Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) martonx


martonx
veterán

"Ha már ebben a részben vagyunk, azt azért elmondanám, hogy a wifi teljesítményével nem vagyok maradéktalanul elégedett."

Gyakorló 520 tulajként ezzel vitatkoznék. Pl. konkrétan egy S3-ast mellé téve, az 520-as jóval hamarabb fog wifi jelet, és jóval stabilabb rajta a wifi.

Én kérek elnézést!

(#2) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

525 már csak 2ezressel drágább függetlenül. Akit érdekel már azt vegye ne az 520. :))

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#3) Kryczek válasza martonx (#1) üzenetére


Kryczek
tag

Elég részletes írás született, egyetlen baj volt vele, mégpedig az, hogy olyan szinten utca nyelven íródott hogy csak lestem. De lehet csak a szakmai ártalom szólt belőlem. Elnézést érte, de nem tudtam szó nélkül hagyni..

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#4) Bilux


Bilux
veterán

asszonynak meg is vettem az akciós MM lumia 520-at igen tetszik a kis dög pedig i5s-sem van.
Még a kezdetek kezdetén volt wondows phone-om samsung féle tököm tudja 7-es.
Sokat fejlődött és jó irányba a rendszer.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#5) Bilux válasza Kryczek (#3) üzenetére


Bilux
veterán

Ez csak egy blog, mit vársz? Nem valami atomfizikus publikációja...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#6) kcsa válasza Kryczek (#3) üzenetére


kcsa
veterán

Ezért néztem be én is. Kicsit már túl sok a jópofiból, de biztos van akinek ez kell, tehát köszönjük :)

(#7) Maximum1 válasza Bilux (#4) üzenetére


Maximum1
őstag

Persze hogy tetszik, hisz mind 2 rendszer zárt. ;]

A cikkre reagálva: mivel sokáig vágyódtál rá, leld benne örömödet.

(#8) Magnat


Magnat
veterán

"Windows Phone-os telefonok 30%-a, míg az összes okostelefon 4%-a Nokia Lumia 520." - érdekelne, h az utóbbi adatot milyen forrásból nyerted ... eszerint pl a Nokia részesedése 2012Q3 óta alatta van a 4%-nak, akkor -feltételezve, h a 30%-os adat helyes- inkább 1%-ot mondanék.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#9) barnade95 válasza Magnat (#8) üzenetére


barnade95
tag

Valóban, én néztem be az adatokat. Sajnálom :( Javítottam.

(#10) Magnat válasza barnade95 (#9) üzenetére


Magnat
veterán

:R

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11) Robert07


Robert07
aktív tag

Nekem is volt már szerencsém 520-hoz és elég jó benyomást tett.
Van olyan gyors, mint a HTC 8X-em, pedig abban már jóval erősebb hardver van.

(#12) safi74


safi74
csendes tag

Tetszett a bemutató ,jó volt olvasni. Köszönöm. Külön jó pont ,hogy nem csak a hardware-re és a design-ra tértél ki ,hanem a hozzáadott software-re is ,ami a WP+Nokia kapcsolatnál baromira nem elhanyagolható.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=safi74

(#13) x1port


x1port
addikt

Használhatatlan cikk.
Több ponton sántít. Wifi , kamera minőség , zene hangzás ( persze nem gyári füles )
Nem vagyok elfogult 520 tulaj , pláne Iphone 5 mellett de ez így nem korrekt.
Szóval neki kellene futni újra , reálisabban és kellene írni egy N+ századikat. :K

(#14) Namelesske


Namelesske
addikt

Már egy ideje kint a Telekom Black és a Wifi jel pedig jóval erősebb mint a Galaxy Nexusom vagy a régi Galaxy 3-mé volt. Itt kb úgy van ha van wifi jel akkor használhatod rendesen a telefont, nem homokórázik nem akadozik, vagy van wifi vagy nincs. Ezt a két állapotot ismeri. És milyen jó így.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#15) #53932800


#53932800
törölt tag

Nem csák Szégeden láksz?:D

Egyébként jó cikk lett nagyokat röhögtem:D

[ Szerkesztve ]

(#16) batai15


batai15
félisten

Tetszik a cikk nyelve, a mai befásult fórumban üdítő volt .
Maga a telefon külsőleg pipa, rendszer is. egyedül a ram nem.Grat jó cikk lett!

(#17) bence96benko


bence96benko
csendes tag

Igazából a doboz felfelé nyilik csak a jó ajjára kell tenni am szerintem korrekt teszt. ;]

chuck norris a legerősebb szuperszámítógép

(#18) mdraco


mdraco
őstag

Nálam semmi gond a wifivel, gyorsan csatlakozik, úgyanúgy a gps is nagyon gyors, ráadásul GLONASS van benne, amit más hasonló árkategóriájú telefonokban nem láttam.

(#19) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A Széchenyi téren elhaladó villamosról készült fénykép az hatalmas!
Megoldották a fénysebességgel való haladást és mindezt villamos szinten? ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#20) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Én mint a másik teszt írója ;) elmondom, hogy a mediamartkban t-mobileal 19.990 ft az 520!!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#21) barnade95 válasza alkatraz3000 (#20) üzenetére


barnade95
tag

Mifelénk még 25 :) Vagy már 25. Nem tudom, ennyi volt, ennyiért vettem, és még most is annyi.

[ Szerkesztve ]

(#22) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Ott hibázik a cikk, h nem az alkalmazások száma az érdekes egy adott platformon, hanem mi az, ami okvetlenül kellene, mégsem elérhető: nálam pl. ilyen a YNAB mobilverziója, ami ugyan a fejlesztő cég agyalágyultsága, ám ettől még szomorú tény, h Windows Phone-ra nem készítették el... de nyilván mindenki tudna sorolni hasonló egyebet.

Másik pedig az, h Androidon már jó ideje nem kell virtuális billentyűzettel kínlódni SMS íráshoz (de akár guglizáshoz sem, ha nem speciális kifejezés), mert teljesen jól használható a magyar diktálás is - WP8-on azonban egyelőre ez is kiesik magyarul

Amíg ezek nem változnak, addig sajnos nálam felejtős - pedig valóban szimpatikus, h ilyen olcsó, kis telefon is teljesen jó felhasználói élményt ad (a családban nálunk is van, aki ilyet használ, mert nála nem számít egyik szempont sem)

[ Szerkesztve ]

(#23) barnade95 válasza Degeczi (#22) üzenetére


barnade95
tag

Nem hinném, hogy ez a cikk hibája lenne, ez a része teljesen szubjektív :) .

(#24) nicu71 válasza Degeczi (#22) üzenetére


nicu71
addikt

ha sms-t nem is,de google-n való böngészést símán meg lehet ejteni beszéddel is.
Anyám a legjobban ezt a funkciót szereti az 520-on. 73 évesen :)

A cikket pedig szerettem olvasni :R

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#25) Švejk


Švejk
őstag

Remek stílusú, lendületes, nagyon jó cikk. Olyan jó, hogy a saját cikkeimre emlékeztet ;]
Jó volt olvasni :R
A telefonról? Édesanyámnak ajánlottam, az edigitalból vagy 2-3 hete, 35K-ért. Meg is vettük. Hát nem akciós most az MM-ben? :W
Ezt nevezik tökéletes időzítésnek :)

(#26) gyurkikrisz válasza Seangaijin (#2) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Azzal csak az a baj hogy nincs magyarorszagon :B hivatalosan persze

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#27) Bohus válasza nicu71 (#24) üzenetére


Bohus
aktív tag

Én is muternak vettem (ő még csak 60 éves), kínait akartam, aztán ez lett. Nem akarok custom ROM-al bajlódni, magyarítással szenvedni, garancia miatt aggódni. Kapott egy viszonylag olcsó, minőségi (értsd: összeszerelés, hang, kijelző) mobilt, ami az igényeit messzemenően kielégíti. Vagyis inkább csak előzetesen hittem azt, hogy "túl okos" lesz neki és nem lesz kihasználva a készülék, de már kezdi felfedezni. Most épp internet-rádiót kellett rá felpakolnom...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#28) Lacces válasza martonx (#1) üzenetére


Lacces
őstag

Örülj neki, hogy a tiéd ilyen szuper :).
Az enyémnél is elég vacak a wifi. (A tőle gyengébb, laggolos droid is gyorsabban hozza be...).
Bár ma jött meg a GDR3 frissítés a németektől, és valamivel gyorsabb mint eddig volt, de még így is lassú nekem...

Amúgy szerintem elég korrekt gép, szerintem a Nokia utolsó nagy dobása volt.

[ Szerkesztve ]

(#29) Degeczi válasza barnade95 (#23) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogy kinek milyen alkalmazásra van szüksége, az természetesen szubjektív, azonban én úgy tapasztaltam, h más is azt tette, amit én: megnézte, h az általa használt cuccok elérhetőek-e Windows Phone alatt, és ez alapján döntött - vagyis nem az alkalmazások száma szokott fő szempont lenni, hanem megvan-e ami kell. És ebben még nem túl jó a WP.

Másik ami nagyon zavart amikor a családtagnak állítgattam a WP-s telefonját: ha már szép színes kijelző, azok egyik fő haszna, h a hívókról fotók jelenjenek meg - de vagy én voltam ügyetlen, vagy képeket tényleg csak a telefonon szöszmötölve lehet hozzájuk rendelni, a MS-os weboldalon nem

(#30) HuMarc válasza Švejk (#25) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát, szerintem meg teljesen más a stílusotok. :P Én is 35 000 Ft-ért vettem az enyémet, de én a T-nél, még tavaly nyáron. Most meg szervizben van. De családben van egy másik, az meg most frissült Blackre.

(#31) gyurkikrisz válasza Degeczi (#22) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Aki nem akar ilyeneket csinalni a telojan, annak tokeletes a WP. Es sokan vannak igy.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#32) Švejk válasza HuMarc (#30) üzenetére


Švejk
őstag

:Y Mi a baja a drágának?
Persze hogy más. Illetve ják se más, ahogy az ékes lengyel nyelv mondja. :D
(ki tud itt lengyelül? :) )

Degeczi Nézd meg.... :D Ritka eset itthon a lengyeltudás. :R

[ Szerkesztve ]

(#33) sanci777


sanci777
tag

Van szerencsém nekem is egy ilyenhez, és kezdetben tartottam tőle, meg furcsa is volt droid után, de egész jól összehaverkodtunk. Nem bántam meg, hogy őt választottam :)

(#34) Degeczi válasza Švejk (#32) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hogy vagy? :P
(közvetlen családtag anyanyelve, így rám is ragadt - bár szégyen, h nem sok. Az inkább érdekes. Borat karakteréhez miért pont ezt választották köszönésnek...)

[ Szerkesztve ]

(#35) barnade95 válasza Degeczi (#29) üzenetére


barnade95
tag

Elsőre: persze, ez érthető, én is így vagyok, főleg, hogy az appok 80%-a hulladék, de ez nem csak itt van így, hanem droidon is pl. Én is fáztam a WP-től, pont ezért, de ami nekem fontos, az mind megvan. Bár én kisigényű vagyok :P Csak nem értettem, hogy ahogy írod, ez miért a cikk hibája... :)

Másodikra: ezzel nagyon sokat szívtam én is, írtam is a cikk végén, hogy ez egy elég nagy megoldatlan probléma. És nem is értem igazából, mert ba már ennyire cross-platform van, miért nem lehet ezt a Win8-as Kapcsolatoknál egyszer megcsinálni, normálisan, mint a telón szenvedni vele. Meg elég idegesítő, hogy mindig minden névjegyet valamihez kötni kell: Microsofthoz, vagy googlehöz, vagy facebokhoz, vagy valamihez. És ez elég hosszadalmas folyamat, nekem 1 óra volt, hogy összelőttem mind a 20 SIM-es névjegyet az FB-névjegyekkel

(#36) Fryskitt válasza Kryczek (#3) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nekem pont a nyelvezet könnyedsége tetszik. :C

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#37) lorcsi


lorcsi
veterán

akciós még a MM-ben? 25k ?

(#38) Fitzgerald válasza lorcsi (#37) üzenetére


Fitzgerald
veterán

28.

(#39) Napfénysüti

Tényleg jó telefon az 520 majdnem ilyet vettünk páromnak (baráti körben akad azért) viszont ha az embernek lehetősége van akkor most már érdemesebb 525-öt venni. Főleg ha nincs nagy árkülönbség a kettő között. Nálunk amúgy van 2 nagyobb testévre is, barátnőmnek 720 nekem meg 920 szóval szintén Lumiások vagyunk. :)

Més que un club!

(#40) Laslow


Laslow
senior tag

Azért például...

1. A telefonkönyve nem ismeri a "Vezetéknév Utónév" névformátumot.
2. Wifi teljesen stabil, jó.
3. A készülék fogása határozottan béna, mivel szinte nincs is oldallapja. Nagyon hajlamos kiesni az ember kezéből.
4. A rövid USB kábel pont jó egy laptop mellé, szerintem nem csak drágább, de kényelmetlenebb is lenne mondjuk másfél méteres USB kábellel.
5. A telefon tényleg gyors, de nem igaz, hogy atom stabil lenne, vagy sosem akadna. Néha sajnos igenis akad.
6. Aksija valóban elég gyenge, minden nap tölteni kell.
7. Igenis hiányzik egy rakás alkalmazás rá, amik mind megvannak Androidra/Almára. Például társasjátékok digitális verziói. Ráadásul még az Angry Birds is fizetős!
8. Az 512MB RAM miatt nem megy rajta minden játék, vannak, amikhez 1GB kellene.
9. Nem egyszerű az előző telefonról a kontaktokat beimportálni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#41) Bjørgersson válasza Laslow (#40) üzenetére


Bjørgersson
félisten

3-5-6-ból eddig szerencsére még semmit nem tapasztaltam..

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42) barnade95 válasza Bjørgersson (#41) üzenetére


barnade95
tag

Szintén. Na és akkor ez a wifi. Most a Black frissítéssel mintha javult volna a helyzet, de azért elég bizonytalanul működik nálam. Ha jól fogja, tényleg 2-3 másodperc alatt csatlakozik, de van, hogy 2-es erősségnél írja, hogy nem sikerült csatlakozni. Van egy stúdió az iskolába, ott van egy router, a harmadikon. Van, hogy még a földszinten is fogja, de van olyan is, hogy a folyosó másik végén már csak 2-es. És ez teljesen véletlenszerű, hogy mikor jó, mikor nem. Ez a bajom a wifivel.

(#43) kekegsm válasza Namelesske (#14) üzenetére


kekegsm
őstag

Már egy ideje? február 23 óta...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#44) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Grata cikkhez! :C
Valóban jó kis telefon ez! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#45) martonx válasza Lacces (#28) üzenetére


martonx
veterán

Én nem a wifi gyorsaságáról beszélek, igaziból ilyen szempontból nem is hasonlítottam még össze a közelemben lévő S3-al, IPhone 5S-el. Hanem sokkal stabilabb rajta a wifi, amikor a droid, iphone már rég elveszette / meg se találta a jelet, addig az 520-as szépen wifi-zik.

Én kérek elnézést!

(#46) HuMarc válasza Laslow (#40) üzenetére


HuMarc
addikt

4. Én egy kincstári Nokia C5-ről váltottam Lumia 520-ra, viszont inkább a C5 kábelét tartottam meg, és az L520-ét adtam oda. Mondjuk már azt sem tudom hol van, egyrészt mert nem szoktam bedugni a gépbe, másrészt mert a Kindle kábelét használom mindenhez, amihez Micro-USB kell.
7. Az Angry Birds iOS-en is fizetős :U Csak mondom. Egyébként volt ilyen ingyenes akció, nekem megvan az összes AB, a Dark Lands, a Cut the Rope-ok, az Insider Pro, amik egyébként fizetősek. Meg most az év elején az összes Where's my ...? is ingyen volt, letöltöttem azt is. Egyébként igen, speciális igények felléphetnek, utána kell nézni, hogy mi az, amit van, és mi nincs, nem utólag pampogni.
8. Ha arányokat nézünk, akkor sokkal több játék indul el az L520-on, mint egy árban hasonló Androidon. Csak mondom. Én az Engadget app-ról, és az HBO Go-ról tudom, hogy nem indul el 512 MB RAM-mal.
9. Na ez adott körülmények között igaz.

(#47) Khan13 válasza Laslow (#40) üzenetére


Khan13
senior tag

Név formátumot kezdetektől fogva "vezetéknév utónév" felállásban használom, kontaktok importálása MS vagy Google accounttal két perc kb. (920-am van, de a rendszer ugyanaz) Kontakt importálására az is megoldás, hogy egy exportált fájlt outlookba vagy hasonlóba importálsz, amit a telefon már kezelni tud. Ma már semmi értelme "telefonon" tárolni ilyen adatokat, amikor egy szinkronizált megoldás kényelmesebb, és ha gond van, akkor is könnyebb midnent visszatölteni, mint backupszerűséggel szenvedni.

(#48) bryndza


bryndza
tag

Tényleg nem rossz gép, nekem is volt, de túladtam rajta. Nem jött be a WP, és kevés az aksi teljesítménye.

(#49) HuMarc válasza bryndza (#48) üzenetére


HuMarc
addikt

:Y Akkor az valami hiba volt. Az aksi több napot kibír, nem csak nálam, nézz be a topikjába, és kérdezz rá!

[ Szerkesztve ]

(#50) Azazael válasza Laslow (#40) üzenetére


Azazael
aktív tag

1. Ahogy már korábban írták ismeri ezt a formátumot, csak át kell állítani, hogy így jelenítse meg.
5. Olyat még nem láttam, hogy soha ne akadjon vmi, az i5s is akad néha, de az 520 kategóriájában tényleg az egyik legjobb élményt adja.
6. Akksi a használattól függ, a barátnőm használja, beszél, email, skype, chat, néha fénykép stb. simán kibír 1,5-2 napot
7. Nekem nem hiányzik WP-re most kifejezetten semmi (pedig van céges droidom is, így lehetne igényem másra is). Az meg, hogy fizetni kell, szerintem gyenge érv, mert 225 Ft az angry birds, sokszor volt már ingyenes, nincsenek reklámok stb. olyan hogy ingyen nincs, cserébe mindig vmivel lehúznak, vagy tele van in-app purchase-szel ami az őrületbe kergeti az embert.
8. A belépő telefonon valóban nem minden indul el (ott az 525)
9. Kontakt importálást egyszer kell megcsinálni rendesen (vagy google, vagy outlook) onnantól max 10 perc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.