Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) col válasza Joe bácsi (#600) üzenetére


col
addikt

Kipróbáltam a képet a névhez (hívóképet).
Ez "okostelefon" ezek szerint, vagy már nemcsak a Symbian okostelefonok tudják (amiknek zöméhez szintén segédprogram kell, hogy teljes képernyős képet mutasson híváskor), hanem a Nokia ebben is továbbfejlesztett.
A képet a 6700c - amit a névhez rendeltél - teljes képernyős módban jeleníti meg híváskor, nemcsak bélyegképet. Sőt felkínálja a beállított kép egyéb szerkesztését is a módosítás menüben.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#602) meroly válasza col (#601) üzenetére


meroly
veterán

Elég jól fel vannak vértezve képmahináló dolgokkal, mert pl ha hátterek akarsz beállítani, akkor felkínálja, hogy jobbra-balra forgat, zoomol, elnyújt....stb.
Ez hasznos ha nem akarod előtte számítógéppel szerkeszteni hogy háttér legyen belőle.

Impossible is nothing

(#603) Arione


Arione
csendes tag

sziasztok!
most készülök kiadni a 6700-ra sok manit, de nem nagyon merem :)
azt szeretném megkérdezni, hogy ez a gps dolog hogy működik rajta? van ez az 1 hónapos ipróbaverzió, aztán mindig fizetni kell, ha megnyitom? Meg láttam ezt az ovis cuccot is.. azt vágom, hogy nem kompatibilis (jellemző) vele, de amelyikre rámegy, annál tényleg ingyenesen fut? előre is köszi!

(#604) Arione


Arione
csendes tag

ja és ha valaki tudna hozzá pink nevezetű, de amúgy sötét lila színű előlap+hátlap kiegészítőt ajánlani, vagy vkit, aki tud, nagyon megköszönném:D

(#605) Kockoka


Kockoka
csendes tag

sziasztok!Megrendeltem a telót hétfőn érkezik!! :C

Kitty

(#606) col válasza Arione (#603) üzenetére


col
addikt

Merd bátran :)
Beépített GPS van benne, ami segít a műholdas helyzetmeghatározásban. Jó és pontos, gyors.
A Nokia térkép ingyenes. Csak akkor nem az, ha a hangnavigációt is kéred mellé, illetve a bővített navigációs lehetőséget szeretnéd használni. Amúgy helymeghatározás és térképi keresés, hely megmutatása, stb. ingyenes, párszor én is használtam és segített :)
Az új Nokia OVI-s navigáció nem kompatibilis ezzel a készülékkel, bár ígérik, hogy folyamatosan és idővel minden készülékre lesz ilyen és azok is ingyenesek lesznek.
A Symbianos készülékek nagy részén ingyenes és jól működik. Remélhetőleg idővel mi is ingyen kapjuk majd :)

A pink kérdésben nem tudok segíteni, de tudtommal elő- és hátlapcsere ennél a készüléknél nem működik.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#607) col válasza Kockoka (#605) üzenetére


col
addikt

Grat és sok sikert, meg örömöt hozzá :)
Üdv a "fedélzeten" :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#608) Joe bácsi válasza col (#607) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ha annyira tökéletesek a Nokia telefonok, akkor miért cserélgeted őket?
6230...6230i....?....6700......
Ezekről tok, h. voltak Neked. De lehet az "i"-s nem volt. Már nem annyira emlékszem.

A BT headset kezelése egy vicc. Nem lehet használni vele!! Vki írtam róla!!! Pedig nem is okos teló!
De hisz mit csodálkozok, amikor a céges Nokia 5000-em 2-2,5 perc után bontja a headsettel a kapcsolatot!! :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#609) col válasza Joe bácsi (#608) üzenetére


col
addikt

Kedves/tlen Fórumtárs.

Azért cserélget(t)em, mert mindig van jobb és még jobb Nokia, ami nekem jobban tetszett és jobban kielégítette az igényeimet.
Gondolod, hogy ha elégedetlen lennék a Nokiával akkor ennyiszer újra és újra a nekem nem tetsző márkát venném mindig?
Egyszerűen számomra a Nokia a standard.
Biztos vannak egyéb márkájú nagyon jó telefonok. De nekem a Nokia a No1. Ennyi...
Én még soha szervizben nem voltam egyik Nokiámmal sem, egyszer nem romlott el egyik sem (kopp-kopp)
A BT kezelésével sincs gondom, pedig használom fülessel, headsettel, kocsiban, GPS-el, stb. Megy és kész...

(6230i nem volt valóban.)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#610) Kockoka válasza col (#609) üzenetére


Kockoka
csendes tag

Sziasztok!Én is mindíg azért cseréltem le a telókat mert mindig jött egy újabb,még jobb,még szebb..én sokáig nem ragaszkodtam a Nokiához vettem már nagyon sokféle telefont de kezelhetőségben szerintem a legjobb ezért mindíg visszakanyarodok hozzá..de most utoljára vettem más telefont..ezzel a Lg-vel megjártam a poklot... :O úgyhogy ezután csak Nokia!!!!! :K
Szervízben csak 2 x voltam Nokia telóval egy (3310-el :DD (mai napig működik önvédelmi fegyvernek megvan a fiókban)és egy 7330-al,hangszórócserén....)ez az elmúlt 13 évem statisztikája..azért ez nem olyan rossz arány nem igaz??? :N

Ja és már alig várom a Holnapot!!!!!!! :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Kitty

(#611) Kockoka


Kockoka
csendes tag

Nekem még van egy 5110-em is!! :D még papír kellett az aksija és a hátlap közé hogy ne mozogjon... :D emlékeztek?

Kitty

(#612) migabi24


migabi24
nagyúr

1 hete vásároltunk 1 6700 pinket a páromnak 7.90-es SW van rajta, és arra panaszkodott hogy zúg eltorzul a hang telefonálás közben, nem mindig csinálja csak amikor rájön, elkezdtem próbálkozni gyári beállítások vissza, aztán gsm módba kapcsoltam, hangtisztaságot kikapcsoltam, de semmi változás, nem a telefon hangszórójával van a baj, mert a másik oldalon is hallják, valaki találkozott már hasonló problémával? antenna baja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#613) Kockoka


Kockoka
csendes tag

Sziasztok!most olvastam a neten hogy kopogtatni kell és akkor elnémul?vagy valami ilyesmit...tapasztalat?

Kitty

(#614) migabi24 válasza Kockoka (#613) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az órát mutatja koppintásra :)

(#615) Kockoka


Kockoka
csendes tag

köszi!..akkor ez nem igaz?:

Van benne egy érdekes szenzor. Ha bizonyos alkalmakkor kettőt koppintasz a hát-, vagy előlapra, akkor elnémítja pl. a bejövő hívást, vagy elutasítja, illetve az ébresztést függeszti fel.
De alapesetben egy órát jelenít meg a 2 koppintásra.

Kitty

(#616) migabi24 válasza Kockoka (#615) üzenetére


migabi24
nagyúr

de biztos igaz, ezeket nem próbáltam, de fölösleges dolog soha nem fogod használni, csak menőzni jó :DD

(#617) col válasza Kockoka (#615) üzenetére


col
addikt

De igaz. Így működik, ha bekapcsolod ezt a funkciót.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#618) Kockoka


Kockoka
csendes tag

És akkor az előlapot vagy a hátlapot koppintsam?ez a funkció billentyűzár alatt is működik?

Kitty

(#619) col válasza Kockoka (#618) üzenetére


col
addikt

Működik. A hátlapot, a kamera környékén.

A kezelési utasításból:

Válasszuk a Menü > Beállítások > Telefon > Sensor beállításai
lehetőséget, az érintésfunkció és a rezgéssel való visszajelzés aktiválásához.

Hívások és jelzések némítása
Érintsük meg kétszer a telefont.

Hívás elutasítása vagy egy jelzés némítása a szundifunkció használata után.
Érintsük meg ismét kétszer a telefont.

Az óra megjelenítése
Érintsük meg kétszer a telefont.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#620) Kockoka válasza col (#619) üzenetére


Kockoka
csendes tag

köszönöm szépen a gyors választ..majd kipróbálom.. :C

Kitty

(#621) Kockoka


Kockoka
csendes tag

Na megérkezett a teló,minden nagyon szép és nagyon jó...de:nem tudom hogy amit hozzá adtak csuklópántot azt hol kéne átfűznöm....mert én erre nem jöttem még rá...ha valaki esetleg tudja kérném szépen a segitségét.... :R

Kitty

(#622) col válasza Kockoka (#621) üzenetére


col
addikt

Hátoldallal magad felé tartsd. Leveszed az aksifedelet. A telefon alján találsz egy kis rést, amit ha az aksival magad felé tartod a készüléket, akkor a jobb felső részén, az USB csatlakozó mellett van. (Az USB csatlakozó másik oldalán, mint ahol a kerek töltő csatlakozót látod.) Ezen a résen finoman átfűzöd a kis madzagot és beleakasztod az aksi alatt található kis fülbe. Aksifedél vissza és kész. Ennyi :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#623) meroly válasza Kockoka (#621) üzenetére


meroly
veterán

Gratula hozzá.
Bár én még csak képen láttam de gyanítom hogy hátlap le és ott alul valahol.

col: jó felé kapizsgáltam.... ;)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#624) col válasza meroly (#623) üzenetére


col
addikt

Ühüm :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#625) Kockoka


Kockoka
csendes tag

oké..találtam egy ici-pici lyukat a töltő és az usb mellett..de ha én azt ott átfűzöm akkor nem passzol rá a hátlap mert nem...szóval egyéb ötlet?

Kitty

(#626) meroly válasza Kockoka (#625) üzenetére


meroly
veterán

col szerintem nem ötletelt, annak ott a helye, csak próbálkozz! ;)

Impossible is nothing

(#627) Kockoka


Kockoka
csendes tag

oké levettem a hátlapot,átfűztem az ici-pici lyukon és ott beakasztottam egy szerintem e célt szolgáló kis kiálló fekete valamibe...mert hogy máshova nem lehet..szerintem...jól csináltam??jah..és a hátlapot is visszatettem.. :DD

Kitty

(#628) col válasza Kockoka (#625) üzenetére


col
addikt

Nem "átfűzni" kell, hanem ott bedugni a madzagot (hurkot) és azt beakasztani a kis horogba. Nekem is így van, mennie kell :)

Ezek szerint megoldottad :)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#629) Kockoka


Kockoka
csendes tag

:C :C :C remek vagyok!!megcsináltam!!az Élet apró örömei!! :)) :))

Kitty

(#630) col válasza Kockoka (#629) üzenetére


col
addikt

A Nokia csinálta, Te "csak" használni tudtad, és az sem kevés :)

Amúgy ha van a telefonhoz kezelési utasításod is, akkor nem árt olvasgatni. Ez is benne van, rajzzal együtt :)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#631) Kockoka


Kockoka
csendes tag

Magyar nyelvű leírásom van hozzá,de én esküszöm nem találom benne..megírod hányadik oldalon?

Kitty

(#632) col válasza Kockoka (#631) üzenetére


col
addikt

Ha ez is jó, akkor a neten is megtalálod pfd formátumban.
Ebben a verzióban a 11. oldalon a jobboldali hasáb tetején. :)

Nokia 6700c felhasználói kézikönyv

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#633) Kockoka válasza col (#632) üzenetére


Kockoka
csendes tag

Nagyon köszi mindjárt meglesem,csak még egy kérdés:vannak különböző kódok,amit ha beütsz akkor le tudod kérni az imei számot stb..az volna a kérdésem hogy nem-e tudod véletlenül hogy mi a kód ahhoz hogy lekérd a beszélgetési időt?

Kitty

(#634) col válasza Kockoka (#633) üzenetére


col
addikt

Nem kód kell hozzá.
A beszélgetési időt a Menü - napló - hívásidőtartam résznél tudod megnézni.
Az összes kimenő, bejövő hívásokat számolja.
De beállíthatod azt is, hogy a beszélgetés közben mutassa az eltelt időt. Ezt eddig kevés S40-es Nokia tudta, de a 6700 már ezt is tudja :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#635) Kockoka válasza col (#634) üzenetére


Kockoka
csendes tag

Jóó hát ezt gondoltam és tudtam...de én nem erre a részére vagyok kíváncsi..ezt amit te mondtál egy gombnyomással nullázod és kitörlöd..amikor veszel egy gsm boltos "új"vagy "alig használt" telefont akkor általában mindent kitörölnek belőle..na most ezzel a kóddal akkor is meglehet nézni hogy az adott készüléken hány órát percet beszéltek már..

Kitty

(#636) col válasza Kockoka (#635) üzenetére


col
addikt

Nem nagyon ismerek ilyen kódot. A Sony-Ericssonhoz volt ilyen, arra emlékszem.
A Nokiánál egy ilyen generál kódot tudok, a garancia kód (warranty) ez pedig a *#92702689#.
De ebből sem tudod azt meg, hogy mennyit volt használva.
És csak akkor van adat, ha ezt ki is töltik....
(Te se ne nagyon piszkáld, mert pl. a vásárlási dátumnál (purchase date) egyszer írható az adat :) )

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#637) Kockoka


Kockoka
csendes tag

Na igen ilyesmire gondoltam...de nem az enyémhez, csak küldetést teljesitettem...én nem nyúlkálok ilyenekhez...

de azért köszi...közben megtaláltam a kézikönyvben is a leírást(csuklópántról)...pedig először kerestem ám mielőtt kérdeztem..de vagy 4x átlapoztam...nagyon eldugták benne..de a lényeg az hogy mire megtaláltam megcsináltam..és pont ahogy a kép mutatja.. :C

Kitty

(#638) Niowex


Niowex
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen telefont-bőven tudja mindazt, amire nekem szükségem van és nagyon elégedett is vagyok vele :) Most cseréltem le a három éves N73-asomat erre, már nagyon rossz volt vele telefonálni.

Új vagyok teljesen itt, ezért ha nem itt kéne feltennem a kérdéseimet, akkor elnézést érte.
Szóval amit megkérdeznék:

Nokia 6700 mekkora micro sd kártyát tud maximálisan kezelni ? Mert elmennék és vennék egyet bele.

És írtam ugye, hogy a régi N73-asomnak elég rossz (finoman fogalmazva) a hangszórója, és az akkumulátor sem az igazi már. Bevallom sokat telefonálok (napi 1-2 óra legalább), lehet ez készítette ki az N73-at, nem tudom. De szerintetek megérné még pénzt áldozni rá, hogy megcsináltatom a hangszóróját és veszek bele egy új akksit? Mert ha eladnám, max 15 ezret adnának érte, de ha nem kerülne sokba akkor még felújíttatnám és jó lenne második telefonnak. De így ... pont telefonálni nem lehet vele.

Köszi előre is a segítséget!

(#639) Kockoka válasza Niowex (#638) üzenetére


Kockoka
csendes tag

Szia!nekem azt mondták ahol vettem a telefonom hogy a 4GB-os mem.kártyát "még"viszi,ennél nagyobbat nem ajánlottak bele..

az N73-al kapcsolatban én úgy gondolom( de biztos vannak nálam itt okosabbak is)hogy ha a hangszórót meg tudod csináltatni akkor szerintem ne add el..jó lesz az tartalékba...

Én hétfő reggel óta használom a telefonom,és 2ó.49 perc beszélgetési idő van most jelenleg benne(ma még nem beszéltem rajta) és tegnap este kellett feltöltenem először..pedig hétfőn egész nap nyomkodtam és kedd estig a gyári töltéssel bírta 2ó49 perc beszélgetésig+a nyomkodása hétfőn egész nap,szóval szerintem ennek nagyon jó az aksija :K

Kitty

(#640) meroly válasza Niowex (#638) üzenetére


meroly
veterán

Gratula a telódhoz, jó választás volt (ha bírod a fémet ilyen mennyiségben) :C

Memóriakártyát a gyári adatok szerint 8 Gb-ig kezel, de ahogy olvastam, nagyobb is működik benne.

N73-ba az akku 7,2k, ami elég húzós, biztos van olcsóbb is. Hangszóró max egy ezres, plusz ugyanennyiért bele is rakják. Szerintem érdemes megtartani, ha tényleg kihasználnád második telóként.

Impossible is nothing

(#641) Kockoka válasza migabi24 (#572) üzenetére


Kockoka
csendes tag

Szia!Sikerült megtalálni a gyári témát?...Én azt vettem észre hogy ha az illuvial nevű téma van beállítva akkor az függőlegesen tartva piros, kicsit megdöntve pedig lilás-rózsaszín..

Nekem más csajos téma nincs benne...Nem lehet hogy nektek is a pirosas van benne és a lilát keresitek?(csak mert a képeken tényleg úgy néz ki mintha az lilás lenne,de közben nem olyan szinű élőben..)

Egyébként én minden telefonomra eddig a mobile9-ről szedtem le mindent..itt van csengőhang,téma(gyárik is),szoftverek,játékok,háttérképek stb...én nagyon szeretem ezt az oldalt.. :C

Kitty

(#642) meroly válasza Kockoka (#641) üzenetére


meroly
veterán

A zedge.net-en tuti találsz csajos témát, onnan szedtem le barátnőmnek is.

Impossible is nothing

(#643) baradi válasza col (#601) üzenetére


baradi
senior tag

hello

ezt mar a 6300 is tudta, full kepernyobe rakta a kepet, ami a telefonkonyvben rendelve volt a kontakthoz

(#644) Niowex válasza Kockoka (#639) üzenetére


Niowex
csendes tag

Szia!

Köszi szépen a segítséget! :) Asszem maradok a 4 GB kártyánál, arra annyi zene fér fel, hogy egy jó darabig nem unom meg.

Utánaérdeklődök még mindenképpen, hogy mit tudnak kezdeni az N73 hangszórójával, az akksit meg meglátjuk ... de megválni semmiképpen nem fogok az N73-tól, nagyon megkedveltem azt a telót és ezeken kívül nincsen semmi baja.

Én Péntek óta használom a telót és 13 órát telefonáltam vele :) Úgyhogy annak külön örülök, hogy a 6700-nak alacsony a sugárzása, ha jól olvastam.

Szép napot!

Lóránt

(#645) col válasza baradi (#643) üzenetére


col
addikt

6300-ám is volt pedig, de mivel számomra ez egy igen "fontos", mi több elengedhetetlen "ficsör" :), ennek megfelelően használtam. Most is csak azért néztem meg, hogy a többszöri ismételt kérdésre ebben a témakörben válaszolni tudjak. Azzal a mozdulattal ki is kapcsoltam, ahogy kipróbálásra bekapcsoltam ....

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#646) meroly válasza Niowex (#644) üzenetére


meroly
veterán

Sugárzása? Mihez képest? :F
Ez nagyon nem bizonyított dolog, de minden készülék SAR-ja a megadott tűréshatáron belül van. Max ott lehet ingadozás, de nem hiszem hogy azt bárki bárhogy érezné. ;)

Impossible is nothing

(#647) Niowex válasza meroly (#640) üzenetére


Niowex
csendes tag

Sokat gondolkoztam amúgy, milyen telefont vegyek.
Még ősszel szemezgettem a Sony Ericssony W902-vel, de aztán azt hamar elvetettem, viszont a 6700 és az LG Arena között nagy dilemmában voltam ... De nem bántam meg, hogy így döntöttem, a Nokia mellett :)

MIelőtt megvettem volna, persze voltam Media Marktban megtapizni-nyomogatni, de amikor hazahoztam és kivettem a dobozból, mégis meglepődtem, hogy milyen nehéz. Van benne fém rendesen. Nekem tetszik, hogy ilyen ... hogy is fogalmazzak ... tömör :)

(#648) col válasza Niowex (#644) üzenetére


col
addikt

Igen az egyik legalacsonyabb SAR értékkel bíró telefon...
Az N73 is 0.9-1.1- es értékek között produkál, a 6700-áé pedig 0,41. :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#649) meroly válasza Niowex (#647) üzenetére


meroly
veterán

Igen, van benne anyag rendesen. Még 8800-m volt ilyen anyagminőségben, imádtam.
Használd egészséggel :C

col: egyébként ez számít valamit, én úgy tudom nem sokat....

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#650) col válasza meroly (#649) üzenetére


col
addikt

Csak annyit számít, mint például, hogy évente hányszor mész tüdőszűrésre, vagy egyéb röntgenre. A dózisok összeadódásánál már lehet kellemetlen hatás ott.

Szerintem azért az sem mindegy, hogy folyamatosan mekkora sugárterhelésnek vagy kitéve pl. a telefonod által és akkor is pont a fejed környékén....

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.