Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

Gyorskeresés

(#1) .noxwill

.noxwill
(veterán)

vagy egyszerűen megint csak túl filozofáltam az egészet? :U

All→M8

(#2) Samus

Samus
(addikt)

A sima műanyag tok jobb? Ez legalább ránézésre antisztatikus zacskó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) .noxwill válasza Samus (#2) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Fene se tudja, gondolom én. Csak elsőre elég rideg volt egy HDDt ilyen csomagolással látni...

All→M8

(#4) tDr1v3r

tDr1v3r
(veterán)

ESD zacsi.

最低だ、俺って。

(#5) Armahun

Armahun
(addikt)

Kemény fém dobozban van az eszköz a fejet erősen rögzíti a dokkoló.
Nem kell mindent kényszeresen csomagolgatni, már így is nyakig járunk a szemétben.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6) Raucher válasza .noxwill (#3) üzenetére

Raucher
(tag)

Ez OEM merevlemez, amit rendszerépítőknek szánnak. Antisztatikus zacskóba, egyesével csomagolva.
Ugyan ezt megvehetnéd papírdobozban, sérülésgátló műanyag tartóban, de többe néhány ezer forinttal kerülne.

Ha rendesen bánnak a meghajtókkal, akkor nincs baj ezzel a csomagolással. Vásárláskor érdemes átnézni külsérelmi nyomot keresve. Ha nincs nyoma leejtésnek vagy más fizikai behatásnak akkor rendben, pontosan annyira megbízható mint a dobozos változat.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#7) Kolondrum

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

Eddig minden HDD-met így kaptam meg.

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép". 195/65R15 Hankook téli 4-es eladó, 2014 év végi, 5mm. 10k, Dunakanyar. No posta! Képet püben! N105 okosóra eladó, új! Elégedett MI 9T tulaj vagyok!! ;)

(#8) Vangelis válasza .noxwill (#1) üzenetére

Vangelis
(nagyúr)

Mindig is ilyenek voltak. A samu adott műanyag védőtartót. A többi nem.

Max a dobozos verzió, de érdekes, hogy csak most szembesültél ezzel.

Soha nem vettél még merevlemezt?

(#9) mexicanraven

mexicanraven
(aktív tag)

WD merevlemezt en is szinten igy kaptam.

szia <3, just szia <3. take it easy, bro!

(#10) h3lios

h3lios
(addikt)

Én is így kaptam a WD vinyómat, webboltból rendelve.
A vinyókat még egész jól becsomagolják, nem tudom hogy rendeltél-e már OEM tápegységet de azokat tényleg nagyon gány módon tudják küldeni.

B-tag: H3lios#2825

(#11) Lenry válasza Kolondrum (#7) üzenetére

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog

Samsungokat műanyag tokba rakodták régebben, most nem tudom, de az utóbbi pár évben kapott WD-ket mind ilyenbe csomagolták

(#5) Arni ma összeépítettem három gépet, négy monitorral. két nagy kartondoboznyi papír, 1 zsák nejlonfólia és 1 zsák polifoamszerű puhább fólia jött össze. ránézni is rossz volt arra a nagy halom szemétre... :(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Kolondrum válasza Lenry (#11) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

Ilyenem hála égnek ilyen márkám soha nem volt. Jó a zacsi is ha működik.

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép". 195/65R15 Hankook téli 4-es eladó, 2014 év végi, 5mm. 10k, Dunakanyar. No posta! Képet püben! N105 okosóra eladó, új! Elégedett MI 9T tulaj vagyok!! ;)

(#13) sztanozs

sztanozs
(addikt)

~10-15 éve raktam össze az első gépem, már akkor is ilyenben adták.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) Иван válasza mexicanraven (#9) üzenetére

Иван
(őstag)

Szerintem én is.

In a coat of gold or a coat of red, a lion still has claws / and mine are long and sharp, my lord, as long and sharp as yours. / And so he spoke, and so he spoke, / that Lord of Castamere...

(#15) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Aha jólvan srácok köszi, akkor megint csak én misztifikáltam túl az egészet, sebaj :D
Az első HDD amit így vettem, ezért nem is tudtam hogy ez van. :U

All→M8

(#16) KaiotEch válasza .noxwill (#15) üzenetére

KaiotEch
(veterán)

Én is kiakadtam volna, ha így kaptam volna HDD-t. :Y

Eladó HP OMEN 17" GTX1070 || Állítólag csak a halál a biztos, bár amióta valaki okos kitalálta a nekromantákat, már az se. Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#17) Lauda

Lauda
(félisten)

Ha nem mukodik, egyaltalan nem kenyes. Az osszes vinyom igy jott ha jol emlekszem, meg a 60 ezres velociraptor is ilyen zacsiban volt.
Gondolod, hogy a gyarto nem tudja mibe kell csomagolni a termeket? ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

Ma már az összes ilyen zacsiban van. Amíg még volt Samsung zokat azért szerettük mert klassz műanyag tokba kerültek- sőt még "aranyozott" /sárga :) csavarokat is mellékeltek hozzájuk- (van is egy halom hátul). De mivel kimúlt így már csak a zacskók maradtak.

KaiotEch
Akkor még ki fogsz akadni párszor mert így fogod kapni.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) djculture

djculture
(félisten)

Már egyes alaplapokat is így árusítanak, a "bulk" ezt jelenti... Azon én is meglepődtem úgy 2 éve, mikor jött 20 db 30ezres alaplap mind ilyen zacskóba.

[ Szerkesztve ]

(#20) KaiotEch válasza Dr. Romano (#18) üzenetére

KaiotEch
(veterán)

Lassan a monitorokat is ilyenbe csomagolják... Értem én, hogy spórolni kell, meg sok szemét keletkezik, de azért nah.. Én finnyás vagyok a gépem elemeire.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP OMEN 17" GTX1070 || Állítólag csak a halál a biztos, bár amióta valaki okos kitalálta a nekromantákat, már az se. Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#21) Lauda válasza KaiotEch (#20) üzenetére

Lauda
(félisten)

Felesleges csomagolasra kolteni es termelni a szemetet, ha igy sem lesz baja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) .noxwill válasza Lauda (#17) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Hát de, csak azért elsőre elég fura volt, de mivel úgy tűnik megy a vinyó, no offense :D

All→M8

(#23) bambano válasza Lenry (#11) üzenetére

bambano
(titán)

Egyszer összeraktunk egy 14 ibm szerverből álló szerverfarmot. Ehhez tudni kell, hogy az ibm az alapgépet adja egy dobozban, minden bővítés külön doboz, tehát ha veszel bele 3 darab 2x2GB ram kitet, az három akkora doboz, mint amibe most a rendes tápokat csomagolják.

Egy szobát plafonig raktunk szeméttel.

A poszthoz: a diszkeket rendes, rezgésmentesített csomagolásban viszik a nagykerbe, sok diszk egy doboz módon, ott szedik szét darabokra és emiatt nem jut neked rendes védelem a lemezedre. A Kürtösök mondták, hogy ők nagyon örülnek ennek a módszernek....

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#24) KaiotEch válasza bambano (#23) üzenetére

KaiotEch
(veterán)

Ezen sokan gondolkoztam anno, hogy a Kürt miből tartja fenn magát. Én ha milliárdos lennék sem vinném oda.

(#25) bambano válasza KaiotEch (#24) üzenetére

bambano
(titán)

ha tudnád, hány doktori disszertációt meg szakdolgozatot vakartak már vissza...
és hordják oda milliárdosok is a cuccaikat, afrikai királyoktól kezdve :)
mikor két hegyomlás néger tengerészgyalogos áll a labor ajtaja előtt, akkor tudják a dolgozók, hogy bónusz lesz a hónap végén :)

szóval van adatmentés üzletáguk, van adatbiztonsági üzletáguk, amelyik kisebb királyságok, egyebek komplett távközlését megszakértik, meg mostanában már van oktatási üzletáguk. nem féltem őket, jó a főnökük.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#26) djculture válasza KaiotEch (#24) üzenetére

djculture
(félisten)

Ja persze haver cége ezzel foglalkozik. Heti szinten van egy két céges ügyfél aminél úgy van hogy vagy lelehet menteni a 20-40 gigás ezer éves vinyókról a könyvelést vagy 10+ milliókat bekell csengetni a navnak büntetésként... De volt már komplett találmány is (több száz milliós értékű)ami egy 80 gigás samun figyelt az meg pukk aztmondta, persze mentés róla sehol. Tudnak ám a cégek is meg a feltalálók is alkotni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Speed(R) válasza KaiotEch (#24) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Én csak akkor vinném oda, ha milliárdos lennék..mert 7köznapi emernek megfizethetetlen..az adat is, amit elveszít, meg a Kürt is, aki segíthetne..

A csomagolásra nem kell ráparázni..a bolt nem így kapja meg, Te meg vigyázol rá utána, nincs gond..tényleg kár lenne agyoncsomagolni. Igaz, ma már grínedísön sokszor az egész csomagolás, de esztétikailag a lebomló csomagolás is szemétnek hat..

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#28) Z10N válasza .noxwill (#3) üzenetére

Z10N
(addikt)

Mar 20 eve is igy adtak :DDD Az OEM/BULK cimszoval nem talalkoztal meg? Muanyag tokot csavarral es manuallal csak a Samsungnal lattam, amikor OEM. Amugy polifoam rekeszekben (nagykerben neha rajtahagyajk) hozzak dobozokban ilyen ESD zacskoval. Semmi bajuk nem lesz. Valahol meg a zacskot is felnyitjak elotte, mivel rairjak/ragasztjak a garancia matricat.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#29) gabyka válasza Z10N (#28) üzenetére

gabyka
(tag)

Napi régész :)

(#30) Z10N válasza gabyka (#29) üzenetére

Z10N
(addikt)

?!

Latom, hogy tobb mint 2 eves a cikk, de hozza lehet szolni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.