Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Nekem is nokia E51 -em van :)
Egyébként mennyibe fájt a gps?

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2) Kai Hansen


Kai Hansen
tag

Lehet tudni mennyiért vetted?:)
Mod: Látom már megelőztek:)

[ Szerkesztve ]

(#3) z0d1AK válasza Gonosz15 (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

végülis nem titok.
Az első, amit a posta elbarmolt, az 10K lett volna postával, ez meg amit vettem, az 8000ft
de láttam már itt ph-n 5000ft-ért is, ami ugyancsak megéri:))
egyébként boltban 12.999-től megtalálható

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4) Kai Hansen válasza z0d1AK (#3) üzenetére


Kai Hansen
tag

Egész jó áron van:) Még 1 kérdés: A GPS akkuja meddig bírja? Szóval ha egy hosszabb útra megyek, nem fog lemerülni közben?

(#5) iday válasza z0d1AK (#3) üzenetére


iday
aktív tag

Őőő....
Ugye az utolsó kép az egy vicc?
Igy nem közlekedsz vele ugye?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#6) z0d1AK válasza Kai Hansen (#4) üzenetére


z0d1AK
veterán

a gyári adatok szerint 15órát bír.
Én még az e60-ból mentettem át az új 1020mAh-es akksimat. eddig mikor tesztelgettem kb 2-2.5 órát bírt, és akkor még nem volt gondja
azóta ment még vagy 1-1.5 órát töltés nélkül. eddig nem volt gond vele:))
szóval akkor sztem huzamosabb időre is jó, bár függ ugye a helyzeti viszonyoktól, és egyéb tényezőktől is
iday: persze hogy vicc, csak poénnak szántam:))
gondoltam jól mutat:))

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) Enclave


Enclave
aktív tag

Egy rövid kérdésem lenne...

Ez működik esetleg Nokia 6300-al bluetooth-on keresztül?
(csak symbian-t írtatok de nem értem miért?)

Van egy java-s "mobile gmaps" nevű alkalmazás és abban található egy "gps lehetőség". Azzal működne?
(nem is útvonaltervezéshez kellene inkább hanem,h. megmutassa hol is vagyok pontosan)

Esetleg ha valami olcsó gps kütyüt tudtok ajánlani ami bluetooth-os és esetleg működik ezzel a programmal azt is szívesen veszem,akár priviben is.

Köszönöm!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#8) z0d1AK válasza Enclave (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát azt, hogy javás programnál működik-e, azt nemtudom, de én személy szerint nem hiszem
De am a googleMaps-ban is használható a gps, pontosan behatárolja abban is a helyed.
Csak ahhoz meg ugye szabad wifi hálózat is kell:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9) Enclave válasza z0d1AK (#8) üzenetére


Enclave
aktív tag

Wifi is kell?

Én úgy képzeltem,h. a mobile-gmaps "kiszámolja" a koordináták alapján...
(legalábbis van benne "jump to location" és ott gps koordinátákat kér ha Bp koordinátáit adom kézzel akkor oda ugrik,mindenféle netes keresgélés nélkül 47 29 15.0432 és 19 2 51.1656)

De ebben az esetben felejtős...

Legalábbis nekem ingyenes megoldás kellene,nem pedig olyasmi ami még hálózati forgalmat is generál...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#10) Victoryus válasza Enclave (#9) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én úgy tudom le lehet menteni hozzá egyben a térképet, és akkor nem kell neki net.
Arra kíváncsi lennék, hogy a Nokia Maps hogyan működik a gps-el? Az is bajlódik az újratervezéssel?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag


ez nagyon off lesz.
a címben szereplő mutatványt senki se próbálja meg egyedül, mint a közúti forgalom résztvevője.
a GPS természetesen okos és hasznos. az írás nemkülönben.
a Bikinit meg mindenki szereti.

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#12) szabi113


szabi113
tag

A te telcsidhez sajnos nem jó. A 6300-án S40v3-as rendszer van, ami nem támogatja a bluetooth GPS-t (tudtommal). Az újabb S40v5 rendszerű telcsik viszont már biztosan tudják kezelni.
A Gmaps-nak, és egyántalán, egy java-s navi programnak mindenképpen szüksége van net kapcsolatra, a térképek letöltéséhez.

(#13) nrgia


nrgia
őstag

Ha jó, akkor jó! :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#14) z0d1AK válasza Enclave (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Enclave: Nem, a google maps az, amihez kell internetkapcsolat. Az lehet mobil internet is, bár az piszok lassú.

Victoryus: én nemtom hogy kell lementeni térképet, de ha megosztod, azt én is megköszönöm:))
Nokia mapson nemtom mennyire menne, mert még azt sem tudom kezelni, mivel nincs rá térképem, és nem is nagyon próbálkoztam azzal, hogyan is kell rá tenni, de a segítséged ebben az esetben is megköszönöm :R

dogofpavlov: A címmel egyáltalán nem komolyan írtam, hanem mint figyelemfelkeltő érdekesség, és igen, mint rájöttél, a Bikini együttestől mentettem át ide, de nemhiszem hogy egy ilyen egyszerű mondat is sok Bikini gyűlölőt ébresztene fel...
A végén a képet is csak amolyan poénos befejezésnek tettem be, és mint már kérdezte más is, nem, nem én használom így, hanem csak a google volt ebben a barátom.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#15) nrgia válasza z0d1AK (#14) üzenetére


nrgia
őstag

Én szeretem a Bikinit!

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#16) z0d1AK válasza nrgia (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

:R :R
Mikor olyanom van, és is elég sok régi számot meghallgatok magamnak
bár egyébként is elég sokféle zenét meghallgatok:D
De amit telefonból nyomok, az csak magyar földalatti lehet... :R :C
Itthon meg szó szerint minden:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) cabii válasza Kai Hansen (#4) üzenetére


cabii
tag

Hali!
Nekem is e51-el és ilyen gps-el van dolgom, és kiegészíteném pár dologgal. Én a Garmin 4-es verziót nyomom, és ott be lehet állítani, hogy újratervezzen, ha elhagyom az utat /cca 3 sec alatt végez vele/ rákérdezzen újratervezés előtt, vagy ne tervezzen újra soha... Szerintem nézd meg a beállításokat!
Akksi. Hivatalosan 15 óra navigálást ír, de nem tom, mert eddig még nem merült le :)))) Igaz, nem egész nap navigált, csak be volt kapcsolva, hogy ne kelljen ezt is ki-be kapcsoláshoz a hátizsákból kivenni. Terepen használtam, a hátizsákban benn volt a modul, és tökéletesen tette a dolgát. Kipróbáltam, a kocsi kesztűtartójából is simán talált műhódat ;) Szóval NAGYON jó. Garmin alá feltehető ingyenes túristautak térkép is, onnantól az erdőben se téved el. A Kanyarodásnál néha tényleg érdekes, de megszokható.
Jó darab :)

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#18) cabii válasza Enclave (#7) üzenetére


cabii
tag

Hali, ismerős SE telójával, JAVA-s térképpel NAv4all al is simán működik!

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#19) z0d1AK válasza cabii (#17) üzenetére


z0d1AK
veterán

igen, mintha rémlene hogy egy másik verzióban mintha lett volna, ami még a telón volt, mikor megvettem.
csak nemtom
most meg nem sokat foglalkoztam még vele mióta megvan a gps.
Vasárnap lenne egy "főprábája" mikor megyek meccsre, de nemigen lesz, mert amit szereztem térképet, azon nincs rajta utca szinten az a település:F

Az viszont érdekes, h SE-vel, és javán ment:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) cabii válasza z0d1AK (#19) üzenetére


cabii
tag

legalábbis megtalálta a se a gps-t, a programa poziciót, csak nem voltak térképek letöltve, így csak a koordinátákat mutatta, de ha az megvan, akkor minden megvan :)))

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#21) z0d1AK válasza cabii (#20) üzenetére


z0d1AK
veterán

érdekes, h mi mindent tudhat egy SE teló is
de azért nem veszik még fel a versenyt a nokiákkal

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22) Victoryus válasza z0d1AK (#14) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A nokiaprogramok oldalon volt bővebb leírás a gmaps-os térképek lementéséről, használatáról de azóta átalakult az oldaluk, most nem találtam meg a régi leírást.
NokiaMaps-hoz meg Nokia Pc Suite, és térképek letöltése, amelyik országé kell.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) z0d1AK válasza Victoryus (#22) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát sajnos még ennyi sem mond sokat a nokia maps-os térképről.
ha küldesz hozzá valami térképet, akkor kipróbálom vele:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24) Beri válasza Victoryus (#10) üzenetére


Beri
addikt

N95-öm van és a Nokia Maps meglepően jól működik. Gyorsan tervez, gyorsan tudsz vele keresni, mozogni a térképen, stb. Végülis ez a program ezekre az eszközökre lett kitalálva, nincs az a röcögés mint a garminnál, amikor a térképen akarsz valamit megnézni és mozogsz valamelyik irányba, vagy zoomolsz. Persze ez is lehetne gyorsabb, de telefonon nálam jobban bevált a garmin megoldásánál.
Térképei elég részletesek, sőt néhol túlságosan is, vigyázni kell a "legrövidebb út" beállítással, mert képes komolyan venni és minősíthetetlen állapotú utakon navigál :)) De ez lehet, hogy nem is az ő hibája...

Enclave: Létezik Nokia Maps s40-re, tehát 6300-ra is. [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#25) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Most pillantottam meg a jövőheti Metro akciós újságban, a Nokia újabb típusú GPS modulját, az LD-4W-t.
Kisebb, dizájnosabb, és több kiegészítőt adnak hozzá(tappancsot üvegre rögzítéshez, övcsiptetőt, és kulcstartót is)
És az ára is 12000Ft körül van.
Szerintem simán jó annyiért, és még jól is néz ki:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26) z0d1AK válasza z0d1AK (#25) üzenetére


z0d1AK
veterán

jah, és érdekes az is, hogy a kompatibilitási listáján mind az ld-3w-nek, mind az ld-4w-nek ott vannak az s40-es telefonok is, mint pl a 6300, de még a 6230i-is!
elég érdekes, ezek alapján valóban lehet java alapon is navigálni gondolom, bár elég trehány egy kezelőfelület lehet, főleg a symbianhoz képest

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) Kai Hansen válasza z0d1AK (#26) üzenetére


Kai Hansen
tag

Hát egy 6230i-n azért megnézném a navigálást:D azon a hangyaf*sznyi kijelzőn sokat lehet látni:D Nekem egy E61-m van, ezen már azért meg merném kockáztatni, de egy 6300-nak se túl nagy a kijelzője, szerintem ezek max. gyalogos útra jók, nem hiszem el, hogy valaki ezeket használja kocsiban:D

(#28) z0d1AK válasza Kai Hansen (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát igen, azért a kijelző mérete miatt kérdéses lehet.
De mint az írásban is írtam, "hobbi GPS-nek" tökéletes lehet, annak, aki nem használja sokat, illetve nem kocsival van:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) Kai Hansen válasza z0d1AK (#28) üzenetére


Kai Hansen
tag

Na de egy 6230i?:D Nagyítóval nézed rajta az utcanevet a térképen vagy mi?:D

(#30) z0d1AK válasza Kai Hansen (#29) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát jobb híján igenXD
Bár nem tudom elkpzelni azt, hogy miképpen működik rajta, már a Java-nál megakadok...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31) Kai Hansen válasza z0d1AK (#30) üzenetére


Kai Hansen
tag

A java nem hiszem, hogy nagy gond lenne, azt biztos megoldják valamilyen szoftverrel, bár, hogy a 6230i támogassa a GPS-t is? ez azért meglepő:) De megnézném, hogy ki az aki azzal használja:D

(#32) z0d1AK válasza Kai Hansen (#31) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát ha belegondolsz, a javás program kezeli BT-n keresztül a gps-t, azzal talán nem is lenne gond.
Inkább a számolási kapacitása elég lenne a 6230i-nek ahhoz, h navigáljon is?
Mert h ilyen csúcs szuper okos telefonokon megy, az még oké, de h jó pár éves teló elég-e...
erősen kétségesnek tartom

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33) Kai Hansen válasza z0d1AK (#32) üzenetére


Kai Hansen
tag

Hát igen, bár szerintem fölösleges ezen gondolkodni:D Szerintem csak azért írták be a 6230i-t mert van benne memóriakártya:D Kétlem hogy valaki tényleg ezzel akarna navigálni:D Ha meg igen, az ő baja

(#34) z0d1AK válasza Kai Hansen (#33) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az egyszerű 6230i tulaj minden bizonnyal nem is tud, de még csak nem is álmodik ilyen tulajdonságról... :C

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nah, ma teszteltem a gps-t nokia maps-al
letöltöttem a magyarország térképet,és tényleg részletes, bár azért találtam olyan utat, ami nincs benne, pedig rendes közút, és ráadásul nem is két napja nyilvánították annak.
Amúgy elég jól navigált, talán még jobb is volt mint a garmin.
Az útvonal tervezést nem tudtam kipróbálni, mert azt külön le akarta töltetni velem, de wifi nem volt a közelben hozzá:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36) csiktor


csiktor
tag

Hali!

Korábban volt egy QStarz márkájú (pontos típusra nem emlékszem) BT GPS vevőm. Elég jó volt, nagyon sokáig bírta (30-40 óra), autóban (kesztyűtartóban) is jól működött. Volt hozzá egy BT-s PDA-m, azzal szépen tudtam használni mindenre. Szépen muzsikált E51-el (Garmint Mobile XT) és 6230i-vel is. Utóbbihoz volt egy javas progi, ami térképeket nem kezelt, de geocachingre használható volt. Sajnálatos módon feltörték az autót és vitték belőle a szajrét (pedig el volt dugva benne..., mind1)

A napokban beszereztem egy zsír új BluMax GPS-4043 típusú BT-s vevőt (15990 HUF). Hát ez nagyságrendekkel jobb! Új chipset (MTK), Nokia BL5C cserélhető aksi (abból van bőven itthon) és tud logolni is! Tehát lehet olyat, hogy naplózza az utadat a saját memóriájába, amit aztán otthon szépen meg lehet nézni a saját progijával. Csinál sebesség/magasság/útvonal grafikont belőle és lehet importálni Google Earth-be is az adatokat.

Az érzékenységről annyit, hogy a vonaton/villamoson középen ülve kabátzsebben tökéletes a jel, otthon a lépcsőfeljáróban(!) a ház közepén nem tökéletes, de használható. :) A régi vevő vonaton már haldoklott, a túrázásra kitalált Garmin vevőkről pedig nem is beszélve. Azokat rossz szögben tartod és nincs jel, kabát alól megpróbálni nem is érdemes, pedig 30-40-70e Ft-ba kerülnek...

Két napja nyúzom, de nem sikerült lemeríteni az aksiját.
Garmin Mobil XT-vel és IGO08 PC-vel tökéletesen működik, zsír új térképek mindkét progihoz.

Csak ajánlani tudom mindenkinek a mobil+bt vevő vagy bt PDA+bt vevő kombót. Így ha kijön egy jobb, érzékenyebb GPS vevő, akkor nem kell teljesen új készüléket venni sok-sok pénzért, elég egy vevőt venni.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#37) z0d1AK válasza csiktor (#36) üzenetére


z0d1AK
veterán

Te lehetsz Kai Hansen fórumtárs nagy felfedezése, ha elolvassa hogy te használtál GPS-t 6230i-n:)
am igen, ha csak nem vagy nagy utazó, akkor egészen biztos hogy ésszerűbben kijön az ember a telefon/pda + BT GPS párossal:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#38) semmiho


semmiho
tag

Sziasztok,

GPS vevő vásárlását tervezem, és a Nokia típusait nézegetem éppen. Amit eddig megtudtam: az LD-3W típust úgy látom, már lassan 3 éve forgalmazzák, az LD-4W típus pedig újabb és könnyebb. A nokia.com-on összehasonlítva a két típust, az akksi "üzemidején" és a tömegen kívül (LD-4W feleakkora tömegű) semmilyen különbséget nem látok. LD-4W-hez adnak övcsipeszt, ami nagyon jól jönne túrázásnál.
- LD-3W mellett szól: (ha jól informálódtam, akkor) cserélhető az akksi és sok használatot bír
- LD-4W mellett szól: könnyebb, van hozzá övcsat
(A telefonok, amelyekkel használnánk, párommal felváltva: Nokia 6120c, Nokia E51.)

A használható szoftverek kapcsán van még pár kérdésem. Írtátok itt korábban, hogy használható ezekkel a Nokia Maps, illetve vásárolható külön symbianos szoftver, mint például Garmin Mobile XT vagy iGo8. Gondolom ezek képesek azt is jelezni, ha véletlenül letérek a helyes útvonalról, tervezhető az útvonal, illetve logolható velük a túra útvonala stb. Ti milyen szoftvert használtok, illetve túrázáshoz/Geocatchinghez melyiket ajánlanátok?
Alapvetően magyarországi és ausztriai túrázáshoz és kerékpározáshoz használnám - utóbbinál csak annyira, hogy néha ellenőrizzem a pozíciómat.

(Megfordult a fejemben az is, hogy beruházok egy túrázáshoz ajánlott Garminba, de nem biztos, hogy kihasználnám annak minden tudását; és az 60-65e Ft lenne, nem pedig 14-15e Ft...)

Köszönettel,
Zsolt

(#39) z0d1AK válasza semmiho (#38) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én is LD-3W-t használok, és azért tartom jobbnak, mert hosszú távon jól jöhet a cserélhető akksi.
Ha nem kell, hogy irányítson a program, akkor a legjobb a Nokia Maps szerintem, bár azon nincsenek túraútvonalak.
Viszont garminhoz lehet letölteni külön turista térképeket is, és azzal a navigáció is jó. Csak az pénzes, vagy kénytelen vagy illegalitásba vonulni vele :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40) semmiho válasza z0d1AK (#39) üzenetére


semmiho
tag

Köszönöm a sok hasznos infót!
Igen, a Garmin Mobile XT pénzes, de úgy tűnik, megér(het)i az árát. Végülis, 16-17e Ft-os ár nem egy megemészthetetlen összeg, manapság sajnos egy tank benzin is majdnem ennyi... A turistautak.hu -n látok rengeteg ingyenes térképet Garmin cuccokhoz, remélhetőleg ezeket tudom majd használni a Mobile XT Magyarország térképszoftverrel is.
Mobile XT-vel még egy problémát látok: 1GB SD kártyán kapom a szoftvert. A telefonjainkba (Nokia E51 és 6120c) pedig microSD kártya illeszthető...

Edit: hopp, már látom, ez nem gond: microSD-n van minden, plusz adaptereket adnak hozzá: http://www.technet.hu/gps/20080207/navigacio_mindenre_egy_szoftverrel/

Végülis, első körben a Nokia Maps jónak tűnik, illetve elég, ha látom a GPS-koordinátákat; túristatérkép pedig kivétel nélkül van nálam. :)

Tegnap végül megrendeltem egy LD-4W-t; beszámolok majd talasztalataimról. (A cserélhető akku miatt gondolkoztam a 3W-n, de aztán győzött az 4W mérete, tömege és az extrái.)

Üdv, Zs

[ Szerkesztve ]

(#41) semmiho válasza semmiho (#40) üzenetére


semmiho
tag

Sikerült! :) Nokia 6120c + LD-4W + Garmin Mobile XT tökéletesen működik. A turistautak.hu -s ingyenes térképpel használtam hétvégén gyalogos túrázáshoz (Dobogókő) és kerékpározáshoz (Budai-hegység, Hármas-Határ-hegy és környéke). Az tracklog pedig a .gpx-fájl használatával feltölthető akár a bikemap.net -re.
Jó alternatíva a tracklog-hoz az ingyenes (!) Nokia Sports Tracker. Ez is logfájlt készít, és - amennyire tudom - szintén feltölthető a bikemap.net-re és annak társoldalaira (.kml fájlok).

A Nokia Maps is egészen jól használható, bár az ingyenes verzió tudása meglehetősen limitált. Ezt gyakorlatilag nem használtam, éppen csak elindítottam...

[ Szerkesztve ]

(#42) z0d1AK válasza semmiho (#41) üzenetére


z0d1AK
veterán

én azért használom inkább a nokia maps-ot, mert navigáció kevésbé kell nekem, így tudom hanyagolni, a térképei elég jók, eddig elvétve találtam csak 1-2 utcát, ami nem volt rajta, illetve gyors is.
A garminnal az volt a bajom, h pont rossz szériát fogtam ki, és az merítette az akksit nagyon, és így még 1napot sem nagyon akart sokszor kibírni

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#43) semmiho válasza z0d1AK (#42) üzenetére


semmiho
tag

Ha adott címet kell megtalálni, a Nokia Maps jó partner lesz, sejtésem szerint. Jött volna már jól pár alkalommal; de ami a használatát illeti: ami késik... ;)

Az akksi gyors merülését csak megerősíteni tudom. Végülis, többnyire a Garmint tudnám hanyagolni, mert jelenleg csak track log készítésére használom, amire (elméletileg) a Nokia Sports Tracker bőven megfelelő. Valamelyik nap ezt is megpróbálom.

Érdekesség: kerékpározáshoz, túrázáshoz és még sok más sportolási tevékenységhez a múlt héten találtam egy - nem tudok rá jobb szót - zseniális weboldalt, ahová bármilyen track log (.gpx vagy .kml) feltölthető, és ha szükséges, utólag kézzel könnyedén karbantartható.

Ez volt például a tegnapi utam (kerékpárral, mountain bike): Hármas-Határ-hegy

A Nokia 6120c és a Nokia LD-4W páros kitűnő partner ehhez, mivel telefont úgyis mindig visz az ember (és csak 89 g, bárhová megy, a GPS-vevő pedig mindössze 31 g. Az övtáskámban jó megvan mindkettő.

(#44) z0d1AK válasza semmiho (#43) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt a nokia Sports trackert nem ismerem még, illetve ezekkel a gpx, és klm fájlokkal sem nagyon foglalkoztam még. ha nem tévedek, akkor ezzel lehet az útvonalat rögzíteni, majd a későbbiekben az interneten megosztani, nem?
Írhatnál itt egy kicsit róla, mert felkeltette a figyelmem

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45) semmiho válasza z0d1AK (#44) üzenetére


semmiho
tag

Sport trackert még mindig nem próbáltam, így a GM XT-ről írok csak.
A Garmin Mobile XT-ben kapcsolt be a track funkciót (Tools->Manage My Data->Tracks->Options).
A program minden egyes elindításakor egy új tracket kezd így, ami áttölthető a MapSource-szal. Ha "kész" a track, vagyis úgy döntesz, hogy áttöltenéd a logokat, előtte még a telefonon is exportálni kell, külön.

.gpx export:
- Tools menü
- Manage My Data almenü
- Tracks
- Save Active Track (ami aztán View Saved Tracks-szel ellenőrizhető és átnevezhető.)
- innen vissza a Manage My Data almenübe, ahol a képernyő bal alsó részén - furcsamód - szöveggel ott egy "Manage" pont. Ezt válasszuk ki
- Export GPX
Ha mindent jól csináltunk, akkor az E:\Garmin\GPX -ben ott egy fájl, CURRENT.GPX névvel.

Ezután a MapSource át tudja venni a tracklogot, watchpointokat, route-okat.

(#46) z0d1AK válasza semmiho (#45) üzenetére


z0d1AK
veterán

én max a nokiás sport trackert próbálnám, mert a garmint nem akarom feltenni, mert sokat nem használnám, de az akksit folyamatosan szívná le

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47) semmiho válasza z0d1AK (#46) üzenetére


semmiho
tag

Szombaton egy nagyobb terepes kört tervezek a Budai-hegységben - amit GPS-szel rögzíteni fogok. Ha úgy alakul, megpróbálom a Sports trackert is egy szakaszon.
A Nokia honlapjáról ingyenesen letölthető, szerintem próbáld meg! :)

(#48) z0d1AK válasza semmiho (#47) üzenetére


z0d1AK
veterán

nah, tapasztalatok?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#49) semmiho válasza z0d1AK (#48) üzenetére


semmiho
tag

Még nincsenek, nem volt alkalmam megpróbálni. Szombaton jártam egy "lightos" kerékpártúrán, 46 km-t tekertem ~1300m szintemelkedéssel és ~4 óra alatt, miközben 2650 kCal-t égettem el. Nos... Gondolhatod, hogy legkisebb problémám is nagyobb volt, minthogy a telefont babráljam! ;)
(Kis-Sváb-hegy, Normafa, János-hegy, Szépjuhászné, Hűvösvölgy, Kis-Hárs-hegy, Hármas-Határ-hegy és mindez visszafelé.)

Majd valamikor megpróbálom.

(#50) imike888


imike888
csendes tag

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok a témában, csak néhány napja kezdtem el foglalkozni vele. E51-emet szeretném összehozni, hogy navigációra alkalmas legyen. Még nem döntöttem el, hogy LD- 3W vagy 4W-t választom, a kérdésem most nem is erre irányulna. A Nokia márkaboltban 12000-ért mérik az LD-4W-t, és már majdnem beruháztam, a fickó viszont azt mondta, internet előfizetés mindenképpen kell ahhoz, hogy az egész működjön, mert a GPS és a telefon azon kommunikálnak.
He? És a bluetooth?
Tegnap sikerült letöltenem Nokia Maps-hez Európa engem érdeklő országainak térképét. Ehhez már nem kell többet net. Akkor mire gondolt?

Másik kérdés: Nokia Maps vagy (autós) navigációhoz van jobb? Nem nap mint nap akarom használni, csak hosszabb utakra, és az sem baj, ha ingyen van.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.