Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) xmad válasza FRENK1988 (#10796) üzenetére


xmad
őstag

jaja vicces :D:D

nővérem mesélte h látot neten egy olyan fóliát aminek az a neve hogy: páncélfólia (olyat akar venni a HTC Hero-jára)

de 5000ft körül van.. és van a fóliára 3 év garancia... elvileg akkor se karcolódik meg ha végig húzod a betonon... durva lehet :)

brando fóliát még soha nem vettem.. azt könnyü felrakni?? időt álló?

[ Szerkesztve ]

(#10802) sbazsi válasza FRENK1988 (#10800) üzenetére


sbazsi
veterán

Én meg vagyok elégedve az ebayen rendelt fóliával. Kinából küldték postával, 50 ft free shipping. :) van alatta 2 pici buborék a rutintalanságom miatt, de nem zavar

(#10803) Sifre


Sifre
senior tag

Ha már a fólia a téma: kb. 2 hete vettem a tubira 3M Viquiti DQC160-t 2000Ft-ért (elvileg extra karcálló), de már másnap sikerült összekaristolnom a pormentes hiper-szuper fóliát a gyári ceruzával. :W

Könnyű volt felrakni és összességében minőségi cuccnak tűnt, de valójában egy rakat ganéj... :(

(#10804) pethYeti válasza FRENK1988 (#10800) üzenetére


pethYeti
addikt

Nokia Ovi Mapsot is meg lehet "bütykölni"(Pm-be lehet nálam érdeklődni), szerintem ez a legjobb navi progi, Gramin meg Sygic is fent van, de valahogy mindből hiányzik valami apróság számomra, nem is beszélve hogy a Garmin szeret fagyni:)

(#10805) FRENK1988 válasza pethYeti (#10804) üzenetére


FRENK1988
veterán

Pm-et kérek :D
Épp ezért ajánlom én is inkább a Sygic-et

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10806) szkrisz


szkrisz
tag

hol tudok venni ilyen védőfóliát 5800-ra?? mer ez engem is érdekelne :)

(#10807) olala


olala
csendes tag

Hello mindenkinek!

5800 Navi Edition telóm van és olyan problémám van, hogy amikor a Térkép (Ovi Maps) programot megnyitom, rákérdez hogy akarok e internetre csatlakozni, amire én azt válaszolom, hogy nem. Ennek ellenére ha lerakom kis mértebe a Térképet, és megnézem a főképernyőt, a térerőt jelző grafikon alatt ott villog a EDGE vagy 3G hálózat használatát jelző íkon, és ha a Naplóban megnézem, akkor egy minimális adatforgalmat is generál (kb 3kB).
Valakinek van valami ötlete, hogy mit kellene állítani, hogy ne barangoljon csak úgy. Azt már próbáltam, hogy offline módban indítom el, de ha elfelejtem átkapcsolni, akkor cumi van. A nethasználatra vonatkozó beállításokban is azt adtam meg, hogy mindig kérdezzen, ha mászkálni akar valahova.
Várom a segítő hozzászólásokat!

Köszi!

Olala

(#10808) rin02 válasza olala (#10807) üzenetére


rin02
aktív tag

Hello, a Nokia Maps-on belül állítsd be a hozzáférési pontnál, vagy com menüben, vagy vmilyen csatlakozásiban (Sygic-nál COM menüben van), hogy a kiegészített GPS-t ne használja, és állítsd át beépített GPS-re.

Nekem olyan kérdésem lenne többiektől, hogyha leformázom PC-n a memkarit, akkor a telefon-hoz tartozó dolgok (pl. rendszerfájlok)-nak nem lesz baja? Tehát, ami a memóriakarin van, az csak az, ami gyárilag képek, videók rajta vannak, meg zenék, meg amiket én oda telepítettem? Mert a 8-ból 6 GB érhető el a sok kép, videó miatt, ami gyárilag rajta van.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10809) kp78 válasza rin02 (#10808) üzenetére


kp78
addikt

Telefonnal formázd le, az a tutibb, persze PC-n is lehet, de én miután betettem a telóba, akkor is formáztatnám vele. :U

(#10810) rin02 válasza kp78 (#10809) üzenetére


rin02
aktív tag

Köszönöm. Még egy kérdés: az alkalmazás frissítőben ugye megjelent pár frissítés. Azt ha elkezdem frissíteni, akkor internetről tölti le? Nem nagyon szeretném, hogy adatforgalmat csináljon. Ti hogy csináltátok? Ja és hogy pl. nem létezik valami levél kliens, olyanra gondololok, hogy pl. ellenőrizné naponta egyszer, hogy jött-e új levelem (e-mail). Vagy az az a "Mail for Exchange"?

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10811) kp78 válasza rin02 (#10810) üzenetére


kp78
addikt

A frissítést természetesen netről tölti le. :K
Keress egy szabad wifit, és akkor nem lesz adatforgalmad.
Emailklienst nem használok egyelőre.

(#10812) olala válasza rin02 (#10808) üzenetére


olala
csendes tag

Köszi a válaszodat, de ezt már próbáltam, és nem jött be. DE rájöttem a megoldásra, a Menü->Alkalmazások->Hely->Helymeg.beállítások menüben van olyan hogy helymeghatározási szerver és ezt le kell tiltani, ezután nem próbál meg hálózatot keresni.

(#10813) rin02 válasza kp78 (#10811) üzenetére


rin02
aktív tag

Köszönöm. És egyébként olyat lehet, hogy míg USB-n csatlakozva van a telfon a PC-hez, addig töltőre is be van dugva?

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10814) kp78 válasza rin02 (#10813) üzenetére


kp78
addikt

Ha elfér egymás mellett a töltő, meg a microusb egyszerre, akkor biztos lehet, sosem próbáltam. :U

(#10815) Karma válasza kp78 (#10814) üzenetére


Karma
félisten

Persze, semmi akadálya nincs.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#10816) rin02


rin02
aktív tag

És az normális, hogy frissítés után minden ugyanúgy maradt? Mert eléggé furcsálom... Azt hittem, hogy legalább leformáza az összes dolgot, mint egy oprendszer újratlepítéskor szokták.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10817) Karma válasza rin02 (#10816) üzenetére


Karma
félisten

Ez egy feature az újabb telefonokban, a neve az, hogy User Data Preservation (UDP).

“All nothings are not equal.”

(#10818) kp78 válasza rin02 (#10816) üzenetére


kp78
addikt

FOTA-s, NSU-s frissítés után minden marad, de azért neked manuálisan nem árt nyomni egy hard resetet, hogy tutira a "helyére" kerüljön minden az új szofttal. :U

(#10819) rin02 válasza kp78 (#10818) üzenetére


rin02
aktív tag

Köszönöm, megcsinálom ,remélem nem rontom el. Hard resettel törlődni fog minden felhasználói fájl? csak a rendszerféjlok maradnak?
Asszem megtaláltam. Én a menüből csináltam, gyári beállítások visszaállításánál. Az jó?

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10820) Lcka


Lcka
csendes tag

A frissitések során nekem sem ment el semmi, de az alkalmazásokban pedig vannak uj dolgok!
Egyébként írja mikor elkezdjük a frissitést, hogy nem biztos az adatvesztés és beállítások elvesztése.

[ Szerkesztve ]

(#10821) Lcka válasza pethYeti (#10804) üzenetére


Lcka
csendes tag

A Garmint használom én is, elég jól megy a fagyása pedig ritkán jelentkezik!

(#10822) Lcka


Lcka
csendes tag

Egyébként azt a Xpress beer alkalmazást ki ismeri?

(#10823) rin02 válasza Lcka (#10822) üzenetére


rin02
aktív tag

Én ismerem.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10824) kp78 válasza rin02 (#10819) üzenetére


kp78
addikt

Zöld-piros-kamera gomb együtt nyomva tart, majd még ezek után megnyomod a bekapcs gombot is. (polipok előnyben :DDD ) Ez a hard reset.
Természetesen minden telepített dolog, és felhasználói adat törlődik.
Ha nyelvválasztással indul a teló, akkor jól sikerült.

Lcka
5 percen belül használd a szerkesztés gombot légy szíves, és ne új hozzászólást írj.

[ Szerkesztve ]

(#10825) Lcka válasza rin02 (#10823) üzenetére


Lcka
csendes tag

Fut is a telon mert nekem csak TypeError-t ír

(#10826) rin02 válasza kp78 (#10824) üzenetére


rin02
aktív tag

Köszönöm. :D Bocsánat a sok kérdésért. De csak úgy árad belőlem. :) Megcsiálom a hard resetet, bár eléggé izgulok, azért mégis csak egy közel 80 rugós készülék... :) És ez törli az alap képeket, csengőhangokat is? Vagy ami "Made by Nokia", azt békénhagyja?

Lcka: Nem tudom, még nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10827) kp78 válasza rin02 (#10826) üzenetére


kp78
addikt

Ami gyárilag rajta van a telefonon, az marad.
Természetesen ha formázod a kártyát is, arról érdemes lementeni a képeket, hangokat, mert onnan törlődnek.
Bár még én is csak egyszer csináltam, de lassan megint rászánom magam, mert volt elég sok program telepítés/eltávolítás.

Szerk.: biztonsági mentést csak a tel.könyvről, sms-ről csinálj, beállításokról, fájlokról ne, mert azok visszaállítás után bezavarhatnak.
Bizt. mentést a mem.kártyára is csinálhatsz a telefonnal a fájlkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#10828) rin02 válasza kp78 (#10827) üzenetére


rin02
aktív tag

Köszönöm. És mindent benne kell hagyni a telefonban?(SIM-kártya, memkari) Mert annó D900i-nél moddolásnál tilos volt bennehagyni.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10829) kp78 válasza rin02 (#10828) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem én mindent benne hagytam, de a mem.kártyát esetleg kiveheted.

(#10830) Scorpio06


Scorpio06
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy elég nagy problémám a telefonommal.
Ma elég sokat cserélgettem a SIM kártyákat benne, aztán most egy 15 perce azt csinálja, hogy amikor bekapcsolom, csak a NOKIA feliratig jut el, utána semmire nem reagál. :F Mi a fene baja van? Eddig tökéletesen működött. T-Mobil függő a telefon, és T-s kártyákkal próbáltam, szóval nem értem miért csinálja ezt. Töltőre is rádugtam, semmi. Legújabb szoftver van rajta. Valaki kérem segítsen, én már semmit nem tudok. :(

(#10831) rin02 válasza Scorpio06 (#10830) üzenetére


rin02
aktív tag

Neked is ajánlatos hard resetet csinálni, ha ráadásul be sem kapcsol,sztm csak az a megoldás.

Kp78: köszönöm a segítséget, jobb lett a telefon.:) Most az a bajom, hogy egyfolytában villog a menü gomb, pedig nincs új üzenet, mail, hívás... De megoldom valahogy, ez legyen a legkevesebb. :DD

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10832) kp78 válasza Scorpio06 (#10830) üzenetére


kp78
addikt

Memóriakártyát vedd ki, próbáld anélkül. Lehet, hogy vmelyik induló program zavar be.
Ha akkor sem indul, akkor hard reset, de sajnos adatok, programok elvesznek.

rin02
Szerk.:
Most az a bajom, hogy egyfolytában villog a menü gomb, pedig nincs új üzenet, mail, hívás...
Ez vmelyik szoftver új feature-e :) Természetesen kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#10833) Scorpio06 válasza kp78 (#10832) üzenetére


Scorpio06
aktív tag

Uhh köszönöm szépen! A memóriakártya eszembe sem jutott. Hard reset volt elötte vagy 5x kb. Hát igen elveszett minden, de nembaj, az a lényeg, hogy végre működik. Ezer hála! :R

(#10834) szkrisz


szkrisz
tag

üdv mindenki!

délután megrendeltem a MobilWebet a 1270-es számon az "ADAT" szöveggel (voda feltöltőkártyás vagyok). Pár perc elteltével jött is az üzenet, hogy aktiválták a kártyámon az 1MB-os ingyenes adatforgalmat (micsoda adatmennyiség...).
Ki akartam próbálni, úgyhogy be léptem a Web alkalmazásba és csak hiba üzeneteket dobált ki, hogy nem tud felmenni a netre... :S
Nem tudja valaki megmondani milyen beállításokkal tudnék felmenni legalább a live!-ra?? (végülis az már a net...) (hozzáférési pont meg egyéb beállítási opciók, meg hogy alapjában mit állítsak be)
fontos lenne, mert a GPS-nek kell a net, hogy le tudja tölteni a valós adatokat, meg az autós-gyalogos navigációs licenszet... plusz még akarok majd teló fw-t leszedni, meg még 1-2 alkalmazást, ha lesz netem WiFi-n kivül, mer ugye az nem mindenhol van...

(#10835) pethYeti válasza kp78 (#10832) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem ezt akkor csinálta ha Fring progi ment a háttérbe!

(#10836) asadasad22 válasza olala (#10807) üzenetére


asadasad22
őstag

erre kicsit visszaterve:
talaltam egy kulfoldi leirast:

1. Select Menu > Applications > Location.
2. Select Positioning > Positioning methods.
3. Tap on the methods you want to enable or disable:
* Bluetooth GPS – Your device can connect with a compatible external GPS receiver with Bluetooth connectivity.
* Assisted GPS – Your device receives useful assistance data over the cellular network from the assistance data servicer.
* Integrated GPS – Your devices uses the integrated GPS receiver of your device.
* Network based – Your device uses information from the cellular network to calculate the position (network service).

szoval az assisted gps-t itt ki lehet loni, viszont eszrevettem, hogy meg igy is csatlakozik a nethez minden alkalommal, ennek az oka pedig a network based cucc, amikor ezt is kinyomtam akkor mar semmilyen nethez nem akart csatlakozni. valaki felvilagositana, hogy a network based cucc miben mas az assisted-hez kepest?

(#10837) rin02 válasza kp78 (#10832) üzenetére


rin02
aktív tag

És a memkarit ha formázom, akkor cities illetve system mappában levő fájlok nem baj ha elvesznek? Ugyanis az egyik vmi navigációs hangokat tartalmaz, a másik meg rendszerhez köthető dolgot.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10838) FRENK1988 válasza rin02 (#10831) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az a jelzőfényeknél be van kapcsolva. Ez olyan ficsör mint a hugom WinMo-jában, hogy be van kapcsolva. Egyszerüen ki lehet kapcsolni. (Amúgy nekem bejön)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10839) kp78 válasza rin02 (#10837) üzenetére


kp78
addikt

Ha szükséged van a Cities mappára, akkor mentsd le, és tedd majd vissza. A system mappákat a teló majd úgyis létrehozza ami kell neki.

(#10840) rin02 válasza kp78 (#10839) üzenetére


rin02
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10841) rin02 válasza rin02 (#10840) üzenetére


rin02
aktív tag

Miért nem tudom a python 2-őt telepíteni? meg a Srcibble 0.2-őt sem... Pedig van net.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10842) FRENK1988 válasza rin02 (#10841) üzenetére


FRENK1988
veterán

Restertold a vasat. Hátha valami futó program miatt nem engedi.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10843) rin02 válasza FRENK1988 (#10842) üzenetére


rin02
aktív tag

Akkor se jó.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10844) HardRic


HardRic
addikt

Érdekes ez a mi telefonunk, hogy a hibák jelentős százalékát csak a hard reset hozza helyre.
Nekem általában olyankor kell megcsinálni, amikor a lehető legjobban testre van szabva, aztán kezdhetem elölről :(((

(#10845) rin02 válasza HardRic (#10844) üzenetére


rin02
aktív tag

Jó telefon ez, csak hozzá kell szokni. :)) Kérdésem: v31.101-es firmware-ben a v21-ről frissített telómban a névjegyzékbe nem jeleníti meg az "é"-t. Ez nem csak beállítás kérdése? Ugyanis pl. beírom a szerkesztésbe, hogy "céges", majd a névjegyzékben "c ges" jelenik meg. Nincs vmi beállítás erre? :F Most apukám ezért nem engedi frissíttetni a telóját, mert hogy "Rosszabb lesz".

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10846) rin02 válasza rin02 (#10845) üzenetére


rin02
aktív tag

Lenne még kérdésem. :) Most elküldtem SMS-t apukám Nokia 5800-ájára (v21-es) és az nála "á, ó, ú"-kat nem jeleníti meg, csak "a, o, u"-nak, nálam meg rendesen ékezettel... Na most erre mi a megoldás? Az övé a hibás, vagy az enyém (v31)? Olyat lehet, hogyha az enyém, hogy a még v20-assal készült biztonsági mentést visszatöltöm a jelenlegi v31-re, és visszaáll v20-ra?

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10847) Karma válasza rin02 (#10846) üzenetére


Karma
félisten

Egyik se hibás most, amikor a csökkentett karakterkészlettel küldesz magyar ékezetes betűket (vö. fordított ékezetek, ami a GSM ABC-ben benne vannak), akkor azokat lenyírja a rendszer így. A használt kódolást átállíthatod az SMS beállításokban, de ha teljes karakterkészletet használsz, csak 70 karaktert írhatsz egy üzenetbe.

Nem lehet egyébként.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#10848) rin02 válasza Karma (#10847) üzenetére


rin02
aktív tag

Köszönöm, és a névjegyzékben mi a helyzet? Szerk: Beállítottam az SMS Beállításoknál teljes támogatásra, de így is ,úgy is 160 karaktert enged. Valami itt nem jó. :F

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#10849) Karma válasza rin02 (#10848) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom, nálam minden ékezet a helyén van.

Akkor vált át 70 karakterre, amint beírod az első hosszú ékezetet.
Próbáld meg beírni, hogy "árvíztűrő tükörfúrógép".

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#10850) Hancs


Hancs
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Tökéletesen fel tudtam telepíteni minden programot amit szerettem volna, aztán elkezdtem szenvedni a Python telepítésével (a Smart touchoz kellene elvileg) de hiába akartam telepíteni, semmi nem történt... és azóta ha bármilyen alkalmazást szeretnék feltenni ez fogad:
"Biztonsági figyelmeztetés: Az alkalmazás nem megbízható és ártalmasak lehetnek a telefon számára"
Mondom neki h folytat és erre nem történik semmi, ennyi... borzasztóan idegesít h mit rontottam el, már azok se mennek fel amik ezelőtt működtek. Próbáltam resetelni a *#7370#-val de ez sem segített.
Kérek valakit, h mondjon valami ötletet h mi lehet a gond. Nagyon szépen köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.