljesen egyéni preferencia. Ha érdekelne, kiesne nálam is a o+3. így viszont pont ő nyert. Számomra. :R

Az alábbi kis flameről meg az a véleményem, hogy ha két 7 éves gyerekem ezt csinálná, nem állnék neki kutatni hogy ki kezdte meg kinek volt igaza, mindkettő menne a sarokba, de megjegyezném hogy az egyik sunyi volt, a másik meg indulatos.

fairi - "ez igaz, de aki tud fotózni az tudja mit kell megosztani"
bár ez lenne a feltétele hogy valaki személyit kapjon :O :O
aki odáig eljut hogy 25 képből 24-et kitöröl, az utána kritikusan áll magához is azon töpreng, hogy ő mit csináljon jobban legközelebb, és nem itt fog anyázni a fórumon mert kijött egy (tesztek szerint) jobb készülék mint az ő tavalyi zászlóshajója :O

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#177) hemaka


hemaka
nagyúr

Hiánypótló teszt. Látszik, hogy az iphone kamerája nem rossz, manuális móddal szerintem többre is képes volna.
A 6P kellemes meglepetés.

(#178) w333 válasza hemaka (#177) üzenetére


w333
félisten

Hónapok óta ezt mondom ... :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#179) Dhampir


Dhampir
félisten

A Nokia 808 PureView-nak is ütős kamerája volt.

(#180) karoly70


karoly70
csendes tag

Egy jo közèpkategoriás belefèrhetet volna a tesztbe,menyivel rosszab nem mindenkinek va pènze csucsra.

(#181) AMD Power válasza karoly70 (#180) üzenetére


AMD Power
titán

Lehetne akkor egy "sima" középkategóriás nagy tesztet csinálni inkább.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#182) .DLL válasza karoly70 (#180) üzenetére


.DLL
veterán

Ezek a kamerák 2 év múlva a középkategóriában lesznek. :)

Másrészt a középkategóriában sokkal-sokkal több készülék van, lehetetlen lenne megfelelően meríteni belőlük, azt menne a sírás utána. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#183) joey04 válasza Dhampir (#179) üzenetére


joey04
titán

(#184) próbakocka válasza Blizzardking (#176) üzenetére


próbakocka
senior tag

Mindamellett hogy az állításaiddal egyetértek, azt gondolom hogy a fotós, és a tök amatőr között létezik egy olyan emberfajta, aki próbál folyamatosan az igényesség irányába mozogni. Addig áll ott, amíg a kép használhatóvá nem válik, és (a tesztképekkel talán ellentétben) erre egyes mai telefonok alkalmasak, mert van annyi manuál lehetőség, hogy normális képet lehet varázsolni velük, csak türelem kérdése. (szélsőséges esetben otthagyja a témát, mert tudja hogy nem lesz értelme képet készíteni, netán előveszi a zsebéből a DSLR+pancake nagyfényerejű kombót, és azzal csinál egy jobb képet ... ironizálok, mert nincs normális nagyfényerejű pancake)

Viszont, ha valakiről feltételezem ezt a fajta igényességet (nem fotósként is), akkor tesztképeket végigpörgetve egyes állítások számomra nagyon nehezen igazolhatóak. Biztos velem van a baj, de például egy szoftveres HDR képet képtelen vagyok összehasonlítani egy elvben nagy dinamikatartományú képpel. (s7 vs 6p az általad linkelt képnél.)

Ámde ha így akarok értékelni, akkor kimegyünk abból a közösségi tartományból, akiknek az oldal szól (mobilos közösség), és nekiállunk túlzóan igényesnek lenni egyfajta szempontból. Fotós szakmai fogalmakkal akarunk leírni helyzeteket, ami nem biztos hogy jó irányba vezet, mert elképzelhető hogy technikailag meg fogja haladni egy-egy képjavító algoritmus azokat a rögzült képalkotási metódusokat, amivel mondjuk egy DSLR kamera ma működik. pl; 64 fókuszpont, vs automata témakövetés? Van ennek értelme itt?

Egyszerűen nekem tök más egy nyers kép éjszakai szituációban, mint ami a tesztképeken szerepel. Ezekkel nem tudnék mit kezdeni, viszont amit meg egyes cuccok tudnának, az nincsen belőlük kihajtva maximumra. De hogy lehet technikailag maxolni telefonnal ? Mennyire reális az hogy kimegyek a Moszkvatérre egy telefonnal, amire rápattintok egy phone-clamp-et, amit ráteszek egy normális manfrottó álványra, és úgy állok neki fotózni, távkioldóval? Hiába képes a cucc manuálban többre, nem fogok addig elmenni ... ebben látok egy jelentős ellentmondást.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#185) bajzal


bajzal
őstag

Amúgy a nappali képeknél,a háznál a növények színe miért olyan nagyon zöld az iphone 6s-en a többi telefonhoz képest? :)

(#186) karoly70 válasza .DLL (#182) üzenetére


karoly70
csendes tag

Lehet igazad van,rengeteg közèpkategoriás van!

(#187) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nagyon korrekt és szakmai lett a teszt, köszönjük!

(#188) pomorski


pomorski
őstag

Ezigen! Mennyi időt vett el tőled a teszt elkészítése? Egyébként gratula!

(#189) Dhampir válasza joey04 (#183) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem értek egyet vele. :)

(#190) Blizzardking válasza próbakocka (#184) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nézd, biztos késő van, fáradt vagyok, de egyszerűen képtelen vagyok kihámozni a szavaidból, hogy mit is akartál mondani. No offense :R
Amit én akartam az az, hogy a fényképező-felhasználó kombinációban 99%-ban a felhasználó a gyenge láncszem, aki képes fórumokon anyázni meg ölre menni, de a képek miatta szarok, nem a kamera miatt.
Ezt próbáltam finoman megfogalmazni. Hogy herótozza a középkategóriás telefont, de képtelen a saját ájfónját vízszintesen megfogni. Meg odébb rakni a fénymérő pontot egyetlen ujjmozdulattal.
Ami a telefon Vs. DSLR összehasonlítást illeti, a telefonnal nem az a baj, hogy zajos meg pixeles meg mittudomén miket néznek itt a népek, hanem az hogy nincs mélységélessége a lepkefing méretű szenzor miatt, tehát alkalmatlan a tér érzékeltetésére, alkalmatlan arra, hogy meséljen a kép, nagyon kevés szerencsés és/vagy nagyon profi kivételtől eltekintve. Csodálkozom hogy valakik 2-300 ezer közti összeget adnak egy telefonért, késhegyig menő vitát folytatnak, évről évre cserélgetik a cuccukat, és nem unják még, hogy mindig minden éles (már amennyire). Akinek van lóvéja kipengetni egy S7 edge-t vagy egy Iphone6-ost, az próbáljon ki egy használt belépőszintű dslr-t egy fix 35mm-es átlagos fényerejű objektívvel, és az eddigi világképe olyan mértékben át fog értékelődni, hogy el se hinné. Ha érdekli a fotózás. Ha meg annyira nem, hogy vegyen egy fényképezőt, akkor legalább a mobiltelefonjához próbáljon felnőni tudásban. Nem kell állvány meg rápattintható optika, csak alap dolgok. Vízszintesen tartom, ha beégett átrakom a fénymérő pontot, ugyanarról nem tartok meg 20 képet, hanem szelektálok, megtanulom normálisan fogni hogy ne mozduljon be, ha szükséges leárnyékolom a lencsét, törekszem az alacsony iso-ra, de legalább megértem a záridő/rekesz/iso szentháromságot. Amig ezek nincsenek meg, addig mi alapján méltatunk műszaki eszközöket? Senkit nem akarok megbántani, még véletlenül sem, de ez olyan mintha valaki nem ismerné a sebváltó és a kuplung működését, de azért minden évben újabb és erősebb autót venne, és fikázná a középkategóriás kocsikat.
Nem beszélve arról az örömteli folyamatról, hogy a képeink fejlődése a mi fejlődésünket mutatja. Csak hát ebbe feccölni kell egy kis energiát, nem elég 78 havi részletre megvenni egy szolgáltatónál 8 év hűségidővel egy mai magyar átlagbér három és félszeresét érő telefont.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#191) #69438720


#69438720
törölt tag

S7 tulajként azt kell, hogy mondjam... A 6P és G5 jobb fotózásban (nappal elég szembetűnően, főleg a 6P). Nem tudom, szerintem itt a kommentelők közül sokan meg sem nyitották és nagyították fel a képeket... Sötétebb fényviszonyok között már szorosabb a helyzet, de véleményem szerint talán ott is a 6P a legjobb, szorosan mögötte az S7. Videózásban viszont viszi az aranyat az S7.

[ Szerkesztve ]

(#192) fairi válasza Blizzardking (#190) üzenetére


fairi
addikt

"Vízszintesen tartom, ha beégett átrakom a fénymérő pontot"

ez nem a legjobb ötlet, fénymérés és az Af össze van kapcsolva, és végül még front fókuszt érsz el. ha rossz pontban méred. És sokszor elég hatástalan, ha mátrixmérés van és nem spotmérés.Tudom, mobiloknál ritkán okoz ez gondot, de nem lehetetlen. DSLR-kben lehet ezt külön választani az AF-et és az AE lockot,de ezt a lehetésget mobilban nem láttam

S7-nél még full auto módban is fókuszálás után azonnal megjelenik az AE állítás lehetősége,és ott szabadon finomhangolható a fénymérés eredménye.
Más mobilban hogy van, nem tudom, de valszeg mindben könnyű finomhangolni, refókusz nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#193) #69438720 válasza #69438720 (#191) üzenetére


#69438720
törölt tag

Ja, és a Lumiát kihagytam, nappal toronymagasan veri az S7-et.

(#194) henrik1 válasza fairi (#192) üzenetére


henrik1
tag

még az én Honor 4X-emmel is külön lehet választani, pedig az ma már a középkategóriának is az alját nyaldossa.

(#195) Hopkins95 válasza henrik1 (#194) üzenetére


Hopkins95
addikt

(#194) henrik1 Nem válasz akart lenni.
Nekem a Lumia tetszett a legjobban. Nem csak nappal, de szerintem este is nagyon jó. Nekem tetszik, amit az automata módban csinál, este legalább nincs rajta annyi zaj.

A Nexus 6P szintén igen jó.

A G5 egész jó, bár kicsit többet vártam tőle. Még így is jobb a Galaxy S7-nél.

Az S7 nekem csalódás, nem olyan élesek a képek. Mondjuk videózásban az egyik legjobb, bár nekem itt is jobban tetszik a Lumia.

A HTC-ben kellemesen csalódtam.

A P9 szerintem nem áll a vonalélesség magaslatán. A videója szerintem kimondottan rossz, a vonalélessége meg a részletessége lehetne jobb.

A Sony az valami szörnyű. Szerintem a középkategóriában sem állja meg a helyét ezekkel a képekkel.

Azt hiszem, ezek után egy Nexus 5X lesz az én telefonom. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#196) mjani1172 válasza Blizzardking (#190) üzenetére


mjani1172
addikt

Szvsz nincs igazad.

(#197) istnag


istnag
addikt

Nagyon durva, hogy a Nexus 6P -ből mit kihoztak, tőlem jár a gratuláció a Google-nek és a Huawei-nek.

(#198) psg5


psg5
veterán

Jó teszt, köszi!
Amit hiányolok, - a tesztben is nem egyszer kitértetek rá -, hogy nincs fizikai "előhívás".
Lehetett volna kinyomtatott képeket is belevenni.
Hiába mondjuk, hogy ennyi megapixel már elég a jó minőségű nyomathoz, azért lett volna különbség...

F.K.T.

(#199) moleculez


moleculez
veterán

Nagyrészt elhanyagolható a különbség, talán a Sony gyengébb mint várható, és az egyéb extra funkciók,egyeni preferenciák döntenek. A készülékek kamerás képességei voltak tesztelve, márpedig hiába jön ki első helyre pl az S7, ha valakinek valami okból nem kell, (pl én) akkor keres más márkát, és nem biztos hogy kell kompromisszumot kötni. Másrészt meg nem várhatjuk el, hogy minden egyes készülékből a tesztelők kihozzák a maximumot. A teszt körülmények azonosak, minden kamerának más az erőssége, ráadásul ott a gép másik oldalán az ember. Akinek ezt az egészet kezelni kell. Ezért azt gondolom hogy legrelevansabb eredmények a mobil fotós topikban, vagy a készülék saját topikjában lelhetők fel. Én is jobb képeket csinálok p9-cel mint a tesztben látottak, mert kiismertem a manuális módot, mit mikor-hogyan, de sosem készülne el a teszt, ha minden telót ki akarnának hajtani teljesen.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#200) Francia91


Francia91
veterán

Én azért referenciának betettem volna az 1020-ast... ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.