Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

Komolyabb problémát nem fedeztünk fel használat közben, de hát, nem egy kifejezetten pörgős megoldás.
Akkor mégis csak van probléma.

Ráadásul ehhez csak 2 GB rendszermemóriát csaptak. Ezzel együtt a saját ütemében gördülékenyen használható az eszköz, a felület amúgy is nagyon egyszerű, de túlterhelni nem érdemes.

Gördülékeny de ne terheld túl - 3-4 app szerintem már meg is fogta: fb, viber, messenger.

A 2 GB RAM azért kicsit kevés. Ahogy a 16 GB (gyakorlatilag 8 GB) belső tárhely is.

Nem kicsit kevés hanem nagyon. 8gb belső tárhely meg egyenesen egy vicc.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) aelod


aelod
veterán

Dupla lett a hsz.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) D013


D013
aktív tag

Azt látom hogy a Nokia elég jó telefonokat csinál a közép- és felső-közép kategóriában (6.1 Plus vagy 6X a snapi 636-al, 7 Plus, 8, Sirocco) viszont ez az alsó kategória továbbra is a Xiaomi és a Meizu territóriuma. 2018-ban már kell ide a 3 Gb ram és a 32 Gb tárhely hogy a mindennapos működés ne legyen küzdelem.

(#4) atike


atike
nagyúr

Felfelé léphetnének már... :) 9....

(#5) #83580928 válasza D013 (#3) üzenetére


#83580928
törölt tag

Jó lenne tudni, hogy mi a fenét csinálnak. Én két hónapja vettem egy Nokia 6-ot az alzáról, 54e forint volt, tökéletes társ a mindennapokban (3gb, camera2apis értékelhető kamera, sztereó hangszóró, erősítő+szoftveres Dolby, frissítések is időben jönnek). Ez viszont ennyiért lehúzás..

[ Szerkesztve ]

(#6) dpinyo


dpinyo
csendes tag

Nekem volt az előd(most anyán használja), ami a frissítéssekkel elég használható masina lett, alap dolgokra messenger, viber, youtube.
Amikor én megvettem akkor nekem döntő szempont volt az nfc ami sajnos a konkurenciánál ebben az ársávban nem jellemző.
A Sepultura-ért pedig csillagos ötös a :D (Bár nem tudom elképzelni, hogy az bármely készüléken meggyőzően szólaljon meg )

[ Szerkesztve ]

(#7) dpinyo válasza dpinyo (#6) üzenetére


dpinyo
csendes tag

A 6 szerintem tavaly 80K fölött kezdett. Majd ez is esik lejjebb

(#8) logitech1


logitech1
tag

Ez egy vicc telefon,8gb szabad tárhely :Y :Y :DD

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#9) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Köszönöm, nem, köszönöm. Fele ennyiért sem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) #81733120


#81733120
törölt tag

Nem valami jó...

(#11) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezt a kamerát honnan importálták? :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) I02S3F


I02S3F
őstag

Mi a koncepció egy ilyen termék megalkotásakor? És ilyen kiábrándító eredmény esetén a marketinggel még be is csapják a vásárlót. Miért létezik ez a telefon? (Költői kérdés)

(#14) enginev3.0 válasza I02S3F (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még tedd a kérdések közé, hogy mi az élet értelme

Plusz egy kérdés amire nem tudjuk a választ :D :D :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) I02S3F válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


I02S3F
őstag

látens filozófus vagyok :DDD

(#16) zozzo72 válasza D013 (#3) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Szerintem ez nem alsókategoria.

Ott még bőven a Hd plusz-ot nyomatják,talán még jövőre is...

(#18) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Ritka hulladék! Valamit nagyon benéztek.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#19) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Jessyusom csoro MTK meg mindig 28 nanon van?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) Ádám16 válasza #32839680 (#17) üzenetére


Ádám16
addikt

Legalább azok ott vannak, és még most is remek ajánlatok.
Értem, hogy ez szar, de más gyártóknál is 1-2-3 készüléket tudok mondani, amit érdemes megemlíteni. (HTC, Sony, LG, Samsung (itt talán van 4-5 is))

(#21) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Ugye, ez csak vicc?

2 GB RAM és 16 GB ROM 65 ezerért? Ugyanannyi tárhely már van az alsó kategóriás készülékekben is! És azok csak 25000 Ft-ba kerülnek. A HMD-nél valamit nagyon-nagyon benéztek.

Nem fut le az AnTuTu egy ilyen árú készüléken? Ez megint egy vicc!

Szerintem a HMD-nél a Nokia név mögé bújnak, a Nokia névvel adják el a telefonjaikat és jól lejáratják az egykori finn gyártó nevét.

[ Szerkesztve ]

(#22) Postas99


Postas99
senior tag

Ahogy nézem ezek a .1-es frissítések szarabbak mint az elődök..

Talán a 6x ami jó lenne de az only china...

A 7.1 mindenben szarabb mint az előd.. Értem én hogy király csomagolás jól néz ki.. De ez nem indokolja a szar árat és a laggoló rendszert sem...

(#23) ates


ates
aktív tag

Ennyiért 4/64-es készüléket lehet kapni. Gondolom ezen esetben is a szolgáltatói vonal lesz az erős.

(#24) #81733120 válasza ates (#23) üzenetére


#81733120
törölt tag

Amúgy szolgáltatónál is van ettől sokkal jobb is, csak hát Nokia. :( Ideje lenne már valami értelmes mobilt is kiadniuk ebben az ársávban...

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Sem az SoC, sem a memória mennyisége nem megfelelő. A 16 giga flasht pedig tegyék oda, ahova gondolom. 50 ezer ft felett 32 giga a minimum elvárt.
Kezdem bánni, hogy felvettem a gyártót a kedvencem listára és a Samsungot meg kiejtettem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) ghiottone válasza Postas99 (#22) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez egy túlárazott kacat.

Nálunk bent 3db Nokia 3-ból 4 hónap után már a másodikat kell gariztatni, mert a kijelző a széleken besárgult - pedig csak normál használat volt, szinte csak telefonálás. Ezek után nem igazán ajánlom ismerősi körömben a Nokiákat.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#27) #83580928 válasza enginev3.0 (#11) üzenetére


#83580928
törölt tag

Ezt már a Nokia 6-nál is eljátszották. A kínai verziónak homályos, gagyi kamerája volt, míg az európainak egész jó. Szerintem maradt még pár raktáron kínai verzióból..

(#28) Ledi


Ledi
aktív tag

Ez készülék kapható 3/32 GB kivitelben is.Jelenleg 52 000 alatt van. Kíváncsi lennék, hogy a 32 GB-ból mennyi szabad hely marad.

(#29) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Vinni fogják karácsonyra szerintem mint a cukrot, aki nem teheti meg, hogy csúcságyút vegyen. Aztán viszik is vissza. :(

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#30) judas13


judas13
addikt

Viccesek.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#31) Csapoati válasza Ledi (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az áfával huncutkodó boltokat levéve ez is 60+ ezer, de tény, hogy máris jobb, mint a 2/16-os példány.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) Hallosz


Hallosz
senior tag

"Elqrtuk, nem kicsit, de nagyon"

Mert lakni, muszáj.

(#33) #81733120 válasza Hallosz (#32) üzenetére


#81733120
törölt tag

annál is jobban ;]

(#34) joey04


joey04
titán

hát ha így folytatják megint gyorsan bezuhannak...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Postas99 válasza ghiottone (#26) üzenetére


Postas99
senior tag

Affrancba... most hozatok szolgáltatói szerződében egy N7P-t, Remélem nem fogok ráfázni.
Félek, hogy laggolni fog. Kint az IFA-n megnyomogattam és nagyon nem voltam vele megelégedve. Ott kint laggolt a N7P.

Hozzáteszem, hogy a BQ Aquaris X2 Pro detto ugyanez a proci.. és sokkal jobb telefon. Azt is megnyomogattam.

Mindegy remélem a legjobbakat.

(#36) icp1970


icp1970
senior tag

Sajnos ez így gáz.

(#37) judas13 válasza Postas99 (#35) üzenetére


judas13
addikt

Ha nem voltál vele megelégedve próba után, laggolt meg minden akkor miért hozatsz mégis belőle? Nem vágom le.
Reméljük azért csak nem lesz szívás..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) HarleyCustom válasza Postas99 (#35) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Minek hozatsz egy olyan telefont,amit nem akarsz,mert szar.? Nem értem.

(Megelőztek) :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#39) Postas99 válasza HarleyCustom (#38) üzenetére


Postas99
senior tag

Egyszerű.... HA a kiállított darab sz@r volt akkor megértem.. ha pedig ez is szar akkor csere majd másik készülékre..

A válasz pedig jobban kifejtve:

Sallang mentes Android UI. Vanila droid.. Az asszony nem akar más felületet megtanulni, minden egyéb csicsás felület számára zavaró.. Sajnos szolgáltatói kínálatban NINCS MOTOROLA telefon.

UI: Úgy hallottam, hogy a PIE már smoothabban fut a N7P-n mint az Oreo, remélem tényleg így van, a kiállított darabon még Oreo futott.

Millió egy indokot tudnék még hozni miért nem kell más, de ez egyéni preferencia.

[ Szerkesztve ]

(#40) ghiottone válasza Postas99 (#39) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egyedül a Telekomnál láttam E5 Plus-t és Moto G6-ot. Lehet a One-t is hozzák, de ezek gyengébbek processzorban, mint az N7P.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#41) janeszgol válasza Postas99 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudom. Öcsémnek van Nokia 7 Plus, az ajánlásomra vette. Nekem a kedvenc középkategóriás telefonom. A kijelző maximális fényerőssége lehetne picit magasabb, de más gondom nincs vele. Okosan összetett készülék. Nem értem miért lagolt a kiállításon. Azt nem írom, hogy nem lehet megakasztani, mert mindent meg lehet.
A topicban majd szívesen olvasom a véleményeteket a telefonról. Az biztos, hogy egy árban van a Huawei P10-zel és ha nem is gondolkodás nélkül, de a Nokiát venném a kettő közül. Amiben a Huawei verhetetlen és magasan a piac felett áll, az az antenna vétel. Három antennásak a P9-től és ahol az S8 ledobja magát a hálózatról, ott a P10 röhögve veszi az adást.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) Crob


Crob
tag

szerencsétlen Nokiàt belevezették anno fejjel elöre a falba, most meg még a hullàt is meggyalàzzàk :N
Mindegy majd a piac eldönti, kell-e még az n+1. fostalitschka valakinek :DDD
Ezekben a tesztekben ez a modoros ovatoskodàs a legszebb, ahogy probàltok a higfoson valami megfoghatot talàlni :))

(#43) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszi a tesztet. Kollégám gondolkodik Nokiában karácsonyra, erről a modellről lebeszélem.

A jövő most van

(#44) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A mérete jó egyedül. Azon kivül kuka az egész. Ilyent minek kell gyártani?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) Orosz Mérnök válasza Ledi (#28) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Szerintem nálunk már alapból ezt kellene árusítani.

(#46) MrOomen


MrOomen
tag

Tavaly használtam a sima 5-öst. Nagyon szerettem, tudott mindent amire akkor kellett.
Jelenleg bevezető áron van, kb 5 ezer pluszt rárakva már van egy 6.1-ed.
Ha leesik az ára, és karácsonyi akció, meglódul az ár/érték arány, de tény hogy az a 16 giga kevés, de legalább az SD kártyát hozzá lehet formázni a belső tárolóhoz.

(#47) judas13 válasza HarleyCustom (#38) üzenetére


judas13
addikt

Csak most nézem! :D Hajnali 5:30 felé néhány sec eltéréssel két hsz ugyanabban a topicban.. Na ez a nagy szám semmi más :K :K

Ettől függetlenül ha már szar érzés volt ott kiprószálni a készüléket, negatív benyomások és egyebek, én biztos nem kockáztatnék egy ilyen berendelést. Legyen bármilyen indok is mellette. Reménykedvén abban, hogy hátha mégsem lesz olyan tré de ha netán mégis akkor jön majd a kálvária, vissza küldözgetés, levelezés, postázás stb...de mindenki úgy intézi ügyeit ahogy akarja persze..

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#48) chabusch


chabusch
tag

Céges telóként kaptam 5.1-t. Tapasztalatok:

- még a korábbi 5-öshöz képest is borzalmasan laggol a kezelőfelület;

- nem érkeznek rá frissítések. Az 5.1 plus ma kapja meg a Pie-t, a sima 5.1 még mindig 8.0-n van. Az 8.1-ről azt olvastam, hogy nem lesz rá, mert a MediaTek proci nem tudja kezelni. llyen proci-problémával gondolom, a Pie-t is öröm lesz használni, amikor megérkezik... majd egyszer, jövőre.

- nem érkeznek meg rá a biztonsági frissítések. Szeptemberben még a júliusi SP volt rajta, holott a Nokia saját honlapja szerint is már kiadták az augusztusit. Szeptember végén veszekednem kellett a chates ügyfélszolgálattal ahhoz, hogy manuálisan ki-pusholják a telefonomra az augusztusi SP-t. Szeptemberi SP nem is volt.

- az instant messaging alkalmazások nem működnek. Se a Viber, se az FB messenger, semmi. Megfelelő értsítésbeállítás és háttérbenfuttatás mellett is csak akkor jönnek meg az üzenetek, amikor belépek az app-okba.

- A telefon saját hangszórója a legalacsonyabb hangerő mellett is üvölt;

- A kijelző fényerejét nem lehet eléggé levenni. Este kivakítja az ember szemét. Az automata fényerő nem működik, sokszor vakító napsütésben úgy gondol, hogy elég lesz a minimum fényerő. Átállítom kézzel nagyobb fényerőre, erre megint visszaveszi;

- olykor felmelegszik, és merül, mint a barom;

- random hibák, ha újraindítás nélkül eltelik pár nap. Újraindítással orvosolható;

- az alu ház tényleg tök jó, leejtettem és csak a festék jött le, a kijelzőnek kutya baja;

- pozitívum, hogy két SIM mellett is belefér a 128GB MicroSD, így a 16GB tárhely nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#49) Crafter32 válasza chabusch (#48) üzenetére


Crafter32
őstag

Akkor nem ez a Nokia nagy visszatérése.

(#50) janeszgol válasza chabusch (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Én az MT 6572-vel szerettem meg a Mediatek termékeit. Olcsón árultak gyors, korszerű termékeket, igaz driveresen sosem álltak magas szinten. Jöttek rá frissítések, de új termékekben és megkésve, bár ez nem csak az ő hibájuk. Ez volt 2015-ig, miután is lemaradt a cég, már azt hittem teljesen eltűnt. Nem tűnt el (sajnos) és még mindig sok a probléma velük driver fronton.

Szóval röviden: sok általad felvázolt hiba az SoC választása miatt van.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#51) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Nekem ugyan ilyen színű van a sima 5-ből. Nekem közel egy év után annyi bajom van vele,hogy a beszéd hangszóró recsegős lett,de ezt garanciában cseréltetni akarom. Számomra meglepő,hogy az újba MTK chip szett került. Innentől már bizalmatlanabb lettem az új szériával szemben. Ha tényleg annyira gáz,akkor mi értelme volt 60+os hulladékkal előállni? Illetve miért nem alapból a 3/32GB-os verzió jön Európába? Ebben a formában inkább vagy ne gyártottak volna belőle egyetlen darabot sem,vagy inkább hagyták volna a fejlődő piacon,mint olcsóbb(igazából nem) verziót. Nem nevezhető fejlődésnek az elődhöz,mert pár ponton át lett tervezve,hátulra került az ujjlenyomat olvasó. Ebben a felállásban kínai webshopos cucc,mint komolyan vehető eszköz.

(#52) Postas99 válasza janeszgol (#41) üzenetére


Postas99
senior tag

Köszönöm a válaszod.

Most jelenleg úgy néz ki, hogy megállt a dolog. Az országban nincs sehol raktárkészleten szolgáltatónál készülék.
A logisztikai ügyintéző azt sem tudja, hogy mikor fog az országba kerülni ebből a modellből.
A készülékigénylő kérésemet fenntartják, de záros határidőn belül jó lenne ha megkapnám.

Ha nem akkor marad a sakkozás mit vegyek a másik helyett.

Ha megjön mégis, akkor lesz úgy is összehasonlítási alapom, mivel van Moto a családban ami Snapi 636-al pörög..

(#53) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Mi faxért kell ennyi modellt tartani, azt se tudom, hány van már.. lehetne kb fele ennyi, jól meghatározott piaci szegmense, picikét jobb körítéssel és nagyon menő lenne.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#54) Hatibovics


Hatibovics
újonc

Miért nem teszteltétek camera2 API-ra?

(#56) Attikusz


Attikusz
tag

A Nokia komoly nyomógombos telefonokat is gyárthatna: fém házzal, saját Symbian op.rendszerrel. Hagyja már ezeket a nyomi telefonokat, komolyan, utálat, amit művel vele a HMD. Ha olcsón kell mobil, ott a Xiaomi, középkategóriában a Huawei arat, felsőben meg a Samsung, Huawei, Iphone-ok stb. Ja, bocs, csupasz Android a javára szól, már akit ezt érdekel... na de ennyi, mást nem tud lehozni egyik telefonjuk sem. Glance screen szinte az összes Nokia telefonjukon volt, Nokia 6300án is, most meg b*sznak rá. Mérges vagyok rájuk. :((( Nosztalgiázásképp szívesen fellapozgatom a katalógusokat, amit még Club Nokia tagként kaptam egykor. :)

(#57) #81733120 válasza Attikusz (#56) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ez már - sajnálatos módon - nem a régi Nokia. Sosem lesz már a régi... :( :O

(#58) Fall-N válasza Attikusz (#56) üzenetére


Fall-N
veterán

Mi köze a régi Nokiához a néven kívül? Semmi. Így nem lesz Glance screen stb.

(#59) atike


atike
nagyúr

Lehet átsiklottam felette, de mennyibe kerül...?

(#60) cal84


cal84
tag

Vicc hogy a lumiak óta nem tudják megoldani hogy videózáskor ne fókuszáljon össze vissza a kamera.

(#61) Attikusz válasza #81733120 (#57) üzenetére


Attikusz
tag

Pedig majdnem megvettem még az előző Nokia 5-öt, mert reklámanyaguk meggyőzött. Aztán jött a teszt, majd az ára, és elkeseredtem, hogy ugyanolyannak gondolja magát az álgyártó, mint amilyen régen, hiszen akkor sem volt olcsó egy Nokia telefon.

(#62) Attikusz válasza atike (#59) üzenetére


Attikusz
tag

Nokia 5.1 ára

[ Szerkesztve ]

(#63) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok! Meghalt Keresztfaterom Lumia 630-as készüléke, s vett egy ilyen Nokia 5.1-et. Ma azzal a problémával keresett meg, hogy bejövő hívásoknál fehér képernyő, Ismeretlen szám kiírással, s csak az elutasítás fogadás "gombok" vannak. Viszont ha Ő hív, akkor kijelzi a számot, s mutatja a hozzá rendelt képet is. Gyári helyzetbe visszaállítás sem segített a helyzeten! Ötlet, mi lelte a pár napos készüléket? :B
Előre is köszi mindenkinek a segítséget!

(#64) vanye válasza surgyi (#63) üzenetére


vanye
senior tag

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatosan, hogy működik-e a telefon kamerája valamely GCam-moddal, és ha igen, akkor pontosan melyikkel is?

Stern des Südens!

(#65) Kampó válasza atike (#59) üzenetére


Kampó
senior tag

ENNYIT SIMÁN MEGÉR

Nekem a teszt nagyon lehúzós ennyire nem gáz a készülék. Hangzást is szidták az átlagot simán hozza még az alsó kis hangszórón is, nem ezen kel zenét hallgatni az egyértelmű... a gyári füles is naná hogy kuka... egy 4000ft os agybadugóssal nem rosszabb mint az eddigi nem sorolom fel mennyi telefonom... 38.000 ért van jobb?? Ha van is nem sok azt garantálom.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#66) Kampó


Kampó
senior tag

ahol 45-47e ft azt sem állítom hogy az nagyon sok lenne érte, rengeteg telefon van ugyan abban az ársávban ami csak 720p-s kijelzővel van szerelve és nem android 8.0 van rajtuk.. Kamerában is böven van gyengébb még drágábban is..
Több 100e ft os készülékek után szerintem nem objektív a nézöpont.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#67) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

A Média Marktban most akciós!

Január 9 és 15 között csak 33.500 Ft!

A honlapon nem, csak az áruházban!

A telefont a debreceni Média Markt áruházban láttam ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.