Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ArchElf válasza callmeakos (#50) üzenetére


ArchElf
addikt

Engem ha 20 évesen nem vonnának be ilyesmibe, lehet el is költöztem volna otthonról. Nem szaros gyerek vagy már, hanem ~2 éve (jogilag is) felnőtt...

Ezek után (főleg ha a család leköltözik vidékre) lehet biztosan jobban jársz kolival vagy 2-3 barátoddal albérletben (csak szerez magadnak valami melót a suli mellé).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#52) DeFranco válasza ArchElf (#51) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te csak úgy szarban hagynád a családot?

@noxwill: hogy áll össze a család? apa anya gyerekek? ki hol van?

[ Szerkesztve ]

(#53) callmeakos válasza ArchElf (#51) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát igen, koli...

Egyébként a nővérem már megjegyezte: "Menekülj onnan, amilyen gyorsan csak tudsz"

..........

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#54) Kareszovics válasza callmeakos (#50) üzenetére


Kareszovics
addikt

Tudom, hogy 10 év alatt sok minden változott, de én 20 évesen már dolgoztam, albérletet tartottam fent a feleségemmel, igaz nagyon szerény körülmények között.

Szerintem Te is simán feltudnál nőni ehhez a feladathoz (szigorúan jó értelemben mondom).

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#55) Lauda válasza callmeakos (#50) üzenetére


Lauda
félisten

Allj a sajat labadra. A legelso fizetesembol mar kellett perkalnom haza, gyakorlatilag semmilyen segitseget nem kaptam az azota eltelt 17 evben. Amim van, azt magamnak koszonhetem. Melo mellett jartam iskolaba is.

[ Szerkesztve ]

(#56) callmeakos válasza Kareszovics (#54) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem változott sok minden. Van pár barátom aki már önfenntartó. Bérel magának egy szobát + dolgozik. Csak azért mert megromlott a családjával a viszony.
Ez nekem is menne, de abban én is egyetértek hogy amíg van remény, addig mentsük a menthetőt. És egyenlőre még ne abban keljen gondolkoznom hogy hová menjek, amíg van valami a fejem felett.

All→M8

(#57) ArchElf válasza DeFranco (#52) üzenetére


ArchElf
addikt

Elég érdekes az a család, aki egy 20 éves felnöttet gyerekként kezel.
1. nap
- Mi a helyzet anya?
- Jaj kisfiam, nem kell tudnod semmiről, majd anyu minden megold, nem lesz semmi gond.
2. nap
- Mi a helyzet anya?
- Nincs semmi gond.
3. nap
- Mi a helyzet anya?
- Nincs semmi gond.
K. nap.
- Mi a helyzet anya?
- El kell költöznünk a lakásunkból albérletbe, de nincs semmi gond.
N-1. nap:
- Mi a helyzet anya?
- Nincs semmi gond.
N. nap:
- Jaj kisfiam, úgy alakult, hogy valahonnan összejött 1.6 Milla tartozásunk (igazából csak fél milla, nem is tudom, pontosan miért ennyi) - és le kell költüznünk vidékre a nővéredhez.

:U

Lauda: +1.
Állj a saját lábadra, és ha megy, adj haza egy kis pénzt (ha tudod, hogy szükségük van rá és nem szórják el).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#58) Kareszovics válasza callmeakos (#56) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nekem nem romlott meg a viszonyom, meg nem is arra próbáltam felhívni a figyelmed, hogy albiba költözz. Rövid mondandómmal csak azt akartam sugallni, hogy Te is tudsz hozzátenni a "közöshöz", ha akarsz és erőt veszel magadon.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#59) DeFranco válasza ArchElf (#57) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó. És ha ő most lelép, és két év múlva az anyja ott marad mindenféle lakhatás nélkül elhagyatottan, összeroppanva, a teljes emberi csőd szélén akkor mi van? Körbeállja a család és megdobálja IJ kártyával?

Basszus, persze, el lett cseszve, de a család azért család hogy ilyenkor ne büntesse a másikat, meg hagyja el az egész szarkupacot a francba, hogy oldja meg aki akarja, hanem összetart, és egymás hajánál fogva kihúzza egymást a szarból.

Te ott tudnád hagyni a szüleidet, hogy boldoguljanak ahogy tudnak, te márpedig lelépsz?

---

Nehogy azt hidd hogy az itteni egyedüli eset. Van egy elég vastag társadalmi réteg, aki gyakorlatilag a penge élén táncol, hasonló helyzetben mint az itteni, mert a kádári és az azt követő rendszerekben nem tanulták meg az alapvető személyes-pénzügyi ismereteket, alapelveket, és most az elmúlt évek felelőtlen túlfogyasztása miatt ugyan így a csőd szélén állnak.

Tudod hány ember válna hajléktalanná, koldussá, ha a fiatalok, akiknek még van esélyük elhagynák őket? Tudod hány ember fogja még magára robbantani / gyújtani a házat a következő 5 évben?

[ Szerkesztve ]

(#60) ArchElf válasza DeFranco (#59) üzenetére


ArchElf
addikt

Figyelj, most is a tervük, hogy leköltözik a lányához vidékre. Miért volna jobb, ha a főiskolás "gyerekkel" mennek, mint ha nélküle? Két embert kell eltartani, két embernek kell szállást biztosítani, stb. Teljesen reális szerintem lecsapódni a szülőről ilyen esetben - főleg, hogy eddig őt tartották el - nem a távozásán múlik a család túlélése; sőt segíthet is a családjának, ha saját lábra tud állni.

Persze marha könnyű és kényelmesen elrartva lenni, miközben jótékonyan borul rá a szellemi leárnyékoltság légmentesen záró búrája.

---
mod komment:

Nem értem hogy jön ez ide. Mindenkinek nehezebb együtt. A család leköltözik vidékre, a srác nem tud iskolába járni, beszűkülnek a lehetőségei. Nem arról van szó, hogy most ő tartja el a családot és lelép. Arról van szó, hogy saját lábára áll, és nem kell már eltartani.
De úgy látom ezt ...
1. nem akarod megérteni;
2. nem akarod elfogadni;
3. nem érdekel mit irogatok, csak vitatkozni akarsz;
(megfelelő válasz bekarikázandó)

Az potthonról elköltöző - és munkát vállaló - fiataloknak van lehetőségük segíteni a családot. Az otthon ülő és "tanuló" fiataloknak nincs - őket el kell tartani. Persze le lehet költözni vidékre és keresni valami betanított/szociális munkát. De ez csak rövid távú haszon. Diplomával a kezében, vagy akár csak szaktudással - diploma nélkül - a fővárosban megkeresi legalább a dupláját annak, mint vidéken egy csirkefarmon, vagy műanyag fröccsöntő üzemben, három műszakban.

BTW - engem 14 évesen kicsaptak koliba, hogy ne legyek láb alatt (és vsz, hogy ne kerüljek sokba)...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#61) DeFranco válasza ArchElf (#60) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondjuk azt nem értem, hogy mire fel személyeskedsz, de mindegy, akkor lépjen le. Fizessen még egy albérletet, pénz úgy is van szarásig, ha meg otthon marad, akkor kizárt hogy dolgozni menjen ugye.

(hint: talán értő olvasással menj végig még egyszer a történeten, meg a hszeken, mielőtt engem kezdesz csesztetni. 20 éves, így is - úgy is dolgozni fog menni, suliról most szó sincs, hogy anya meg önállóan hogy tudja managelni az életét az meg bebizonyosodott. De nyilván ott kell hagyni, hátha még nagyobb szart csinál magának... persze)

[ Szerkesztve ]

(#62) ArchElf válasza DeFranco (#61) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem, ha otthon marad, akkor ugye arról van szó, hogy leköltöznek vidékre :U Nem még egy albérletet kell fiztni pluszban, hanem barátaival, ismerőseivel (vagy akárkivel) - 2-3 ember közösen egyet.

Jelenleg is albiban laknak, nem tudják azt sem fenntartani (sem a lakást, amiben nem tudnak lakni. Gondolom azért, mert - szintén tartozás miatt - hatóságilag elzárták a közműveket). Annyi lehet a tartozásuk, hogy feltehetően a családi kassza a lakás eladása is negatív lenne.

Nem értem miért magára hagyás, ha saját életet kezd, miközben az édesanyja a testvéréhez költözik (aki valószínűleg rendelkezik rendszeres keresettel és el fogja tudja valahogy tartani). Ő pedig meg megpróbálja magát kivonni a már amúgy is deficites egyenletből... Ha bejön neki, tud segíteni a családján azzal, hogy nem kerül pénzbe (sőt esetleg bele is tud adni a közösbe). Ha pedig mégsem sikerül neki... hát még mindig leköltözhet ő is egy fél-egy év múlva vidékre és próbálhat ott kezdeni magával valamit.

BTW nem gondolom hogy személyeskednék, nem írtam rád semmilyen jelzőt. Legfeljebb annyi a személyeskedés a válaszomban, hogy a (I)személyesen(/I) te postodra válaszoltam, nem pedig új hozzászólást írtam.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#63) DeFranco válasza ArchElf (#62) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondok jobbat: a család együtt marad Pesten, vagy a terhelt lakásba költözik és törleszti a tartozást részletekben, vagy olcsó albérletet keres, így csak egy lakást kell fizetni, noxwill dolgozni megy, abból törlesztenek, anya meg felfogja, hogy Pesten több esélye van a túlélésre mint vidéken.

Ez így jó lesz? :)

(#64) ArchElf válasza DeFranco (#63) üzenetére


ArchElf
addikt

1. Azt mondta, muterjának elege van pestből, le-(vissza)-költözik vidékre.
2. Jelenleg mind a két lakáson tartozásuk van; a sajáton is - ahol nem tudnak valamiért lakni és a albin is.
3. havi +25e-t kigazdálkodniuk az inkasszó miatt.

Szerinted:
- meg tudja győzni az anyját, aki eddig semmi gondját nem osztotta meg vele, hogy maradjanak?
- mit fognak kezdeni a mostanra felhalmozott tartozásaikkal?
- ki tudnak gazdálkodni +25k-t, úgy hogy már most is egyre lejjebb csúsznak?

Számomra egy csomó sötét rész van a képben (sokkal több, mint világos), és valószínűleg nem véletlen vannak ilyen helyzetben.
A legjobb (anyagilag) amit most tehetnek az, hogy a kisfiú új életet kezd egy olcsó több személyes albiban pesten, ahol tud jól kereső munkát kapni. Édesanyja pedig (mivel eddig sem tudott annyit keresni, hogy két embert eltartson), leköltözik vidékre és onnan törleszti tovább az adósságait (családjánál lakva nincs albi költség, csak a közösbe kell beszállnia, ami egy jobban jön ki egy családra vidéken, mint két főre pesten). A kisfiú meg besegíthet a törlesztésbe, ha tud. Anyukáját meg nem hagyja magára, hiszen nem a vakvilágba megy, hanem a tesójához - aki ugyan biztos nem örül majd a helyzetnek, de jó gyerek lévén biztos segít.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#65) Jhonny06 válasza callmeakos (#34) üzenetére


Jhonny06
veterán

"8 millió egy 34nm es panel lakásért elég sok"

Alapvetően nem (Pestről van szó, ha jól értem), attól függ, hogy milyen környék/állapot/stb.

[ Szerkesztve ]

(#66) Dany007 válasza Jhonny06 (#65) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. De országos szinten nézve viszont piszkosul drága.
Ennyiért hasonló négyzetméterű lakást megyei jogú városban is kapsz. Csak az új lakás. Téglából. Rendesen szigetelve stb... Kb harmada rezsiköltségért!

(#67) callmeakos válasza Jhonny06 (#65) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Angyalföld. De nem éppen a kertvárosi részben. És az állapota sem volt éppen egy Hilton szálloda. Nuku nyílászárók, nuku redőnyözés, a fehér falak része sárga volt a füstölgéstől, amit később mindezeket nekünk kellett megcsinálni. Cserébe pár bútort itt hagytak.

All→M8

(#68) ArchElf válasza callmeakos (#67) üzenetére


ArchElf
addikt

Azon belül, ha nem indiszkrét :)
Amúgy angyalföldön elég elszállt árak vannak az állapotokhoz képest (laktunk ott egy jó darabig, később néztem ott lakást is).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#69) callmeakos válasza ArchElf (#68) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Váci úttól 1 percre ;) És nem indiszkrét :N

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.