Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

kapacitív érintőbillentyű? beszarás :Y

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) dízelracer


dízelracer
senior tag

Enterprise 128 :) De szerettem volna egyet gyerek fejjel...

(#3) brumesz válasza Lenry (#1) üzenetére


brumesz
aktív tag

én is ezen kaptam fel a fejem! és még hogy istenítettük az ájfónt amikor megjelent hogy végre nem rezisztív az érintőfelület...

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#4) Penyus


Penyus
senior tag

Megelegedessel tolt el hogy a bemutatott gepek kozul a primot kiveve mindegybol rendelkezek minimum egy mukodo peldannyal :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5) hackeeeee válasza Lenry (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mik nem voltak.. ugye ugye. :D

Véleményem szubjektív...

(#6) EczkE


EczkE
addikt

Nem semmi! Nekünk van itthon egy C64-es, nagyon szerettem. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#7) cellpeti


cellpeti
veterán

"Az igazsághoz hozzátartozik, hogy akkoriban az a mondás járta, hogy mit nem lehet megírni assemblyben, azt nem lehet megírni."

Assembler - Sziray tanár úr :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8) kmisi99


kmisi99
addikt

ÁÁÁ Az első képen nintendo NES még mindig meg van nekem és működik. Mennyit is játszottam én rajta :D

(#9) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Wow! Köszi az ajánlást! :C

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#10) snake1977


snake1977
őstag

Sinclair és C64 felejthetetlen korszak volt számomra :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Meddig lesz nyitva ez a kiállítás?

(#13) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Na én még HT-n és Primo-n tanultam. Az se ma volt a franc essen belé :)

Romani ite domum.

(#14) rvn_10


rvn_10
senior tag

Áh. Régi szép idők. Egy spectrumom még nekem is van valahol, sztem még müködőképes is lenne:). Jajj milyen jó volt azon tolni a Rambot:D

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#15) frescho


frescho
addikt

Ha valaki lat egy kallodo ZX-81-et, akkor legyen szives szolni. jo lenne felelevenitetni a regi idoket.

https://frescho.hu

(#16) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszi abemutatót, jó volt olvasni :R
TVC-m van a padláson porododik, Enterprise-om is van, az ráadásul follos dobozos tartozékos egy halom origi játékkal.. kár hogy hót nem értek hozzá :DDD

(#17) Thunderzolee

Az Indexen is írtak erről, olvassátok el, jó cikk az is.
index.hu/tech/hardver/2010/05/21/tizennyolc_ev_utan_vegre_legyoztem_a_terminatort/
Az a Terminatoros játék az nekem is nagy kedvencem volt. :C

^Clown:
November 21-ig lesz nyitva a kiállítás.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) biker


biker
nagyúr

kis korrekció: a Videoton DOS rendszerének neve VT DOS nem TVC DOS :)
volt nekünk is, két floppyval.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) biker


biker
nagyúr

A kapacitív érintős technika kb 60-as évekből való. nem úgy kell értelmezni, mint a mai érintőképernyőket, hogy tudja, hol hány ujjal érintetted meg, hanem volt benne gombonként 1db független kapacitív érzékelő, ami az ujjad érzékelésére megváltozott kapacitással reagált, mint a kézszárító, vagy a víztartály kapacitív szintérzékelése.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) #06658560 válasza bacsis (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

akkor hogy fogod húzni?

Lenry: nem tudom, emlékeim szerint- apám ifiházigazgató korából, mikor kerített az intézménybe számítógépeket és votl ott sok primo is, hogy a fiatalok ne csavarogjanak, hanem legalabb szervezetten legyenek valahol- kis lenyomás kellett a billeknek. Bár a wikin is kapacitívnak írják.

(#21) frescho válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


frescho
addikt

Koszi, a linket. A terminatort vallt vallnak vetve vegigtoltuk , csak ugy hullottak a robotok ;]

biker: A TVC OS volt beepitve, en a VT_DOS-ra utaltam, ami a DOS floppy lemezek olvasasara szolgalt. [link]

bacsis: nem lehet kolcsonvenni? Adok erte SUN szervert.

^Clown: A cikk 4. mondata: "A gépek egy része nem csak tárlóban tekinthető meg, de használható is, egészen november 21-ig."

https://frescho.hu

(#22) bacsis válasza #06658560 (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát nem is szoftveresen akarom tuningolni ;]
frescho! kb 4 éve próbáltam, akkor még működött, azóta pihenget, szóval gyanítom hogy működik... természetesen megkaphatod egy karikára :R

[ Szerkesztve ]

(#23) #06658560 válasza frescho (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mit teszel rá, linuxot, vagy w7-et? Netán osx-et? ;]

Ja, primo: életem legnagyob élménye a primos "tankszimulátor" volt. Midnent überelt sokáig hangulatban.

[ Szerkesztve ]

(#24) frescho válasza #06658560 (#23) üzenetére


frescho
addikt

Minix talan fut rajta. A win7 meg az N800-on is szaggat.

bacsis: Elni fogok a felajanlasoddal.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#25) Feruendios


Feruendios
aktív tag

De miért a közlekedési múzeumban?
Jah, mert a műszaki múzeumot nem támogatták egy vassal, se és arra sincs pénze, hogy nyitva tartson.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#26) Gude


Gude
senior tag

Valahol van még 1 amiga 500-asom :DDD

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#27) biker válasza frescho (#21) üzenetére


biker
nagyúr

Különlegessége, hogy TVC DOS segítségével képes volt a PC-k lemezeit olvasni.
ez van a cikkben
A TVC OS volt beepitve, en a VT_DOS-ra utaltam, ami a DOS floppy lemezek olvasasara szolgalt.
ezt írod most.

Bocs, ha jobbítani szeretnénk a cikkedet, de ha te is tudod, hogy elírtad, akkor miből fájna kicserélni szájkarate helyett? :U
mellesleg a linken se tudják jól, mert az alapvető fileokat mind olvasta, írta ÉS futtatta.
a prince XT-s verziója is futott rajta, illetve volt VT-re is ha jól rémlik a neve ChiWriter klón, és a szerkesztett szöveget lehetett folytatni otthon VT alatt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) atike


atike
nagyúr

Jó kis cikk! Érdekes volt olvasni... :)

A +4 méltánytalanul kapott csak egy mondatot szerintem. Nagyon sokunknak volt (nekem is :) ), és tömve voltam mindenféle programmal hozzá... Imádtam / imádtuk. Utólag nagyon bánom, hogy anno eladtam...

(#29) frescho válasza biker (#27) üzenetére


frescho
addikt

Jogos, javitottam.

Cross platformra nem volt kepes, csak batch file szinten. A ket gep CPU-ja binaris szinten nem kompatibilis egymassal, ahhoz meg tul gyenge, hogy emulalja. A programok egy resze mar akkor is kijott tobb platformra, valoszinubb, hogy egy ilyen verzioval jatszottal. A ChiWriter nekem valahogy nem jott be, annal meg a vi is jobban kezre allt.

https://frescho.hu

(#30) lapa válasza #06658560 (#20) üzenetére


lapa
veterán

hát egy ilyen ifiházra én is emlékszem, bár akkor még tán úttörőháznak hívták. nem egy hajóállomással szemben volt ez? valahogy nekem is olyan rémlik, hogy mintha kicsit pattantak volna a primos matrica bill-ek, de nagyon rég volt már, nem biztos. a C16 után nekem nem nagyon jött be a megoldás.

(#31) #06658560 válasza lapa (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tuti nem. Szeghalmon az ifiház és a Berettyó-hajóállomás a megyébe sem- nem szomszédok. Ott a videózással egyidöben, még C16 elött volt ez, valamikor a 84-88 közötti idökben.

(#32) F e Z o


F e Z o
veterán

Primo, TV computer, ezeken nőttem fel
'87-88-ban már nyomtuk szalagos magnúval, meg fekete-fehér junoszt tv-vel....

H2O über alles!

(#33) Rive


Rive
veterán

Egy VIC meg egy +4 van otthon... Valahol... :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34) nonoka74


nonoka74
tag

imádom az ilyen cikkeket,mert eszembe jut a gyerekkorom commodore gépei!és eszembe jut az is,hogy milyen régen volt ez!öregszem! :W (C64+floppy itt lapul a sarokban,dobozban!) :K

(#35) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ilyenekből volt nálunk, abc-80-on és aircomp 16-on kezdtem:)

De ez volt az első gép az életemben:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) oxox


oxox
addikt

vc20-am volt...az enterprise a joy miatt volt fekete lo...a c64 pedig a best of...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37) Valzor


Valzor
aktív tag

Nagyon jó kis cikk, grat! Erre a kiállításra el kéne menni :U

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#38) frescho válasza Valzor (#37) üzenetére


frescho
addikt

Koszonom. Erdemes setat szervezni a ligetbe, amikor log egy kicsit az eso laba. Amikor el kezd csepegni artatlan arccal lehet javasolni csaladi allapottol, tarsasagtol fuggoen alternativ programkent:

- Dragam, ne menjunk meg haza, gyere setaljunk be a muzeumba, ott olyan jo csond van es meg nem is esik az es.
- Sracok nezzuk meg a verdakat a Kozlekedesiben
- A gyerekek biztos elvezni fogjak a terepasztalt

...

https://frescho.hu

(#39) Zoz válasza bacsis (#22) üzenetére


Zoz
őstag

AZ Enterprise jól tuningolható, 2 vágás és három szál drót, és máris megy 7.12 Mhz-en :-)
A WD1772-es lemezvezérlő IC-t 10 Mhz-re húzva 1040K fér rá egy DD-s lemezre, ha van jó fajta floppy meghajtód ami 90 sávig is elmegy, akkor 1170K! 16Mhz-re húzva a floppy vezérlőt kezeli a HD-s meghajtókat, így akár 1980K-ig el lehet menni :-) (ehhez kell már a 7.12-re húzott gép is)
Megjegyzem ezek a tuning lemezek olvashatóak maradtak így közel 20 év után is, ellentétben a pár éves CD vagy DVD lemezekkel...

Mindenesetre akinek EP ügybe bármi kérdése van, vagy csak nosztalgiázni akar, az jöjjön ide: http://enterpriseforever.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.