Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) quailstorm válasza Vladi (#100) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A B2710 az tudta ezt. Még a flex sem vágta át az üveget rajta, ráadásul nagybátyám lába is megmenekült. Csak már nem gyártanak ilyet...

(#102) troviko


troviko
senior tag

Sose értettem ezt a 3310-es őrületet. Illetve de, érteni értettem, csak egyet nem értek vele. A 3310 nem egy klasszikus telefon. Sose volt az. Pláne nem "ergonómiai csoda". Egyetlen erénye van ennek a telefonnak. Hogy eladtak belőle X milliót, és abból még sok ma is működik.
(Ezért ment csődbe a Nokia... :)) na jó, nyilván nem.)
Ez mondjuk a nagy számok törvénye. 20 év múlva ugyan ilyen klasszikus telók lesznek a ma gyártott, népszerű tömegtelefonok.
A 3310-es régen is egy olcsó, vacak telefon volt. Most is egy olcsó, vacak telefon. Csak még működik, és ez poén. Egy fórumon olvastam egyszer egy filmre vonatkozó kijelentést: "ami régen sz*r volt, most is sz*r, attól, hogy sok idő telt el, még nem lesz klasszikus.

Amúgy nekünk is volt (valahol még meg is van) a családban, ruppókért lehetett kapni, ellenben egy jókora elektronikai hulladék volt, visszalépés az elődhöz, a 3210-eshez képest. Ergonómiában mindenképpen.

Igazából 2 évvel ezelöttig azt is elfelejtette a világ, hogy valaha létezett ilyen telefon, akkor kezdték el a Youtube-ra felpakolni eleinte a "Nézd má, még működik" majd a szétverős, felgyújtós, szétlövős videókat. Na azóta megy ez a hype.

Ezt ügyesen lovagolta meg a HMD, de egyben gusztustalanul is. Ugyanis az ördög a részletekben rejlik. És a részletek azok nem lettek kidolgozva. Azt még megértem, hogy fentre nem tettek profil váltó gombot, spórolni kell a hardveren, de azt már nem értem, hogy a menüt miért nem lehetett tényleg retróra megcsinálni. Jah, hogy alkalmazni kellett volna +5 szoftvermérnököt, aki leprogramozza? Jah, az a + 5000 dollár fejlesztési költség már nem fért bele? Akkor ne tessék 3310-nek hívni.
Persze inkább az árazása gusztustalan. 6-7 ezer forintér kapni ugyan ilyen hardverrel szerelt "Nokiákat", ezt kicsit túlzás 18K-ért adni. De ha meg már elkérnek érte ennyit, akkor legyen mögötte tartalom. Akkor legyen a telefon masszív, legyen igényes retro modell.

Amúgy a kamera nem rossz, elég szép vízfestményeket rajzol. Komolyra fordítva, szégyen. Inkább ne tették volna bele. De ha már beletették, jobb lett volna, ha egy tisztességes 2 MP-est tesznek bele, autofokusszal, jó szoftverrel, hogy az unokáikat fotózó nyuggereknek legyen mit nézegetni.

A másik dolog, ami szerintem hiba volt, hogy nem C-type usb a töltő. Azzal a reverzibilis porttal a sok szenilis, remegő kezű öreg is jobban elboldogult volna. Nyilván az a +1 dollár sem fért bele, bár ha kispórolják a fülest - amivel mindenki jobban járt volna - akkor belefért volna.

Szerintem a 3210-es, mint az első olcsó, tömegesen elterjedt, SZÉP, és szofisztikált telefon sokkal inkább érdemes a "klasszikus" megnevezésre, mint ez. Vagy akár említhetném a 8110-est, a 8210-est, a 6310-et, 8910-et, 6700, 8800. Ezek, nah ezek klasszikusok.
A 3310-es inkább egy az idő viharát túlélt csótány.
A HMD árulás az, hogy pont a megcélzott réteget nem fogja tudni kiszolgálni az a telefon. Ez lényegében egy átverés. Ez zavar engem.

Szerk: meg ha már raktak bele Opera minit, egy 3G-s antenna belefért volna. Egy olyan SOC-al, ami kezelni is tudja. Tudom-tudom, még egy dollár...

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#103) tysonboy


tysonboy
csendes tag

Az ilyen sztorikról az alábbi történet jut eszembe:
Régen (90-es években) nagy Commodore Amiga fan voltam. Szerettem a gépet, sokat használtuk az öcsémmel.
Kb. 3 éve elmentem a Csokonaiba egy retro computer hétvégére, ahol volt Amiga is.
Hááát....nem éreztem jól magam..nem fogott meg a hangulat....nem találtam a helyem..kb. 1 órát voltam és hazamentem...rossz volt a légkör..nem volt kontakt...már nem volt semmi.
Pont ez a Nokia 3310-es is. Jó volt..szép volt..szerettük, DE már nem adja/adhatja vissza a hangulatot.
Ezért a pénzért sokkal jobb telókat lehet kapni manapság, a (nem létező) retro hangulatért nem fizetek cirka 17.000 Ft-tal többet.
Summa summárum: ne fizess az illúzióért...nem éri meg..és SOHA nem jön már vissza a hangulat sem..az pont akkor volt jó és eredeti...ma már nem működik. Változik a világ..és változunk mindannyian is. :D

(#104) quailstorm válasza troviko (#102) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az általuk használt MT6260 platform nagyon limitált.
MT6260 alapon lehet építeni mamatelefont, feature-phonet ami sokkal okosabb mint S30+, van az S30+ meg tán egy kicsit komolyabb mamatelefon.
Szoftvermérnök helyett pedig zárt rendszered van minimális mozgástérrel, ami jobbára grafikus és a menüpontok elhelyezésére irányulhat csak. Új rendszert a nulláról nem tudsz felhúzni rá, mert zárt platform. Ezen kívül az MT6260 pokolian elavult is és gyenge. Sem a type C-vel sem az AF kamerával nem egyeztethető össze az MT6260.

Márpedig amióta van S30+ Nokia, azóta kb az összes ugyanezt a platformot használja, és még véletlen se a jobbat, ami a Mobiwire Dakotában vagy az Evolveo strapatelókban van.

A 3310 népszerűségéről meg a netes mémek tehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#105) troviko válasza tysonboy (#103) üzenetére


troviko
senior tag

Szerintem vissza lehetett volna hozni a retro hangulatot, ha egy korrekt telót tesznek le. A baj az, hogy fogtak egy 6 ezres kínai vacakot, átrajzolták a műanyag házat rajta, ráírták, hogy Nokia 3310, és elkérnek érte 3-szor annyit. Ez az én szememben átverés.

https://www.oldtech.hu/

(#106) hcl válasza quailstorm (#96) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Leragasztós?

@Vladi : Strapa okostelefont próbáltál már? Haver vett Blackview nevezetűt, nem volt drága, rendesen gumizott, bírja.

@troviko : 3210 +1. És a 62, de inkább 6310.
Mondjuk hogy mi az első elterjedt, az más kérdés. Lehet a 20, vagy 2110 is, de a 3310-re is ráillik, hogy sokkal nagyobb tömegben volt jelen.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#107) troviko válasza quailstorm (#104) üzenetére


troviko
senior tag

Az S30 és S30+ egy hulladék. Az S40 volt az igazi királyság.

https://www.oldtech.hu/

(#108) quailstorm válasza hcl (#106) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#109) nordo


nordo
tag

Ergonómia 7pont?

(#110) nordo


nordo
tag

Még 1998-ban vettem egy Sony cmd-z1-et kár,hogy már nem működik mert most én is divatosabb lehetnék vele.

[ Szerkesztve ]

(#111) somogyib válasza troviko (#102) üzenetére


somogyib
őstag

Ha klasszikust kell keresni én is inkább a 6310-re szavaznék, legalábbis úgy emlékszem többször találkoztam vele, mint a 3310-el.

Egy Angliában élő rokonom máig használja, kint iPhone-t, de ha hazajön akkor a 6310-en telefonál :)

[ Szerkesztve ]

(#112) hcl válasza quailstorm (#108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja... :D
LOL
Nemtom, neki egyszerűen benyomtuk a kihangosítást, így hallja :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#113) troviko válasza tysonboy (#103) üzenetére


troviko
senior tag

Nekem meg a te storydról az ugrott be, hogy haveromnak van egy (talán) 286-osa. Olyan régi, hogy még nem is PS2-es csatival lehet hozzácsatlakoztatni billentyűzetet, az egér meg golyós. Nagy, kocka.
Szóval ez a PC úgy kb 25 éve rohad fent a szekrénye tetején. Kb. 5 évente egyszer elővesszük, bekapcsoljuk, működik CRT monitorral. Van rajta valami Windows, és el lehet indítani a Wolfeinstein 3D-t.
El nem tudjátok képzelni mekkorákat szoktunk rajta játszani. Egyikünk lövi Hitlert, a másik két kézzel üti az ILM-et, hát frenetikus. Egy délutánunk rá szokott menni, és imádjuk.
Ez a jó fajta nosztalgia. :R :R :DD :DD

https://www.oldtech.hu/

(#114) quailstorm válasza hcl (#112) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Aktív dolgozónál vonaton ez nem opció :)

(#115) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ez kampánykészülék lett, de van egy tippem:
ha a szolgáltatók beveszik a kínálatba, akkor még sok cégnél meg fog jelenni és lesznek olyan csomagok, amihez ingyen osztogatják. Sok olyan ember van, akinek nincs több pénze és járatlan a mobilok világában, v oreg és nem érdekli a technológia, csak tudjon fonálni........
ja és a buliból vegyünk egy ilyet emberkékről se feledkezzünk meg.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#116) nordo válasza troviko (#113) üzenetére


nordo
tag

Az még MS-DOS-os progi volt ,de rég volt.

(#117) quailstorm válasza Quqesz (#115) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bemész a mediamarktba, 10-15 csájna MTKfon és 5-8 S30+ Nokia közül válogathatsz, ami a hamis 3310 életérzésen és az előtelepített Snaken kívül pont ugyanezt tudja. Mindössze itt bukik meg a dolog. Ebben semmi újdonság nincs, a HMD-nek is van ugyanilyen más formájú készüléke a boltokban jó ideje.

Ráadásul azok olcsóbbak. A Nokia 230 mint félprémium van 20k-s árban, az talán meg is éri, bár az S30+ miatt necces, de a többit odatették. Ellenben 3-5k körül már kapsz MP3 lejátszós vicckamerás MTKfont. És a többi Nokia is olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#118) troviko válasza nordo (#116) üzenetére


troviko
senior tag

A gépen tuti Win (vagy valami olyasmi) van, de hogy a játékot hogy kell elindítani... ne kérdezd, már vagy 5-6 éve nem játszottunk, lehet ideje lenne megint elővenni. :)

https://www.oldtech.hu/

(#119) misx válasza quailstorm (#117) üzenetére


misx
senior tag

Ja és a többi olcsó "Nokia" még jobban is néz ki, nekem ez olyan gyerekes formájú. Én a saját számomhoz vettem egy 216-ost (~12k), annál többet kiadni ezekre nem érdemes. Jól mutat a céges P10 Lite mellett. :DDD

(#120) troviko válasza quailstorm (#117) üzenetére


troviko
senior tag

Én ma ilyet láttam MM-ben, és nagyon tetszett. Kicsi, vékony, keskeny, ütés és vízálló.

El is gondolkoztam rajta, hogy megveszem, már csak azért is. Csak mondjuk 15K-t nem ért meg, hogy a fiókban porosodjon.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#121) somogyib válasza troviko (#118) üzenetére


somogyib
őstag

A Wolfeinstein DOS-ra íródott, de attól függetlenül a gépen a DOS "felett" egy win 3.x lehet.

(#122) Luck Dragon

Nem is olyan régen ha jól rémlik 20-körül lehetett kapni a Samsung Primot. Inkább azt választanám mint ezt, szememben nem tükrözi azt amire teremtették.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#123) joey04


joey04
titán

jó volt olvasni a cikket, jó volt nosztalgiázni, főleg az első oldal olvasása közben bólogattam sokat nosztalgikus mosollyal az arcomon. Majd mielőtt a cikk végére értem, megfogalmazódott bennem, hogy kell egy 3310-es. Na nem ez a fos hulladék, hanem az igazi. Erre mi az utolsó mondat...? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#124) Dhampir válasza quailstorm (#53) üzenetére


Dhampir
félisten

S5610-em van, de nem sírnám vissza, ha volna jobb helyette. :)

Ez az új Nokia viszont tényleg gyengécskének tűnik. :(

A Nokia 515 színvonalas utódja nekem jobban tetszett volna.

Ezenkívül egy ügyes QWERTY-billentyűs kiadást is hiányolok még.

[ Szerkesztve ]

(#125) janeszgol válasza somogyib (#111) üzenetére


janeszgol
félisten

Kb jellemezted is a ket orszag kulonbseget.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#126) hcl válasza quailstorm (#114) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vonatja válogatja :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) somogyib válasza janeszgol (#125) üzenetére


somogyib
őstag

Nem tudom, hogy miért csinálja így, az iPhone-t is telefonálhatná, majd egyszer megkérdezem tőle.

[ Szerkesztve ]

(#128) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Ez egy sima marketingfogás, abból pedig zseniális, mert megjelenés előtt erről beszélt MINDENKI emlékeket felelevenítve, most pedig MINDENKI arról hogy milyen szar. Aki komolyan vette 1 percre is ezt az egészet, az magára vessen.:)

(#129) AMD Power


AMD Power
titán

Imádták. Tegnap az első napon elvitték az összeset tőlünk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#130) somogyib válasza AMD Power (#129) üzenetére


somogyib
őstag

Az darabra mennyit jelent?

(#131) AMD Power válasza somogyib (#130) üzenetére


AMD Power
titán

15-20db kb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#132) vhw válasza kárátékutyá (#128) üzenetére


vhw
addikt

Aki komolyan?
Hisz van egy fizikailag megjelent, megvásárolható termék, amivel állítólag lehet még telefonálni és sms-t írni is.
Nagyjából ennyit tudott az őse is.

Őszintén szólva, a nokia annak idején se volt ár/érték bajnok, hát most ezt is sikerült beletenni a csomagba. Nem premium termék, nem must have, nem a következő néptelefon.

Ahogy a NES mini, VW Beetle, Fiat 500 és egyéb érzelmekre, nem értelemre ható társai.
Épp ezért kerülnek többe, mert meg lehet csinálni ezt a trükköt. Ha megjelenéstől 10k-ért adnák az nekik bebukott pénz.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#133) Sylver001


Sylver001
csendes tag

E90 Communicator - utódot, PLEASE!!

(#134) UnA válasza somogyib (#127) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem azért, mert az iPhone-nál macerás a SIM csere, és sokkal egyszerűbb egy másik telefont a táskában tartani. Nekem ilyen célra egy dual SIM-es mobilom van, csak ugye az Apple ezt nem támogatja...

(#135) kárátékutyá válasza vhw (#132) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Ha itt visszaolvasod a sok - sok teszt utáni negatív hangulatot, csalódottak az emberek. Tehát bizony komolyan vették hogy megkapják azt az érzést vele, amit esetlegesen megkaptak a 2000-es évek legelején.Nem, nem akartak 3310-et, azt akarták hogy beszéljenek róluk, és így újra köztudatba tudják hozni a Nokia márkanevet. HA egy igazi kuriózumot akartak volna, akkor kihozzák a 6310-et micro slot-al, 3G-vel a normálisabb minőségű telefonálási élményért 10-14 napos készenléti idővel 'oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#136) vhw válasza kárátékutyá (#135) üzenetére


vhw
addikt

"...megkapják azt az érzést vele, amit esetlegesen megkaptak a 2000-es évek legelején"

Azt az érzést, ami kimerült a "telefon+sms+snake (jó volt a babos is)+ébresztő+csengőhang kompózer+emeltdíjas sms operátor logo" keverékben?
Ezt, a mára fapados igényt tudja ez is.

Ha "szellemi örökösra" vágytak, fent is említették, az igények változtak; ma már az átlagos "~2017-es érzés" a több magos, érintőkijelzős, android telefon (a jó kamera sokszor bele se fér). Ez jellemzi a mai néptelefonokat.
Ezt az igényt sehogyse tudta volna kielégíteni egy gombos 2,4"-os telefon.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#137) kárátékutyá válasza vhw (#136) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Nem nem, azt az elégedettséget várták a kis lelkükben amit akkor éreztek, hiszen akkor más nem volt. És nem középkategóriát írtam, hanem kuriózumot. Cseppet más a jelentése.

(#138) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nagyon jól kihasználták a név ismertségét, jó húzás. De még jobb húzás lenne, ha a végtermék méltó lenne a névhez.

Maga a telefon bennem is felébresztett egy hangyányi nosztalgiát annak ellenére, hogy ha jól emlékszem annak idején egy hétig volt csak 3310-em (3210 rulez) aztán elcseréltem egy másik telóra, talán a Siemens M35-re.
DE ez azonnal el is múlt a teszt láttán. Kb. ugyanazok a gondolatok kavarogtak bennem, mint a szerzőben, azt leszámítva, hogy ez a teló semmiképpen nem menő.

Ahogy valaki írta is ez egy sima buta Nokia más külsővel. Ha valaki nem ül fel a hype-nak körülötte akkor majd kicsit később 10 ezer pengőért veszi meg, mint bármelyik másik buta Nokiát.

(#139) M5Norbi válasza vhw (#13) üzenetére


M5Norbi
őstag

Egyetértek.
Ez egy telefon,nem más.
Az hogy kicsit nosztalgiázik az plusz dolog.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#140) Balzak83 válasza TTTotya (#138) üzenetére


Balzak83
senior tag

M35, te jó ég! Mekkora királyság volt, Balatonban dobáltuk labda helyett... De megvolt a C35 is a csöcs antennájával. Fényesre kopott, mert mindig azt b@szkuráltam. Nokiám sosem volt, ha jól emlékszem vissza, de irigyeltem, akinek volt, mert egy sms-t 2x gyorsabban meg lehetett írni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#141) rootkiller


rootkiller
őstag

Gagyiiii!

Artengo TR 990 Pro

(#142) Kleroo


Kleroo
veterán

Hát igen... kár hogy nem vették komolyan.
Pont akkor dobták ki, amikor az ennek alapjául szolgáló más formájó Nokiák már szimplán szarok. Néhány éve még az ilyen klasszik telók is egész értelmesek voltak.

Értem én, hogy a felhajtás volt a cél, de ez 2017ben irtózatosan ciki tudás röhejes áron. Az 5évvel ezelőtti gagyifónok is jobbak voltak.

Ha fogták volna a 6303-at 1:1-ben, minden hardvert aktuálisan új, olcsóra cserélnek(kivéve kamera), nincsenek fém részei, arra húzzák rá a 3310 designt, akkor mindenki elégedett lehetne. Egy retro frankó nokia-butafón.

De ez? Ez pff, kihagyott ziccer, félig öngól.

szerk: egyet nem értek: Honnan szedték ezt a kamerát? Szerintem az elmúlt pár évben bármilyen lapka ami gyártásban van/volt, az csilliószor jobb képet ad. Szóval szimplán nem értem milyen raktárkészletet szórtak ki vele, hol voltak még 10-12éves budget 2MP lapkák ilyen nagy számban.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#143) M5Norbi válasza Kleroo (#142) üzenetére


M5Norbi
őstag

Biztos hogy mindenki elégedett lenne?

Mert akkor lehet hogy drágább lenne. Akinek ez kell majd az csak telefonálni veszi.
Ez egy geek fórum de az átlagembereknek ez így ahogy van meg fog felelni.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#144) quailstorm válasza M5Norbi (#143) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem lett volna drágább ha lemondanak az egészen elképesztő haszonkulcsról.

Sose lenne mindenki elégedett, de nem egy unásig ismert macskadobálós S30+-t kaptál volna prémium áron.

[ Szerkesztve ]

(#145) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ez egy förtelmes sz*r, mind sejtettük, hogy ez lesz. :K

(#146) Amacs


Amacs
aktív tag

Ez most annyira nem jön be, úgyhogy inkább megvárom a 9-et. ;]

(#147) vhw válasza Kleroo (#142) üzenetére


vhw
addikt

Ehhez jelenleg gondolom nincs fiókból kivehető hardver-szoftver, be kellett volna fektetni.
És a jelenlegi 20k-s árba nem fért volna bele a szép "retró árréssel".

Ez a 20k-s ár még pont annyi, hogy akinek bejön kinyitja a pénztárcáját.
Teszem azt 30-ért már kétséges, hogy mennyien vették volna - még ha "prémiumabb" is maga a készülék. (sok lesz a másod teló, vagy polci dísz ezekből - ezért miért kéne komolyabb hardver és ár?)

A cég 0 fejlesztéssel dupláért adja ugyanazt a hardvert, minden tele van a Nokiával, bármelyik magára valamennyit is adó mobil oldal tesztet csinál, fórumok nyílnak, köztudatba kerül a brand.
A vásárló részén pedig; örül az "érzelmi plusznak", a sok arctalan, jellemtelen budget telefon közül inkább választja ezt.

Ezt a trükköt költséghatékonyabban tán meg se lehetett volna játszani.

quailstorm: épp ez a cél, a haszonkulcs. Ez áll az egész új-retró érzelmi mutatvány mögött.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#148) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ahogy a régi 3310-est sem értettem,hogy lehetett ennyire sikeres, főleg a logikátlan vissza gombjával, logikai szempontból 3410-es sokkal jobb volt szerintem, a 3510 valahogy kimaradt az életemből. Úgy ez is csak egy szánalmas próbálkozás volt. Főleg a teszt után, ennyi logikátlan dolgot, főleg, ha az idősek a cél.

Egyébként fater használja a 3410-esem, akksit kellett benne cserélni, mai napig működik. Meg mellette egy gombos Samsunkot, de az is elvileg időseknek van, de a menüjében olyan apró dolgok vannak, hogy az hihetetlen. Persze 1FT-ért előfizetés mellé jó ajánlat volt. Hogy mindennap felhív, hogy ezt és azt nem találja?
Úgy már mégsem volt jó ajánlat.
Mutter is évekig használt egy 3310-est, aztán csak rá vettem Xiaomi R3P-re, és az életben nem akar már visszaszokni a gombosra.

(#149) M5Norbi válasza quailstorm (#144) üzenetére


M5Norbi
őstag

Elképesztő haszonkulcs?
Prémium ár?

Nem valami tizenezer?

Ennek reklámcélja volt. Nem is kell megvenni.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#150) quailstorm válasza M5Norbi (#149) üzenetére


quailstorm
nagyúr

12-13-ért árulják az ugyanilyet 3310 nélkül (Nokia 222), és azon is van haszon. Ez meg 20k. Egy darab műanyagért az elég prémium ár szerintem.

Ha csak reklámcélja lenne, akkor miért lett belőle feltehetően nem kisszériás legyártott termék? Nem azért, hogy megvegyék?

Maradjunk annyiban, hogy rettentő magas hasznot realizálnak rajta a befektetett munkához és a bekerülési költséghez képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.