Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) Rob700 válasza Kaktusz92 (#32050) üzenetére


Rob700
senior tag

Nem annyira zavaró, mert barátnőm azért nem egész nap netezik rajta. Viszont nagyon szereti és szerintem is nagyon jó telefon nevetséges áron...

iPhone 12 128GB Black 

(#32052) #58000384 válasza Rob700 (#32051) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ne engedjen futni semmit a háttérben (vagy csak amit feltétlenül kell), lehetőleg csak egy fülön netezzen, így lehet minimálisra csökkenteni a bezáródásokat, de egy zsúfolt, javascriptekkel teli oldal így is gondot okozhat, a fél giga az fél giga marad.

Amúgy a 9gag app, ami tesztelgetésekre tökéletes a borzalmas kódja miatt (de sajnos az új myTube is hasonló sorsra jut), rendszeresen kilép, mert a memória elszivárog. Minél tovább fut, annál lassabb lesz, míg ki nem lép. Néha egy sima gif-et nem tud a telefon lejátszani benne. Szóval belassult az egész rendszer tőle, ráadásul kilépés után sem tért teljesen magához, borítékolható volt egy restart. Töltőre raktam, már a PIN-t kérte. Sajnos ezen a rendszeren is nagyon számít, hogy az adott appot hogy írták meg...

(#32053) nemkufar válasza Rob700 (#32049) üzenetére


nemkufar
tag

A legutóbbi frissítés (Denim?) óta kilépeget a IE böngészővel megnyitott oldalakról a kezdőképernyőre vissza. Előtte néha megbolondul, villog és "ugrál" a weboldal, aztán kilép.
Erről már sokan (mások is) írtak az elmúlt hónapban, hetekben.

Több nap van mint kolbász, ám kevesebb mint felhő. (saját idézet) ;-P

(#32054) Dhampir válasza Sub-ZeRo (#32047) üzenetére


Dhampir
félisten

A WP is kezdi felzabálni a ramot, mint a droid? :F
Eddig szépen eldöcögött a kis 520-ason.

(#32055) Sub-ZeRo válasza Dhampir (#32054) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam kezd kicsit sokat resuming-ot nyomni... Meg többet kell kikapcsolni. Kicsit a ramot üríteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32056) Dhampir válasza Sub-ZeRo (#32055) üzenetére


Dhampir
félisten

Androidon 1 GB memória is kevésnek érződik néha. Remélem, hogy egyszer kipróbálhatom majd a Firefox OS-t, amely ugyan még gyerekcipőben jár, de kíváncsi vagyok rá, hogy ga(rá)zdálkodik ugyanakkora 512 MB memóriamennyiséggel, mint a WP az 520-ban.

(#32057) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Androidnál is megvan az 512MB hátránya. Rengetegszer reloadolja a widgeteket például.
Csak azt valahogy mindenki elnézi az OSnek. De mivel itt a roh"dék" Bill Gates-es Windows van ezért ezt lehet szapulni. :D

Én nem raktam most fel sok appot, nálam nem jönnek elő az anomáliák.
Egyedüli bajom, hogy a telefon 597 napja volt utoljára töltve, ezért az akku szerintem hanyatlik.
Mivel a telefon 2015 februári vásárlás, ezért a Nokia Care a szoftverezés mellett döntött. Állítólag az megjavítja a közel 2 éves akkumulátoromat. Direkt mondtam nekik, hogy adjanak egy új akku-t, de csak kizárólag szoftverezés után adnak.

:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32058) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok!

Van olyan beállítás, hogy a hívást mondjuk a power gombbal tegyem le? Köszönöm!

(#32059) Blyan válasza Sub-ZeRo (#32055) üzenetére


Blyan
félisten

Minél több funkciót implementálnak, annál inkább szűkös az 512 MB RAM. Anno a WP7.x-en az alkalmazásváltóban található bármely appot vissza lehetett váltani újratöltés nélkül.

Más kérdés, hogy rohadtul korlátolt egy valami volt a mostani WP-hez képest, viszont úgy hasított mint állat (általános sebességben szvsz gyorsabb volt, mint az első 8.0-ás készülékek) és kb 6 havonta egyszer kellett újraindítani, ha éppen jött valami frissítés.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32060) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Remélhetőleg valamilyen szinten a fejlesztőbrigád figyelembe veszi az 512 MB ramot. Várom már a Win10-t telefonra, illetve a Lumia 532-t is

[ Szerkesztve ]

Bodnár Dávid

(#32061) Dhampir válasza bodnar10261 (#32060) üzenetére


Dhampir
félisten

Látom a villanót lehagyják az 532-ről is. Ami szomorúvá tesz, hogy a fényképezőgomb is eltűnt a süllyesztőben, ez legalább még megtalálható az 520-on. Nekem az ilyen apróságok számítanak.

(#32062) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Utána olvasok még az 532-nek.

Bodnár Dávid

(#32063) ghost364 válasza Dhampir (#32061) üzenetére


ghost364
senior tag

Igen, a kamera gombot én is nagyon szeretem... Sokkal kényelmesebb azzal fotózni egy kézzel. Nekem az 535 nagyon tetszik, szerintem az lesz az utódja az 520-nak. (egyedül a kijelzőproblémák aggasztanak)

(#32064) csiszidani


csiszidani
csendes tag

Sziasztok,nekem az lenne a kérdésem,hogy a lejátszóban a nemrég lejátszott listát hogy lehet kiüríteni, eléggé felgyűlt már a zenék listája,és vannak benne olyanok is amik már nincsenek is rajta a telefonomon.

(#32065) szabopeter21 válasza csiszidani (#32064) üzenetére


szabopeter21
csendes tag

hard reset, vagy megvárod a w10 et, hátha abban javítják :P

(#32066) Blackhawk43


Blackhawk43
csendes tag

Sziasztok!

Próbált már valaki névjegyet küldeni sms-ben? Megkeresett valaki azzal a problémával, hogy elküldött egy névjegyet sms-ben, és azóta a másik fél minden nap pontosan abban az időpontban ismét megkapja az sms-t.
A küldő telefonján semmi nyoma nincs az újbóli küldésnek.
Kipróbáltam én is kollégámmal, azóta ő is minden nap megkapja tőlem... Mind a 4 készülék Lumia 520.
Arról már említést sem teszek, hogy meg se lehet nyitni a címzett telefonján az elküldött tartalmat.
Töröltük a beszélgetést mind a két készüléken, de az üzenet ugyanúgy megy.
Nem tudom, hogy valós küldésről van-e szó, vagy csak értesítésről. Ki lehet kapcsolni az értesítéseket a küldőtől, de ez sem megoldás, mert akkor semmilyen más üzenetemről nem fog értesítést kapni.

(#32067) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Megtudja mondani valaki nekem a nokia 520 gyári töltőjének adatait?Sajnos nem lesz gyári töltőm és ami van sony,samsung közűl azt használnám ami közelebb áll a nokia gyárijához! Kösz előre is!

(#32068) szjoci válasza Imi1981 (#32067) üzenetére


szjoci
őstag

Nokia AC-20 a tipusa és 750mA a max. terhelhetőség ha jól emlékszem. Egyébként tök mindegy mivel töltöd, ha lehet nagyobb, kisebb is a terhelhetősége a töltőnek, ha kisebb akkor lassabban fogja feltölteni.

(#32069) Imi1981 válasza szjoci (#32068) üzenetére


Imi1981
veterán

Most néztem a sony-n nincs semmi adat feltüntetve,a samsung 5v 1Amper .Nokia is 5 voltos?Vagy mindegyik 5 voltos?
Megnéztem googleba igen 5 voltos :) .Akkor bátran használom bármelyiket .

[ Szerkesztve ]

(#32070) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Hi !

Nokia Care tapasztalata, ismerőse nincs valakinek itt ?
Vettem egy telót, ami 597 napja volt legelőször feltöltve.

A boltból most 2015.február 13-án lett eladva. Így tehát pár napos a kütyü.
Telefonáltam nekik, erre hablatyolnak, hogy szoftvert akarnak frissíteni, és talán kicserélik az akkut.

Basszus.

Az akku majdnem 1,5 évet állt, este minden szinkron be, DE ! háttérbeni adatok tiltva, és így 10%-ot merült.
Volt már WP telefonom 1320-as, 1520-as de azok nem merültek szinte semmit.

Most úgy használom napközben, hogy Push tiltva mindenhol, tehát csak akkor van szinkron ha én kérem, így már most 60%-on vagyok, pedig 1 hívásom volt, ami 3 perc volt.

Miért nem cserélik azt a k_rva akkumulátort ki ? Én részemről bőven garos. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32071) janeszgol válasza eladogeppc (#32070) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem adnám oda. A végén bekérik az egész hóbele bancot (töltő, doboz, telefon stb). Inkább vennék használtan vagy újonnan egy eredeti akksit.

(#32072) eladogeppc válasza janeszgol (#32071) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát az biztos, hogy nem kapják meg.
Azért annyit látnak a rendszerben, hogy mikor került ki gyártásból a kütyü, és hogy mikor lett eladva.
Azt akkor látják majd, ha viszem a papírokat.
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32073) hacsa válasza hacsa (#32034) üzenetére


hacsa
tag

Saját hozzászólásomhoz lenne még egy kérdésem. A tetheringgel történő netezés esetén a csomaghiányos oldalbetöltés csak a szolgáltató hibájából történhet vagy a telefon és a gép közötti vezetéknélküli kapcsolat is okozhatja?

(#32074) Namelesske válasza eladogeppc (#32072) üzenetére


Namelesske
addikt

Megvan a módja hogy nyírd ki az akkut. :D De arra csak 1 év garancia van szerintem

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#32075) eladogeppc válasza Namelesske (#32074) üzenetére


eladogeppc
veterán

Világos, de a telefon amit vettem 2015 február 13-ai.
Így akárhány éves volt raktáron, nekem még garos.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32076) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Komolyan, hogy tudom gajra vágni ? 2 szervízt is hívtam, szivatnak. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32077) Tin válasza eladogeppc (#32076) üzenetére


Tin
veterán

van egy gyári speckója az akkuidőnek. ha azt nem bírja, megmondod hogy szar. ha nem akarnak csinálni semmit, elkéred a panaszkönyvet és beleírsz, meg írsz a fogy.védelemnek.

vagy, ha nem akarsz szívni vele, veszel vele egy új akkut.

de ha tök új a teló, várd meg azt a 4-5 töltési ciklust, amire eléri a teljes kapacitását, mert az akkuk az elején még nem az igaziak.

(#32078) kutga válasza Tin (#32077) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem lehet hogy az 520 csak ennyit tud? Halkan megjegyzem nem az akku az erőssége. ;]

Nem is értem az összehasonlítást. A 1320-1520-ban 3400 mAh-s akku van.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#32079) janeszgol válasza eladogeppc (#32076) üzenetére


janeszgol
félisten

Hosszú procedúra. Elviszed, hogy kikapcsolgat a telefon. (A Lumia 520 érintkezői amúgy is sérülékenyek, ez könnyen előfurdulhat, hogy megsérül használat, akksi ki-, és berakás közben.) Majd szerviz, gondolom szoftvereznek, vissza. Megint beviszed, szerviz, szoftver, haza. Majd harmadjára is és akkor talán kicserélik.

Vagy elviszed a Nokia Care-be és ott őszintén megmondod a panaszod, hogy sokat állt az akksi és szar. Lehet kapsz egy másikat.

De én a helyedben vennék egyet használtan, amit alig használtak vagy újonnan. Csak ott is figyelni kell a dátumot. (Azt hiszem ezen az akksin feltüntetik, de ezt megnézem majd.)

(#32080) eladogeppc válasza janeszgol (#32079) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi.
Megpróbálom.
A kütyü tényleg 2 évet állt polcon majdnem. :R :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32081) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok ! Megjött az 520-as !Sd kártyát lehet vele formázni ?Nem találtam .A rendszer rajta valami cyan ,ennél újabb a denim ugye ?Frissítés hogy történik ?Kösz előre is a segítséget !

(#32082) janeszgol válasza Imi1981 (#32081) üzenetére


janeszgol
félisten

Settings/Phone Storage/SD kártyára ráböksz, majd alul format.

Van rá denim. Itt megnézheted.

[ Szerkesztve ]

(#32083) zozoka49


zozoka49
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni: eddig nem volt okos telefonom, így most tanulom a kezelését egy új Nokia Lumia 520-on. Szerettem volna a régi Nokia telcsim csengőhangját használni, így bluetooth-al átmentettem az új telefonra. Ki is írta, hogy elmentette, csak azóta nem tudom hol keressem, hol találom meg. Amikor átküldtem, még nem volt sd kártya a telefonban, így csak a telóra tudta menteni.Azóta már sd kártya is van benne.Ezenkívül nem tudom azt, hogy a hívás-naplót hogyan tudom törölni?Megköszönném, ha Valaki tudna segíteni.

(#32084) #58000384 válasza zozoka49 (#32083) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az átküldött fájlokat a fájlkezelővel tudod megkeresni. Csengőhangként való beállításhoz másold be a Ringtones mappába a Music mappán belül (ne legyen 30MB-nál nagyobb), utána a csengőhangok között ott lesz a zenéd is. Esetleg használhatod ezt az alkalmazást is, ha könnyebbnek gondolod.
A hívásnaplóból úgy tudsz elemeket törölni, hogy nyomva tartod őket, majd a törlésre mész.

(#32085) Imi1981 válasza janeszgol (#32082) üzenetére


Imi1981
veterán

Már frissítettem!A formázást nem találtam de leformáztam régi telón.Nagyon tetszik a telefon ,gyors ,gördülékeny és még külsőleg is jól néz ki !A Facebook ne fusson a háttérbe ki lehet kapcsolni?A Facebook mesengert nem mertem telepíteni mert többen írtátok itt ,hogy miatta lép ki az Explorer.Eddig semmi fagyás kilépkedés nem volt.

(#32086) vrsptr válasza ghost364 (#32063) üzenetére


vrsptr
aktív tag

http://prohardver.hu/tema/re_nokia_lumia_520_tudja_amit_a_nagyok/hsz_31974-31974.html

+ ha rosszul érzékel kijelző, akkor meg kell törölni, de állítólag ezen a kijelző "problémán" egy fólia felrakása segít.

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#32087) zozoka49 válasza #58000384 (#32084) üzenetére


zozoka49
csendes tag

köszi.Letöltöttem a fájlkezelőt.Ha megnézem, ott nem hozza be a letöltött csengőhangot, a ripple.acc.-ot.Ha újból átküldöm, akkor kirja, hogy megérkezett, letudom játszani,de ha kilépek, utána nem találom.Csak nem tudom ha nekem kellene elmenteni,l, hogyan kell?. A hivás-napló törlését köszönöm, ezzel megoldódott.Biztos belejövök, de most még nagyon béna vagyok hozzá,furcsa a hagyományos Nokia után.Azért szeretném a régin levő gyári csengőhangot, mert már megszoktam és arra figyellek, ha jelez.

(#32088) zozoka49 válasza #58000384 (#32084) üzenetére


zozoka49
csendes tag

most megvan a music mappába,csak nem tudom hogyan tudom a ringtonesbe átmásolni???

(#32089) #58000384 válasza zozoka49 (#32088) üzenetére


#58000384
törölt tag

Egy idő után belejössz, igen :) A fájlkezelésnél (meg sok egyéb dolognál) mindent hosszan nyomva tudsz csinálni. A fájlkezelőben hosszan nyomod a fájlt, majd másolás, és kikeresed a Ringtones mappát (fent tudsz feljebb lépni). De nem muszáj telefonon, gépre dugva egyszerűbb. Vagy az alkalmazással, amit linkeltem.

(#32090) kalozhun100 válasza eladogeppc (#32076) üzenetére


kalozhun100
őstag

Kapcsolj rá fordított feszültséget.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#32091) Namelesske válasza eladogeppc (#32076) üzenetére


Namelesske
addikt

Meleg + masszív töltés kisütés. Feltöltöd lemeríted, de keményen míg be nem szarik teljesen. Csak 40 fok legalább legyen meg.

Csak vigyázz fel ne robbanjon.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#32092) ghost364 válasza vrsptr (#32086) üzenetére


ghost364
senior tag

Plusz ahogy látom az új szériával nincs is probléma.

(#32093) Imi1981


Imi1981
veterán

Azt meg lehet valahogy oldani ,hogy az összes csempe átlátszó legyen?És ha lehet ne lassítsa a telót!

(#32094) Sub-ZeRo válasza Imi1981 (#32093) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

WP10 megoldja majd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32095) cattus válasza Sub-ZeRo (#32094) üzenetére


cattus
őstag

Nem hinném. Továbbra is a fejlesztőn múlik majd, hogy lesz-e átlátszó csempe.

Do the thing!

(#32096) eladogeppc válasza Namelesske (#32091) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi az ötleteket.
Ajánlottak egy Ace 3-at cserébe, lehet hogy kipróbálom milyen. :R

Ami furcsa, hogy most használtam a takarékos üzemmódot, persze így nem is szinkronizál, és nem is merült. Én nem értem.
Olyan még mindíg, mint ha az akku nem bírná ha fogyaszt valami.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32097) netpeti98 válasza eladogeppc (#32096) üzenetére


netpeti98
addikt

Írtad régebben, hogy állítottal a háttérbeli szinkronizáció és nem javult.
A takarékos üzemmódban appban nézted már, hogy mi futhat a háttérben?

(#32098) Imi1981 válasza Sub-ZeRo (#32094) üzenetére


Imi1981
veterán

Mikorra várható a wp10?Múltkor itt olvasgattam, hogy néhányan próbáltalak valami béta változatot de néhol lassú volt.Jó lenne ha megmaradna ilyen porgősnek a rendszer.

(#32099) #81556480


#81556480
törölt tag

Heló nem találta 530 topicot, de nem tudja valaki azzal a telefonnal lehet e zoomolni? van egy ismerősömnek, és nem működik rajta.

(#32100) eladogeppc válasza netpeti98 (#32097) üzenetére


eladogeppc
veterán

Igen, és ott ballra húzva az appokat, mindent tiltottam.

+ még az összes email, exhange, stb létező szinkron nem Push, hanem Manual.

Így nem merül, szinte csak alig.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.