Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Nagyon gondolkodom egy ilyen telefonon, itthon már 80 pénzért megkapni, ami a tudásához képest nem is vészes.

(#2) okoska74 válasza ncc1701 (#1) üzenetére


okoska74
senior tag

Igen! A puritán rendszert egyre jobban megszokom és tetszik. Semmivel sem rosszabb mint egy márkásabb 2x - 3x drágább telcsi.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#3) ncc1701 válasza okoska74 (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

4.4.2-es droid van rajta? Gyárilag mennyire van tele bloatware cuccokkal? Gondolom angol menü van rajta (nekem magyar nem kell).

(#4) okoska74 válasza ncc1701 (#3) üzenetére


okoska74
senior tag

Igen 4.4.2-es android van rajta. Gyárilag angol menü van rajta de van egy csomó választható más nyelv is többek között magyar is.
Gyárilag mennyire van tele bloatware cuccokkal?
Stock android van rajta + egypár utólag felrakott alkalmazás ami törölhető root nélkül is.
Game Center
Baidu Browser
Du Speed Boost
Twidroid Pro
Mobogenie

Aszt hiszem ennyi. Remélem nem hagytam ki mást de nem hiszem, hogy több lehetett mert már letöröltem őket.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#5) ncc1701 válasza okoska74 (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Thx.

Az akkuját valóban 4.35V-ra tölti gyárilag? Mert akkor extra rövid életű lesz. :(

(#6) okoska74 válasza ncc1701 (#5) üzenetére


okoska74
senior tag

Passz. Sosem mértem.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#7) gghrtz válasza okoska74 (#6) üzenetére


gghrtz
őstag

Neked is 2 routered van ami ugyanazt az SSID-t szórja? Mert amikor én kikapcsoltam az egyik routeren a rádiót, akkor megszűnt a wifi probléma.
Egyébként sajna vannak még problémák a telefonnal, de a custom rom nem olyan rossz már. Egyelőre ott járok, hogy várok az 1.09-es fw-re, hátha megold egy csomó gondot. (sebesség, akku, wifi, bugok, brutális melegedés)

(#8) okoska74


okoska74
senior tag

Nekem nincs csak egy routerem. A wifi hibán kívül nincs különösebb bajom vele. Melegedés terén van, hogy néha melegebb de nem vészes. Sebességével és az aksiával sincs gondom.
Talán a Gps lehetne pontosabb.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#9) gghrtz válasza okoska74 (#8) üzenetére


gghrtz
őstag

Nekem pélául a gyári FW-n még a facebook chatheads is szaggat.

(#10) gghrtz válasza gghrtz (#9) üzenetére


gghrtz
őstag

Felraktam ma a Bacsyhuy v8-at és ezzel már kezd egész korrekt lenni a telefon, meg a max frekit is bekorlátoztam 1,66GHz-re.

(#11) okoska74 válasza gghrtz (#9) üzenetére


okoska74
senior tag

A facebook app minden platformon elég rossz. De menübe, böngészőbe ha betöltődött semilyen szaggatás sincs.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#12) gghrtz válasza okoska74 (#11) üzenetére


gghrtz
őstag

Itt igazabol az a problema, hogy a launcher nem tud eleg jol futni[meg az adw se, pedig az a legjobb]

(#13) okoska74 válasza gghrtz (#12) üzenetére


okoska74
senior tag

Én a saját puritán launcher -ét használom teljesen jól hozzászoktam. Semmilyen akadása sincs, flottul működik.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#14) gghrtz válasza okoska74 (#13) üzenetére


gghrtz
őstag

Maga a launcher gyors, csak a chatheads nem annyira (bár a custom rommal már egész korrekt), meg pl. a statusbarban a lapozgatas a gyorsmenu meg az allapotsav kozott is kicsit akad. De ez tuti valami bug. Egyebkent nekem a GPS egész jó (nálam az mar nagy szam, ha egyaltalan gyorsan fixál, persze nem tul pontos)

(#15) davidsz


davidsz
őstag

Sziasztok!

Ennél a telefonnál ugye mindkét SIM aktív? (DUAL ACTIVE) Ez a funkció működik rendesen nálatok?

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#16) gghrtz válasza davidsz (#15) üzenetére


gghrtz
őstag

Nem active.

(#17) davidsz válasza gghrtz (#16) üzenetére


davidsz
őstag

Köszönöm! Valahol akkor melléolvastam. :R

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18) okoska74 válasza davidsz (#17) üzenetére


okoska74
senior tag

Itt dual aktívot ír.
Itt is aktívnak írják (Dual Sim készenlét: (Mindkét kártya aktív. Amikor az egyik használatban van, akkor a másik foglaltat jelez))

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#19) gghrtz válasza okoska74 (#18) üzenetére


gghrtz
őstag

Nem aktív. A leírásodban is szerepel: Ha az egyik kártya használatban van, akkor a másik foglalt. Az aktívnál ha az egyik használatban van, akkor a másikon még el tudnak érni, és ki is "csöng". (vagy pl. telefonálás közben is működik a másikon a mobilnet)

[ Szerkesztve ]

(#20) Astorx


Astorx
csendes tag

Szakerto urak

miutan frissitettem bacsyhun9 ROM-ra a power button elkezdett rakoncatlankodni.

Mostanra eljutott oda, hogy a telefon mukodese kozben nem tudom a keprnyot ki / be kapcsolni.
A forumokon azt olvastam hogy az efs particio megserult rom frissites kozben...termeszetesen nem mentettem...
A megoldasok kozott javasoltak hogy a root folderben hozzak letre egy efs / imei / keystr file-t es ez majd segit, de ez sajnos minden ujrainditasnal torolodik.

A legjobb megoldas lenne egy efs.img backupot ratolteni es azzal helyreallitani.

Lenne valaki olyan kedves hogy keszitene a mukodo telefonjan egy efs backupot es a kapott filet elkuldi nekem? Nagyon halas lennek erte.

Barmilyen mas megoldast szivesen fogadnek.

Koszi

(#21) nagyan


nagyan
csendes tag

Hi!

Root-olta már valaki vagy tudtok forrást ahol van hozzá leírás?

Köszi.

(#22) okoska74 válasza nagyan (#21) üzenetére


okoska74
senior tag

Nem próbáltam de itt egy root megoldás:Root

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#23) nagyan válasza okoska74 (#22) üzenetére


nagyan
csendes tag

Köszi, közben már megoldottam.

(#24) Killk


Killk
csendes tag

Üdv!

Néhány napja gyilkolok egy ilyen csoda telót. Volna néhány kérdésem és észrevételem.
Ami először zavart, az a kamera, illetve a vaku. Szobában nem tudok vele normális képet csinálni, csak ha a fehéregyensúlyt minimumra teszem, máskülömben csak nagy fehérség az egész.

Következő a kijelző... Nagyon fakó színek, élettelen az egész. Előző neken n6om mellé rakva nagyon szembetűnő a különbség. Erre próbáltam play áruházból különböző appokat leszedni, ami trükközik az rgb-vel, de nem javítanak a helyzeten.

Aztán a csoda akku... Jól bírja az igaz, eddig kétszer töltöttem. Elöször nem is volt gond, de elért viszonylag hamara 40%ot. Kis pihi után újra kézbe vettem és magától felugrott 60fölé. Ez még önmagában nem is volna rossz :D De második töltést éjszaka végeztem, reggel ahogy levettem a töltőről 84%on volt !!!!!! Hol ad, hol elvesz? Vagy mi? :)

Még egy idegesítő apróság, hogy a flip tokjában hordom, a bejövő hívások képe így a kis ablakban jelenik meg, ami minden esetben egy szürke kép, amit nem tudok változtatni.A móka kedvéért szürke betűszínnel írja ki a nevet is, így alig látható ki hív. Nem beszélve arról, hogy a kis ablakban folyamatosan aktív a piros telefon hívás közbem, így a fülemmel folyamatosan kinyomom.

Ha valaki esetleg tud ezekre a problémákra megoldást, kérem ossza meg velem.

Köszönöm

(#25) okoska74 válasza Killk (#24) üzenetére


okoska74
senior tag

A gyári töltőjével legelőször töltöttem csak fel amikor szinte alig volt benne szufla (20%). Kb 4-5 óra alatt feltöltötte, azóta csak esténként a számítógép usb -jéről töltöm, de egy nap alatt 80% -alá nagy megterheléssel sem megy. 4 nap csuklóból megvan neki de kis odafigyeléssel akár 6 napot is ki lehet belőle hozni.

A kamerája nem egy 1020 -as de azért vállalható képeket készít. Ha túl közelről vakuzok, akkor szokott túl fehér lenni a kép.

Aki a Samu túlszaturált telójához van szokva annak tényleg fakónak tűnik meg a fólia is le vesz belőle, de ettől még élvezhető.

A flip tokról sajnos nem tudok nyilatkozni mivel én nem kaptam hozzá.

Én már augusztus óta nyúzok egy ilyet de ezekbe a hibákba nem ütköztem. Egyetlen gyenge pontja a GPS, az elég rossz, hogy finom legyek.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#26) Killk válasza okoska74 (#25) üzenetére


Killk
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Erősen vitatnám, hogy túlszaturált képhez vagyok szokva (jelentsen is ez bármit). Rengeteg telefont tesztelek, normál színekhez vagyok szokva. A thl 5000 igen is fakó ! Cseréltem rajta fóliát, mert bíztam benne, hogy csak az miatt van, de fólia nélkül ugyan olyan. Ha csak nem én kaptam hibás terméket, úgy biztosan állíthatom, hogy bármelyik telefon mellé teszed a sajátod látni fogod a különbséget.

Nem nagy gond, de engem zavar.

Olvastam, hogy a színkezelés is összefügg az akkumulátor üzemidejével. Elég nagy szégyennek tartom, ha a gyártó ezzel akart még egy kevés üzemidőt kisajtolni a készülékből.

A kamera szép képeket készít, ha belepiszkál az ember a beállításokba. Nekem a gyári beállításokkal egy 20 négyzetméteres szobában nem lehetett látható képet készíteni, mert teljesen fehér volt az egész.

Hozzáteszem, a gyári szoftvert 30 percig viseltem el és bacsyhuy v10.1 -ére cseréltem. Ám ezzel sem lett sokkal jobb a helyzet. Akinek hasonló gondja van, mint írtam, a fehéregyensúlyt kell, hogy állítsa.

A GPS problémáról olvastam, de nem teszteltem, nekem nincs rá szükségem.

És hogy ne csak rosszat írjak, a telefon gyönyörű, gyors akadásmentes kezelőfelületet biztosít és ilyen üzemidővel még nem találkoztam :)
Összességében megéri az árát, csak ezek az idegörgő problémák ne lennének...

Továbbra is keresem a megoldást a flip tokos hívás problémára.

(#27) Digger


Digger
senior tag

Néhány napja jött meg a telefon!
Eddig túl nagy problémát nem tapasztaltam!
Furcsa, hogy ha a power gombot megnyomom, elsőre nem történik semmi, majd a második nyomás után világosodik ki a kijelző.
A futártól átvéve a doboznyitás egy autóban volt. Aznap végig dolgoztam, néha kézbe vettem nyomogattam és egy "idegen" autós töltőre dugtam. Meglepett, hogy ennek ellenére folyamatosan merült. Aztán itthon egy fórumban látom, hogy az első generációt visszarendelték töltőáramkör hiba miatt! :( A frász belém állt. Izgatottam néztem reggel az éjszakára töltőre dugott telót, de full fel volt töltve!
Lehet erről valamit tudni? Nincs valami sorozatszám tartomány, hogy mettől meddig volt ez a probléma?
Azóta már vagy háromszor négyszer lemerítettem úgy a felére és nem volt gond a töltéssel!
Elsőre a GPS is rakoncátlankodott, de azóta úgy-ahogy beállt. Ti megcsináltátok a fórumokon látható gps fix procedúrát?

(#28) Digger


Digger
senior tag

A root-al van gondom!
Linkeltél egy német oldalt, ami egy kínai nyelvűre visz. Na itt elakadtam, nem tudom letölteni az anyagot!
Nem tudnál egy kis segítséget adni?

(#29) okoska74 válasza Digger (#28) üzenetére


okoska74
senior tag

Mivel nekem nem volt szükségem a root -ra ezért csak a mások által adott linket tudom berakni a blogba. Nem is tudom, hogy mi miatt van szükség a root-ra ennél a készüléknél. A régebbi márkásabb készülékeimet kivétel nélkül root -oltam de ennél nem érzem szükségesnek. Augusztus óta megvan de csak egyszer fordult elő hogy túlmelegedett és kikapcsolt 240Km -er hárombetűsnavi után. Amúgy a GPS -e elég rossz nem megbízható de ezt leszámítva egy jó telefonnak tartom. A GPS fix procedúrát végigcsináltam és nem hozott előrelépést. Amikor megcsináltam azonnal jónak tűnik de ha máskor bekapcsoltam mert kellet volna a navi már ugyanúgy eldobálta a jelet. Azt mutatja, hogy műhold az van de mégis azt se tudja, hogy hol vagyok.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#30) Digger válasza okoska74 (#29) üzenetére


Digger
senior tag

A gpsfix megoldása miatt szükség van a rootra. Nekem a /system/etc/gps.conf állomány hiányzott és az ezt létrehozó programok sem tudták megcsinálni. Végül a vroot nevű pc-s programmal sikerült megoldani a rootot. A fastgps segítségével létrejött az állomány, amit aztán már tudok kézzel is editálni. A gps vétel sokkal jobb lett, bár még csak tegnap teszteltem, vidéki kisvárosokban. Holnap pesten lesz az igazi teszt!

(#31) szabolcs77 válasza Digger (#30) üzenetére


szabolcs77
tag

Sikerült tesztelni az gps-t? Nekem ugyanez a gondom, hogy random dobálgatja 50-100m az úttól, majd visszatalál. Csak így elég nehézkes a navigáció :(

Ha megoldotta, akkor leírnád a lépéseket, hogy miket tettél fel, milyen sorrendben?

(#32) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Látom, itt nincs túl nagy pörgés annak ellenére, hogy egy igazán NEM népszerűtlen márka legnagyobb kapacitású akkuval rendelkező telefonjáról van szó. Mindenesetre a véleményeket átolvasva én úgy döntöttem, rápróbálkozom a telóra, úgy hogy be is rendeltem egyet a Tiny-ről, ami talán 1-2 nap és befut a DHL-lel. Az elmondottakból azt lehetett leszűrni, hogy összességében egy jó telóról van szó, ahol a gyenge láncszem a GPS. Erre azért kell majd valami megoldást szülni, mert ha csak 2-3 heti rendszerességgel is, de azért a Waze-t én szoktam használni, szóval nem ártana, ha ez is kezelhető lenne. Esetleg valami rézdrótos-fóliás molyolás itt nem segíthet? :F
Én jelenleg is egy MTK chipes Amoi n828-at használok, és ennek a telónak hibátlanul működik a GPS-e, akkor kizárt, hogy a THL-ét ne lehetne valahogy életképessé tenni.
Egyébként én elsősorban az akku idő miatt vettem, és bevallom, az csalódás lenne, ha nem hozná az elvárásaimat e téren, ami átlagos használat mellett nekem 3 napot jelenten. A cimbim P780-a ennyit simán hoz 4000-es akkuval is.
A romot illetően a vietnámi srác romját preferálják a kiértékelők. Erre van valakinek esetleg tapasztalata? Vagy volna valami ajánlhatóbb rom is? Én eddig CWM-et nem találtam rá, csak TWRP-t. Ez azért van, mert nem is létezik ilyen recovery?

(#33) szabolcs77 válasza paolinho (#32) üzenetére


szabolcs77
tag

Szia!

Én az akku idővel teljesen meg vagyok elégedve (aktiv használat mellett 3 napot simán kibír, de 30% alatt fel szoktam tenni töltőre).
GPS valóba gyenge láncszem, valószínűleg nem hardveres gond, mert egyik barátomnak is ugyanilyen telója van és azon is szarakodik. Havi szinten jól jönne pedig, de betettem a kocsiba a régi navit és nem zavar annyira.
Gyári rom van fent, néha a wifit dobálja (vagyis úgy érzékeli, hogy van jel, de még sincs net. Utána meg helyreáll.) Ha kipróbálod valamelyik rom-ot, a tapasztalataidat tedd már fel, mert lehet cserélném én is (ha a gps-t is megoldja)

(#34) paolinho válasza szabolcs77 (#33) üzenetére


paolinho
őstag

Rendicsek, ha ideér a teló, neki fogok esni, és tesztelgetem én is egy keveset, aztán megosztom itt a tapasztalataimat. Kíváncsi vagyok, hogy mit lehet majd kihozni belőle. Ha hardveres, ha szoftveres a GPS probléma, valamit biztos ki lehet rá találni rá megoldásul, de majd meglátjuk. Ami a gyári rom-ot illeti, én azt olvastam eddig róla, hogy nem a legjobb alternatíva, és hogy van egy vietnámi srác, aki csiszolgatja, hogy egyre jobb tudjon lenni. Kiszedte belőle a "szemetet", és hasznos dolgokkal látta el. Na de majd meglátjuk ezt is. Ha jutok valamire, feltétlen megosztom itt!

(#35) Digger


Digger
senior tag

Csak úgy érdekességképpen!
Ma jött meg egy ilyen töltés teszter! Egy kis asztali gép USB-jéről szoktam a telefont tölteni. (ASRock E350M1 alaplap) Sajnos nem pontos az 5V, a kütyü szerint 4.66V mellett 0.47A áramot vesz fel. Nagyon jó, hogy méri a beletett energiát is mAh-ban.

[ Szerkesztve ]

(#36) szabolcs77 válasza paolinho (#34) üzenetére


szabolcs77
tag

igen azt én is olvastam, hogy a vietnámi srác jókat csinál. A GPS mókányolásra van valami megoldás, de ott meg azt tapasztalták, hogy a wifi nem működött.
Gyári rommal nincs igazából bajom, de ha jó a tapasztalat, akkor szívesen lecserélem :)

tiny-ről rendelve, meg inkább a postnl válaszd, azzal simán átjön a vámon.... :)

(#37) paolinho válasza szabolcs77 (#36) üzenetére


paolinho
őstag

Látom a "GPS vétel javítása" fórumtéma alatt már jó néhányan kivesézték a mi problémánkat is, és azt véltem kiolvasni a beírogatásokból, hogy nem is biztos, hogy van erre igazi megoldás, amit azért sajnálnék, mert a Waze jó segítséget tudna néha nyújtani itt a városban a figyelő rendőri szemektől való megóvás érdekében. Márpedig ez pontatlan GPS-szel felejthető alkalmazás lenne.

Köszi a tippet a tiny kapcsán, és egy cimbimnek a postnl-lel rendeltem is egy 4000-est nem rég tőlük (neki ráért), meglátjuk mi lesz vele, de magamnak a DHL-lel szállíttatom, nem érdekel, ha több lesz egy kicsivel is. Így ráadásul így vissza is lehet küldeni vámmentesen, ha valami gubanc lenne vele esetleg (bár inkább ne legyen).

(#38) szabolcs77 válasza paolinho (#37) üzenetére


szabolcs77
tag

hát a gps az én és a barátom telóján is (ugyanilyen típusú van neki is) pocsék. Ha mobilnet is be van kapcsolva, akkor néha visszatalál, de inkább pár utcával odább jelzi, meg amikor országúton megyek, akkor meg mintha 30m az út mellett mennék. Próbáltam igo-val, google maps, de egyik sem volt jó :(
Persze még megoldás lehet egy külső gps ([link], de egy ilyen telefonnál ne legyen már ilyen mókányolás.
Esetleg egy másik telóból kivenni a gps modult :) Mondjuk amíg van rajta gari, ilyennek nem állnék neki.... :)

tiny: hát ha vámon elkapják akkor az a vételár 30% (3% vám+27% áfa), ami egy dolog, de van hogy 2 hétig vár a vámraktárba, hogy döntsenek mennyi lehet az értéke. Vagy kiküldenek egy papírt, hogy nyilatkozz. Szóval nem biztos, hogy gyorsabb :(

[ Szerkesztve ]

(#39) paolinho válasza szabolcs77 (#38) üzenetére


paolinho
őstag

Elég lehangoló ez az infó, amit a GPS-ről mondtál :(( Nem létezik, hogy nincs erre megoldás! A gyártót senki nem kereste még meg ezzel a problémával? Nem kis cégről van szó. Vagy nincs semmilyen barkács-megoldás, ami javítaná a helyzetet? Ezt nem hiszem el!!!
Itt van egy elképesztően jó telefon, és van benne egy olyan GPS, aminek a márkáját illetően (MTK) egész jó a referenciája, mégis csak a gond van vele. Egyszerűen nem értem, hogy a jelenlegi szintén MTK-s Amoi-mon miért nincs ilyen probléma. De sorolhatnám még azokat a márkákat amelyek ugyancsak MTK-s GPS mellett kiválóan teljesítenek. Pont a Thl nem ad erre?
Na mindegy, erre még visszatérünk, ha majd kézzel foghatóan is tapasztalati információ közelében leszek a telót illetően. Gondolom, EZZEL kezd mindenki, aztán jön a többi variáció?!

(#40) szabolcs77 válasza paolinho (#39) üzenetére


szabolcs77
tag

más is próbálkozik, csak találunk valami megoldást...
[link]

(#41) paolinho


paolinho
őstag

Ma megérkezett a telóm, és már el is akadtam az első fontos lépésnél. Próbálnám root-olni a VRoot-tal, de a folyamata végén mindig azt írta ki (többszöri próbálkozás ellenére), hogy "Thl 5000 Root failed".
Na, gondoltam, akkor jöjjön a flash. A második pofára esésem az volt, hogy sehogy sem tudom flash-elni. USB-n csatlakoztatva látja a PC a telót, de itt lévén, hogy nem tudom kivenni az akku-t, a szokásos akku nélküli módon (majd vissza az akku) nem tudok flash-elni. Valaki elmondaná, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy a Flah Tools-szal is molyolni tudjm a telót? Tiszta gáz, azért ezt nem gondoltam volna, hogy egy egyszerű root is ennyi problémát fog okozni, a flash-ről ne is beszéljek.Nekem ez a negyedik kínai telóm, és egyik se fix akkus volt, ergo mindegyiket könnyedén sikerült rootolnom. Mi itt a metódus?

(#42) okoska74 válasza paolinho (#41) üzenetére


okoska74
senior tag

A sim kártya alatt van a reset gomb....

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#43) paolinho válasza okoska74 (#42) üzenetére


paolinho
őstag

Valóban ott van, de azon kívül, hogy újra indítja a rendszert, más nem történik tőle. Mint, hogy attól sem történik semmi, hogy visszaállítottam az alapbeállításokra a telót, majd ezután próbálkoztam a Vroot-tal újra. Hmmm...tanácstalan vagyok. de legalább rájönnék a Flash kezelésére.

(#44) paolinho válasza paolinho (#41) üzenetére


paolinho
őstag

Nagy kínlódás árán megoldódott a flash és ebből adódóan a root is. Sajna a Vroot nekem sz.rt se ért, így valahol ráleltem valami Kinguser féle 4.4 root zipre, ami segített. Na, akkor lehet tovább boncolgatni a kicsikét :)

(#45) paolinho


paolinho
őstag

Tudom, hogy nincs túl nagy élet itt jelenleg a fórumon, de én egy picit még igyekszem lelkesedni, lévén nekem még elég új a teló, és nagyon élvezem őt. Ma kipróbáltam ezt a THL_Classic_ROM_v3.0_rbt4-new_disp romot, és így elsőre nagyon szimpinek találom. Szerintem szebb, mint a gyári,de ez tudom, szubjektív megítélés. Multilanguage-es és root-olt alapból. Tele van rengeteg hasznos praktikus alkalmazással, amivel most nem fárasztanék senkit (főleg magamat :) ), hogy leírogassam, mit takar ez, benne van a "DESCRIPTION"-ben, akit érdekel.
Egy mondat a Flash Tools használatával kapcsolatban, hátha másnak is lesz még vele gondja: Lévén, hogy fix akku-s a teló, a flash-elni kívánt elem betallózását követően "Download", majd a telót kikapcsolt állapotban ezután kell az USB-re feldugni. Így simán felment nekem a CWM recovery, ahonnan egy 4.4Root.zip-pel sikerült rootolnom a gyári (Tinydeal) romot. Nekem a Vroot hibát dobott, és nem is sikerült vele megoldanom ezt a problémát :( .
Ami a lényeg: a kardinális kérdésként szereplő GPS nálam viszonylag tűrhetően üzemel, miután megkapta a szükséges beállításokat. Azért írtam, hogy viszonylag, mert a navigáció során nem volt vele semmi gondom, azonban amikor egyszer megálltam parkolni, egy pillanatra áttett a kb. 10 m-rel arrébb lévő utcába. Amikor elindultam, újra helyre állt a rend, és visszakerült a navi-nyil a helyére. Két alkalmazással teszteltem, az online Waze és az offline Sigyc volt ebben partner. Szerintem egyáltalán nem gáz (egyelőre) a GPS, de talán erről majd még később.
Ami egy kicsit zavaró, hogy a Jelly Bean-től eltérően a hívás menüben nincs hangrögzítésre lehetőség (na nem mint, ha sokat használnám). Erre esetleg van valami megoldás, vagy ez egy külön opcióként kezelendő alkalmazás?
Egyelőre ennyi, aztán még jelenkezem, ha majd sikerül még mélységeiben is átlátni mind a telót, mind a rendszert.

(#46) okoska74 válasza paolinho (#45) üzenetére


okoska74
senior tag

A Mobileuncle tools -al is napokig nincs semmilyen gondom. Próbálgattam a munkahelyem és az otthonom között, azután máshova szerettem volna navigálni és menet közbe gondolt egyet és arrébb rakott az útról majd azt se tudta, hogy hol vagyok. Később a próba úton is előjött. És ilyenkor kell neki vagy 5-10-15 perc mire helyre áll. Az újraindítás sem segít. Ahol a 1020 -om azt mutatja, hogy 0 -val megyek azaz állok, ott a THL 0-15 között ugrál de inkább haladok mint állok.
Szívesen vennék egy jól működő leírást a Gps problémára, mert egy jó telefonnak tartom de egyelőre nem találtam egyértelműen megnyugtató működő Gps-es megoldást.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#47) paolinho válasza okoska74 (#46) üzenetére


paolinho
őstag

Én azt mondom, hogy ez egyelőre "csak" egy mobiltelefon. Én akkor használom vele kapcsolatban a GPS-t, amikor tanácstalan vagyok egy-két címet illetően. Ez a készülék erre tökéletesen megfelelő. Ha "Kenyáig" szeretnék navigálni, akkor előveszem a "valódi" GPS-m, és azzal folytatom. De ez megítélés kérdése, kinek a pap, kinek a papné. Nekem nagyon bejön a teló, ha ez a fenti körülmény másnak kizáró körülmény, akkor azt mondom, ő vegyen egy Samut, és ő 4-szeres áron fogja ugyanezt a feelinget átérezni, ha ilyen problémája adódna.:)

(#48) d.sz.ata


d.sz.ata
csendes tag

Sziasztok!
A telómmal (THL 5000) az a baj, hogy mikor bekapcsolom azt érzékeli, hogy nyomva van a hangerő le és beléptet a kínai gyári menüjébe. Pontosan így néz ki:
[Kép]
Azt hittem, hogy zárlatos a gomb, ezért rendeltem újat, ezt leszedtük (nem kapcsolt be akkor sem), és most, hogy az új van beforrasztva, megintcsak beléptet ebbe a menübe.
Néha-néha, úgy 30-300 próbálkozás között meggondolja magát és egy pillanatig "rendeltetésszerűen" működik és be tudom kapcsolni. Olyankor egy ideig tudom használni és nagyon figyelek rá, hogy ne kapcsoljon ki, ne merüljön le, mert ha megint be kell kapcsolnom, nem sikerül.
Mi lehet a gond szeritetek, és hogyan tudom orvosolni?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49) paolinho válasza d.sz.ata (#48) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem a power-gomb cseréjével Te mindent megtettél a hiba kiküszöbölése érdekében, bár lehet, hogy egyszerűbb lett volna a kínainak visszaküldeni gariba a telót. Tudom, hogy ez idő, meg az utaztatás egy kis pénz is, de talán még mindig kevesebb kiadás, mint egy rossz telót benyelni. De talán még ezt mindig megtehetnéd. Ez tuti, hogy valami panelhiba, vagy valami ilyesmi, szerintem vedd fel a kapcsolatot az eladóval, majd ő csak mond valami okosat!

(#50) d.sz.ata válasza paolinho (#49) üzenetére


d.sz.ata
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, de szerencsém volt, az Ebay visszaadta átverésért a vételárat (hisz működésképtelent küldött), mégis néha sikerül bekapcsolnom, hátha sikerül akkor ezt a hibát orvosolni.
Kérlek hagyjátok az "ennyi pénzért ezt meg ezt vegyél"-t és az egyéb rossz indulatú hsz-eket, mert a vége lehet, hogy úgyis ez lesz, de amíg van remény, megpróbálnám megjavtani.
Nagyon szépen köszönöm a tanácsotokat, vki tud esetleg még ötletet adni? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.