Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) adler741


adler741
tag

Olyan fogkefe mikor lesz ,hogy megállapítja "bal kettes felső lukas "felhivja Birkaman professzort időpontot egyeztet,majd közli mikor mehetek fogorvoshoz? :DDD

(#22) Dluinet válasza adler741 (#21) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Klaus Brinkmann professzor belgyógyász volt, de ő a folyosóról megmondta mi a baja a betegnek, nem úgy mint House, aki napokig vizsgálta őket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23) d@vee


d@vee
őstag

Tetszetős darab, de az ára elég húzós...
Én fél éve váltottam hagyományos fogkeféről egy oral-b elektromos darabra. Valami 5 rugó körül volt pótfejjel akcióban. Meg vagyok vele elégedve többnyire, csak a piszok gyenge akksi az elég dühítő. Konkrétan napi 2 fogmosás mellett már az 5. nap tölteni kell. Mert nem csak hogy merül gyorsan, de a merülésével egyenes arányban csökken az erőssége is a mozgásának. Érezni lehet, hogy a frissen töltőről levett állapotban megy rendesen, de 2-3nap múlva már csak köhög.
Érdekelne ez a szónikus vonal, valami olcsó de jó darabot esetleg tudsz ajánlani?.

Ja

(#24) tupuk válasza d@vee (#23) üzenetére


tupuk
aktív tag

Két éve van oralbém, és a töltőjét bedugtam a fürdőszobában a mosdó mellé a polcra, arról veszem le és arra rakom vissza fogmosás előtt/után. Szépen működik ma is. Nem is értem miért akarná valaki a lakás másik helységében tölteni meg vinni ide-oda. (Ha meg 3 napnál többet vagyok távol, viszem a töltőt is, de ez más eset.)
Ez azért nem egy mobilteló hogy egész nap veled legyen, nyugodtan lehet a töltőn tartani folyamatosan.

(#25) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Uram, ments meg ettől a digitális világtól, ami ránk vár!

(#26) Dluinet válasza KaiotEch (#25) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én már frissítettem firmware-t a fogkefémen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27) d@vee válasza tupuk (#24) üzenetére


d@vee
őstag

A fürdőszobai polc mellett nincs konnektor. Ha töltenem kell, a szobámban kihúzok valamit arra a fél napra.
Szóval az itt nem megoldás.

Ja

(#28) Freddycom válasza Dluinet (#26) üzenetére


Freddycom
őstag

Olyan hosszú changelogot társítottak mellé, más fejlesztő megirigyelhetné. :D

d@vee: A Müllerben van saját márkás szónikus fogkefe (Sensident), 6-7 ezer forint körül volt azt hiszem. Szerintem ennél olcsóbban nemigen van. De minőségről sajnos nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#29) macskea


macskea
őstag

"tyúklábas applikáció"

Sírok, sírok, sírok!!4! :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) tupuk válasza d@vee (#27) üzenetére


tupuk
aktív tag

konnektor nélküli fürdőszoba? :) hajszárító, borotva, stb miről megy? :)

(#31) tupuk


tupuk
aktív tag

12 dolcsiért (bő 3e ft) szonikus cucc, holnap 5-ig tarta az akció:
https://www.gearbest.com/tooth-care/pp_650809.html

Magyarországra ingyenes kiszállítás.

(Személyes véleményem szerint egyébként ez a reális ár egy ilyenért, én értem hogy az érdekeltek tolják a marketingdumát, de ez nem űrtechnika, csak egy tucatkütyü.)

[ Módosította: radi8tor ]

(#32) Dluinet válasza tupuk (#31) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezt meséld el a fogorvosoknak, hogy feleslegesen drága eszközöket használnak, amikor egy sima hátradőlő szék és egy Dremel multifunkcionális szerszám elég lenne nekik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33) petipetya válasza tupuk (#31) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egy ilyen vagy Müller szónikus fogkefe esetén is húzogatni kell mint a hagyományos fogkefe esetén?

"nincs rá lezsóidő"

(#34) petipetya válasza tupuk (#31) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mondjuk ennél nem találok külön megvásárolható fejet. A 3 db tartalékkal együtt a 4 fej 1 évre elegendő (az ajánlott negyed éves fogkefe csere alapján). Kipróbálni így is jó lehet.

"nincs rá lezsóidő"

(#35) Dluinet válasza petipetya (#33) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36) petipetya válasza Dluinet (#35) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, szűz vagyon a szónikus és elektromos fogkefe témában. Ahogy elnézem most a szónikus fogkefék használatáról szóló videókat, ezeknél már nem kell ilyen idegbeteg fűrészelő módon húzogatni a fogkefét, mint a hagyományos esetén. Jóval lassabban kell végighúzni a fogakon, és nem is szabad annyira rányomni.

"nincs rá lezsóidő"

(#37) Dluinet válasza petipetya (#36) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mindent tudsz.
Amit észrevehető hogy normális használata mellett nem alakul ki fogkő.
Sokaknak zavaróan erős., szerintem nagyrészt a helytelen használat miatt van.
A fej műanyag része nem szabad, hogy a fogamhoz érjen. Nem szabad erősen hozzanyomni a fogakhoz, csak a sőrték végének.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38) Eastman válasza tupuk (#31) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem az is szempont, hogy soft, medium, vagy hard a sörték keménysége egy fogkefén. Erről mit tudunk? OK, hogy 3k, de - a fogorvosom szerint - "ész nélkül" ledörzsölhető, károsítható a fogzománc. Ennek tükrében rámennél egy ilyen kínai valamilyen cuccra?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Lenne pár kérdésem: milyen kutatásokra alapozzák a gyártók a különböző programokat?
Illetve milyen felmérések szerint hatékonyabb az egyik program a másiknál, illetve miből ered a különbség? Ki és hogy állapította meg, h mi a legjobb módszer?
A legalapabb SoniCare-t vettem, mert úgy hiszem teljesen mindegy milyen módon vibrál, a mechanika tisztítás a lényeg, nevezhetjük bárminek - fehérítő, mélytisztító, stb.
A fej olcsó hozzá, és állítólag 2 évig bírja beázás nélkül. 2 évente meg könnyebb kiadni 30£-ot, mint mondjuk háromszor ennyit. Az alkalmazás szerintem fölösleges, biztos megunnám amint elmúlik az újdonság varázsa, semmint hogy valóban értéket adjon hozzá az életemhez.
Az egyedüli fícsör amit irigylek, az a fröccsenésgátló. :D

(#40) Freddycom válasza Teasüti (#39) üzenetére


Freddycom
őstag

Magyarországon a legalapabb sonicare is 15 ezer forint (akciótól függően mittomén mínusz 1500-2000), ezt meg vettem egy hónapja 16 ezerért (De most is 16700 forint). Ez az Oclean meg a csúcs Philips és Oral-B szintén van, amiknolyan 50-60 ezerbe kerülnek itthon.

Ezek a tisztítási módok amúgy kb annyik, h változik a frekvencia, "amplitúdó" és az intenzitás.

A fej múltkor 1 dollár volt ehhez az Ocleanhez (oké, ez kirívó eset), de ez alkalommal letudtam egy évre a fogkefe fej kérdést egy évre ~1000 forintból. Amúgy is 1500 forint körül mozog egy fej ára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.