Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Új E51 tulaj vagyok. SE-s voltam előtte, kis segítséget szeretnék kérni.
Sok tanúsítvány hibába ütközök alkalmazások telepítésénél. Olvastam, hogy szignózni kell a telefont, vagy a szignózást kikerülni (bocs, ha hülyeséget/pontatlanul írok, de még csak ismerkedek a Nokiás dolgokkal), de azt is, hogy újra babrált a Nokia és új módszert kell alkalmazni hozzá. A jelenlegi legfrissebb firmware van a telefonomon (220.34.37).
Létezik a problémámra megoldás? Ha igen, hogy tudom megoldani?
Köszönöm a segítségeket akár itt, akár msn-en (msn elérhetőségem a profilomban)!

(#16802) Dexter68 válasza Isten88 (#16801) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát, még kicsit tájékozódj :) A jelenlegi legfrissebb szoft pl. 400-as. A 220-as, ha jól emléxem kicsit gyengébben gazdálkodik az akksival, esetleg érdemes lenne valahogy a 300-ast felokoskodni rá, de ez sem feltétlen biztos. A 400-as előnyeiről nem hallottam.

A szignózás elkerülése meg nem bonyolult, olvashatsz róla itt és itt.

A 220-as szoft esetén ha jól emlékszem hellocarbide a hackelés módja, nem tudom, hogy az újabb hackek visszafelé kompatibilisek-e.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16803) Isten88 válasza Dexter68 (#16802) üzenetére


Isten88
senior tag


Gyári updater ezt írja a legfrissebbnek. Vagy rosszul írhattam valami és félreérthettél. :)
Akkor a 'HelloCarbide' és CapsOnOff' megoldással ki lehet kerülni a szignózást? Ha jól értem...
Köszönöm a segítséget!

(#16804) PhoenixK válasza Isten88 (#16803) üzenetére


PhoenixK
őstag

Van újabb Szoftver, csak éppen más product code-hoz. Ajánlott olvasmány: [link]
A 400-as hack-elhetőségéről nem tudok nyilatkozni, nekem még a kínai certificate-tel megy gond nélkül!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#16805) izomhod válasza Isten88 (#16803) üzenetére


izomhod
senior tag

*#0000# kódra kidobja a teló az érzékelt fw-t, próbáld azzal mit ír

(#16806) Isten88 válasza PhoenixK (#16804) üzenetére


Isten88
senior tag

"220.34.37
20-10-2008
RM-244
Nokia E51 (228.04)"
Az első sor (ha jól gondolom) a firmware verzióm, a második a telefon összeszerelésének dátuma, a harmadik a "product code", a negyedik pedig a telefon típusa, de a zárójelben lévőt nem tudom mi. :) De már nem is annyira lényeg számomra, mert sikerült kikerülni a szignózást (ezzel az eljárással, ha kellene valakinek a jövőben esetleg). :)
Köszönöm a !gyors! segítséget: Szólista, Dexter68, PhoenixK, izomhod. Kedves tőletek. :)

(#16807) Dexter68 válasza Isten88 (#16806) üzenetére


Dexter68
addikt

A 400-asról én is csak olvastam, a T-Mobile a 300-ast engedte át az emésztőrendszerén utoljára, a frissebbekre sz*rik magasról, de nem hiszem, hogy lemaradnék bármiről a 300-assal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16808) izomhod


izomhod
senior tag

nekem

410.34.001
22.02.2010
rm-244
nokiae51(06)

valakinek van ilyen?

(#16809) Szólista válasza izomhod (#16808) üzenetére


Szólista
senior tag

Ugyanez van nekem is.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#16810) izomhod válasza Szólista (#16809) üzenetére


izomhod
senior tag

és neked működik normálisan a headset ha beugod? mert nekem miota erre frissítettél, a mikrofon meghalt. ja és mindig megkérdezi a teló ha csatlakoztatom a headsetet, hogy miként akariom használni. előtte nem volt ilyen

(#16811) Szólista válasza izomhod (#16810) üzenetére


Szólista
senior tag

Bedugom és feljön,hogy alapértelmezett fülhallgató.Ritkán használom akkor is csak zenehallgatásra.De emlékeim szerint tudtam vele normálisan telefonálni.A beállitások-Tartozékok-fülhallgató nálam alapértelmezett.Nálad be van állitva?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#16812) Indy1 válasza izomhod (#16808) üzenetére


Indy1
tag

nekem a szoveg vege mas
41.34.001
22-02-2010
RM-244
Nokia E51 (11)
fulhagato + mikrofon mukodik, a radio is

[ Szerkesztve ]

(#16813) PhoenixK válasza Szólista (#16809) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ugyanez itt is.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#16814) kayman


kayman
senior tag

Speedshop oldalán van li-ion és li-polimer akku is. Mi a különbség? :U :U

HyperTransport az úr!

(#16815) cabii válasza kayman (#16814) üzenetére


cabii
tag

Szia,

A Lithium-Ion és a Lithium-Polymer között az a különbség, hogy a polymer típusú telep általában könnyebb, illetve kisebb területen lehet belőle nagyobb kapacitást kicsiholni. Cserébe viszont a Li-Ion akkumulátorok több töltést bírnak ki a kapacitás csökkenése nélkül. Általánosságban elmondható, hogy a Li-Pol erőforrások 500-szor, míg a Li-Ion telepek 1000-szer tölthetőek újra, és csak ezután kezdenek fáradni.

Forrás: http://mobilarena.hu/teszt/az_akkumulatorokrol/nyomtatobarat/teljes.html

Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#16816) Dexter68 válasza JamesHolden (#16782) üzenetére


Dexter68
addikt

savesms a program neve.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16817) PaNor


PaNor
csendes tag

Sziasztok!

A következő dologban szeretném a segítségeteket kérni.
Otthon van egy WLAN hálózatom. Hogyan tudok rá lépni, hogy ne legyen a T-Mobilnál WAP forgalmam? Mit kell beállítanom?

Köszi

(#16818) nfsu17 válasza PaNor (#16817) üzenetére


nfsu17
veterán

Én egyszerűen töröltem a wap-ot a csatl. pontok közül, mert nem fogok fizetni ilyenért egy vasat se, egyszer már megjártam, mert nekem is átcsusszant (hülye jutub miatt) wlan-ról minden szó nélkül (legalábbis nem volt túl feltűnő az átmenet).
Ez egy légyre tankhajóval megyek megoldás, de tuti működik. Valahogy állítsd el a csatl. pontot, pl egy számot írj át benne, amit felírsz, hogy később vissza tudd tenni, de ha véglelg nem kell, akkor delete.
Nekem mondom bevált, paraszt megoldás, még parasztabb, hogy ennyibe kerül.

Ja, amúgy a kettő külön dolog, ha ésszel használod (jutub kerülés), akkor nem megy át csak úgy, mert olyan kedve van, wlan-on marad mindig, ami ugye ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#16819) PaNor válasza nfsu17 (#16818) üzenetére


PaNor
csendes tag

Köszi a választ.
Igazából nekem az a gondom, hogy ha kapcsolódni akarok a WLAN hálózatomhoz akkor elsőnek felteszi a kérdést :
"Kapcsolódni kell a szerverhez. Kapcsolódik?".
--Igen válasz
"Csatlakozás a (WLAN neve) használatával".
"web'n'walk: az átjáró nem válaszol".
--Nem válasz
Itt nem történik semmi!

Múltkor valahogy sikerült fellépnem a saját WLAN hálózatomra, letöltöttem pár oldalt, email, stb. Utána a T-Mobile kiszámlázott WAP forgalom címén nem kevés összeget. Pedig a tőle független szolgáltató internetét használtam.

Hogyan kell beállítani, hogy teljesen ingyen tudjam használni az otthoni internetemet WLAN hálózaton a telefonommal.

Köszi

(#16820) nfsu17 válasza PaNor (#16819) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem tudok különösebben semmiféle extra beállításról.

Mikor elindítod a WEB-et, akkor mondja, hogy "elérhető hozzáférési pontok keresése", ekkor keres. Majd feljön egy kis ablak:
első sor: WLAN keresése
második sor: "itthoni wlanom neve"
Ha ez az otthoni jelszóval védett, akkor még kéri a jelszót, beütöd, elmenti, legközelebb nem kéri. Kész, fent vagy a neten. És innét szokott átkúszni néha wap-ra, de nem mindig jellemző.

(#16821) ben11 válasza PaNor (#16819) üzenetére


ben11
őstag

A gyári böngészőt használod? Ha wlan varázslón keresztül próbálsz akkor is ez van?

2 éves lett a telefonom!:) Őrület minket kibírt ez a kis fémdarab. :R

(#16822) horvathkrisz válasza PaNor (#16819) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Egyszerűen a hozzáfárási pontoknál törölj ki mindent, így nem érhet meglepetés hogy azt hiszed wlant használsz, közben meg tmobilos internetet...

(#16823) PaNor válasza nfsu17 (#16820) üzenetére


PaNor
csendes tag

Kitöröltem minden hozzáférési pontot, még a sajátomat is. Utána a saját WLAN hálózatomat újra beállítottam, megadtam újra a jelszót is és most működik. :C
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#16824) PaNor


PaNor
csendes tag

Nekem meg 3 hónap múlva 3 éves. Még mindig hibátlan, nagyon szeretem ezt a telefont. Habár az aksi már nem bírja sokáig. Szerintetek a nem eredeti aksik is megbízhatóak, mert ilyet gondoltam vásárolni.
http://www.speedshop.hu/termekoldal/42035_akkumulator_nokia_e51_n81_n82_1200mah_li-ion.html

(#16825) TiMoN válasza PaNor (#16824) üzenetére


TiMoN
senior tag

Én ITT vettem akkut. Tökéletes. Nekem az előlapja alá ment be por, a minap leejtettem és felpattant az előlapi műanyag. persze por aláment én megpróbáltam ki is söpörni a port de mikor egy kicsit feltartottam a müa.-t h a kis ecsetem beférjen picit az megrepedt, most kereshetek egy előlapot hozzá. Remélem ki lehet cseréltetni.
Amúgy 2 éves telefon tökéletesen működik, a kábeles headsettel gondok vannak. Még 1 évet ki kellene bírnia.

-TiMoN-

(#16826) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Egyik percről a másikra behalt a telefon billentyűzete, 3-7-8-9-es, delete, meg még 1-2 gombok lenyomásakor másik is aktiválódik, össze vissza írogat mindent. Találkozott valaki már ilyennel?

(#16827) cabii válasza Kris87 (#16826) üzenetére


cabii
tag

Szia,

nedvesség nem lehet a baj? Ha pára belement, vagy más ilyesmi, akkor elképzelhetőnek érzem.
Üdv CAbi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#16828) vans? válasza PaNor (#16824) üzenetére


vans?
őstag

Nekem a vegen mar az eredetivel is csak 1,5 napot ment...

hábm bábm

(#16829) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Békés Karácsonyt, egészséget és eredményekben gazdag újévet mindenkinek!

(#16830) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Filmet mivel konvertáljak telefonra? Milyen programmal, milyen felbontásba, milyen kodekkel, és azt telefonon mivel játszam le? Bevált módszerek érdekelnének.
Köszönöm előre a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#16831) sekli válasza Isten88 (#16830) üzenetére


sekli
addikt

Superrel, vagy mediacoderrel konvertáld, értelemszerűen felesleges QVGA-nál nagyobb felbontásban. Lejátszáshoz a CorePlayer a legjobb szerintem, egyébként mennek vele a filmek konvertálás nélkül is, maximum lesz egy kis framedrop.

(#16832) Isten88 válasza sekli (#16831) üzenetére


Isten88
senior tag

Fú, most lestem, tényleg viszi a CorePlayer a DivX filmeket. AC3-mal még baja van, de hát semmi se lehet tökéletes. :) Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mibe éri meg konvertálni, ami nézhető minőséget is ad és nem veszi annyira igénybe a gépezetet?
(Mellesleg köszönöm a gyors és segítséget nyújtó választ!) :)

(#16833) Karma válasza Isten88 (#16832) üzenetére


Karma
félisten

H.264 videó, AAC hang, MP4 konténer a legpraktikusabb talán.
Ezt hardverből nyomja a telefon.

“All nothings are not equal.”

(#16834) Isten88 válasza Karma (#16833) üzenetére


Isten88
senior tag

Ismét köszönöm a gyors és segítséget nyújtó választ! :)

(#16835) rootkiller


rootkiller
őstag

Amúgy közbe le lett cserélve a SIM, azóta nem produkált olyan fagyást, hogy leáll és újraindul.
Viszont mostanában az lett rendszeres, hogy mondjuk megy sokáig a Windows Live 1.1.9000 és az Opera Mobile 10.00(498), és fogja magát kifagy vagy mind2 vagy csak épp az amelyikben nem turkálok, Másnál is van ilyen hogy csak kifagy valami?

Artengo TR 990 Pro

(#16836) Isten88 válasza rootkiller (#16835) üzenetére


Isten88
senior tag

Nekem azt nem bírja (kifagy tőle), ha a gyári böngészőjén meg akarok nézni egy Youtube videót. Rákattintok, hogy "jó minőségben" nézzem meg (lehet választani, hogy normál vagy jó minőség). Elindítja a Real Playerében, elfektetem a videót, hogy teljes kijelzőn mutassa, pár másodperc és kifagy. Ilyenkor csak aksi ki és be segít. Engem nem zavar ez annyira, megoldottam Youtube alkalmazással.

[ Szerkesztve ]

(#16837) rootkiller válasza Isten88 (#16836) üzenetére


rootkiller
őstag

Nekem régebben volt Youtube alkalmazás, az rendszeresen kifagyott lejátszás közben. Továbbá a dolog azért nem megoldás, ha küldenek akármilyen linket akkor az a gyári böngészőben nyílik meg. Jó lenne azt elrakni a búsba, netán törölni mert nincs rá szükség, és az Opera Mobile-t alapértelmezetté tenni.

Egyébként sok dologgal elégedetlen vagyok, mert lehetne sokkal fejlettebben és személyre szabottan konfigurálni, pl. a kapcsolódást. Meg lehetne adni egy sorrendet a beállított hozzáférési pontokhoz, hogy ezek szerint próbálkozzon. Ha nem talál ismert WiFit, akkor automatikusan keresne, és ha itt sincs eredmény vagy kihagyom akkor lenne csak 3G, meg egyéb finomságok.
Ami még nagyon béna a RealPlayerben, hogy csak megadott alap hozzáférési ponttal működik, és mindig állítgatni kell, ha az ember egyszer itt nézi majd vissza. Az internet rádióval ugyanez a helyzet, de az legalább kérdez.

Jah és a Messenger ugyanúgy kacat ahogy volt mindig is és nincsen rá új.
Nincs rá Skype, mert amit találtam és felraktam csak 1x hajlandó elindulni, utána kifagy.
A T9 (predektív bevitel) buta mint a föld. Rendszeresen olyan hülyeségeket ad be, és felejti egy idő után az ember alap szlengjeit, ami elég idegesítő, pedig baromi jó dolog, főleg nekem aki sokat kommunikál rajta írásban.

Ennyi. Ha eszembe jut akkor írok még...

Artengo TR 990 Pro

(#16838) PhoenixK válasza rootkiller (#16837) üzenetére


PhoenixK
őstag

Youtube alkalmazás: Ez gyenge pont, de amíg nem térnek észhez a YT-nál, és csinálnak normális mobil felületet, addig nem is lesz jobb megoldás.

A kapcsolatok testreszabásához ott a SmartConnect.

A Messenger kacat (?): Van millió alternatív program, érdemes visszakeresni: Fring, Nimbuzz... (Bár nekem sosem volt gondom a messengerrel, pedig eleget használtam)

@Mindenki: B.Ú.É.K.!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#16839) simle


simle
csendes tag

Hello!

Lehet,hogy volt már ilyen kérdés,de nincs időm az egész topicot átolvasni.
Szóval,volt régen egy e51-em,eladtam,most vettem egy másikat,és mindkettőnél azt tapasztaltam,hogy elég gyenge az előlapi hangszórója.
Az elsőnél jobb lett sokkal hogy kicsit tágítottam a plexin lévő kis lyukon,de a mostaninál meghallgattam úgy is hogy le volt véve az előlap,és így is elég halk és nem tiszta,szóval nem az előlap miatt ilyen.
A kérdésem az lenne hogy megpróbáljak venni egy vaterás 800 ft-os hangszórót és cseréltessem ki és akkor jó lesz,vagy ez így marad csere után is?

Köszi a segítséget.

Üdv

(#16840) rootkiller válasza simle (#16839) üzenetére


rootkiller
őstag

A hangszóró előtti kis szövet koszolódik, ha úgy gondolod fogd meg csipesszel vagy tűvel és szedd ki. A hangszórónak semmi baja.

Artengo TR 990 Pro

(#16841) simle válasza rootkiller (#16840) üzenetére


simle
csendes tag

Az előlapban lévő szövetre gondolsz?Mert úgy is meghallgattam,hogy levettem az előlapot és úgy sem volt az igazi :S

(#16842) rootkiller válasza PhoenixK (#16838) üzenetére


rootkiller
őstag

Próbáltam a Nimbuzzt és a Fringet, mindegyikkel volt valami problémám.

#simle: Akko nem tudom, meg kéne keresni a topicban, van részletes leírás, valaki talán vállalkozik reája.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#16843) Lompos48 válasza rootkiller (#16842) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Próbáltam a Nimbuzzt és a Fringet, mindegyikkel volt valami problémám.

Pedig mennie kellene/megy mindkettő szépen, kivéve - ugye - a Skype-ot.
A Skype ellenben fut magára a másikok mellett ugyancsak problémamentesen.

[ Szerkesztve ]

(#16844) rootkiller válasza Lompos48 (#16843) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem a futással volt probléma, hanem a szolgáltatásokkal. A Skype viszont másodszorra el sem indult.

Artengo TR 990 Pro

(#16845) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

fel szeretnem ujitani az E51emet, mivel masodtelefon, eddig nem vitt ra a lelek... szoval, lehet hozza olyan gumikat kapni, amivel fedve van pl. a bekapcsologomb, vagy a hangerogombok? csak mert az elolap-hatlap egesz jo allapotban van, azt nem akarnam cserelni, ha igy is lehet.

hábm bábm

(#16846) Hugo85 válasza vans? (#16845) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Azokat a gumikat, sőt a gombokat sem lehet külön cserélni, az egész rá van gyógyítva a középrészre, azt kell cserélni. Nem olyan szörnyű az ára és nem is annyira bonyolult - van YouTube-on is videó a szétszedésről - de nagyon kell vigyázni, hogy túl ne húzd azt a négy csavart ami összefogja a telefont mert a középrész nagyon silány és könnyen megreped. Nekem is újra elrepedt, pedig kétszer cserélték, mindkétszer gariban Nokia szakszervizben, de most már nem érdekel. Az egész művelethez egy T6-os torx csavarhúzó kell.

(#16847) vans? válasza Hugo85 (#16846) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a valaszt, meg fogok probalkozni vele, ha idom engedi, 3k-ert latok igy hirtelen ilyet, nem vesz. :K

hábm bábm

(#16848) simle


simle
csendes tag

Sziasztok!

e51-em van és többször volt már hogy nem rezeg,se sájék se hívás se ébresztés közben,ilyenkor ki és bekapcsolom a telót és újra jó lesz.nem tudtam megfigyelni hogy esetleg egy program használata vagy mi miatt lehet ez,kérlek segítsetek ha tudtok valamit.410.34.001 szoft van rajta.esetleg próbálkozzak hard resettel?

Üdv és köszi :)

(#16849) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata kimúlt háttérvilágítás megjavításában? Mit kell cserélni, mennyire megoldható házilag a javítás / alkatrészcsere? Köszi előre is :R

(#16850) rootkiller válasza ^Clown (#16849) üzenetére


rootkiller
őstag

Egyszer a rossz kijelzőjű de működő háttér világítású 6230omhoz vettem alkatrésznek egy működő kijelzőjű de rossz háttér világításút alkatrésznek. A tulaj azt mondta, hogy elvileg világítás IC-t kéne cserélni...

Artengo TR 990 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.