Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kaller1 válasza HaZse (#150) üzenetére


kaller1
veterán

miért nincs benne AF?

Nem ezt írtam. ;)

.::> <::.

(#152) fateless válasza HaZse (#149) üzenetére


fateless
veterán

Nincs ellenfele a SE X10 mini Pro-nak. Mutass még egy olyan készüléket, ami az elmúlt egy hónapban került a boltokba, belefér egy cigisdobozba, könnyen kezelhető, androidos, teljes qwerty bill-lel rendelkezik, 2 év garis.

Nincs ellenfele a Nokia 2710-nek - felsorolhatnék olyan szűkítéseket, hogy ne találj alternatívát.

Nincs ellenfele a Nokia 5230-nak - felsorolhatnék itt is olyan kritériumokat, hogy valóban ne találj más modellt.

Olyan kritériumokat adtál meg, amivel mindenképpen kizársz minden alternatívát, hogy igazolhasd önmagad. Mégis, mi a célod? Találni olyan telefont, ami valóban verseng ezzel a modellel, vagy az, hogy te legyél az, aki megmondta? A fórum célja az előbbi, nem az utóbbi. Ebből kifolyólag rossz helyen vagy. A fórumnak ne mcsak az a célja, hogy mindenki leírhassa a maga véleményét, hanem az is, hogy előrevigye az adott készülék megimserését, kivesézését, stb.

Miután Bog ajánlott minősítést adott a készülékre, nem értem, miért kell megmagyarázod neki, hogy ez egy jó készülék. Ő sem mondott mást a mobilról.

Úgy látom, a porbléma nem a készülékkel van...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#153) Bog válasza fateless (#152) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Köszönöm, nekem már nem volt ehhez energiám. Mostanában egyre több az okos júzer...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#154) Tomate


Tomate
veterán

Ritka csúnya egy darab...

(#155) Ricardo válasza Bog (#153) üzenetére


Ricardo
félisten

Az oldalatoknak köszönhetően csiszolják a tudásukat, és előbb utóbb "szakértővé" válnak :DDD

(#156) Atombalu


Atombalu
senior tag

alma

[ Szerkesztve ]

iPhone 5

(#157) HaZse válasza kaller1 (#151) üzenetére


HaZse
őstag

Igazad van. :R

Csak kifogásoltad az AF hiányát. :)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#158) HaZse válasza fateless (#152) üzenetére


HaZse
őstag

Az egész nem ebből indult ki. Csak elolvastam a hozzászólásokat és ott páran a kamerát kifogáolták. Na arra írtam, hogy akkor mutasson egy másik telefont, amiben van AF-es kamera. Na azért írtam, hogy akkor mutasson egy olyan telefont, amiben az X2-es tulajdonságai IS benne vannak plusz legyen AF-es kamerája és ne legyen drágább, mint az X2.

Persze megjelenési árra gondoltam és nem olyanra, mint pl. amit 1 éve kiadtak és most mennyiért lehet kapni.

Bog előtt meg meghajlok, mert Ő VALÓBAN felsorolt pár telefont. Nem is kötekedésnek írtam.

Ui.: Lehet, hogy én vagyok egy kicsit ilyen szőrszálhasogató, de ezért elnézést kérek, akit ez zavar.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#159) meroly


meroly
veterán

Bog:
az átlagnál kissé masszívabb igénybevételnek teszem ki a tesztkészülékeket
Ez nálat mit jelent?

Szerinted hozhatja a gyári értéket nagyjából? Csak mert ahhoz képest hogy BL-4CT van benne, jelenleg ő a nokia legjobb telefonja a gyári akku adatokat figyelembe véve. Tudom-tudom ezek labor körülmények közt vannak mérve, de azétr tapasztalat szerint 75-80%-át szokta hozni a beszélgetési időnek.

Stand-by Up to 624 h
Talk time Up to 13 h 30 min

Példaképp a 6230i-m BL-5C-vel 4 óra, BL-6C-vel 5-6 óra, pedig csak 100mAh a különbség.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#160) HaZse válasza Bog (#153) üzenetére


HaZse
őstag

Kedves Bog! Nem kell azért más embert ennyire lenézni, mert ő példáúl nem telefonteszteket ír.

Nekem speciel a hobbim a telefonok cserélgetése, mert kíváncsi vagyok rá és nekem nem adnak csak úgy a GSM boltok telefonokat próbálgatni.

Ez az egész mizéria egy kis semmiségből indúlt ki.

Akinek tetszik az X2 megveszi, akinek nem tetszik nem veszi meg. Ennyi.

Nem mindeki lehet egyforma, de lenézni másokat nem kellene. Főleg úgy, hogy nem ismered...

Ez max. csak Téged minősít...

Bog! Koccintsunk egy virtuális sörrel. Békepárti vagyok.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#161) negyedes


negyedes
addikt

Azt hiszem megvan a kovetkezo telefonom. :)

Itt most mindenki serdulo kisfiu, hogy az szamit, hogy hany mega-giga pixeles a telefonja? Az ilyenekre jobban buknak a csajok vagy mi? Mintha ovadaban lennek. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#162) manoarc válasza negyedes (#161) üzenetére


manoarc
senior tag

Csajozós mobil userek :D

{。^◕‿◕^。}

(#163) Bog válasza HaZse (#160) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem nézek le senkit. Ha így érzed, akkor bocs. Lehet, hogy kicsit feszkós vagyok a sok tehetségtől az iPhone témákban, sry.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#164) meroly válasza Bog (#163) üzenetére


meroly
veterán

#159-re is reagálj ha időd engedi lszi.
köszi

Impossible is nothing

(#165) -NOKIA- válasza negyedes (#161) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nekem is nagyon bejön ez az X sorozat...köztük ez is. :K

(#166) #40835072 válasza -NOKIA- (#165) üzenetére


#40835072
törölt tag

nekem is de ez nem :D

(#167) Lacazr93 válasza #40835072 (#166) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Kinézetre nem a legszebb az tény..

(#168) #40835072 válasza Lacazr93 (#167) üzenetére


#40835072
törölt tag

belsőre tetszik de nem tudom mért nem hajlandó a nokia valami pofásabb mobilokat is piacra dobni.. nekem kinézetre egyedül az x6 tetszik :U

(#169) kaller1 válasza kaller1 (#126) üzenetére


kaller1
veterán

Nem volt rossz ajánlás, elég csak benézni a topikjába. :)

Ahhoz képest ebben a topikban elég nagy a pangás. :D

.::> <::.

(#170) Dare2Live válasza Ricardo (#117) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kaller jóhogy nem a 3GSt mondta Tnél 900Ftért.

És még én kötekszem. :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#171) degooo


degooo
csendes tag

ezt a telefont ... elkúrták, nem kicsit ,nagyon :K Ilyen ronda telefont se láttam mostanában .. Nemtudom a nokia mért ragaszkodik az iylen hülye formavilághoz? Mostanában elég kevés szép telefont láttam tőlük.. A telefon ezt eltekintve szerintem jó, az S40 meg nem való már egyik teloba se

András

(#172) Bog válasza meroly (#159) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem hinném, hogy hozza, de 6-7 óra benne lehet jó vételi viszonyok esetén.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#173) meroly válasza Bog (#172) üzenetére


meroly
veterán

Az bőven jó, köszi :R

Impossible is nothing

(#174) Telomanikus válasza Tomate (#154) üzenetére


Telomanikus
senior tag

teljesen egyet értek :DDD

(#175) domperke válasza Telomanikus (#174) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

A tesztet olvasva meg a képeket nézegetve nekem tetszik a teló.Az 5mp kamera nem hat meg van digit gépen viszont a wifi kicsit tényleg hiányzik belőle.Ha korrekt áron adják lehet cserélek egy ilyenre.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#176) meroly válasza domperke (#175) üzenetére


meroly
veterán

Én is a szolgáltatós árra leszek majd kíváncsi. Amúgy a wifi hiánya egy S40-es alaptelóban nem akkora gáz sztem.

Impossible is nothing

(#177) meroly


meroly
veterán

Ma láttam vitrinben egy boltban egyet feketében. Hát nem fogott meg annyira. Lehet fehérben (eredeti elképzeléseimnek megfelelően) tetszeni fog.

Impossible is nothing

(#178) meroly


meroly
veterán

Idézet a mobilport tesztjéből:
USB OTG
Az áprilisban bejelentett és a hazai piacon várhatóan valamikor szeptemberben debütáló N8 sok érdekességet hordoz magában, melyek közül csupán egyetlen az USB On The Go funkció. Ennek lényege ugyebár nem más, mint hogy mostantól akár egy egyszerű USB flashmemória, pendrive vagy egyéb adattároló készülék tartalmát is látni és használni tudja a mobiltelefon. No, kérem szépen ezt a funkciót nemcsak a drága N8, hanem az olcsó X2 is megkapta. A Nokia az USB On The Go feature használatához egy új kábelt is legyártott: a CA-157 ott lesz az N8 dobozában, az X2-höz viszont külön kell megvásárolni. Némi különbség továbbá, hogy míg az N8 smartphone akár 4 GB-os állományokat is képes kezelni, addig az S40 szoftveres X2 esetében 2 GB jelenti a plafont.

Ejha! :Y
Ez azért durva.

Impossible is nothing

(#179) Ricardo válasza meroly (#178) üzenetére


Ricardo
félisten

Érdekes hogy ez a tulajdonság az alsóbb kategóriában is rögtön megjelent :K
Már csak arra lesuózek kíváncsi, hogy az X3 touch-ba belekerül, vagy nem.

(#180) meroly válasza Ricardo (#179) üzenetére


meroly
veterán

Bár most hirtelen nem sok értelmét látom, mert pl kapon pendriveon egy excelt, amit gyorsan meg akarok nézni, dehát S40-ben nincs office, ugye...
Maradnak a képek, de azok is általában a fényképezőgép memóriakártyájára szoktak születni és nem pendrivera. Ha meg már másolgatok, mert gépnél vagyok, akkor nem fogom pendrivera kimenteni majd kábellel a telefonon nézegetni, hanem átmentem a telefonba, nem?
Esetleg a zene az, ami még használható ilyen téren.... :U

Impossible is nothing

(#181) Feriikee


Feriikee
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, h T-nél kapható lesz-e, és ha igen, mennyiért? :F

Laissez les bons temps rouler.

(#182) meroly válasza Feriikee (#181) üzenetére


meroly
veterán

Már én is várom és olyan 28-30k-ra tippelem dominoba, 22-25k egy éves előfizuval. De ez csak tipp!

Impossible is nothing

(#183) Dare2Live válasza Feriikee (#181) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hihi pont engem is ez érdekelne.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#184) meroly


meroly
veterán

Senki nem használ még ilyen telót?

Impossible is nothing

(#185) karldergroße


karldergroße
senior tag

Nem értem a Nokiát. A főmenü nézetéből ennél a készüléknél kivette a "lap" nézetet, nincs már ott. Ez volt (számomra) a leghasználhatóbb nézet a Nokiánál. Komolyan nem értem.

(#186) meroly válasza karldergroße (#185) üzenetére


meroly
veterán

Pedig lennie kell, ebben a cikkben az S40 6th van, ugyanaz mint a telón és itt van lap nézet, már ha erre gondolsz:

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#187) karldergroße válasza meroly (#186) üzenetére


karldergroße
senior tag

Akkor nézd meg itt: http://mobilarena.hu/teszt/nokia_x2_kamera_variete/menu_alapfunkciok.html és itt http://www.technet.hu/teszt/20100817/olcso_jobarat_nokia_x2/.

Nincs! KIVETTÉK BELŐLE!

(#188) meroly válasza karldergroße (#187) üzenetére


meroly
veterán

A mobilarenás tesztből idézve:

A testreszabhatósághoz tartozik, hogy az ikonos főmeü is átszabható, lehet listás és lapos megjelenítást is kérni.

Impossible is nothing

(#189) karldergroße válasza meroly (#188) üzenetére


karldergroße
senior tag

Akkor nézd meg a linkeket, amelyeket mellékeltem.

FŐLEG A VIDEÓT. Ott egyértelműen látszik, hogy nincs "lap nézet".
De a belinkelt fénykép is ezt bizonyítja.

Az, hogy bizonyos felületes cikkek mit írnak, nem érdekel.

(#190) karldergroße válasza meroly (#186) üzenetére


karldergroße
senior tag

Valószínűleg a S40 /th-nak is több változata van. De az biztos, hogy a 6234 óta a series40 csak visszafelé fejlődik.

(#191) karldergroße válasza meroly (#188) üzenetére


karldergroße
senior tag

CSak

EGYÉNI
LISTA
RÁCS és
RÁCS címkékkel

nézet van az X2-ben.

Lap nincs. Az X2 ezen szállt el nálam. Pedig a 2 éves 5310-esem utódját láttam benne. De annál maradok. Az minden szempontból tökéletes telefon. És vékony. Olyan vékony, hogy azóta se tudták túlszárnyalni.

(#192) meroly válasza karldergroße (#191) üzenetére


meroly
veterán

Na jó, én nem vitatkozni akarok, de abból a cikkből és arról az oldalról idéztem, amit te linkeltél.
A videoban viszont tényleg nincs. :(
Azért ez nem akkora nagy érvágás ;]

Az 5310 nekem is tetszik, egy bajom van vele, hogy nagyon lassan menti el a fényképeket, pedig én sokat fotózom és idegesítő, ha az első kép sikertelensége után a következőt percekre rá tudom csak megcsinálni.

Impossible is nothing

(#193) karldergroße válasza meroly (#192) üzenetére


karldergroße
senior tag

De. Nekem nagy érvágás, mert számomra ez volt a legkezelhetőbb menü, ahol kilépés nélkül jobbra-balra ugrálhattam a menüpontok között. Lap nézet nélkül mindig ki kell lépni.

Egyébként nem lehet mondjuk az X2-esre feltenni az 5310-es vagy a 7230-as szoftverét?

(#194) meroly válasza karldergroße (#193) üzenetére


meroly
veterán

Feltenni tuti nem lehet, de néztél élőben már ilyen telefont?
Lehet a tesztben valami korai szoftver verzió volt... :U

Impossible is nothing

(#195) karldergroße válasza meroly (#194) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem ,még soha nem láttam. Az egész ügy csak novembertől lenne aktuális, november végén telne le az 5310-esem hűségideje, és akkor váltanék, ha...

(#196) meroly válasza karldergroße (#195) üzenetére


meroly
veterán

A helyedben én azért élőben megnyomkodnám valahol, mert elég kétértelműek az infók.

Impossible is nothing

(#197) meroly


meroly
veterán

Németországban már kapható. ;)

Impossible is nothing

(#198) madstunt válasza meroly (#197) üzenetére


madstunt
addikt

itthon is már egy jó ideje. egy hónapja nyomkodtam media marktban

(#199) meroly válasza madstunt (#198) üzenetére


meroly
veterán

Igen, kártyafüggetlenül, de én szolgáltatósra gondoltam ;)

Impossible is nothing

(#200) albiosz válasza Bog (#172) üzenetére


albiosz
őstag

Bog!
Láttam, hogy te tesztelted ezt is és a SE Spirot is. Alapfunkciókra (telefonálás, sms) és zenehallgatásra melyiket ajánlod inkább? (a többi tényezőt most hanyagolva)
Nyilván a Spirohoz kell egy rendes füles, de ha ez megvan, akkor melyik nyújt igényesebb hangzást és nagyobb hangerőt?

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.