Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

vagy egyszerűen megint csak túl filozofáltam az egészet? :U

All→M8

(#2) Samus


Samus
addikt

A sima műanyag tok jobb? Ez legalább ránézésre antisztatikus zacskó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) callmeakos válasza Samus (#2) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Fene se tudja, gondolom én. Csak elsőre elég rideg volt egy HDDt ilyen csomagolással látni...

All→M8

(#4) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

ESD zacsi.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5) Armahun


Armahun
addikt

Kemény fém dobozban van az eszköz a fejet erősen rögzíti a dokkoló.
Nem kell mindent kényszeresen csomagolgatni, már így is nyakig járunk a szemétben.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6) Raucher válasza callmeakos (#3) üzenetére


Raucher
tag

Ez OEM merevlemez, amit rendszerépítőknek szánnak. Antisztatikus zacskóba, egyesével csomagolva.
Ugyan ezt megvehetnéd papírdobozban, sérülésgátló műanyag tartóban, de többe néhány ezer forinttal kerülne.

Ha rendesen bánnak a meghajtókkal, akkor nincs baj ezzel a csomagolással. Vásárláskor érdemes átnézni külsérelmi nyomot keresve. Ha nincs nyoma leejtésnek vagy más fizikai behatásnak akkor rendben, pontosan annyira megbízható mint a dobozos változat.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Eddig minden HDD-met így kaptam meg.

(#8) Vangelis válasza callmeakos (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mindig is ilyenek voltak. A samu adott műanyag védőtartót. A többi nem.

Max a dobozos verzió, de érdekes, hogy csak most szembesültél ezzel.

Soha nem vettél még merevlemezt?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#9) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

WD merevlemezt en is szinten igy kaptam.

when the sun shines, we'll shine together

(#10) h3lios


h3lios
addikt

Én is így kaptam a WD vinyómat, webboltból rendelve.
A vinyókat még egész jól becsomagolják, nem tudom hogy rendeltél-e már OEM tápegységet de azokat tényleg nagyon gány módon tudják küldeni.

B-tag: H3lios#2825

(#11) Lenry válasza Kolondrum (#7) üzenetére


Lenry
félisten

Samsungokat műanyag tokba rakodták régebben, most nem tudom, de az utóbbi pár évben kapott WD-ket mind ilyenbe csomagolták

(#5) Arni ma összeépítettem három gépet, négy monitorral. két nagy kartondoboznyi papír, 1 zsák nejlonfólia és 1 zsák polifoamszerű puhább fólia jött össze. ránézni is rossz volt arra a nagy halom szemétre... :(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Kolondrum válasza Lenry (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ilyenem hála égnek ilyen márkám soha nem volt. Jó a zacsi is ha működik.

(#13) sztanozs


sztanozs
veterán

~10-15 éve raktam össze az első gépem, már akkor is ilyenben adták.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) Иван válasza mexicanraven (#9) üzenetére


Иван
őstag

Szerintem én is.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Aha jólvan srácok köszi, akkor megint csak én misztifikáltam túl az egészet, sebaj :D
Az első HDD amit így vettem, ezért nem is tudtam hogy ez van. :U

All→M8

(#16) KaiotEch válasza callmeakos (#15) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én is kiakadtam volna, ha így kaptam volna HDD-t. :Y

(#17) Lauda


Lauda
félisten

Ha nem mukodik, egyaltalan nem kenyes. Az osszes vinyom igy jott ha jol emlekszem, meg a 60 ezres velociraptor is ilyen zacsiban volt.
Gondolod, hogy a gyarto nem tudja mibe kell csomagolni a termeket? ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ma már az összes ilyen zacsiban van. Amíg még volt Samsung zokat azért szerettük mert klassz műanyag tokba kerültek- sőt még "aranyozott" /sárga :) csavarokat is mellékeltek hozzájuk- (van is egy halom hátul). De mivel kimúlt így már csak a zacskók maradtak.

KaiotEch
Akkor még ki fogsz akadni párszor mert így fogod kapni.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) djculture


djculture
félisten

Már egyes alaplapokat is így árusítanak, a "bulk" ezt jelenti... Azon én is meglepődtem úgy 2 éve, mikor jött 20 db 30ezres alaplap mind ilyen zacskóba.

[ Szerkesztve ]

(#20) KaiotEch válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lassan a monitorokat is ilyenbe csomagolják... Értem én, hogy spórolni kell, meg sok szemét keletkezik, de azért nah.. Én finnyás vagyok a gépem elemeire.

[ Szerkesztve ]

(#21) Lauda válasza KaiotEch (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Felesleges csomagolasra kolteni es termelni a szemetet, ha igy sem lesz baja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) callmeakos válasza Lauda (#17) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát de, csak azért elsőre elég fura volt, de mivel úgy tűnik megy a vinyó, no offense :D

All→M8

(#23) bambano válasza Lenry (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egyszer összeraktunk egy 14 ibm szerverből álló szerverfarmot. Ehhez tudni kell, hogy az ibm az alapgépet adja egy dobozban, minden bővítés külön doboz, tehát ha veszel bele 3 darab 2x2GB ram kitet, az három akkora doboz, mint amibe most a rendes tápokat csomagolják.

Egy szobát plafonig raktunk szeméttel.

A poszthoz: a diszkeket rendes, rezgésmentesített csomagolásban viszik a nagykerbe, sok diszk egy doboz módon, ott szedik szét darabokra és emiatt nem jut neked rendes védelem a lemezedre. A Kürtösök mondták, hogy ők nagyon örülnek ennek a módszernek....

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) KaiotEch válasza bambano (#23) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezen sokan gondolkoztam anno, hogy a Kürt miből tartja fenn magát. Én ha milliárdos lennék sem vinném oda.

(#25) bambano válasza KaiotEch (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha tudnád, hány doktori disszertációt meg szakdolgozatot vakartak már vissza...
és hordják oda milliárdosok is a cuccaikat, afrikai királyoktól kezdve :)
mikor két hegyomlás néger tengerészgyalogos áll a labor ajtaja előtt, akkor tudják a dolgozók, hogy bónusz lesz a hónap végén :)

szóval van adatmentés üzletáguk, van adatbiztonsági üzletáguk, amelyik kisebb királyságok, egyebek komplett távközlését megszakértik, meg mostanában már van oktatási üzletáguk. nem féltem őket, jó a főnökük.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) djculture válasza KaiotEch (#24) üzenetére


djculture
félisten

Ja persze haver cége ezzel foglalkozik. Heti szinten van egy két céges ügyfél aminél úgy van hogy vagy lelehet menteni a 20-40 gigás ezer éves vinyókról a könyvelést vagy 10+ milliókat bekell csengetni a navnak büntetésként... De volt már komplett találmány is (több száz milliós értékű)ami egy 80 gigás samun figyelt az meg pukk aztmondta, persze mentés róla sehol. Tudnak ám a cégek is meg a feltalálók is alkotni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Speed® válasza KaiotEch (#24) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én csak akkor vinném oda, ha milliárdos lennék..mert 7köznapi emernek megfizethetetlen..az adat is, amit elveszít, meg a Kürt is, aki segíthetne..

A csomagolásra nem kell ráparázni..a bolt nem így kapja meg, Te meg vigyázol rá utána, nincs gond..tényleg kár lenne agyoncsomagolni. Igaz, ma már grínedísön sokszor az egész csomagolás, de esztétikailag a lebomló csomagolás is szemétnek hat..

(#28) Z10N válasza callmeakos (#3) üzenetére


Z10N
veterán

Mar 20 eve is igy adtak :DDD Az OEM/BULK cimszoval nem talalkoztal meg? Muanyag tokot csavarral es manuallal csak a Samsungnal lattam, amikor OEM. Amugy polifoam rekeszekben (nagykerben neha rajtahagyajk) hozzak dobozokban ilyen ESD zacskoval. Semmi bajuk nem lesz. Valahol meg a zacskot is felnyitjak elotte, mivel rairjak/ragasztjak a garancia matricat.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#29) gabyka válasza Z10N (#28) üzenetére


gabyka
aktív tag

Napi régész :)

(#30) Z10N válasza gabyka (#29) üzenetére


Z10N
veterán

?!

Latom, hogy tobb mint 2 eves a cikk, de hozza lehet szolni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.