Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) callmeakos válasza föccer (#8) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hello.

Nos. Először is nem ház hanem egy 34nm-es lerobbant kisméretű panellakás, amit 5 éve vett meg édesanyám. (Masszívan szerintem áron felül, de ez csak az én véleményem. Tudtommal ~8 milkó)

Az 1.6 millió az azért lett annyi, mert állítólag (ezt még én sem tudom pontosan ugyanis nem avattak be) az emberke akitől vettük a lakást állítólag nem kapott meg 500.000 forintot ami végett beperelte édesanyámat. Az 1.6 millió gondolom perköltség meg mittoménmiből tevődik össze.
1 hónapja kapta a felszólítást muter hogy xy időn belül fizesse ki ezt a pénzt. "Annyira" baj nem lenne mert ha jól állnánk akkor fél év után össze tudnánk gyűjteni rá a pénzt. A probléma ott kezdődött hogy amikor beütött ez a gazdasági válság és felment a hitel ára, akkor muter kezdte felhalmozni a tartozásokat. Aminek hatására másfél évvel ezelőtt besokalt, és albérletbe költöztünk. (Nem tudom mit remélt akkor h mi lesz ezzel a lakással. Ha jól tudom el akarta adni de nem jött össze) Ott eltelt fél év, majd jött a hír hogy jön a segítség a devizásoknak aminek hatására visszajöttünk, de mivel itt nem lakott senki és a számlák folyamatosan jöttek így egy szép kis kerek véfű tartozás jött össze. És azzal együtt ez a 1.6 millió már bőven 2 milklió felett jár.

Amúgy nem értem hogy gondolhatod hogy egy ekkora összeg olyan, mintha nem is lenne olyan nagy gond. Persze a te 16milkós tartozásodhoz képest lehet nem sok, de egy édesanyának akinek a bevétele havonta 150.000 forint, mellette egyedül eltartja a szaros 17-18 éves kölkét, és van egy aktuális devizahitele szerintem már rég gond. Persze mint tudjuk kinek mi....

És még.
Szerintem félreértettél. Nem attól megyek le piálni hányásig mert jött egy ilyen, hanem azért, mert meglett szellőztetve annak az esélye, hogy mindent elveszthetek, amit 12 éve felépítettem. (Iskola, ismeretségek, barátok, helyek ilyesmi.)

Ennyi.

Köszöntemhogymeghallgatáál!

(#10) Z86
Passz. Pontosan erről még nem gondolkoztam. Nem is akarok ha nem muszáj. Csak feljött mint egy lehetőség...

[ Szerkesztve ]

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.