Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) whatever válasza gyiku (#1) üzenetére


whatever
aktív tag

"NVIDIA: az Intel Core i7 kidobott pénz a játékosok szempontjából
A vállalat szerint az Intel új rendszere erősen túlárazott"

konkrétan ugyanaz igaz a 200-as csodaszériájukra is.

(#202) NagyVillany


NagyVillany
tag

A hír témája nagyon is igaz, a mai játékok szempontjából.

"az Intel Core i7 kidobott pénz a játékosok szempontjából" sőőőt

volt itt márciusban egy CPU VGA párválasztó cikk, és emiatt telepítettem fel a racedriver gridet a gépemre pár héttel ezelőtt egy tesztelés erejéig, mert ebben a cikkben nincs a cod4, ami alapból fennvan nekem, az egyetlen amivel szeretek jaccani online, ha van egy kis időm.
Szóval, 2 napig volt nálam egy gtx295, és gondoltam megnézem mit lép az én jóöreg e6420 (core2duo 4mb cache 2130 mhz) -asommal. Hogy viszonyitani tudjak a PH teszthez, feltettem a gridet. A gépem (8800gts512vel) teszteléskor szokta bírni az 500 FSB-t, de a gtx295-tel valahogy hüjült, igy maradtam 475 fsb-nél, ami jééé pont 3.8 ghz ugyanugy mint a grides teszt cikkben 3.8 ghz re huzott i7. Félórát jáccottam vele, átlagoltam több menet fps jét énis, és 100 felett maradt, igaz nekem 1920x1080 ultra/8xAA-val a monitor miatt, a tesztben 1920x1440-el 85 fps jött ki.

A gridnél leirt konkluzió:
"Mindenesetre a Core i7 is "tarolt", túlhajtva 21-28%-ot vert rá a Phenom II X4-re a kétchipes videokártyákkal, a Core 2 Quadra pedig még többet."
ehhez hozzátehetem a magam tapasztalatát, miszerint a felpörgetett több mint 2 éves e6420 pedig partiban van a tuningos i7-tel, a stock i7-et pedig veri (racedrivergrid-nél gtx295tel)

Meg amig a cod4 a fav.game nalam, addig a 8800gts is elég 1920-hoz, az a fő cél hogy 40-50 alá ne essen az fps.

Szóval ha a jóöreg gépem is kihajtja a gtx295-öt, akkor minek erősebb vas hozzá? (ok, esetleg még ujabb gamek, vagy csilio felbontasu monitoroknál talán kevés az e6420)

(#203) old gray válasza Racecam (#200) üzenetére


old gray
addikt

Szerintem zárd be ezt a topikot is, az úgy is nagy divat mostanában. :DDD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#204) madgie válasza NagyVillany (#202) üzenetére


madgie
titán

Ma vettünk az öcsémnek egy monitort, megnéztük, mit tud a jó öreg COD4 1920*1080-on az éppen lecserélésre szánt HD3850-emen.

Nem cserélem le... 40-45 fps a legdurvább részeknél is :)

(#205) tome.jr


tome.jr
addikt

Utóbbi időben bármit csinál az nv azt a PH-s közönség fikázza. Most kivételesen tényleg igazat mondott, de megint csak oda jutott a fórum hogy jöttek az anti nv drukkerek és elküldték a halálba.

Pár hete/napja volt hír hogy bizonyos széria HD4830 megkapta a HD4850 shader mennyiségét. Pár napra rá jött a hír hogy megugrott a HD4830 eladási mutatója. Mindenki ünnepelt, hogy milyen zseniális lépés volt az ATI részéről. Mi lett volna itt ha nv meglépi ugyanezt? Szar szemét nv átb@ssza a népet.

Szintén pár hetes hír, hogy az Intel leszólta az nv ION-t, mert szerinte teljesen felesleges az a teljesítmény, a célközönségnek bőven elég az Intel integrált VGA megoldása. Érdekes, akkor sem ment ez a vérengzés mint ami most van a topicban.

Szóval nv csinálhat bármit akár jó akár rossz, csak a savazás megy.

Másik kedvencem, amikor leírják jópáran, hogy simán meg tudnánakk venni Core i7-es rendszert de ésszerűségi és egyéb okokból nem veszik. Ha ezek az emberek valóban meg tudnák venni meg is vennék, nem csak beszélnének róla. Persze személyi hitelből mindent meg lehet venni. WTF jelenség, hogy valaki ebben a topicban azzal veri a mellét hogy Core i7-et tudna venni egy másik topicban meg elsírja magát, hogy a csekkjeit sem tudja kifizetni :DDD

Amúgy aki az nv-t temeti tiszta szívből kívánom neki hogy teljesüljön a vágya és maradjon monopolhelyzteben az ATI. Meglátjuk mileyn árpolitikát folytat majd akkor

[ Szerkesztve ]

(#206) gbors válasza NagyVillany (#202) üzenetére


gbors
nagyúr

vszleg nem ugyanott teszteltél, ahol Fless - a GRID értékeli a négymagos CPU-t, és a memória-sebesség is kell neki, ezért is fekszik az i7-nek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#207) Loha válasza tome.jr (#205) üzenetére


Loha
veterán

Szóval nv csinálhat bármit akár jó akár rossz, csak a savazás megy.
Sokan imádnak savazni, valszeg így vezetik le a napi felgyülemlett stresszt. ;]
Meg lehet Abu85-nek sem kellene ilyen gúnyos, elfogult híreket írnia NV-vel kapcsolatban. :U

NV dühe érthető, sajnos dühöngésen kívül sokmindent nem tud csinálni az Intellel szemben, márpedig a kékeknek nagyon szúrja a szemét az NVIDIA, egyértelmű, hogy ki akarják túrni minél elöbb a PC-s piacról őket, valszeg jó okkal (erős konkurencia). Intelnek a legjobb egy kétszereplős platformosított piac lenne, ahol ő lenne az első az AMD pedig az örök második.

NV sztem annyit tehet, hogy kitol egy nagyon ütős DX11-es VGA-t, és a VIA-val közösen megpróbálnak vmi platformot összehozni.

Sztem ez az egész platformosítás teljesen ellentmond a PC eredeti koncepciójának, a végén ott fogunk kilyukadni, hogy lesz AMD meg Intel PC, amik csak annyiban fognak különbözni a konzoloktól, hogy szoftverkompatibilisek egymással.

(#208) raskolnikoff válasza tome.jr (#205) üzenetére


raskolnikoff
őstag

pirospont...végre vki

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#209) FRENK1988 válasza old gray (#46) üzenetére


FRENK1988
veterán

Plusz egy jóféle 790Gx chipszet :)
tome.jr:"Pár hete/napja volt hír hogy bizonyos széria HD4830 megkapta a HD4850 shader mennyiségét. Pár napra rá jött a hír hogy megugrott a HD4830 eladási mutatója. Mindenki ünnepelt, hogy milyen zseniális lépés volt az ATI részéről. Mi lett volna itt ha nv meglépi ugyanezt? Szar szemét nv átb@ssza a népet."
Az hol átbaszás mikor a pénzedért jobb minőségű vagy ár/érték arányú dolgot kapsz?
"Szóval nv csinálhat bármit akár jó akár rossz, csak a savazás megy."
Sztem csak azért mert neki (nV) van egy kis múltja és nem ezt várja tőle az ember, főleg nem ilyen csúnya lejáratást amit meg ő szív meg.

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#210) sti10p


sti10p
senior tag

Szerintem se volt okos dolog az Nvidia részéről, de az se túl szép, hogy mostanság meg divat lett cikizni az Nvidiát. Sokan elfelejtik milyen is volt az első videókártyájuk, vagy, hogy a videókártyák ma még sehol se tartanának ha nem lett volna egy olyan innovatív cég mint az Nvidia...
A QPI nélkül meg leginkább csak alsó-közép kategóriás lapokat érné meg gyártani, ami nem fér bele cég hozzáállásába, mert szeretnének az élmezőnyben maradni ezen a téren is, így érthető, hogy fáj nekik, mint ahogy az is, hogy az Intel nyilván nem fogja nagymami titkos receptjét fűnek-fának licenszelgetni. A vevők szempontjából persze a legjobb valami co-op megállapodás lenne ezen a téren, ami mindkét félmek gyümölcsöző, főleg, hogy hosszutávon lehet az Intelnek is jót tenne, mert sokan még ma is az Intel-Nvidia konfig párost választanák az AMD-ATI helyett, ezen mindkét fél elgondolkodhatna...

XY

(#211) sh4d0w válasza tome.jr (#205) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azért az nV nem arról híres, hogy többet ad a vásárlók pénzéért... Nyilván nekik is jó reklám lenne, ha kiadna egy olyan középkategóriás kártyát, amiről kiderül, hogy a fölötte lévők teljesítményét is megközelíti, mert a potenciál benne van a vasban. ATi-nál meg ez elég régóta működő dolog.

https://www.coreinfinity.tech

(#212) orbano válasza tome.jr (#205) üzenetére


orbano
félisten

magam elé képzelem, ahogy ezt a postot vörösre sírt szemekkel, egy nvidiás, szívecske alakú párnát szorongatva írod :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#213) old gray válasza orbano (#212) üzenetére


old gray
addikt

Egy nvidiás vörösre sírt szemekkel? Kissé morbid vagy így kedd reggel. :U :D

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#214) e=mc² válasza -XadAnuX+ (#199) üzenetére


e=mc²
őstag

Nem bantasz meg, csak fuss neki meg1x. Eloszor azt a hozzaszolast, amire valaszoltam.

Ambulimax Provider

(#215) Raymond válasza orbano (#212) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#216) stevve


stevve
nagyúr

Én a magam részéről vajmi keveset foglalkozok azzal (és azt is magasról teszem), kinek mire van pénze, de az, hogy idejön flame-elni és beírja, hogy neki ez van, a többi meg hülye gyépés, nem tetszik. Szerintem azonnal büntetni kellene, aki azzal jön, hogy mennyi pénze van vagy hogy az ő gép csúcs, meg ilyenek. Ez semmilyen szakmai szempontnak nem alapja, tehát erre a fórumra teljes mértékben felesleges bekarcolni, főleg százszor. Nekem a gépem arra elég, amire használom, másnak más. Osztom a modik véleményét. A fórum tájékozódásra, segítség kérésére, nyújtására való és szórakozásra.

Az i7 most menő, ezért drága (kicsit indokolatlanul). Minden új, menő terméknél megfigyelhető ez. Az Intel meg mindig felül lövi a procijait árban. Az nV az oda-vissza harcban most ebbe kapaszkodott bele, de az Intel úgyis visszavág majd valamivel... vagy nem. Ebből ők nem jöhetnek ki vesztesen úgysem.

(#217) Chrys_ válasza tome.jr (#205) üzenetére


Chrys_
addikt

Azért hülyeséget ne írj már. Én németben élek, egy multinál vagyok mérnök, van zsém rendesen, de nem veszek i7-es rendszert, mert az E8400 elég nekem még játékokhoz is (és még csak nem is tuningoltam, mert minek:alap 3GHz-n is elég mindenhez), nem kódolok filmeket (és nem renderelek otthon hentai-baromságokat :D) max. VGA-t cserélek, amikor kijönnek a DX11-esek. Addig meg jó a mostani is.

212: LOL

[ Szerkesztve ]

(#218) antikomcsi válasza tome.jr (#205) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem meg az a kedvencem, amikor valaki tudja helyettem, hogy én mit tudnék megvenni, és mit nem.

Viszont, igaz, hogy tulzás már itt a divat nv gyűlölet, főleg ha azt nézzük, hogy egy gtx275 egy árban van egy 4890-el és semmivel sem rosszabb, de azért is szídják az nv-t.

Ha tetszik, ha nem, mégha maga alatt vágja is a fát, bizony igazat szóltak.

(#219) #72042496 válasza orbano (#212) üzenetére


#72042496
törölt tag

LoL, ehhez nekem korán volt még. :( :D

[ Szerkesztve ]

(#220) keIdor válasza #97544192 (#69) üzenetére


keIdor
titán

Gratulálok... tényleg rohadt jó az i7... 3DMark, meg egy instabil tuning. :U Játékokhoz fölösleges az i7, pont. Nézz meg egy tesztet, ne validokat nézegess, 6,6GHz-en Core 2 is futott már, húdejó, csak kinek?

Senki nem mondta, hogy az i7 szar, sőt jó, csak nem játékokban. Játékra egy E8000, vagy egy Phenom II X3 is bőven sok tud lenni olykor, minek venne a gamer i7-et, ha semmit nem gyorsul játékok alatt?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#221) Beowulf_78 válasza gbors (#206) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Teszteltem a GRID-et....anno még 1680x1050-ben. 4 magos Q6600@3700mhz-en és E8400 4250Mhz-en... nálam nem volt semmiféle előnye a 4 mgos procinak, mert a GRID 2 magot használt. :U Ott is kijött az ami a játékok 95%-nál...jobban szereti a GRID is a nyers Mhz-eket. Egyértelműen 2 magra íródott, mivel a G-15 LCD-jét figyelgetve, sokszor még a 2 mag sem volt teljes mértékben kihasználva. Persze volt hogy pillanatokra felugrott 90-95%-ra de nem ez volt a jellemző. Nálam egyértelműen az jött le konklúzióban, hogy a 4250Mhz jobban szereti a GRID, ami fps értékekben is megmutatkozott.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#222) Sanyix válasza antikomcsi (#218) üzenetére


Sanyix
őstag

De rosszabb, nincs dx10.1 és egyre lassabb... ahogy egyre modernebbek a játékok.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#223) Beowulf_78 válasza Sanyix (#222) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Persze...folyamatosan lassul.LoL. A végén a 4830 is oda fogja b@szni mi? :U Én azt látom ez eddig, hogy az nV pont az a gyártó akinek a kártyái az új driverek hatására begyorsulnak. :B Tény, hogy ez az ATI-ra nem jellemző. Max. fél éves ciklusokban. :B ;] Addig meg maradnak az anomáliák és a nem megfelelő sebességen futó játékok. No és persze a remény, hogy "majd biztos jobb lesz". ;] :P

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#224) lsc válasza Beowulf_78 (#223) üzenetére


lsc
nagyúr

[link], javaslom a stormrise tesztet .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#225) VaniliásRönk válasza Beowulf_78 (#223) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Láttál-e Stormrise tesztet az szemeddel? :DDD És ez csak a kezdet, az nVidia már nincs abban a helyzetben, hogy lefizesse a fejlesztőket. ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#226) Beowulf_78 válasza VaniliásRönk (#225) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nekem hiába jöttök a Stormrise tesztekkel. Egy rakás fos lett a játék. Nem azért mert nem megy az SLI, hanem mert aki szereti a stratégiát, többre becsül egy "kőkorszaki" technológiával készült Company Of Heroes-Tales Of Valor-t mint ezt a high-tech szarságot. Majd akkor példálozz DX10.1 játékkal hogy mekkora előnye van, ha nem egy eleve bukásra itélt játkba teszik, hanem ha kijönnek a húzónevek is DX10.1 támogatással, ahol az NV gyengélkedik. :B :P De amíg ilyen vackokba teszik, addig ne példálozzatok evvel. A HawX pl. attól mert DX10.1 támogatással jött, tök jól megy NV karikon is. Lehet hogy ATI@DX10.1 gyorsabb mint az NV DX10-ben de játékos szempontból ez parasztvakítás. :B Bench alatt kijön az fps különbség, de a játszhatóságot nem befolyásolja. Ez így tök normális. Attól függetlenül hogy még egy erős közepes osztályzatot sem adnék a HawX játéknak, nem hogy "húzónévnek" tartani. :B :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#227) antikomcsi válasza Sanyix (#222) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Akkor ne vedd, ha szerinted rosszabb.

Az az érdekes, hogy főleg azok szerint rosszabb, akik állandóan a dx10.1-el jönnek, és álltalában 32 bites xp-t használnak, mert persze a vista is sz@r.

Nagy hülyeség ez a csak azért is rosszabb hozzáállás, mert nv kártya. Az elmúlt két évben nem sok dx10.1-es játékkal játszottam, a jövőben, pedig cserélni fogom ha eljön az ideje dx11-nek.
Azt, hogy mi lesz az, azt nem tudom, lehet ati-is, nv-is, a lényeg az ár/teljesítmény, és a felhasználói környezet. Az baromira nem fog érdekelni, hogy egy videón azt nézzem, hogyan hullámzik az óceán, vagy hogyan menetel pár rusnya varangy.

Egyébként a 9800XT-t is cserélni kellett, mert egyre lassabb lett, ahogy a modernebb játékok jöttek.

(#228) #72042496 válasza Beowulf_78 (#226) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HAWX-ot 1920x1080-as felbontásban, maximum részletességen játszottam végig a 8800 GTS-en. 16x AF és 2x AA mellett kifogástalan sebességgel futott. A közepétől kezdett tetszeni, végül pedig igen bejött, 10-ből 8 simán megvan. Csak nagyon rövid, egy délután alatt ki lehet játszani.

A DX 10.1 meg nem érdekel, majd az akció hevében éppen azt nézem, hogy jé, most más az épület árnyéka. :D
Tudom, a fejlődés ellensége vagyok. :P

[ Szerkesztve ]

(#229) Sanyix válasza antikomcsi (#227) üzenetére


Sanyix
őstag

"Az az érdekes, hogy főleg azok szerint rosszabb, akik állandóan a dx10.1-el jönnek, és álltalában 32 bites xp-t használnak, mert persze a vista is sz@r."

Ezt hol álmodtad? Mivel xp-n nincs dx10 sem elég érdekes lenne azt használva dx10.1-ezni.

Én tudom milesz. Nem rekednek meg a játékok dx9-en, lesznek modernebbek. Nekem is a lények az ár/teljesítmény, ezért is nem veszek nv karit. Mert fejletlenek, és drágák, fél éven belül lehet eladni őket, persze már jóval kevesebbért mint amiért most lehet venni.

"Egyébként a 9800XT-t is cserélni kellett, mert egyre lassabb lett, ahogy a modernebb játékok jöttek."

Igen, és ez most hogy jön ide?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#230) stevve


stevve
nagyúr

lol, megint milyen vita megy itt...

A HAWX nekem a trailer alapján se jött be, de a Stormrise meg igen, de azért még mindig a Halo-t tolom netem. Ezzel még nem török kenyeret egyik kártyagyártó felett sem, ugye? :DDD Ilyen csacskaságokon vitázni. :U

[ Szerkesztve ]

(#231) Sanyix válasza #72042496 (#228) üzenetére


Sanyix
őstag

És azt nézed hogy milyen recések az élek meg milyen élesek a textúrák? Ha nem kapcsold ki az aa-t meg az af-et! dx10.1-nél nem csak az árnyék lehet más, az csak egy alkalmazása. A lényege az hogy azonos képminőséget kisebb erőforrásigénnyel lehet elérni. Néhány dx10.1-es játék csak több fps-t ér el dx10.1-es módban, néhány meg szebb is, és gyorsabb is, néhány meg csak szebb.
Viszont az is tény, hogy már a natív dx10-es játékokhoz is kevések az nv-kártyák, mert abban sem szerepelnek jól főleg a nem gtx-ek, bár az legalább megy rajtuk.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#232) Sanyix válasza Beowulf_78 (#226) üzenetére


Sanyix
őstag

Már 26x el lett magyarázva, hogy teljesen mindegy jó e vagy aszar a stormrise, vagy akár a hawx, a modern natív dx10 dx10.1-et használó játékokban ugyanígy lemaradnak majd az nv kártyák.
Ugyanígy natív dx10/10.1 jelent meg a battleforge is, amitől bizony wow szerű népszerűséget várnak, és állítólag nagyonjó, kár hogy még csak steamen érhető el.

De milyen fura ez ám. Az nv fanok lecserélik a "kényszerből megvett" hd 4870-et gtx-re, mert gyorsabb a múlt játékaiban, 40 fps helyett 45fps. De ha fordítva van akkor már "nem számít az fps ha játszható marad" :DD

Az nv egyébként a dx10 támogatással is gyengélkedik, mert lassú benne. Persze az eddigi dx10-nek csúfolt full dx9-es játékoknál nem volt hátrány (hiszen az a max 2 effektet amit dx10-el csináltak nem oszt nem szoroz),most azonban már mindenre dx10-et fognak használni, nem csak 2 effektre.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#233) #72042496 válasza Sanyix (#231) üzenetére


#72042496
törölt tag

A potenciál megvan a DX 10.1-ben, de ha a jelenlegi játékokkal a jelenlegi kártyám hozza az elvártakat, akkor nem fogok cserélni. :)

Azért már jól jönne az erősebb VGA, ill. kell majd a HDMI Audio, s az utóbbi miatt fogok ATi kártyát venni. A DX 10.1 nagyon kis súllyal esik nálam latba. Nem tudom melyek a natív DX 10-es játékok, de ha gyorsabbak az ATi-n, akkor annak újdonsült tulajként csak örülni fogok. :)

[ Szerkesztve ]

(#234) tome.jr válasza stevve (#230) üzenetére


tome.jr
addikt

Ezzel még nem török kenyeret egyik kártyagyártó felett sem, ugye? :U :F Talán pálcát..

orbano #212: Kicsit el vagy tévedve. :(

[ Szerkesztve ]

(#235) antikomcsi válasza Sanyix (#229) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Megkérnélek, hogy ne idézz,(ha nem gond) mert még emlékszem, hogy mit mondtam, másrészt amúgy is látom a kettővel feletti hozzászólást.

Nem álmodtam sehol, csupán nem értetted amit írtam. A lényeg, hogy azok hozzák fel legtöbbször a dx10.1-et érvként akik xp-t használnak, mert manapság divat a vistát is útálni, pedig semmi baj vele otthoni használat során. Így egy olyan előnyre hivatkoznak, amit nem is tudnak használni, de azért kell, mert dx10.1-es a kari. Remélem érted így.

Ár/teljesítményben nagyjából ugyan azt tudja álltalában mindkét gyártó kártyája egy kategórián belül. Az említett 4890/275-is egy kutya. Itt nem a teljesítmény különbség a mérvadó, hanem inkább a szimpátia, és a használat milyensége. Azért azt ne mondd, hogy egy 4890 68K-ért szuper vétel, és egy 275 szintén 68K-ért drága sz@r. Aki sli-t szeretne egyiket veszi, ak cf-et az a másikat.

Egy idő múlva pedig mindkettő olcsóbb lesz, és mindkettőnél lesz jobb, újabb, szebb, mindkét oldalon. És mindkettő pont annyira időtálló is ha a win 7-el jön a dx11.

A 9800XT-s dolog úgy jött ide, hogy írtad a gtx275 nem jó kártya, mert az idő múlásával egyre lassabb lesz a modernebb játékokban. Azt szerettem volna szemléltetni, sajnos kevés sikerrel, hogy ez minden karira igaz. A 9800XT egy brutál jószág volt, igazi csúcsragadozó, mégis jöttek az újabb játékok, és szépen eljárt felette az idő. Nem a kártya lett rosszabb, megváltoztak a hardverkövetelmények, és ugyan így fog járni az összes mostani kártya is. Ha nem a gtx275, mert nem azt veszel, akkor a 4890-ed mehet majd a gyerek gépébe, mondván, hogy Neki még jó lesz.

(#236) orbano válasza antikomcsi (#235) üzenetére


orbano
félisten

Neeem a 4890-nél már nem lesz jobb :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#237) Loha válasza Sanyix (#232) üzenetére


Loha
veterán

Natív DX10 vagy DX10.1-es játékok rohamától nem kell tartani, max pár PC only cím lesz tényleg natív DX10.1-es amivel játszani is érdemes, amíg a konzolok max DX9-es szintet támogatnak addig ez nem is fog változni. Meg mire oda jutunk, hogy hátrányt jelent a DX10.1 hiánya, addigra már a DX11-es kártyákra fogja mindenki a nyálát csorgatni.

SZVSZ egyébként teljesen fölösleges VGA-knál a jövőállóságról vitatkozni...

(#238) antikomcsi válasza orbano (#236) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

:DDD ;)

(#239) TomBoy1986 válasza Beowulf_78 (#226) üzenetére


TomBoy1986
veterán

"Attól függetlenül hogy még egy erős közepes osztályzatot sem adnék a HawX játéknak, nem hogy "húzónévnek" tartani"

Persze, sőt egyik játéknak sem, amelyikben benne van/lesz a DX10.1.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#240) nyunyu


nyunyu
félisten

Ussetek: en teljesen jol elvagyok a 2.5 eves 7900GTO-val, amire en hasznalom, arra ez is boven sok...

Elmult masfel evben csak ket vinyo cserelodott a gepemben egy ujra, mert meghaltak, befigyelt +4GB ram (mert olcso volt), bar tudnam minek vettem, XP ugyis csak 3.5-et lat a 6-bol, ezen kivul a vizhutesemet buheraltam csak, hogy halkabb legyen.
(B+, eddig morgott+razta a hazat az EheimStation pumpa, most lecsereltem D5 Solarra, ez meg suvit, mint allat, asszem holnap rakhatom ossze a hazat rendesen, ha eddig elmaradt...)

Igaz, a vizhutes upgrade annyiba fajt, mint masnak egy uj alaplap+proci+ram :W

Jatek mar nem erdekel egy ideje, idei nagy durranasok kozul egyedul a Diablo 3, ami ki lesz probalva...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#241) nyunyu válasza nyunyu (#240) üzenetére


nyunyu
félisten

Tenyleg, DVD irot kene ujat vennem, mert a multkori szokokutas balhe ota nem ismeri fel az alaplap :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#242) orbano válasza nyunyu (#240) üzenetére


orbano
félisten

eheim csak rezonal de nem hangos, hasznaltad ovlna inkabb azt. kell ala egy jo vastag szivacs es nem hallod.

A vér nem válik VAZZE!™

(#243) nyunyu válasza orbano (#242) üzenetére


nyunyu
félisten

Volt alatta szivacs...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#244) -XadAnuX+ válasza orbano (#236) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

:)

(#245) fgordon válasza tome.jr (#205) üzenetére


fgordon
senior tag

"Másik kedvencem, amikor leírják jópáran, hogy simán meg tudnánakk venni Core i7-es rendszert de ésszerűségi és egyéb okokból nem veszik. Ha ezek az emberek valóban meg tudnák venni meg is vennék, nem csak beszélnének róla. Persze személyi hitelből mindent meg lehet venni. WTF jelenség, hogy valaki ebben a topicban azzal veri a mellét hogy Core i7-et tudna venni egy másik topicban meg elsírja magát, hogy a csekkjeit sem tudja kifizetni"

Én is tudnék venni i7-et, de pénzkidobásnak tartom, valamint várok inkább a sokadik generációs i7-re, lásd a CORE2DUO is mekkora fejlődésen esett át, ami nekem van az E8500 már egész jó az első C2D-hoz képest (csíkszélesség, cache mérete, órajel, fsb... ), és majd ha kezd kifutni a C2D, meg fogom venni a mostani helyett a leggyorsabbat a Quad-ok közül, aztán ez a gép már kész, nem kell költeni rá többet :)

A 8 gb ddr2 1066 @ 1110 Mhz meg tökéletes számomra, esetleg majd 16 gb ram-ra csere évek múltán, ha jó olcsó lesz a ram, de ez még jóval arrébb van... Előbb lesz legújabb Quad mint 16 gb :)

nv 9600gt 512 mb meg megfelelő régi játákokhoz - néha... :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#246) Sárpac válasza fgordon (#245) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Így van év vége felé jönnek a natív 6-8 magos csodák addig érdemes várni szerintem is a HT pedig parasztvakítás.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#247) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

nVidia Boozi-e vagy? :DD

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#248) #31757056 válasza Loha (#207) üzenetére


#31757056
törölt tag

A gúnyos talán valamelyest erős szó, de az utóbbi időben egy kicsit én is érzem az AMD-ATI felé részrehajlást a hírekben, de nem nagyon mertem ezt kifejteni, mert annyira nem vagyok benne a témában, ezért azt hittem csak bebeszélem magamnak a dolgot.

(#249) _Toka_ válasza #31757056 (#248) üzenetére


_Toka_
senior tag

Valóban érezhető ilyesmi, de talán érdemes lenne otthon a kényelmes fotelünkben hátradőlni, becsukni a szemünket - ezáltal a feleslegessé vált piros/zöld napszemcsit levenni, magunk mellé rakni... -, aztán átgondolni, mit is olvastunk az utóbbi években egyik, ill. másik oldalról. Ha nem feledkezünk meg róla, hogy igazából csak egyszerű vásárlók lennénk, akkor valószínűleg hamar megleljük az itt és a neten mindenféle nyelven fellelhető hiteles források által sugallt információk mögötti magyarázatot, és belátjuk, hogy bizony van okuk Abuéknak rendre azt írni, amit...
Egyik oldalon komoly fejlődés, másik oldalon tulképp. kb. semmi. De ha nem is, a másik oldalhoz viszonyítva mindenképp.

(#250) #31757056 válasza _Toka_ (#249) üzenetére


#31757056
törölt tag

Jogos az a technológiai fölény amiről a cikkek szólnak, nem is vitattam soha, illetve a hírek igazságtartalma is teljesen oké, illetve én nem vagyok rajongója különféle táboroknak. Pont amit írtál, azt hogy a szemüveget tegyük magunk mellé, annak a jegyében nyilatkozom én is, lefordítom a nyelvemre, egy portálnak, amennyiben pártatlan a gyártókkal szemben, véleményem szerint igyekeznie kell a pártatlanságát megőriznie a cikkek hangvételében amellett, hogy közli a napi információt felénk. Utóbbi teljesen rendben is van, Abu is és a többiek is láthatóan nagyon felkészültek. Az előbbiben tapasztalható itt ott részrehajlás, ami úgy látom már többünknek is feltűnt. Ez minden.
Ezenkívül ha meg az én másik oldalamat nézzük, még jót is szoktam szórakozni a hozzászólásokon, hogy milyen óvatosan küldik el egymást az adott táborba tartozó fórumozók a sunyiba :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.