Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) crane75 válasza gretzky77 (#5400) üzenetére


crane75
senior tag

Köszönöm :)

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#5402) crane75 válasza crane75 (#5401) üzenetére


crane75
senior tag

Lejárt a szerk idö....nekem a bal alsó sarokban nincs ilyen nd filter.

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#5403) Kolondrum válasza crane75 (#5402) üzenetére

Egy A betű bekeretezve.

(#5404) crane75 válasza Kolondrum (#5403) üzenetére


crane75
senior tag

Meg is van,köszi. Küzdök a makró mélységélességével...

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#5405) Kolondrum

cutephone gestures 1.3-t valaki próbálta már? Valaki lehetne kísérleti nyúl. :U Nekem túlságosan összerakott a teló egy összeomláshoz. :DD

(#5406) Quasi_modo válasza crane75 (#5398) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az expozició korrekcióval tudsz variálni. Az automatika által beállított időtt tudod ccsökkenteni, vagy nyújtani.

valami

(#5407) TommyX_ válasza Kolondrum (#5405) üzenetére


TommyX_
őstag

Amikor én próbáltam, jónak tűnt, de az már annyira nem tettszett, hogy a kamera lassabban indult és a képmentés beállt. :U
(Úgy emlékszem ez a v1.2-es verziónál volt.)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#5408) Kolondrum válasza TommyX_ (#5407) üzenetére

Ok, leszavazva! Köszi!

(#5409) ratcache válasza ratcache (#5394) üzenetére


ratcache
aktív tag

ma melóból hazafelé újra letöltve ugyanazokat a fájlokat / programokat teljesen jó minden... nu mindegy, tudjuk be átmeneti zavarnak...

(#5410) crane75 válasza Quasi_modo (#5406) üzenetére


crane75
senior tag

Oké, köszi. Kipróbálom... Csak az enyém angol menüs,mindjárt kikeresem.

[ Szerkesztve ]

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#5411) TommyX_ válasza Kolondrum (#5408) üzenetére


TommyX_
őstag

Kipróbáltam a v1.3-ast, ezzel már nincs gondom. Szóval egy próbát megér, úgy nézem javítva lett. :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#5412) crane75 válasza Quasi_modo (#5406) üzenetére


crane75
senior tag

Jah,ez lehet,hogy az ND filter lesz...? :D
Ti honnan vetettek hozzá állványt? Úgy látom szükségem lesz rá...

[ Szerkesztve ]

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#5413) MR007RM válasza crane75 (#5412) üzenetére


MR007RM
addikt

[link] :)

Én a Nokia Care-nál rendeltem a gorillapod-ot, de mint láttam én is megtehettem volna a neten. Most minek linkeljek én nem a netről rendeltem. Van egy barkácsolt is, de azt már mindenki tudja.

Ma is felvettem egy 4GB körüli videót. Kár hogy nem tudom veletek megosztani. Én is rajta vagyok valahol. :) A youtubra gondolom reménytelen lenne megpróbálnom felnyomni. :((

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5414) Quasi_modo válasza crane75 (#5412) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az nem az ND filter, hanem bal oldalon felülről a második +/- ikon.

valami

(#5415) MR007RM válasza Quasi_modo (#5414) üzenetére


MR007RM
addikt

Ja az expozíció kompenzáció az. Mi már tudjuk az ND filter más dolog. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5416) Quasi_modo válasza MR007RM (#5415) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ja. Ő a záridővel akart variálni. Az ND szűrő kicsit más [link]

valami

(#5417) MR007RM válasza Quasi_modo (#5416) üzenetére


MR007RM
addikt

Köszi! A linknek én is hasznát látom, mert az ND szűrőnek a tapasztalati és eddigi gyakorlati útját ismerem, mit láttam ha használtam. :R

Ma este korábban felmentem egy szakmáját fényképésznek mondott barátomhoz, vagyis egy lencseszakértőhöz. Nem találtunk nála engem kielégítő tuning lencsét. :) Nehéz eset vagyok. :D Kívülről nehéz befolyásolni eredményesen a teló tudását. Általa van még egy faszi akit majd felkeresek kiegészítő miatt, sosem lehet tudni. Állítólag sok minden van nála árúba bocsátva. Ha nem lesz engem érdekelt cucc nem baj, de megpróbálom. :)

A lényeg a minőség. Ha nagyon lerontódik, akkor felejtős minden fantázia!

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5418) Quasi_modo válasza MR007RM (#5417) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én is elgondolkodtam egy ilyen kiegészítő felszerelésén, de ismerve a saját fotózási szokásaimat, annyira nem is hiányzik.

valami

(#5419) Vikthor


Vikthor
nagyúr

a másodlagos kameráját hogy levet aktiválni, nem egy életbevágóan fontos dolog, csak jutott eszembe az n8-as érából. Esetleg külön app?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5420) Kolondrum válasza Vikthor (#5419) üzenetére

te sem sokat olvasol. Front camera 1.02 - áruházból pár száz ft.

(#5421) TommyX_ válasza Kolondrum (#5420) üzenetére


TommyX_
őstag

Ahogy elnézem, hasznos lenne egy 808 F.A.Q. ;)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#5422) Vikthor válasza TommyX_ (#5421) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen vagy mint a házimozis topikban egy első hozzászólás ami összegzi a fontosabb témákat, hogy ne kelljen ezernyi hsz-t böngészni...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5423) MR007RM


MR007RM
addikt

Ahogy nézem az idei MWC felhozatalt egyre inkább érzem azt hogy csúcstelefonom van :) . Olyan mintha az összes gyártót egy kéz irányítaná(kartell gyanus). Figyelnek, kivárnak a Microsoft a Nokia mögé bujva kukucskál(fegyverrel a kezéban :D ), szóval semmi érdekes. Leálltak a teljesítmény hardver alapokon felöli növelésével. Mostmár jó a 480x800 -as kijelző is, és kevesebb(512) ram, ami korábban szégyenteljes volt most jobb. Talán rájöttek valamire, amit én is megmondhattam volna nekik. Kezdek összezavarodni mit is jelent ma egy okostelefon a köztudatban, miért is érdemes váltás esetén k.rva sok pénzt kiadni ugyanolyanért vagy még butábbért. A symbi ha nem faroltak volna ki mögüle most porig alázná az egész mezőnyt úgy komplett egy új csúcsteló képében. 808 2 1GB ram, 61MPX, optikai képstabilizátor(OIS), F2.0, egyedi GPU páros kialakítás, Full HD felvevő és a többi meglévő dolog magasabb kijelző felbontáson(480X800), egyéni ducisabb formaterv a sok szétlapított tepsi mezőnyében.....Atya ég ahogy manipulálják az embereket, neked az is jó lesz alapon. A szoftver sehol sem kiforrott, mert azon sokáig kellene dolgozni, aztán az üzlet, vegyél újabb telót az majd jobb lesz. Ja hogy a symbin dolgozni kéne és akkor jobb lenne, a WP-n meg nem? Persze az MS bácsi majd megsegít, mert ők aztán tudják a frankót!:U Látszik is. Egyedi a WP igaz, de basszus a Symbian is az volt, sőt! :K :U

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5424) Polarstar válasza MR007RM (#5423) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Bakker!!!!

Enged meg, hogy elsőre én gratulálhassak neked! :C :D

/Baszki, akkorát röhögtem azon, amit irtál, hogy kishijján leestem a kanapéról! A kávésbögrét azért sikerült feldöntenem. De nem bánom! Ez ennyit megért bőven! :R /

Elnézés, ha valakinél kiütöttem a biztosítékot - de ez most jól esett!

Na akkor egy friss északi sarkköri poén a többségnek: "Tavaly a nyár csütörtökre esett...."

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5425) Quasi_modo válasza MR007RM (#5423) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

hogy a symbin dolgozni kéne és akkor jobb lenne, a WP-n meg nem?
Hát ahogy olvasgatom pl. a 920 topikot, azért nem árt ha dolgoznak még a WP-n. Nem beszélve az egyéb hiányosságokról. A kinézetét nem említem, mert az kinek hogy.

valami

(#5426) sphe


sphe
senior tag

A 808ban van custom white balance? Vagy fehéregyensúly mérés? Köszi.

(#5427) Quasi_modo válasza sphe (#5426) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Sémák vannak.

valami

(#5428) gzbotii válasza MR007RM (#5423) üzenetére


gzbotii
veterán

"A symbi ha nem faroltak volna ki mögüle most porig alázná az egész mezőnyt úgy komplett egy új csúcsteló képében. 808 2 1GB ram, 61MPX, optikai képstabilizátor"

Na ja, agyba-fobe verne az Android 4.2, iPhone 5-ot...mindent :U. Azert kicsit sokat kellet volna dolgozni rajta, hogy felvegye a versenyt. Kb ujrairrni. Nullabol.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5429) Quasi_modo válasza gzbotii (#5428) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönjük.
Ezért jöttél ide ?

valami

(#5430) Polarstar válasza Quasi_modo (#5425) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Semmi gond azzal a kinézetel.
Át kell tenni egy szögletesebb kaszniba és okés!
Talán egy kicsivel jobban fogható lesz. Az N8 fillinget nem fontos megtartani - bár szeretjük nagyon.

Most, hogy el kivánom adni az én igen szeretett N8amat és akarok én is egy piros biciklit piros nokiát a kollégáimat meglepi a "meztelen fém izgalma" tapicskoláskor. El vannak szokva tőle nagyon és meg vannak döbbenve rajta milyen minőségi a cucc. /nem látták még tok nélkül nálam soha./
Ez a telefon egyszerűen most is vonzó!

Ki fog még jönni idén az a bizonyos emlegetett szamár winfon pürévjú?

Személy szerint nekem kellene a gyorsabb felvételi sebesség, hogy a sportolóknak az apró mozgási különbségek szemléltetésénél lehessen megmutatni a képernyőn rögtön a hibát, vagy pontosságot!
Ha ezt esetleg egy kisebb felbontással most is meg lehetne oldani akkor már turkálnák a pénztárca mélyére!
/A leendő 808-asomon persze. :R /

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5431) MR007RM válasza sphe (#5426) üzenetére


MR007RM
addikt

Nem igazán, habár a gyári kamera proginál az expozíció kompenzáció kezelésénél, állításánál alul megjelenik(van) egy kis monitor ami talán azt hivatott vizuálisan szemrevételezni. Passz.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5432) Quasi_modo válasza Polarstar (#5430) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nekem kellene a gyorsabb felvételi sebesség
Kisebb felbontáson biztos megoldható lenne (az előző mobilom is tudta).

valami

(#5433) gzbotii válasza Quasi_modo (#5429) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem. De mindenki legyen nyilt a vilagra azert, es ne dugjuk fejunket a fold ala. Amit a kollega fentebb irt, azt nem valos. Tudtak ezt a Nokianal is, ezert is nem huztak tovabb a Symbiant. Mert nem volt versenykepes. Versenykepesse tenni meg nem erte volna meg (na meg idejuk sem volt mar ra).

Persze a WP8 sem hibataln, majd talan a WP9 baba rendszer lessz. WebOS sem volt (teljesen) rossz, csak nem volt epp versenykepes es nem erte mar meg penzt beleolni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5434) Quasi_modo válasza gzbotii (#5433) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

majd talan a WP9 baba rendszer lessz
Ezzel az eggyel esetleg egyetértek. De a mai formájában semmiképpen nem váltanék WP-re.

valami

(#5435) MR007RM válasza gzbotii (#5428) üzenetére


MR007RM
addikt

"Na ja, agyba-fobe verne az Android 4.2, iPhone 5-ot...mindent . Azert kicsit sokat kellet volna dolgozni rajta, hogy felvegye a versenyt. Kb ujrairrni. Nullabol."

Perzse mert a WP most éppen agyba-főbe veri szegény androidot. És ügye azt sem most kezdték, de jó nagy hátrányból. Meg is látszik a programok számán és kompatibilitásán, panaszáradat ezerrel, nem elégséges fejlesztői támogatáson. Ha abból indulunk ki, hogy nem csak játékokra kihegyezett méreg drága telóknak keresnek gazdát márcsak a megfizethetőség miatt is, akkor talán érdemesebb lett volna azt folytatni, ahol otthonosan mozognak. Mindent házon belül saját egyedi megoldások és ami még belefér, mint mindenhol. Az MS-nek kellett a Nokia márkanév, mert az nagyon ismert és értékes főleg Európában, ja az a MS nélkül is az maradt volna.

(#5433) gzbotii: A többi gyártónak miért volt ideje több oprendszert felvonultatni, kiépíteni hozzá ami csak kell? Nokia a legnagyobb volt és neki nem ment volna?

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5436) gzbotii válasza Quasi_modo (#5434) üzenetére


gzbotii
veterán

WP7-et hasznaltam 7 honapig.
WP7 egy nagyon stilusos rendszer (itt nem a csempekre gondolok) de vannak kompromiszumai. Es az MS tokolse miatt a piac elhuzott melletuk. WP8-nak is vannak boven hianyosagai.

iOS es a droid elotuk jar, es a Nokia nagyon a WP-tol fugg. Ezert is remelem, hogy rovid tavon osszeszedik magukat (marmint az MS es ir egy "kozel tokeletes" rendszert - piti hibaktol menteset)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5437) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Valaki még egy kávét? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5438) attisx válasza Polarstar (#5437) üzenetére


attisx
addikt

Kösz, nem. Épp egy bögre csipkebogyó teát szürcsölgetek... ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#5439) sadboy


sadboy
aktív tag

Valaki magyarázza el ezek mi a búbánatnak jönnek ide.:) Osztani az észt a symbianról? Köszi de nem tudsz meggyőzni.:)

[ Szerkesztve ]

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#5440) thom79 válasza sadboy (#5439) üzenetére


thom79
tag

Számomra inkább az a kérdés ugyan mi az az agyba föbe verés a symbi felé???
Meg miért dugtuk mi a fejünket a földbe :DD
De az is lehet h az én felhasználási szokásaimra tökéletes és elegendő, jaaa mert nem használom a pou-t, most ez a baj??? :))

(#5441) Kolondrum

A cikkbe is beleírtam, nem érdekel. Igaz eleinte erősebben volt fogalmazva (szarok rá). Mindenkinek szíve joga ahhoz ragaszkodni amihez akar.

(#5442) MR007RM válasza thom79 (#5440) üzenetére


MR007RM
addikt

Hülyék vagyunk mi nem értünk semmit sem. :D
[link]megnéz gratulál. :K :DDD

Az hogy a Nokia azt lépte amit, abból nem kéne levonni azt hogy a symbian szar, csak azt hogy a döntéshozók fejét elcsavarták. Sok-sok USA dollár a titka mindennek meg a Microsoft isteni márkaneve. Hisz mindegy a programozó mérnökök mit mondanak, gondolnak. Jolla sem számított. Dehát kérem gyerekek ők még a mobiliparban, és ők diktálnak. Olyan mintha a 8 éves Ricsike irányítaná az Apját kézenfogva. Ha nekünk és a legtöbb 808 tulajnak ez bejön akkor az kell hogy mondjon valamit.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5443) TommyX_


TommyX_
őstag

Felesleges foglalkozni a Symbian-t "szidókkal". sokan azt hiszik, hogy aki Symbianos telefont használ, akkor szűk látókörű, de szerintem ez nem így van.
Attól, hogy valakinek megfelel a Symbian funkcionalitása, nem lesz szűk látókörű, vagy kevesebb igényű.
Lehet én látom rosszul, de sokaknak az lehet "fura", hogy mai világban az Android és iOS mellett, hogy lehet egy mások által elavultnak tartott rendszert használni.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#5444) gretzky77 válasza Kolondrum (#5441) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia írtam privátot van esetleg ötleted!? Köszi

Közben láttam írtál!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5445) BobTail


BobTail
őstag

... én még annyit tudnék hozzászólni a témához, hogy szerintem még MeeGo-val megérte volna kiadni a PureView-et. Gondolom nem kell bemutatnom a rendszert, már lassan másfél éve használom, de egyszer nem jutott eszembe, hogy "hmm ezen még kellene dolgozni". Egy jobb vas és több marketing / pénz, és fel lehetett volna virágoztatni a MeeGo-t, ami lényegében egy továbbgondolt Symbian. És szerintem nem lett volna nehéz a PureView technológiát is beleépíteni... de nem is mondom tovább, mi lett volna ha, mert csak újra és újra felidegesítem magam :)

(#5446) Kolondrum válasza MR007RM (#5442) üzenetére

Ha megengeded kitüntetlek a Legnagyobb Symbian Fan címmel! :R

(#5447) MR007RM válasza Kolondrum (#5446) üzenetére


MR007RM
addikt

Na a végén még elpirulok. :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5448) Kolondrum válasza MR007RM (#5447) üzenetére

Helyes, cseréld le pirosra. :DD

(#5449) MR007RM válasza Kolondrum (#5448) üzenetére


MR007RM
addikt

Most szegény vagyok mint a templom egere. Marad a fehér egér 808 szín. :K

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#5450) Kolondrum válasza MR007RM (#5449) üzenetére

3 perc alatt cserélek burkolatot, az meg nem olyan vészes áron van egy fan-nak. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.