Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) meroly válasza Bog (#50) üzenetére


meroly
veterán

Értem kössz. És a hátlap akkor nem megy ki a széléig, ergo ha fogom akkor inkább azt a gumis műanyagot fogom mint a hülye fémet?

Impossible is nothing

(#52) madstunt


madstunt
addikt

melóbaan zenéthallgatós másodtelónak instantget :)

(#53) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Szvsz ennyi pénzért ez nem rossz darab. A nejem szerintem örülne neki (6230i-je van). Ha a kamera szoftverén csiszolnának még egy kicsit, akkor meg pláne.

valami

(#54) blazsey2


blazsey2
senior tag

Nekem tetszik :)

PSN ID:blazseydr

(#55) Bog válasza meroly (#51) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A fém rákanyarodik a telefon oldalára, a kék cuccal határos.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#56) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Edigitalnal "csak" 32,9 e. ft 2 év hivatalos garival. Lehet hogy beruházok egyre majd. A zenehallgatásra vett, sztárnak nevezett mobilomat kb. 5x töltöttem, de kétszer bedöglött. Most mikor visszakaptam a szervizből, egyszerre nekiadtam az asszonynak. Azért jó dolog az a rádió, meg ezen legalább vannak gombok a zenéhez is.
Annyit szeretnék kérdezni a tesztelőktől, vagy aki használja, hogy milyen a rádió vétele?
Előző mobilomnál a Nokia 6303 és az azóta leszerepelt Samu közt őrlődtem, mindkettőt kipróbáltam. A Nokia egy adót fogott be a rádión, a Samu kb. 30-40-et. Utóbbi jóval hangosabb is volt. Gondolom a hangerővel nincs baj a kétmagos (X2) ;] Nokiánál. :)

(#57) zoo8800


zoo8800
veterán

Ennek a telefonnak nincs véletlenül csúszkás "változata"? (ami ugyanezt tudja, csak slide :D )

rip and tear, until it is done

(#58) Duree


Duree
veterán

Nos nem tünik rossznak,végre egy olyan telefon ami hagyományosan néz ki és nem tud mindeféle fölösleges dolgot.Remélem azért 30 ezer alatt is kapható lesz majd

duree54

(#59) Ricardo válasza meroly (#51) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem csúszik az csak jól kell fogni :D (nem tudtam kihagyni)

A kamerán meg azért megy a rugózás mert a kategóriában "egyedülállóan" 5MPX-es, de ez így vakítás. 2-es lenne (max 3,2), de AF-os, többre mennénk vele. Az is kirívó lenne, mert ebben a szegmensben a 2 es fixfóküszos a megszokott

(#60) Bog válasza Zoli bácsi (#56) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A Blaha közelében vagyok most, vidáman tudom fogni az összes jelentős budapesti adót - füles használata nélkül is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#61) David75 válasza Probber (#46) üzenetére


David75
őstag

Igy már ismerem és kifejezetten tetsziks is ez a telefon kár hogy nem badás vagy legalább árulná itthon a voda...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#62) Zoli bácsi válasza Bog (#60) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

:R Köszönöm.

Számomra azért furcsa ez a kamera dolog. Asszonynak 6234-es Nokiája volt, az sem volt autofókuszos, mégis megdöbbentően jó képeket készített. Meg ugye VGA videót tudott.
Ezek az X2 tesztképek még leméretezve sem érik el az "ős" szintjét.

(#63) meroly válasza Zoli bácsi (#62) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem nem vészesek a képek.
Kíváncsi lennék milyen gyorsan menti el őket.

Impossible is nothing

(#64) Gzolo


Gzolo
senior tag

Elég randa lett szegény...és ha belegondolok, ismét egy sokadik klón(kivéve a kamera)
Fele árából vettem Nokia 5320-at minden földi jóval, és az mégiscsak 3g-s, Symbian-os telefon...a 2mpixel pont annyira konvergál a 0-hoz, mint ez az 5-ös..Nem kéne.

(#65) mrlujoak válasza (An)Dante (#12) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Nem csak a Nokia használ 5 megapixeles fixfókuszos kamerát és az amúgy sem feltétlenül gáz, mert például az E52 vagy az E5 kamerája egészen használható. Itt nem is ez a baj hanem az, hogy a zajszűrés már szinte festői.."

Most én hagytam ki valamit, vagy nem tudom, de melyik mobiltelefon(ok) az(ok), amelyikben 5 megapixeles AF nélküli fényleső teljesít szolgálatot?

Tényleg nem emlékszem...
(természetesen a gagyi, kínai hamisítványokat, és csodamasinákat, amik 5 mpx-nek hazudják a VGA-t, 1,3-at ne vegyük ezzen kalap alá...

Mindettől függetlenül, tetszik a készülék kék oldala.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#66) nagyferko


nagyferko
csendes tag

jó kis cucc

(#67) kaller1 válasza meroly (#45) üzenetére


kaller1
veterán

Te állítottál valamit, amit én elég jó hatásfokkal megcáfoltam. Most nehogy azzal gyere nekem, hogy a telefon telefonálásra való, és semmi keresnivalója nincs benne értelmes képet tudó optikának, mert menten lehidalok.... ;]

.::> <::.

(#68) ClioRS válasza kaller1 (#32) üzenetére


ClioRS
őstag

30 ezres telefonnal?

Faszán elfelejti mindenki, hogy mennyibe kerül és milyen kategóriába tartozik ez a kütyü. AF, meg wifi, meg ez, meg az.

Szerintem így is alul van árazva a fém hátlap meg az 5mp-s kamerával.

Ha valami jobb teló kell, akkor ott a C5, ha még egy kicsit hozzáteszel, akkor E52.

(#69) kaller1 válasza ClioRS (#68) üzenetére


kaller1
veterán

Hogy jön ide az ára?
Ha meg már itt tartunk, egy harmincezres telefonba minek 5 mpixes kamera? Mert jól mutat a dobozán?
Legközelebb mi lesz, 8 mpxes, semmirenemvaló képeket lövő kamerát tesznek a 20k-s mobiljukba?
Mindenki jobban járt volna egy 3 mp, af-os kamerával, szvsz.
Nagyon rossz irányba megy a nokia, ha úgy gondolja, ez a jövő... :U

.::> <::.

(#70) meroly válasza kaller1 (#67) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem "értelmes" képeket csinál ez is. Én legalábbis felismertem a fotózandó témát. :DDD

Impossible is nothing

(#71) kaller1 válasza meroly (#70) üzenetére


kaller1
veterán

Kinek mi az értelmes. Nálam ez inkább selejt kategória. ;)

.::> <::.

(#72) Ricardo válasza ClioRS (#68) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebbe a kategóriába nem kell AF. Rendben. 5 MPX kell? Csak mert az 5MPX AF nélkül olyan mint Korda Gyuri bácsi Klárika nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#73) MarQs


MarQs
senior tag

Jó telefon! Nem gondoltam volna, hogy ebben a mezőnyben képes kipréselni magából a Nokia egy ilyet.
A viszonylag sok jó funkció viszonylag kevés kompromisszumra készteti a hétköznapok emberét! Grat!

Köszi a tesztet!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#74) ClioRS válasza kaller1 (#69) üzenetére


ClioRS
őstag

Úgy jön ide az ára, hogy az természetes, hogy a 100ezres készülékekben már jó kamera van, a 30ezresben meg nincs. Mert ugye az általad linkelt képek nem egy hasonló kategóriás telóval készültek. Nem is értem, hogy minek linkelted őket.

A Samsung u900-ba minek kellett 5 megapixeles kamera? Elég szörnyű képeket csinál az a telefon...

Valóban jobb lett volna egy AF-es 3mp-es kamera. De még mindig egy 30ezres telóról beszélünk, amibe nem 2mp-es a kamera mint a többibe, hanem egy 5mp-es került bele. Már ez is haladás.

[ Szerkesztve ]

(#75) kaller1 válasza ClioRS (#74) üzenetére


kaller1
veterán

Nem is értem, hogy minek linkelted őket.

Mert jött egy általánosítás, miszerint a mobilos kamerák nem valók semmire. Csak erre kívántam reagálni, és ezért is tettem offba a dolgot.

Ami pedig a "már ez is haladás" dolgot illeti: itt elvileg mindenki tisztában van vele, hogy önmagában a felbontás növelésének SEMMI ÉRTELME, ha az optika minőségén közben nem javítanak. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy jelen esetben ez csak parasztvakítás, a készülék árától függetlenül.

Ja, és még valami:
Már látom magam előtt a szitut, mikor az egyik szolgáltató üzletében a tanácstalan vásárlónak ezzel a szöveggel nyomják a kezébe az X2-őt: Ezt tudom ajánlani, 5 megapixeles kamera van benne! :))

.::> <::.

(#76) madstunt válasza kaller1 (#75) üzenetére


madstunt
addikt

neked sincs azért 1000%-ban igazad hidd el:)

(#77) kaller1 válasza madstunt (#76) üzenetére


kaller1
veterán

Pl. miben? :)

.::> <::.

(#78) meroly válasza kaller1 (#75) üzenetére


meroly
veterán

Mert jött egy általánosítás, miszerint a mobilos kamerák nem valók semmire. Csak erre kívántam reagálni, és ezért is tettem offba a dolgot.

Ez nem én voltam :N

ez csak parasztvakítás

Egyetértek, de ettől függetlenül vállalható képeket csinál. Első dolgom lenne 2megapixelre állítani, hogy legalább a kép mérete hordozható legyen és ne 2-3MB.

Impossible is nothing

(#79) rudymester


rudymester
senior tag

Ez a telefon megkönnyíti a munkámat, szinte magát eladja. A mai világban szinte a legutolsó dolog egy telefonnál mondjuk a telefonálás minősége. Első kérdés úgyis az mp3/kamera/rádió kérdéskörre szokott esni, amikor telefont adok el.

Jó ár-érték arány, kiváló utódja lehet a még ma is keresett 5310-nek. Fiatalok zabálni fogják, főleg ha lesz belőle pink is.

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#80) kaller1 válasza meroly (#78) üzenetére


kaller1
veterán

"Persze fényképezni fényképezőgéppel kell" :)

Ez vállalható képeket csinál? Nézd már meg jobban: [link] , de bármelyiket linkelhettem volna.
Ezeket még fényképnek is vicc nevezni, nemhogy vállalható képeknek. :DDD

.::> <::.

(#81) kaller1 válasza kaller1 (#80) üzenetére


kaller1
veterán

Még annyit fűznék hozzá, hogy már előre sajnálom azokat a témában kevésbé járatos embereket, akik csak annyit látnak a dobozon, hogy 5 Mpix, ezért megveszik(mert relatíve olcsó), fotóznak, feltöltenek, és a végén hatalmasat csalódnak.

.::> <::.

(#82) meroly válasza kaller1 (#80) üzenetére


meroly
veterán

Képernyőméretre kicsinyítve nem rossz, bár tény hogy a 6230i-m is jobbat csinál, de ez van.
Nekem eddig még eszem ágában sem volt figyelni, hogy egy telefonon hány megapixeles a kamera, főleg nem e szempont miatt megvenni valamit. Összességében vagyok elégedett a készülékkel, szerintem jól sikerült.

Impossible is nothing

(#83) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A fent megtekinthető képek – hm, hogyan is fogalmazzak finoman – az öt megapixeles mezőnyben talán az egyik leggyengébbek.

Ezt nem értem, szerintem igazán jó képeket csinált, még makróban is, bár fixfókuszos...

(#84) Chosen válasza Vasinger! (#83) üzenetére


Chosen
addikt

[link] Nézd meg ezeket. Kattintásra az eredeti kép jön be.

(#85) Khelben válasza Vasinger! (#83) üzenetére


Khelben
nagyúr

Most jutottak el a mobiltelefonok kamerái oda, hogy 640x480-ban tisztességes képet csinálnak.

(#86) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Nem hiszem el hogy végre egy igen jó készülék lenne az alsó szegmensből és akkor elrontják egy 5 megás alulmúlhatatlan kamerával... Akkor már inkább lett volna 3.2 MP-es de jó minőségű... Nyilván ha levesszük alacsonyabbra a felbontást, talán valamivel szebb képeket csinál, de nem hinném, hogy sokkal... Kár érte, mert nagy slágerteló lehetett volna a kategóriájában. Persze akit hidegen hagy a kamerázás annak, még így is jó vétel lehet :W

[ Szerkesztve ]

(#87) kaller1 válasza Vasinger! (#83) üzenetére


kaller1
veterán

szerintem igazán jó képeket csinált

Hát, ha ez a véleményed, te sem láttál még igazán jó képeket... :))

.::> <::.

(#88) madstunt


madstunt
addikt

azé khm nagyon könnyen előfordulhat hogy akár egy hónap múlva jóval épkézlábab képeket fog csinálni

(#89) kaller1 válasza madstunt (#88) üzenetére


kaller1
veterán

Vagy nagyon könnyen előfordulhat, hogy nem...

Hm, közben egy kis érdekességet találtam:

Nokia 5500 fotója, 2006-ból...
Ugyan az a téma, X2-vel...

Négy év alatt ennyire futotta? Megnövelt felbontás, lerontott minőséggel?

.::> <::.

(#90) AMD Power


AMD Power
titán

Én azért nem vagyok annyira kibékülve az anyaminőségével. Főleg az oldalsó gombok kicsit gyagyik szerintem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#91) janes74


janes74
senior tag

Inkább tettek volna bele egy 3,2 megás autofokuszos kamerát.Többet ért volna.Ez így egy vicc.Ahogy Kaller írta:parasztvakítás. :( Zoli bácsi!nekem is volt 6234em,szép barna képeket csinált,mintha minden elszáradt volna a hőségben :))

[ Szerkesztve ]

(#92) HaZse válasza kaller1 (#89) üzenetére


HaZse
őstag

De tényleg nem érted. 30k-ért egy 2 év garanciás, fügetlen telegont, aminek fém hátlapja van és ráadásúl Nokia miért a kamerával vagy kiakadva?

Mondj egy olyan telefont, ami most 2 év garanciával, nem 1-2 éves konstrukciós, tehát új model és 30k az ára és van neki AF kamerája.

Szerintem egy kamera csak parasztvakítás, még egy tizen-huszonéves suancnak is, aki egy ilyen telefont vesz.

Pl. az apámnak valami régi nokiája VGA makerával, de sose használta, pedig a munkája megkövetelné, de ő inkább használ egy FÉNYKÉPEZŐGÉPET. Arra jó ez a kamera, hogy ha hirtelen látsz valamit, akkor tud róla fépet készíteni.

csak nézd meg pl. a Retek Klub hiradóját, mikor is valamit a kedves néző felvesz és feltölt hizzájuk. Általában az se FullHD kamerával veszik fel, hanem pl. mobillal.

A telefon szimpi, de pl. a színe nekem spec. nem tetszik. A fogása meg szerintem ez a gumis műanyag sokkal jobb, mint az a fényes lakkozott ujlenyomatgyűtő műanyag.

Ráadásul adnak hozzá egy normálisabb fülest is.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#93) HaZse válasza janes74 (#91) üzenetére


HaZse
őstag

Ember!

30k-s telefon. Gondolom, hogy a 3.2-es AF kamera is többe kerül, mint az 5MPX-es EF-es kameramodul.

Szerintem volt egy költséghatár, és abba kellett beleférni a csapatnak. Az 5MPX-elből még mindig lehet visszaállítani kevesebbre, de egy 2MPX-eles kamerát interpolárni meg vakítás és hülyeség. (Pásd: kínai gagyifón) :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#94) kaller1 válasza HaZse (#92) üzenetére


kaller1
veterán

ráadásúl Nokia

Ez kb. mindent elmond, nem is kommentálnám a dolgot. :)
A többi dologhoz szólva: nem sikerült megértened a mondókám lényegét. :N

.::> <::.

(#95) HaZse válasza kaller1 (#94) üzenetére


HaZse
őstag

Mint tudjuk, vannak olyan gyártók, akik a neveikkel már eleve drágábban adja a telefonokat.

Pl. Apple, Nokia.

Nem, tudom, de én azért szívesebben nyomkodok egy Nokiát, mint pl. egy Samsungot, LG-t.

Lehet, hogy alsúkategóriában vannak jobb telefonmárkák, de azért az S40-es felület teljesen logikus és csicsamentesen teszi a dolgát.
Jelenleg is használok egy Nokia telót, 2-ik telefonként. (6303 Classic) Az árához képest egy korrekt telefon.

Szerintem sikerült megértenem. Nem tetszik neked, hogy at 5MPX-es kamera ilyen rossz képeket csinál.

Akinek nem tetszik, hogy ilyen képeket csinál, az vesz másmilyet. Aki meg a specifikáció alapján vesz telefont, annak pont nem az lesz a lényeg, hogy van-e benne AF vagy sincs.

Aki már eleve AF-es telót keres, az szerintem előbb olvas és keres, majd azután választ.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#96) k850


k850
addikt

Nem a Nokia volna az első mobilgyártó aki a pixel adatokkal próbálja eladni a készülékeket, látunk már 12 MP-es mobilkamerát, az is nagy kacsa.
Aki meg csak ez alapján vásárol, az meg is érdemli. :(
Még midig a kameramodul a legfontosabb egy telefonban? :F
Én a 3G hiánya, miatt sokkal jobban el vagyok keseredve. :O

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#97) meroly válasza HaZse (#93) üzenetére


meroly
veterán

Minek veszekedtek, mikor verekedni is lehet? :DDD

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#98) Dare2Live válasza Bog (#60) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ó pont ezt akartam kérdezni. :)

fincsi teló, megnyomkodom családban egy 5éves K750et fog váltani.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99) kaller1 válasza HaZse (#95) üzenetére


kaller1
veterán

Nem tetszik neked, hogy at 5MPX-es kamera ilyen rossz képeket csinál.

Ez csak másodlagos dolog. Inkább az nem tetszik, hogy a nokia többnek mutatja ezt a modellt, mint ami valójában.

Nem, tudom, de én azért szívesebben nyomkodok egy Nokiát, mint pl. egy Samsungot, LG-t.

Még jó, hogy én nem vagyok márkafanatikus, vagy fanboy... :))

.::> <::.

(#100) joey04 válasza mrlujoak (#65) üzenetére


joey04
titán

Egyszer volt itt hír egy motorola telefonról, egy slider volt az, de sehogy nem találom... :F
emlékeim szerint a ve66, de ahogy most utánanéztem, abban is van af. tudom, mert én is pont ennek a gondolatnak adtam hangot, hogy nincs 5mp af nélküli mobil, és akkor valaki belinkelte nekem a hírt arról a készülékről. de ahogy írtam, nem lelem sehol... :(
A GSMArenán is rákerestem, és nincs ott ilyen készülék, szóval elképzelhető, hogy visszavonták. ettől még a hírnek meg kell lennie az oldalon, majd még kutakodok utána, mert nekem is piszkálja a csőröm. de több ilyen készülékről én sem hallottam. az af szerintem alap dolog (ahogy azt tudod is rólam :) ) nagyon hiányzik is nekem. és válaszolva valaki felvetésére: igen fotózni nem mobillal kell, de eljutottunk oda, hogy egy af + led kombós kamerával élvezhető pillanatképek készíthetőek, akár olyan apróságokról, mint hogy 50 °C fölé ment a hőmérséklet ahol melóztunk... ez egy öreg k550nek nem volt probléma, de egy iphone 3G-nek igen. egyszerűen nem látni mennyit mutat a hőmérő. nincs af. az kell. ahogy a led is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.