Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) zdanee


zdanee
őstag

Sziasztok! 1.5 ev utan kezdett rendetlenkedni a gyari nokia akksim az E51-ben, melegedett es erezhetoen feldagadt, az utobbi idoben mar alig tudtam raeroltetni az akksifedelet. Ugyhogy betertem egy nokia uzletbe es vettem egy uj BP-6MT 1050mAh-s akksit. Felfedeztem par kulonbseget a regi es az uj kozott, ebben kernem a velemenyeteket. A regi akksi fem burkolatu volt, a ket vegen muanyag lezarokkal. Az uj teljes egeszeben muanyag. A regi akksi hologrammjan volt egy 20 szamjegybol allo kod, az ujon viszont csak 7 szamjegy szerepel, es kissebb a hologramm. Az uj csomagolasa eredeti nokianak tunik, nem kinai forditogepes A4-es fenymasolat. Es megvalami, a regi akksi made in China, az uj made in Hungary. Mit gondoltok, Nokia akksit kaptam a csomagban, vagy keressek valami mast, mielott felrobban?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14852) Karma válasza zdanee (#14851) üzenetére


Karma
félisten

Az én E51-emben lévő akku alapból műanyag volt, a többit majd akkor tudom checkolni, ha az öcsém hazaért (ő használja azt a telefont már egy ideje). Ha Nokia boltban vetted, szerintem lehet eredeti simán. A másiktól meg környezetbarát módon szabadulj meg, az hamarabb robban fel.

“All nothings are not equal.”

(#14853) nfsu17


nfsu17
veterán

Nekem az akkuidő viszonylag jó, mivel eddig nem nyúztam sokat, de most 5-10 perc filmnézés után egész meleg lesz a hátlap. Mondjuk ebben már benne van a kezem melege is, de kipróbálom, hogy nem fogom a készüléket. Tudom, hogy ha műanyag lenne a hátlap, akkor kevésbé éreznénk, mert a fém hamarabb átadja a hőt. De azért mégis... :(

Izguljunk mikor robban a zsebünkben? Huh.

[ Szerkesztve ]

(#14854) kw3v865 válasza Bohus (#14830) üzenetére


kw3v865
senior tag

El tudnád magyarázni röviden, hogyan kell használni ezt a progit? Feltelepítettem a telefonra és a gépre is, de nem tudom csatlakoztatni a telót. Wifin próbáltam. Szerver névnek mit kell megadni?

(#14855) kw3v865 válasza kw3v865 (#14854) üzenetére


kw3v865
senior tag

Tárgytalan, működik. :)

(#14856) EmThor válasza Karma (#14850) üzenetére


EmThor
addikt

thx

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#14857) lazlo8


lazlo8
tag

akinek sikerült a smartcamot működésre bírnia wifi hálozaton keresztül az közzétehetné :R

(#14858) ben11


ben11
őstag

Hi!
Már egy ideje meg akarom kérdezni de mindig kimegy a fejemből.Van rá valami mód,hogy a kékfogon keresztül érkezett fájlokat ne az üzenetekbe mentse a telefon,hanem mint az s40-es telefonoknál csak berakja egy mappába?Csak mert van,hogy olyan fájlt küldök amit alapjáraton nem tud kezelni a telefon és ilyenkor nem tudok mit csinálni..
Hm,lehet nagy symbian topikban jobban elfért volna.. :U

[ Szerkesztve ]

(#14859) Karma válasza ben11 (#14858) üzenetére


Karma
félisten

A dolog kétoldalú. Arra nincs mód, hogy a BT-n érkező fájlok ne az Üzenetekbe kerüljön (ugyanis a Messaging Server kezeli a BT fájlforgalmat is, nem lehet megkerülni), viszont a befutott fájlokat egy mappába menti el, és van olyan fájlkezelő, ami ki is tudja szedni onnan. Most hirtelen nem tudom megmondani melyik, sajnos.

“All nothings are not equal.”

(#14860) PhoenixK válasza Karma (#14859) üzenetére


PhoenixK
őstag

Pl. az ActiveFile tökéletes erre a célra [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#14861) asadasad22 válasza ben11 (#14858) üzenetére


asadasad22
őstag

x-plore, 4-es gomb.

(#14862) adodaniel


adodaniel
őstag

hali. nem tudja vki hogy lehet a beszélgetés közbeni hangerőt növelni? mert nagyon halk a kicsi pedig fullon van :( köszi

(#14863) Karma válasza adodaniel (#14862) üzenetére


Karma
félisten

Ki kell pucolni a hangszóró előtti rácsot. Nagyon gyakori az E51-nél, hogy telemegy retekkel, és behalkul a telefon. Keress vissza, sokan megcsinálták már.

“All nothings are not equal.”

(#14864) olbeteam válasza adodaniel (#14862) üzenetére


olbeteam
tag

Nekem egyszer volt ilyen problémám, komplett hangszórócsere megoldotta a problémát. :DD

[ Szerkesztve ]

I can resist everything but temptation.

(#14865) Kris87 válasza kw3v865 (#14855) üzenetére


Kris87
aktív tag

Igen működik, csak az MSN nem látja egyelőre, hogy van webcam. Úgy nem lehet megoldani, hogy az is lássa? A fizetős másik fajtával működik, csak az ugye fizetős.

(#14866) Kris87 válasza Kris87 (#14865) üzenetére


Kris87
aktív tag

Na most meg feltettem gépre a ManyCam 2.4-et is a smartcam mellé, az látja a smartcam-ot, az MSN meg a ManyCam-et, így közvetve megy a dolog, nade új a napban, hogy most már a smartcam is ottvan, mint kiválasztható eszköz, de csak addig amíg a ManyCam fut. LOL

(#14867) lazlo8 válasza Kris87 (#14865) üzenetére


lazlo8
tag

Wifi.n vagy Bt.n keresztul kapcsolódsZ?

(#14868) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

CorePlayer-el szoktam avi videókat nézni.
Én konvertálom át 320x240-re, mp3 112kbps-es hang, az xvid 700-as bitráta.
Full pöpecül, rezzenés nélkül viszi, ezen a kis képernyőn kiváló minőségben, csak néztem, hogy ez komoly? :Y Szóval szép.

Viszont jutubon vannak videók, amik "jobb" minőségűek, vagyis inkább nagyobb a felbontásuk...pl 4XXx valamennyi, de volt már 600x valamennyi is.
És az a baj, ezeket döcögve vitte a corepl. A 600, meg a 400 nem tetszik neki, mert mint feljebb látható a saját készítésű cuccok kiváló minőségűek, nem jutubnál ezerszer jobb.
Viszont jutubon mégis "minden" fent van és az összes klipem nem tudom áttenni 320-ra.
Lejjebb vettem a képminőséget közepesre és így szép ronda lett az addig kiváló 320x, de a jutub úgy is akadt.

Eni megoldás? :F

Jah, igen, a gyári webböngészű mindig realplayerrel akarja megnyitni a jutub videókat, de nem tudom lehetne-e társítani a core-hoz. Eddig ezt nem találtam meg, sorry.

(#14869) Karma válasza nfsu17 (#14868) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudod tarsitani, ez nem Android, hanem egy nyilt okostelefon platform. Egyebkent az egyetlen lehetoseged az, hogy letoltod es atkonvertalod a videokat.

“All nothings are not equal.”

(#14870) nfsu17 válasza Karma (#14869) üzenetére


nfsu17
veterán

Oké, köszi, még azt mondd meg kérlek, hogy akkor Nektek is akad néhány (az újabbak főleg, amik nagyobb felbontásúak) videó a jutubon? Vagy csak jól kellene beállítanom a coreplayert? (ezzel nézek jutubot)

(#14871) z0d1AK válasza nfsu17 (#14868) üzenetére


z0d1AK
veterán

a videó nem azért akad esetleg, mert az internet kapcsolat kevés hozzá?
Mert szerintem ez az elsődleges oka, nem az, h nagy a felbontás.
1,5 órás dvd rippeket is kényelmesen nézegetek a telefonon, és nem akadozik

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14872) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Coreplayerrel csak a letöltött youtube-os videókat tudom nézni, vagy a lejátszóból közvetlenül is le lehet hívni a youtube-ot?
Sajnos nekem a gyári böngésző, + realplayer páros nem birkózik meg a youtube-al, többször is próbáltam már, (3g-n) de egyszer se tudta megnyitni... :(

Bármilyen infót előre is köszi! :R

(#14873) z0d1AK válasza Canonfan (#14872) üzenetére


z0d1AK
veterán

hogy hogy nem birkózik meg?
Nálam tökéletesen megy, bár én csak wifin használom.
Esetleg tölts le youtube lejátszó alkalmazást

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14874) chop válasza Pajoz (#14825) üzenetére


chop
őstag

Koszi, ranezek.

(#14875) Karma válasza nfsu17 (#14870) üzenetére


Karma
félisten

Messze van tőlem az E51 most, nem tudom megnézni :(

“All nothings are not equal.”

(#14876) olbeteam


olbeteam
tag

Srácok, most őszintén, lehet élvezni ezt az egérmozit? :DDD

I can resist everything but temptation.

(#14877) nfsu17 válasza z0d1AK (#14871) üzenetére


nfsu17
veterán

Itthon wifin használom (már rég kitöröltem a gprs csatlakozásokat), 8megás net, amit a teló nem tud kihasználni ugye és nem úgy akad, hogy megy, majd tölt és újra megy (volt már ilyen is, ezért tudom milyen mikor a net a lassabb, de elég jó a wifis net itthon), hanem mintha eldobna minden 3. framet. Pl az evolution of dance (valaha legtöbbet nézett video) minden gond nélkül megy, annak 320x valamennyi a felbontása, megnéztem. Nem tudom leírni jobban. Kicsit akadozik, de élvezhetetlen.
Az általam átkonvertált videoklippek is ha 1,5 órásak lennének, azt vinné is (ha az akksi nem sülne meg addig), de nem a fájl hosszúsága szab határt. :(
(ha majd lesz időd nézd meg kérlek a jutubon a "david guetta feat kelly rowland - when love takes over" klipeket (official), az első oldalon lesz kb 2, na pl azok se mennek. Vagy "inna - hot". Amit itthon konvertáltam azok meg mennek.

Canonfan

Van a core-nak beépített jutubja, én is azt használom, kicsit nehéz előcsalogani, de a jobb oldali gombot kell nyomni (nézet) és majd valahogy előugrik. Kicsit (nagyon) nehézkes még nekem is ez a lejátszó, annyi mindent tud én meg még fiatal vagyok hozzá.

Karma

Nem annyira gáz, semmi gond. :R

olbeteam

Arra a 3 percre lehet. :DD

----------------------------

Segítene nekem vki egy "tesztben"?
Az én akksim viszonylag keveset használt, szinte csak hetente töltöttem eddig (10 hónapos) és 1 akksis csíkról (még nem jelezte hogy akkufesz alacsony) 1 óra 20 perc volt tegnap míg fullra töltött.
Valami hardcore user lemérné, akinek szintén több mint 10hós a készüléke, hogy neki mennyi idő alatt tölt fel?

[ Szerkesztve ]

(#14878) z0d1AK válasza nfsu17 (#14877) üzenetére


z0d1AK
veterán

én lassabb, 3-4 meg wifit használok a suliban, és eddig minden gond nélkül néztem meg bármilyen filmet, és a youtube videókkal sem volt gond egyikkel sem, mikor betöltött rendesen.
olbeteam: Ha mondjuk vonaton utazol, és nincs nálad egy 106cm-es plazmatévé kéznél, akkor nincs sok választásod, mint nézed ezt.
nem ugyan olyan, mint monitoron, vagy tévén, de lehet nézni!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14879) nfsu17 válasza z0d1AK (#14878) üzenetére


nfsu17
veterán

Akkor passzolom.
Coreplayerrel nézed Te is?
Az flv/h264 minőségét már állítottam mindenhova, az ideiglenes cach 2mega helyett most 5, az se segített. :(
Majd még próbálkozom.

(#14880) z0d1AK válasza nfsu17 (#14879) üzenetére


z0d1AK
veterán

core playeren nem néztem még youtube-ot, csak dvd rippeket, azok mennek

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14881) krupitomi


krupitomi
tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy ilyen telefont + egy wayfinder bluetoothos gps vevőt de eddig még sehogy sem sikerült összehoznom a kettőt mindig azt írja ki hogy gps készülék nemtalálható :( . Garmin 5.00.50 es szoftver van fent eddig ígypróbáltam elindítani: kiválasztom a GMobile XT-t ott kiválasztom a csatlakozás a Garmin GPS rendszeréhez kiírja hogy gps készülék keresése keres keres kb 1-1,5 percig aztán kiírja hogy nemtalálható. Bluetooth bevan kapcsolva a gps vevő is. Valaki tudja milehet a gond?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#14882) z0d1AK válasza krupitomi (#14881) üzenetére


z0d1AK
veterán

a garminnak szükség van a külső gps-hez ez fájlra, amivel használni is tudja majd.
Keresd meg a garmin telepítési segédletét, garmine mobile xt.chm-ként szokott szerepelni.
Abban benne van, hogy hogyan tudod elkészíteni jegyzettömbben azt a fájlt, amire szüksged van hozzá!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14883) krupitomi válasza z0d1AK (#14882) üzenetére


krupitomi
tag

Köszi a gyors választ mindjárt megpróbálom!

(#14884) nfsu17 válasza z0d1AK (#14880) üzenetére


nfsu17
veterán

Akkor lehet ez a gond.
Én is coreplayeren nézem a klipeket, amiket készítek, azok jól is mennek.

Még az a furcsa, hogy a gyári fájlkezelőben ha megakarok nyitni egy klipet, akkor van, hogy nem nyitja meg, csak villan egyet a kijelző és nem indul el a core. De ha előbb a core-t indítom el és abból nyitom meg a fájlt, akkor lejátsza. :F

(#14885) krupitomi


krupitomi
tag

Megtaláltam azt amit írtál aszerint feltettem mégegyszer mindent úgy állítottam be ahogy ott volt leírva de mégsem találja meg :( más ötlet?

(#14886) Canonfan


Canonfan
senior tag

z0d1AK, nfsu17:
Köszi az infót, :R akkor valószínű hogy megpróbálom a core playert, úgyis okosítani akarom a telefonomat, :) mert még csak időzítő és mobiltárca van rajta.

Bár a gyári böngésző + realplayer biztos kényelmesebb lenne, nem tudom, hogy nálam miért nem megy, mert eddig sajna nem töltötte be a videót, mindannyiszor azt írta ki, hogy "Nem sikerült csatlakozni a szerverhez, időtúllépés történt", de majd ha wifi közelébe leszek, majd kipróbálom úgy is. :)

Mit gondoltok, meg lehet oldani ezt valahogy, a gyári böngésző + realplayer párossal, vagy mindenképp a core a jobb megoldás?

z0d1AK:
Azt szeretném megkérdezni, hogy a youtube kliensnek van e51-es verziója is, és ha igen, akkor honnan lehet leszedni, mert rámentem a youtube főlapján a download applications linkre, de azt írta ki hogy nem támogatott eszköz a teló... :(

Bármilyen infót előre is köszi!

(#14887) nfsu17 válasza Canonfan (#14886) üzenetére


nfsu17
veterán

Akkor sorban:
Én is örülnék neki, hogy ha coreplayeren megnéznéd a jutubot, hogy hátha nálad is akad néhány újabb videó...van ami nem akad nálam sem.

A gyári böngésző+realplayer nekem addig ment, amíg volt gprs kapcsolat beállítva. Így röccenés nélkül mentek a jutubok, de pénzért. Ennek eredménye a feltöltőkártyám 0-ázása anyagilag (wifiről indult a böngészés, fizetősbe ment át). Töröltem a gprs kapcs. pontot, azóta nem tudok jutubot nézni a gyári böngészőn realplayerben, az általad is említett hibaüzenet miatt.

3. kérdésed engem is érdekel, bár annyira mégse, mert nem real-al akarok videózni.

4. emtube
Pl ez egy jutub program.
További info noki@programok.hu.

(#14888) asadasad22 válasza nfsu17 (#14887) üzenetére


asadasad22
őstag

emtube régóta nem működik. hacsak azóta nem változott a helyzet, az most sem fog működni. realplayer halott ötlet. a coreplayer-t viszont jó hogy mondjátok, az új verzójával valóban újra mennek a youtube videók, méghozzá eléggé jól ahogy látom. egyébként szerintem be lehet állítani, hogy milyen minőséget preferálsz benne és ha gyengébbet állítasz be, tuti nem fog semmilyen vide akadozni, legfeljebb rondább lesz kicsit.

(#14889) nfsu17 válasza asadasad22 (#14888) üzenetére


nfsu17
veterán

Bocs az emtubot, én is csak olvastam korábban, nincs fent.
core-t már szanaszét állítottam, de semmi javulás.
No mindegy.

(#14890) z0d1AK válasza Canonfan (#14886) üzenetére


z0d1AK
veterán

nokiaprogramok.hu-n keress lejátszót, ott van bőven választék

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14891) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Itthonról a wifin keresztül akarnék küldeni e-mailt, de nem megy.
Még nem sikerült belőnöm úgy sose, hogy működjön. Olvasni bírom őket.
Invitel az itthoni net szolgáltató.
Gmail-es a postafiókom.

Vki tud segíteni?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#14892) Viktor0610 válasza Joe bácsi (#14891) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

E-mail küldésekor mindig a szolgáltató kimenő szerverét kell használd, vagyis, ha WLAN-hálózatot használsz, az Invitel SMTP-szerverét kell beírd kimenőnek.

Xiaomi 13T

(#14893) Karma válasza Viktor0610 (#14892) üzenetére


Karma
félisten

Ez a GMailre nem igaz, van nekik SMTP szerverük (smtp.gmail.com) - a hibalehetőség kétrétű: 1) a hitelesítés kötelező 2) az SSL is kötelező, tehát be kell őket kapcsolni a fiók beállításaiban és menni fog. Tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14894) nfsu17


nfsu17
veterán

Sikerült a coreplayert belőnöm jutubra, hogy jó minőségű legyen és ne akadjon....(flv átlagos sávszélesség...ez a beállítások között van jó mélyen..lehet alapból is ezen van, de én elállítottam vmikor :D )
A legújabb YouTubot (2.2) is feltettem, de akadtak ott is a videk és rosszabb is volt a minőség. És semmit nem tudtam beállítani ebben a programban, úgyhogy törlöm is le.

(#14895) Viktor0610 válasza Karma (#14893) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, igazad van, én nem tudtam WLAN-hálózaton működésre bírni, lehet, az SSL miatt? :U

Xiaomi 13T

(#14896) Joe bácsi válasza Karma (#14893) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Beállítást tudsz linkelni vagy írni?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#14897) Karma válasza Joe bácsi (#14896) üzenetére


Karma
félisten

Föltámasztom az N95-öt (mindkét akku lenullázódott álló helyzetben) és megnézem. Mostanra igencsak elfelejtettem :DDD

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14898) asadasad22 válasza nfsu17 (#14894) üzenetére


asadasad22
őstag

iszonyatosan fos az a hivatalos youtube progi. a képminőség kb olyan, mintha 150*100 pixeles kép lenne szétnyújtva, az fps pedig bámulatos módon emellett kb a 10-et súrolja alulról. iszonyat, senkinek nem ajánlom. 1-2 hónapja nem működött semmilyen más youtube-os progi (se emtube, se mobitubia, se coreplayer), így rá voltam kényszerítve arra a szarra.

[ Szerkesztve ]

(#14899) Karma válasza Karma (#14897) üzenetére


Karma
félisten

Szóval nálam ezek a beállítások (bocs a lagért, közben mást is hegesztettem):

1) My email address: karmaxxl@gmail.com
2) User name: karmaxxl
3) Password: ******************* (értelemszerűen kitöltendő)
4) Outgoing mail server: smtp.gmail.com
5) Access Point in use: Pannon Internet (ízlés szerint)
6) Security (ports): SSL/TLS
7) Port: Default (de ha nem lenne jó, a User Defined -> 465 egy alternatíva).

“All nothings are not equal.”

(#14900) Joe bácsi válasza Karma (#14899) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:R
Működik! :DD

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.