Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Azért érdekes a gyártók hozzáállása, drágábban adjuk a rosszabbat mint az amd akarja a jobbat . Esetleg intel bácsi csökkenthetne árat ?

Az élet kegyetlen .

(#2) ngabor2 válasza lsc (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

és a szééép nagy haszon hova lesz? nehogymá' a vásárló diktáljon... a gyártók által kreált igényeket szabad csak kielégíteni, különben elkanászodnak az egyszerű pórnépek.

(#3) motoros2


motoros2
csendes tag

,,Az hogy jelenleg az AMD hozzáállása a legjobb a felhasználók számára, csak véletlen. "És az AM3 visszakompatibilitása? :U Az is véletlen?

[ Szerkesztve ]

(#4) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

"Annak ellenére, hogy a független elemzők szerint az ultrahordozható notebookok szegmense rendkívül sikeres lehet, a notebookgyártók kifejezetten aggódnak a bevezetése miatt. A jelenlegi piac tökéletesen kiegyensúlyozott. A netbookok a hordozhatóság érdekében kisméretű kijelzőt kínálnak olcsón, és a teljesítményük sem túl magas. A notebookok valamivel drágább árszabással versengenek a vásárlók kegyeiért, a termékpaletta pedig meglehetősen sokoldalú. Az AMD ultrahordozható platformjai a két kategória közé ékelődnek be, közepes méretű, 14 hüvelykes kijelzőt és jó multimédiás teljesítményt kínálva. A notebookgyártók szerint ez azért probléma, mert az olcsóbb, főleg Intel Centrino alapokra építkező termékek a rosszabb fogyasztási mutatók és gyengébb multimédiás szolgáltatások mellett is drágábbak lesznek."

Ez az érvelés egy vicc. Akkor fejezzék be szépen a Centrino gyártását, s ürítsék a raktárakat, majd pedig álljanak át erre. Ja hogy nem intel a CPU... ÉS?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#5) Cefet


Cefet
aktív tag

Hajrá AMD! Remélem nem foglalkozik a többiek nyavalygásával. Ha elég olcsó lenne, lehet én is vennék egy ilyen masinát a netes gépem helyett...

(#6) divrapier


divrapier
tag

A cég állítása szerint olcsóbban kell jobb teljesítményt kínálni
Csak az a gond, hogy ezt nem fogyasztoi nyomasra sikerult kikenyszeriteni. Ha nem lenne erdeke a gyartonak ez, akkor soha nem tortenik ilyen.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#7) leviske


leviske
veterán

"A változások persze áldozatokat követelnek majd"

Az áldozatok közt várható az Intel jelenlegi IGP palettája is? :DDD Feltételezem az NV rá fog mozdulni a dologra és ebben az ügyben maximálisan támogatni fogja az AMD-t. A MS-al együtt...

(#3) motoros2: Ha az Intel volna az AMD helyében, akkor Ő is felhasználóbarát volna... :)

[ Szerkesztve ]

(#8) VaniliásRönk válasza divrapier (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezért jó a verseny, de ugye abban a világban ahol egy vállalat minden szart eladhat csak azért, mert Intel a neve...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) Szanya


Szanya
tag

És ezek "csak" az x86- os chipek. De tegnap még az ARM- ekről is olvashattunk. :-)
Legyen verseny!

''Szanya csak egy van.''

(#10) adorjant


adorjant
senior tag

azért az elég gáz,ha az Nvidia a VIAba kapaszkodik... :DDD

viszont nagyon itt van az ideje az állóvíz felkavarásának,ezzel egyet értek :K

(#11) durkonorbi válasza divrapier (#6) üzenetére


durkonorbi
tag

Így van ez nem azért van mert ez most nekünk jó.... mindeki meglépte volna eztha csak azon múlik, ismerjük/tudjuk van-e ilyenre igény... a baj ott van, hogy ki vesz majd 100-ért netbookot, ha kap pl 150-ért ilyet, sőt... kivesz 200-ért notebookot, ha kap ilyet, vagy még sőtteb: ki vesz 300-ért subno azért nyomja, mert tudja, a többi területen nagyon elment az Intel.... ezen a részen nem azért nem, mert mert nem tudott volna, hanem mert nem akart.. nem akart maga alatt vágni fát... :) az amd-nek pedig ez maradt, mint kiugrási lehetőség: okosan meglátta, megcsinálja... csak fálő, hogyha sokáig halasztódik még a dolog, és nem kerül polcokra, hamarosan "egész véletlenül" az Intel is találni fog valami alternatívát a dologra... és ezt úgy írom, hogy sem AMD sem Intel fan nem vagyok.... de kb. 5 éve mondom mindekinek, hogy ilyen gépet kellene csinálni, miért nem csinál valaki... aztán rájöttem, hogy egyszerű üzleti megfontolásból... na ez most borul, ugynis, aki a legkevesebbet bukhat vele, az az AMD... és még nyerhet is vele, míg az intelnek nagy érvágás lehet ha nem lép...

(#12) soli69


soli69
csendes tag

Amd forever :R :P

(#13) Fercsa válasza adorjant (#10) üzenetére


Fercsa
senior tag

Megfogsz lepodni ,de a VIA Nano-t eleg jol osszeraktak..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#14) Depression


Depression
veterán

Azért ez az intel féle magyarázat mindent visz.
'Mit képzel az AMD meg a nVidia magáról, hogy jót olcsón akar adni!? Akkor mi lesz a mi szemetünkkel?'

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) gV válasza Depression (#14) üzenetére


gV
őstag

:)
azért ért el 80+% részesedést vele, mert "szemét", de akkor mi az amd netbook platform? ezekszerint "veszélyes hulladék"; egyébként is [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) rudi


rudi
nagyúr

Két dolog biztosnak látszik a számomra:

1.
A 90-120 000 forint közötti netbookok brutálisan túl vannak árazva. Ha a Fujitsu Siemens le tudta vinni a gépe árát 70 000 forintra és minden gyártó tud 100-120 000 forint környékén 15,4"-os notebookot gyártani Centrino platformmal, akkor NEM IGAZ hogy nem lehet olcsóbb netbookkal előállni! Persze, elveszik a nyereség egy része, az fix. De amint egy gyártó bele mer vágni, utánamennek - mert kénytelenek lesznek - a többiek is.

2.
Amit az AMD meg tud csinálni X dolláros áron, azt az Intel is játszva meg tudja!

Innentől kezdve közgazdaságtan az egész. Ha nem lenne éppen válság, akkor szerintem az AMD könnyű és olcsó platformja hír szintig sem jutott volna el. Most lehet hogy van némi esélye. Meglátjuk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Depression válasza gV (#15) üzenetére


Depression
veterán

Ha egy kicsit is követted volna a fejleményeket, akkor nem írnál ilyen baromságot.
Az nV féle Ion nem olyan könnyen kapta meg a lehetőséget, hogy forgalomba kerüljön, mint ahogyan az a cikkben szerepel: 'természetesen'.
Hol már! Az intel eleinte tiltotta, majd az Atom procit csak chipkészlettel volt hajlandó odaadni, és végülis közel 1 teljes év kellett ahoz, hogy ez a 'természetesen' valóra váljon.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) Abu85 válasza Depression (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért az Intel sem hülye, hogy az éppen folyó eu-s trösztellenes vizsgálat után (ahol egyébként meglehetősen rosszul áll a szénája) megkockáztasson, egy tisztességtelen árukapcsolást firtató vizsgálatot. Nem volt olyan nehéz ezt az Ion platform-ot az NV-nek kierőszakolni. :)
Az igazi nehézségeket, majd a gyártók vívják meg, mert hát az Intel továbbra is adja az Atom+945GSE párost, csak megengedte, hogy az Atom-ot külön is lehessen rendelni. Persze az árkülönbség olyan kicsi, hogy nem éri meg. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Depression válasza Abu85 (#18) üzenetére


Depression
veterán

"Az elmúlt napokban azonban több gyártó is elégedetlenkedett az Intel jelenlegi értékesítési stratégiájával, mely szerint az Atom processzorok csak az Intel 945GSE és 945GC típusú chipkészlettel együtt szerezhetők be. Ez problémát jelent, mivel az Ion platformhoz az NVIDIA MCP7A és MCP79 lapkáit kell használni, így a vásárlás folyamán a gyártók feleslegesen vennének egy Intel chipkészletet, melynek eredményeképpen az Ion platform építése költségessé válhat."
Függetlenül a lapkakészlettől, az Intel várhatóan magas árat szab majd meg az Atom processzoroknak, mellyel megpróbálják az Ion platform fogyasztói árát a saját platformjaik felett tartani. Ez nem lenne meglepő lépés, mivel az NVIDIA MCP7A és MCP79 chipjeinek multimédiás képességei sokkal fejlettebbek az Intel 945GSE és 945GC típusú termékeinél. " Forrás: Te voltál :D

Persze teljesen egyet értünk. Pont ezt írtam én is a kierőszakolásra. Az intel kihasználja az egyeduralmát, ami nekünk rossz, ők meg zsebelnek.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) tcp válasza lsc (#1) üzenetére


tcp
tag

"Azért érdekes a gyártók hozzáállása, drágábban adjuk a rosszabbat mint az amd akarja a jobbat . Esetleg intel bácsi csökkenthetne árat ?"

Hát pont erről van szó!!! Ha az AMD holnap bejelenti, hogy van egy CPU-ja ami 80%-al gyorsabb, mint az i7, és 10$-ért fogja forgalmazni, akkor erre a kutya nem fog árat csökkenteni.
Előbb tessék megmutatni, tessék teríteni a lapokat (az AMD megoldásáról eddig elég kevés a konkrétum), utána lehet bankot robbantani, a nyilatkozat háborúra nem szokás árcsökkentéssel reagálni, jópofa is lenne, ha a konkurencia ennyivel tudná elérni amit akar :)

(ui: gondolom karácsonykor Te melyik ajándéknak örülsz jobban?
- ha azt mondják, hogy tessék itt egy notebook
- ha azt mondják, hogy egy Ferrarit akartunk venni neked
az elméleted szerint az utóbbi az értékesebb, hiszen az mégiscsak egy Ferrarit akartak adni ;))

(#21) Wyll


Wyll
őstag

"Az AMD szerint semmi alapja az aggodalmaknak, hiszen a mobil számítógépek piacának jót tesz majd, ha végre megmozdul az állóvíz."

Ezt nem értem, mit magyarázkodik az AMD? Ezt hívják piaci versenynek, nemde? Ha valaki valami frankót dobbant, akkor a többiek szarban lesznek - ez már csak ilyen dolog. És a többiekre is érvényes, hogy ne rinyáljanak, ha valaki jobban csinálja mint ők.
Bár rudi 2. tézisét ( :D ) figyelembe véve nyilván nem kell aggódni Intelékért, de mi ez a kislányosdi, hogy "azért probléma, mert mi erre nem készültünk fel". Még jóhogy probléma ember! Kössétek fel a gatyátokat!

Személy szerint meg nagyon várom az nVidia ill. AMD fejlesztéseit (ők amúgy hogy is kapcsolódnak egymáshoz? ez a rész eléggé össze lett keverve...), mert a 10"-os netbook szerintem rendszeres használatra (->főgépnek) túl kicsi, kényelmetlen (pl prog házit lehet nem akarnék wind-en debuggolni), a 15,4" viszont meg már kicsit feleslegesen nagy nekem. Szóval nagyon várom a 13-14"-os kategória fejleményeit!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#22) gV válasza Depression (#17) üzenetére


gV
őstag

most ennek semmi köze nem volt a hszemhez, de mind1
de hamár ion, sz*rt érdemelne az nv, ahelyett h Intel procihoz fejleszthet chipkészletet amit az tud azt már régen tudja a Poulsbo v mivel azt nem nagyon rakják netbookba akkor a GN40

[ Szerkesztve ]

(#23) Depression válasza gV (#22) üzenetére


Depression
veterán

Annyi köze van hozzá, hogy az intel chipkészlete igenis (már) ipari hulladék, amit a vevőkre kényszerítenek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#24) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

rudi megirta amit akartam én is:
Amit az AMD meg tud csinálni X dolláros áron, azt az Intel is játszva meg tudja!

Nem azért drága, mert az Intel drágán akarja adni, vagy drágábban gyártja, hanem gyakorlatilag azért, mert nincs ütőképes konkurencia aki ki tudna hozni elég ütőkepés terméket, hogy rákényszerítse a Intelt az árak csökkenésére.

"azért probléma, mert mi erre nem készültünk fel". Még jóhogy probléma ember! Kössétek fel a gatyátokat!
A netbook és notebook gyártó cégek elég rendesen be vannak raktározva a Centrino platformmal, így szerintem nem akarnak most ennek konkurenciát, mert saját magukat szívatnák meg vele, ha a nyakukon marad.

[ Szerkesztve ]

(#25) gV válasza Depression (#23) üzenetére


gV
őstag

mondtam két másikat, arról nem az Intel tehet h azokat csak a Dell (Poulsbo) meg még páran használják fel a netbookjaikban

(#26) Depression válasza gV (#25) üzenetére


Depression
veterán

A GN40 várható megjelenése q3 2009. Erről az intel nem tehet?
Semmi gond, maradj csak a kedvencednél, engem aztán nem izgat. Szerencsére az nV nem a te döntésed alapján kap engedélyt. Miért is zavar az téged, hogy jobb cuccot pakol az Atom alá az nV, mint amit az intel akart?
Az intel célja az volt, hogy kizárólagosan ők csinálhassanak alaplapot az Atom alá, pont úgy, mint ahogyan ezt az i7-tel tervezik. Az, hogy nincs konkurencia megengedné nekik, hogy tetszés szerinti árat mondhassanak. A hsz.-eidből úgy tűnik, neked is ez a célod.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#27) gV válasza Depression (#26) üzenetére


gV
őstag

én q2-ről tudok ami azt jelenti h illene bejelentni azokat a netbookokat amik evvel szerelnek fel
egyébként arról van hír h bárki is hasznáná az nv ionját, én nem találtam :U

[ Szerkesztve ]

(#28) cskamacska válasza [CS]Blade2 (#24) üzenetére


cskamacska
addikt

"Nem azért drága, mert az Intel drágán akarja adni" :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) Wyll válasza [CS]Blade2 (#24) üzenetére


Wyll
őstag

Azok akik beraktároztak belőle, nyilván nem akarnak konkurenciát. (De persze idővel majd nekik is kelleni fog, ha tényleg olyan jó lesz.)
Viszont akik még esetleg nem, vagy elég bátrak és ügyesek, azoknak csillog a szemük a lehetőség láttán, és persze hogy kapnak utána.
Amúgy a hír az intelt említi az új kategória "nemszeretője"-ként, nem gyártócégeket.
Ráadásul ahogy írtam, szerintem elég kuszán lett leírva ez a rész, hogy ki kitől mit (nem) szeretne.

Amúgy a videókártyáknál most ugyanez van, az nvidia sem készült fel jól/eléggé az amd-re, így most erősen szívják a fogukat, és nagyon igyekeznek. Végeredményben mindez nekünk kedvez.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#30) [CS]Blade2 válasza Wyll (#29) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A gyártókat is emliti:
A notebookgyártók aggódnak.
Annak ellenére, hogy a független elemzők szerint az ultrahordozható notebookok szegmense rendkívül sikeres lehet, a notebookgyártók kifejezetten aggódnak a bevezetése miatt. ........

Én valahogy így képzelem el:
Ha van mondjuk 5 gyártó akinek még nem kell az új platform, és van mondjuk 2 akik már úgyis kiürítették a készleteiket, és bevezetnék ezt,
az amd nem fogja leszállítani csak 2 gyártónak, mivel akkor többinek is kell, mert olyan a verseny, hogy muszáj mindegyiknek minden variációból kínálni gépet, hogy felvegyék a másik gyártóval a versenyt.
Ha az 5 gyártó azt mondja, hogy még nem kell, csak ha már eladtuk a jelenlegi nagy részét, akkor az amd inkább elhalasztja a bevezetését, mint kitoljon 5 partnerével.

Persze az intelnek sem jó, mert kénytelen lenne ő is kiadni ultrahordozható notebookba való chipeket. Dobhatná ki az egész netbook projektet.

(#31) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem is tetszenek a Nano processzorok, így NV Geforce 9400 videó chip -el elég versenyképes lesz. :) Remélem minél gyorsabban kijönnek vele.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#32) Wyll válasza [CS]Blade2 (#30) üzenetére


Wyll
őstag

ok, értelek, logikusnak is tűnik amit írsz. meg a cikket is újraolvastam :)
Az látszik szerintem, hogy van egy piaci rés, amire az amd már rálelt, és most úgy tűnik az nvidia is rámozdult. Ezt hívja az amd "ultrahordozható" laptopnak, azaz 13"-14"-ba atom körüli teljesítmény és fogyasztás de jobb lapka mint a 945GS, mindez olcsón. Amd-részről ilyen (akar lenni) a Congo és Yukon platform, és most nvidia részről még egy ion is lesz.
Naná hogy az intelnek mindez nem tetszik, és igen, ha a laptopgyártók bespájzoltak centrino-ból, akkor nekik is főhet a fejük miatta. Ami sajnálatosabb, ahogy te is írod, hogy kvázi még lobbizhatnak is ez ellen a - felhasználók szempontjából igen kívánatos - újítás ellen. (Bár azért már létezik egy hp pavilion dv2.)
Úgyhogy sok kitartást kívánok az nvidiának meg az amd-nek is, mert ha sikerül, akkor ahogy írod, az intel is kénytelen lenne beszállni, és nekünk csak egyre jobb lenne :)
Az talán túlzás, hogy az intel kidobhatná a netbook projectet, mert biztos van arra is igény. Igaz ami igaz, biztos csökkenne rá a kereslet. De mindez arra épít, hogy valóban árban is versenyképes lesz az ultrahordozható téma a netbookkal, amire én sajnos nem vennék mérget, de úgy legyen!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.