Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

szeretem, mikor komolyan veszik amit irok [link] :DDD
linket Oliverda-tol lestem :R

hüllő

(#2) rudi


rudi
nagyúr

Heti rendszerességgel megjelenő "Csak maradjunk valahogy hírben" rovatunkat olvashatták, melynek fő támogatója az NVIDIA :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Mr.Csizmás válasza gyiku (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Igaz... :R

Mi a ráknak i7?

GTA4 ( :DDD ) vagy Far Cry 2 ( :DDD X 100) is jól fut egy Q8200-n.

i7-et csak a benchmarkvadászok vesznek :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) birozoli7800 válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Én is így gondolom! :K

Nem jobb annyival az i7 amennyivel drágább a Core 2 quad-nál.

(#5) gyiku válasza birozoli7800 (#4) üzenetére


gyiku
nagyúr

vagy pII :K

hüllő

(#6) #56573440 válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor mi a ráknak 4870 x2 meg GTX 295? a total commander attól nem lesz gyorsabb :DDD
lehet hogy hihetetlen, de van egy viszonylag elhanyagolható, begyepesedett banda, akinek nem csak a játékok miatt kell az erős processzor, hanem dolgozna is rajta, és mondjuk nem mindegy hogy mennyi ideig fut az adott program, ami csak és kizárólag a processzorra támaszkodik. van ilyenből mondjuk elég sok ;) tény hogy játékok alá halál fölösleges, de szerintem van akinek isten hardverparkjának a számítási teljesítménye sem elég.

[ Szerkesztve ]

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Biztos van értelme azért a i7eseknek, amiknek nincs értelme az inkább i5 nél keresendő és a hozzácsapott "új" tokozás...ha már váltottak, legalább egyféle tokoznál maradtak volna.
Most is elfér a 775-ben a Celeroncs D-től a Quadig minden :W
Ennyi.

Másrészről az nVidia monnyon le mostmáá, amúgy is, nevezzék át a csipszetet és kész is van. :DDD

...

(#8) Enton


Enton
addikt

Kiváncsi lennék , mennyiért is lehetne legalacsonyab áron adni ezt az ICi7-et?
Kicsit sokkalom ezt a 70-80e árat érte én is, de ha valakinek ez kell akkor úgysem tudunk mit csinálni. Vagy megveszi vagy nem.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#9) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tény, hogy túl drága. De kíváncsi lennék én is arra, hogy ténylegesen mennyiért lehetne adni.

Mondjuk azért az meg erős túlzás sztem, hogy hasonló teljesítményt nyújt az azonos órajelű X4-esekkel szemben. Nemde? Mind2 gyártót pártolom, mármint az Intel-t, és az AMD-t, de azért ez erős túlzás.

Véleményem szubjektív...

(#10) Abu85 válasza hackeeeee (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Játékokban nem túlzás. VGA limites mind. kb. szarnak a prociteljesítményre.

Bár aki 800x600-ban Low-on játszik, annak gyorsabb lesz a Core i7. :U

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) gulupeti


gulupeti
senior tag

Már látom magam előtt, hogy a közeljövőben lehet majd kiváló BFG Radeonokat is vásárolni... :D

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez azért tényleg jelent valamit, hogy az nVidia így nekiáll őrjöngeni, és mindenkinek ész nélkül nekitámadni. Még azoknak is, akik kitartanak mellette.

(#13) Mr.Csizmás válasza #56573440 (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én is kíváncsi lennék olyan programra, ami lassabban fut egy Q8200-n mint egy i7-en...

gyanítom a Q8200/QX9750/i7 stb. ezek között másodperces különbségek lehetnek "csak és kizárólag a processzorra támaszkodó" programok esetében.

Aki meg az univerzumot akarja modellezni, meg is érdemli :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

nocomment nVidia

Ez azért már tényleg ciki... A nagy erőlködésből már megint pofára esés lett...

sweetlou6.wordpress.com

(#15) zed1983


zed1983
őstag

Most az Nvidiának meg mi a baja?
Sír a licenszekért? Az intel meg tűri, hogy ocserólja az Nvidia, nemhogy örülnének, hogy i7 rendszerben elérhető az SLI...hülyék ezek...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16) hibavissza


hibavissza
veterán

Azt gondolom az nVidia jövő ilyenkor már csak emlék lesz, hacsak nem durrantanak valami nagyot az integrált rendszerekben....mondjuk licenc híján nehéz lesz. Viszlát nVidia.
Ezzel a legnagyobbat az nVidia dolgozói és a vásárlók fognak copni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#17) zed1983 válasza ^Clown (#12) üzenetére


zed1983
őstag

Na igen...jövőheti hírben meg az lesz, hogy a BFG kiszállt az Nvidia kártyákat gyártó piacról és Ati-kat gyárt ezután :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#18) old gray


old gray
addikt

Ugat a looser kutya de úgysem kap csontot.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#19) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Intel vásárolja fel az Nvidiát és ássa el jó mélyen. ;]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#20) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

NVIDIA-nak totál elment az esze :K

(#21) mephi666


mephi666
nagyúr

azért fene tudja, mi van az ilyen hírek mögött... porkavarásra jó azért biztos... így 1hírben a 2 óriás meg lett említve :)) elég suxx, hogy i7 alá nem kerülnek zöld lapkák, de hát ez van... válság van, gondolom inteléknél úgy voltak vele, hogy a saját alaplapi chispetjeiket nyomatják főleg... megint kár temetni az nvidiát... ott sem hülyék a vezetők, mert ha azok lennének, nem itt tartana a cég... azon vannak azért ők is, hogy még sokáig talpon legyenek és jöjjön a profit... az ilyen cikkek nagyrésze ilyen bulvárújságokba is elmehetne :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) Vassili


Vassili
tag

R.I.P.
nVidia
1993-2010

(#23) #97544192 válasza Vassili (#22) üzenetére


#97544192
törölt tag

:))

No comment... Erre egyszerűen semmit nem lehet írni. Akik támadják az i7-et, azért teszik, mert nincs rá money. :)

(#24) #72042496


#72042496
törölt tag

Jó, játékra nem kell i7, de ezt eddig is tudta mindenki. Az nVidia miért nyilatkozik ilyeneket, mikor semmi haszna nincs belőle, a vesztenivalója viszont annál több? Néha olyan érzésem van, hogy ezek teljesen szét vannak csúszva. :D

(#25) schwartz válasza ^Clown (#12) üzenetére


schwartz
addikt

Ez azért tényleg jelent valamit, hogy az nVidia így nekiáll őrjöngeni

Igen. Megvesztek... :D

If he dies, he dies.

(#26) #06658560 válasza #97544192 (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Játékban mi pluszt hoz egy phenomII-höz képest, esetleg egy C2Q-hoz?

Mr.Csizmás: tudtommal már isma rendernél is alaposan elveri a C2Q-kat az i7. És ha csak öt tíz %-kal gyorsabb is, az is jelenthet rengeteget pl fél napos, másfél napos folyamatos proceszorhasználatnál.

[ Szerkesztve ]

(#27) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ennyi! kocc nVidia :) Majd eltűnik ő is a színről mint a többiek :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#28) #97544192 válasza #06658560 (#26) üzenetére


#97544192
törölt tag

Képzeld el, hoz. :)
Mondjuk több FPS, nem? Vagy milyen pluszra gondoltál?...
"tudtommal már sima rendszernél is alaposan elveri a C2Q-kat az i7."
Rátapintottál a lényegre, ezesetben nem értem a kérdést. ^^

[ Szerkesztve ]

(#29) -XadAnuX+ válasza FRENK1988 (#27) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Hát ha így folytatja nagy esélye lesz eá...

(#30) forgonati


forgonati
őstag

Ó hát ez már tényleg szivás. Nem tudják már hogy mit csináljanak szegény NV-ék.

Mondjuk én annak örülnék nagyon, ha maradnának a piacon. Ha eltűnnek akkor az ATi egyeduralkodó lesz, vérszemet kapnak, és felnyomják az árakat az égbe, annyit kérnek majd a kártyáikért amennyit akarnak.
Eddig volt jó, az ATi próbált aláigérni az Nvidiának, hogy vigyék már az ő kártyáikat. Vitték is mint a cukrot. Erre az NV is elkezdett árakat csökkenteni. Ez kell nekünk, júzereknek :) De ha az NV kiszáll, másként lesz :(

Keelah Se'lai!

(#31) madgie válasza Mr.Csizmás (#13) üzenetére


madgie
titán

3D-s renderelésnél, vagy nagy erőforrás igényű PS pluginok használatánál? Egy jobbféle DOF plugin-nal 2-3 percet vacakol egy 3888*2592 pixel méretű képen a PII X3-am, a régebbi kétmagos A64 5000+ dupla ennyit, az i7-tel meg szerintem feleennyi idő lenne. Nekem hóttziher, de profi felhasználásnál nem az...

(#32) mephi666 válasza #06658560 (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

azon az életérzésen kívül, hogy egy i7-re épített rendszeren játszol, kb semmit :) de sok másra viszont jobb, mint egy phenom2-re vagy c2q-ra épített rendszer... úgy ahogy többen is mondják... csak hát az ára... az a kemény, de majd megy az még lefelé, mert durván túl van árazva... :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) Vitus


Vitus
őstag

Ki fogja felvásárolni a majd teljesen leépült nvidiát? Tegyék meg tétjeiket. :) Szerintem az Intel járna velük a legjobban. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#34) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Már csak az hiányzik az NVIDIA-nak, hogy kiszálljon a BFG, akkor szinte magára marad.

(#35) Chrys_ válasza rudi (#2) üzenetére


Chrys_
addikt

celeb :)

(#36) BITBOYS válasza Vitus (#33) üzenetére


BITBOYS
addikt

AMD a nagy bevásárlós :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37) hackeeeee válasza Abu85 (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na mondjuk ez igaz. A játékosok szemszögéből nézzük a dolgot...

Véleményem szubjektív...

(#38) mephi666 válasza -XadAnuX+ (#34) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért van még még ott pár cég :) nem csak bfg-ből áll a világ... oké, hogy kizárólag nv kártyákat forgalmaztak eddig és az ilyen partnerek a legfontosabbak, de pl a kedvenc gyártóm is ott figyel: a leadtek... ők meg szerintem nem fognak átpártolni egyhamar a vörösökhöz :) mellesleg arról még nem nagyon volt hír, hogy a bfg lép-e valamit... lehet h ott a fejest elküldik 1jókis nyaralásra a zöldek és vesznek neki egy új audit és már vigyorogva nyeli is lefelé a békát, aztán semmi nem lesz ebből...

egyébként innen indul a pletyka, hogy mindenki kombinál minden felé ezerrel... aztán ténylegesen meg semmi nem történik :) mert azért elég nagy cégek ahhoz, hogy kapásból felbontsák az x év üzleti kapcsolatukat...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) MegalodonS válasza Mr.Csizmás (#13) üzenetére


MegalodonS
őstag

Pl a Sakk progik! ;)

(#40) Hozito


Hozito
csendes tag

Gondolom arra nemsokan gondoltak közületek mi lesz, ha az Nvidia lehúzza a rolót?! Hasonló mint a processzor piacon csak durvábban, mert még annyi ellenállás se lesz mint amit az AMD képez az Intel ellenében! :(( Nekem volt már ATI-m és Nvidia-m is, mindig másik és ez itt a lényeg. Ha egy gyártó lesz mit gondoltok mi fog következni? Kánaán? Na mind1!

Visszamennyé...

(#41) -XadAnuX+ válasza mephi666 (#38) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Hát, remélem...
Én személy szerint VGA kariban NVIDIA párti vagyok.
A házam is NVIDIA Edition. :K

(#42) wednesday


wednesday
őstag

A hír a játékok alatt nyújtott teljesítményről szól. Nem kell idekeverni most mást.
Természetes, ha valaki más területen dolgozik, mással foglalkozik annak bizony könnyen megérheti a Ci7. De itt most nem erről van szó.
Játékra mindig a "közepes" teljesítményű processzor a legjobb választás ár/teljesítmény alapján.

[ Szerkesztve ]

(#43) rumkola válasza Vitus (#33) üzenetére


rumkola
veterán

nézz meg egy mostani amd negedéves pénzügyi jelentést....

(#44) #72042496 válasza #97544192 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig annyira nem bonyolult - a hozzászólás második fele a grafikai és egyéb felhasználásra vonatkozott. Ott senki sem vitatja az i7 létjogosultságát.

Játék alatt viszont annál inkább. A több FPS hogyan jön össze, ha egy erős C2D / C2Q / Phenom II is hozza azt a teljesítményt, ami már VGA limitet eredményez?
Illetve ha mégsincs VGA limit, akkor a játék jellemzően az előbb felsorolt rendszereken is ex has 80 FPS felett produkál. Minek oda több?

A magyarázatban nem vagyok kíváncsi a GTA IV-hez hasonló kivételekre.

[ Szerkesztve ]

(#45) Vitus válasza rumkola (#43) üzenetére


Vitus
őstag

Miért? Vagy ezt nem nekem címezted? :) Mit nézzek rajta folyamatos a vesztesége rég óta.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#46) old gray válasza #72042496 (#44) üzenetére


old gray
addikt

A több FPS hogyan jön össze, ha egy erős C2D / C2Q / Phenom II is hozza azt a teljesítményt, ami már VGA limitet eredményez?

Na ezért best-buy gamereknek a Dragon platform, az AMD/ATI cpuból és vgaból egy kiegyensúlyozott rendszert lehet építeni pl. Phenom II X3/X4 + 4800 szériából egy vga. :K

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#47) stratova


stratova
veterán

Érdekes éppen 3D-s programok alatt lassítana a Hyper-Threading? A P4 Northwoodos időkben elég szép gyorsulást hozott 3D Studio Max alatt (igaz ott egy magos volt a processzor, amit "virtuálisan ketté osztott"). Igaz azóta már nem kis idő telt el processzorléptékben.

(#48) airwin


airwin
csendes tag

Már több cikk kapcsán szerettem volna beírni, hogy a kékről, mint színről számítástechnikában az IBM-mel kapcsolatban illik beszélni. Az, hogy az Intelt kékezi le a cikk, enyhe fogalomzavarnak tűnik.

(#49) #72042496 válasza old gray (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, a Dragon nekem is szimpatikus. :K

(#50) Abu85 válasza airwin (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az IBM az a "nagy kék". :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.