Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Nálunk így oldották meg (egy öbölrészt lezártak csak kutyáknak :D A parton van zuhanyozójuk is a kutyáknak. :K

;) Így senkit nem zavar, és a kutyik is élvezhetik a vizet.

Fotók :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#2) ferensz


ferensz
senior tag

Múlt szombaton az agárdi szabadstrandon fürdettek egy kutyit, de ott sem volt az ég egy adta világon senkinek baja vele, szvsz én még játszottam is egy kicsit az ebbel. Tele van a víz halakkal egyébként is, meg ki tudja mik eshetnek bele a nádasos részeken, szerintem oly nagy mértékben nem okozhat senkinek semmit, ha belemászik.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#3) Sonec


Sonec
tag

Engem nem zavar :N

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#4) Diego!


Diego!
senior tag

Nem zavarna...sőt...

talmida: Ez nagyon jóó :K :D

(#5) Krisinto


Krisinto
őstag

Hát..ha éppen ott horgásztam volna és fürdetted volna a kutyát először megkértelek volna szépen,ha esetleg másodszori felszólításra sem ment volna,akkor elküldtelek volna melegebb éghajlatra :DDD
De mivel nem voltam ott,ezért akár mindketten fürödhetetek volna :P ,úgy is jó hideg a víz :))

(#6) keIdor


keIdor
titán

Nem zavar. Különben is a kutya gyakran tisztább, mint az emberek. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Egyáltalán nem zavar. Nem halálosan fertőző, hogy távol kelljen tartani.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#8) niti válasza talmida (#1) üzenetére


niti
aktív tag

Ez szuper! Csak mobilról írok- olvasok most, és angolból sem vagyok sajnos valami jò, ezért nem olvastam el igazán a cikket. De az ötlet fantasztikus! Igazából kézenfekvő is lenne. Pont ma gondolkoztam rajta, hogy ha megtehetném, biztos nyitnék egy kutyás strandot! Ott a dog beachen bemehet a gazdi is? Én itt magyarisztánban egyszerűen nem tudok olyan helyet, ahol idegeskedés nélkül legálisan és biztonságban együtt strandolhat kutya és gazdi. Márpedig Rafi egyedül nem mer úszni, csak a parttól hozzánk, majd velünk vissza :D
Köszönöm a válaszokat, várok még sokat!
Kristino: nyilván nem megyünk oda, ahol más horgászik... A víz meg olyan 28 fokos lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#9) proof88


proof88
addikt

nem zavar, és amúgy is imádom a kutyákat :D

(#10) Krisinto válasza niti (#8) üzenetére


Krisinto
őstag

Az pont jó :K
De a Balaton 1-3 fokkal melegebb ;]

Amúgy erre horgászós dologra jó odafigyelni,mert eléggé idegesítő dolog...(tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#11) Olcsi válasza niti (#8) üzenetére


Olcsi
senior tag

Pedig milyen fantasztikus érzés volt látni rajta az örömöt... :) Imádom!

(#12) talmida válasza niti (#8) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Persze, bemehet. :K Ha majd a képeket megnézed, láthatod, hogy a zuhanyozó alatt épp samponozzák az egyik strandoló kutyust.

Mi is voltunk ott már megnézni azt a helyet, nagyon szuper tényleg! Még "kutyanyelven" is ki van írva egy-két dolog. ;] Le is fényképeztem, de most nem találom azt a képet.

Diego! Szerintem is. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#13) niti válasza talmida (#12) üzenetére


niti
aktív tag

Ja, úgy értettem, hogy a vízbe is szabad bemenni a gazdinak? Azért kérdezem, mert Tihanyban a Belső- tónál van kijelölt kutyafürdető hely, de ott tilos az embereknek bemenni. Azt nem tudom, hogy a gyakorlatban ez hogy néz ki, mert még nem jártunk ott sajnos. Azért azokat a képeket majd megnézném alkalomadtán! :) mondom már egy ideje, hogy Floridába kéne költözni... :D

Nem, egészen biztos, hogy nem fürdünk horgászok közelében, se kutyával, se kutyátlanul. Mondjuk az más kérdés, mikor a horgász van rossz helyen. Megint Tihanynál maradva, pl a járdán (vagy az bicikliút) ül, szintén a járdán felpolcolva a bot, mellette párszáz méterrel strand... De ez kirívó eset, legalábbis remélem. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) ferensz válasza niti (#13) üzenetére


ferensz
senior tag

Sajnos nem, Agárdon a jómadarak fél tucatjával ücsörögnek a szabadstrandon(!), ott horgásznak, és ha az ember megpróbál úszkálni, még nekik áll feljebb :F :(((

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#15) talmida válasza niti (#13) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Gyere!! ;)

Igen, természetesen az emeber ill, a gazdi is bemehet a vízbe. Itt majdnem minden mindenkinek a saját felelőssége. Ilyen apróságokat nem reguláznak.

Na, közben megtaláltam azt a figyelmeztető táblát ábrázoló fotót. :DDD

Leginkább a második fele tetszett:

Grrrrr, Bark, Woof. Good Dog!. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#16) niti válasza ferensz (#14) üzenetére


niti
aktív tag

Ezt egyáltalán nem értem, miért jó nekik. Csak tekintettel kéne lennünk egymasra :( Mondjuk azt észrevettem már, hogy vannak, akik a legképtelenebb helyeken állnak neki pecázni, pl. kikötő... :D de lehet, hogy megvan az előnye, csak én nem értek hozzá!?
Talmida: ez jó, tetszik :) grrr, woof. :D
annyira egyszerűen megoldották ezt a kérdést, ahelyett, hogy kellemetlen helyzetbe hoznának egy csomó embert (és állatot).

(#17) ferensz válasza niti (#16) üzenetére


ferensz
senior tag

Szerintem még hátrányos is lehet, nem hogy előnye lenne, hisz az úszkáló people had felkeveri a vizet, ezáltal megzavarja a halakat, azok meg ilyedtükben jól elmenekülnek szvsz.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#18) talmida


talmida
Közösségépítő

Most mondjátok meg, mennyivel egészségesebb pl ez a víz, mint egy nyílt öböl, ahol egy-pár kutya is fürdik? :F

IN GOD WE TRUST!

(#19) Lauda


Lauda
félisten

Engem nem zavar. A kozeli patakban gyakran furdik az en kutyam is. Ezek az allatok semmifele kart nem okoznak az elovizekben, ellentetben az emberekkel. :)

(#20) atom87 válasza Lauda (#19) üzenetére


atom87
aktív tag

Én is el szoktam vinni a közeli patakba fürdeni a kutyám, olyankor "Mícs Bjukenen-né" változik :DDD Nekik is jólesik a hűsítő víz.

A bejegyzés kérdésére visszatérve pedig: természetesen nem zavar! :)

Kawasaki z1000

(#21) Avicularia


Avicularia
veterán

Engem nem zavar,ha úszik a kutya a vízben,sőt.
Nálunk itt van 100 méterre a tengerpart,szoktak is kutyákat fürdetni,de ha jó idő van akkor kicsit sokan vannak

télen meg ilyen

(#22) Lauda válasza Avicularia (#21) üzenetére


Lauda
félisten

A masodik kep nagyon ott van! :K

(#23) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nem. Természetesen semmiféle plusz fertőzésveszélyt nem jelent senki számára, ha megfürdik ott egy kutya. Érdemes lenne látnotok, hogy mi minden él egy ilyen élővízben, nem egy kutya fog higiéniai katasztrófát jelenteni ott.

(#24) Gergő_


Gergő_
őstag

Így kaptam el 3 éves koromban a homokozóban a gardia nevezetű betegséget. köszönöm szépen a kedves kutyatulajnak, hogy a homokozóba szaratta az ebét.
tehát én elemzem, ha kisbabák is vannak, meg amúgy is, ne csináljunk Gangeszt, :D

(#25) keIdor válasza Gergő_ (#24) üzenetére


keIdor
titán

A Gangesz más kategória. Látnád, hogy néha milyen emberek vannak az utcán pl. Budapesten. Nagyon durva szag is jár ám mellé.
Sokkal inkább fürödnék meg egy kutya után a fürdőkádban, mint azok az emberek után...
Sőt nagyobb az esély arra, hogy a kisgyerek sz@rik bele a tóba/bárhova, mint a kutya...
Ki is a fertőzőbb ennyi erővel? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) Gergő_ válasza keIdor (#25) üzenetére


Gergő_
őstag

Oké, értem én és látom is, sajnos az utcán. meg ez is jó
ajánlom ezt a cikket: [link]
ha ezek után is a szaratókat véded... :(((
van két hülye pitbullos a közeli játszótéren és babák is előfordulnak.. arghhhh persze a kutyák mindig szabadon vannak. gazdával együtt kéne...
A Gangesz sem más kategória, ha én elviszem fürdetni a közeli tóba nepáli ékszerteknősömet és elszaporít valamit abban a környezetben....

(#27) nem_tom


nem_tom
őstag

Amíg nem támad és békén hagy, addig nem.

(#28) JetiRulez válasza nem_tom (#27) üzenetére


JetiRulez
őstag

"Támad, vagy hogy gondolja?" ;]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#29) niti válasza Gergő_ (#24) üzenetére


niti
aktív tag

Légyszi mutass már rá, hol írtam a "szaratásról", meg homokozókról? Egyébként alapból vicces szó ez a szaratás. A kutya általában nem vezényszóra végzi a dolgát, ergo nem száratja az ember. Az egy dolog, és igen tapló dolog, hogy engedi a homokozóba kakákni az ebet, és még ott is hagyja. Én nem teszek ilyet, össze szoktam szedni utánuk, játszótérre meg nem is megyünk. De most egyáltalán nem erről volt szó.
És a kutyák nem piszkítanak a vízbe.
De ha már itt tartunk, az anyukák szokták a gyerekeiket az utcán "szaratni", meg pisiltetni, holott rendelkezésükre áll bármelyik kávézó, bevásárlóközpont, stb. És még olyat nem láttam, hogy utánuk felszedték volna. Ez mivel jobb?

(#30) truba válasza talmida (#18) üzenetére


truba
tag

Nincs mindenhol ám nyílt öböl, van akiknek csak ilyen jut. Azt meg nem tudom mivel egészségesebb ez vagy az.

(#31) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ha nem mocskos a kutya, nem zavar, de persze a kérdés az, hogy valóban tiltott-e. Ha igen, akkor akár tetszik, akár nem, nem szabad bevinni a kutyát.

***

(#32) niti válasza ollie (#31) üzenetére


niti
aktív tag

Nem volt mocskos, éppen előtte 1 nappal esett át egy samponos nagymosáson. Ahol mi voltunk, ott elméletileg nem volt tiltott, csak a banya állította, hogy egyértelműen az. :(
Még azt nem értem, hogy hogy lett az ember legjobb barátjából mindenhonnan kitiltott és egyértelműen veszélyes ellenség. Mert egyre inkabb azt látom, így tekint a többség rájuk.

Truba: sok alkalmas hely lenne azért az országban, csak sajnos tiltani könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#33) truba válasza niti (#32) üzenetére


truba
tag

Lehet, hogy van nem tudom. A tiltás dolog meg nem elég egyértelmű, sokszor maguk a gazdák se tudják mit szabad és mit nem.

(#34) niti


niti
aktív tag

up

(#35) Csemike


Csemike
csendes tag

Engem nem zavarnak. :) Sőt, szerintem egy kutya nem tojik bele a vízbe, ellenben az ember...

(#36) niti válasza Csemike (#35) üzenetére


niti
aktív tag

Rafi egész biztosan nem tojik bele. Még a stégről is lement fűbe, mikor dolga akadt.

(#37) tkazmer


tkazmer
addikt

engem leginkább azért zavarnak a kutyák vízparton, mert hajlamosak feltúrni a legjobban elrejtett ennivalókat is bármilyen mély hátizsákból, ha egy kicsit nem figyel se a gazdi se a kaja tulajdonosa. ha fürödnek hát fürödnek, én amúgy is keveset fürdök csak úgy, bár bizonyos, hogy meglepne a dolog

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#38) niti válasza tkazmer (#37) üzenetére


niti
aktív tag

Na, ez érdekes. :) erre nem gondoltam még eddig. Talán azért nem, mert nekem eszembe se jutna, hogy ne figyeljek rá. Meg ő is az a típus, hogy be van szarva nélkülünk, nem hiszem, hogy nekiállna kutakodni, ha mi a vízben vagyunk.
De egyébként igazad van, ez jelenthet problémát. De szerencsére figyelemmel kiküszöbölhető.

(#39) Silent77


Silent77
veterán

Engem sem zavarna, én is lehordtam a kutyusomat a Tiszára fürödni.
Szabad strandra is vittem le, együtt fürödtem vele, sőt akik ott voltak gyerekek, felnőttek, játszottak vele. Senki nem szólt, hogy ugyan vigyem már ki, mert zavarná. :N

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#40) Gergő_ válasza niti (#29) üzenetére


Gergő_
őstag

Arra gondoltam, ha kisgyerekeket fürdetnek a vízben, valóban nem kéne beengedni a kutyát ugyanoda.
Attól mert nem szarik bele a vízbe(amit erősen kétlek, hogy nem fordulhat elő), még belekerülhet az ürüléke a parazitákkal együtt.
Az, hogy egy gyereknek pisilnie kell, miért ne pisilhetne??? :Y
Szenvedjen?
A gyerekek nehezebben tudják visszatartani. Nyilvános vécéből kevés van, és általában az sem kisgyerekeknek való. Itt, most a 6-7 év alattiakra gondolok.
No offense, nem rád írtam hogy szaratod. Nekem ez a véleményem.

Képzeld el hogy e kedvenc strandod kedvenc medencéjét minden ember kakás fenékkel használná. Pár hét után mi lenne, ha nem tisztítanák, cserélnék a vizet?
Olyan baktériumok és paraziták jelennének meg melyek nem a természetes felállás részét képezik.
Sajnos a valóság nagyon közeli ehhez az eltúlzott képhez. :D

Az egyik előző hsz-omban, elemzem-et írtam az ellenzem helyett. :D

(#41) Olcsi válasza Gergő_ (#40) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hidd el, hogy az ember sem visz be kevesebb bacit a vízbe, mint egy kutya. Ráadásul, amíg a kutya kimegy a vízből, ha el kell végeznie a dolgát, addig az ember rosszabb és talán ritkább esetben belesz@rik, de hogy 10-ből 9 ember belevizel, abban biztos vagyok. Sok esetben inkább választanék egy kutyát strandoló-"társként", mint néhány embert...

(#42) Gergő_ válasza Olcsi (#41) üzenetére


Gergő_
őstag

A helyzet adott: Ki van írva, hogy kerülendő a háziállat fürdetése a kijelölt helyen, de te csak azért is beengeded, mert a te kutyád különb a többinél és jó néhány embernél? :))

Ne érts félre. Én is szívesen bedobálnám a botot a kutyámnak egy kis tóba, amit nem strandnak használnak..

(#43) biker


biker
nagyúr

a kutya kevésbé zavar, mint mikor beviszok állítólag vízálló pelenkában a pelenkás gyereket.
engem az jobban kiborít.

és mikor megkérdeztem a szülőtől, aki nem értette felháborodásom (és elmagyarázta, hogy "vízzáró pelus, direkt fürdéshez"), hogy ok, akkor én most fogok egy lezárt zacskónyi szart, és beleteszem ide maga mellé a vízbe, zavarná
hosszas gondolkodás után elfordult tőlem, de tovább mártogatta a gyerkeet a vízbe

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44) lorenzen válasza biker (#43) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Sarkosan fogalmazva.

Ha kutya vagy ember között kell választani, hogy ki fürödjön mellettem, gondolkodás nélkül a kutyát választom. Nem szarik és vizel a vízbe. (félrészegen nem dobálják a gyerekük a vízbe, szórakoznak kinevezett kínzás címén)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#45) Csemike válasza biker (#43) üzenetére


Csemike
csendes tag

Nem mondod komolyan. :) Akkor pelenkás gyerek le se üljön a buszon? Sőt, menstruáló nők se? :DDD Mert fúj, ott, egy-két réteggel beljebb, de ott van az undi? :D Ne vicceljél már...

(#46) Gergő_ válasza biker (#43) üzenetére


Gergő_
őstag

azért a babakaka sokkal sterilebb is lehet mint pl egy emberi kéz vagy láb...
ennyiből a kutya is zavarhatna a rengeteg féreggel és egyéb parazitákkal.
Egyiket se kéne bevinni. Ha meg vízzáró, akkor nem értem miért ne lehetne.
Örülnél te annak, ha mindenki olyan vízzáró pelenkát viselne mielőtt bemegy a közös fürdővízbe. :D

(#47) finest


finest
őstag

"Zavar titeket a kutya az élővízben?" - Csak, ha döglött... :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#48) biker válasza Gergő_ (#46) üzenetére


biker
nagyúr

honnan vagy biztos benne, hogy tényleg jól zár, és jól van a babán? sehogy.
de akkor melléd is beáztathatok egy zacsi sz.rt, és hidd el, jól le van zárva.
mellesleg a "babakaka" nem ugyanolyan fertőző, hanem rosszabb mint a felnőtt kaka (tökmindegy minek hívod) mert erjedésben lévő tejtermékből rosszabb az ürülék

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49) biker válasza Csemike (#45) üzenetére


biker
nagyúr

ne légy beteg... tudtommal az általad említett testnedvek vízben szétáradva okozhatnak gondot, míg jelenleg levegőben nem terjeng egyik sem. ne hozz idióta példát.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50) Csemike válasza biker (#49) üzenetére


Csemike
csendes tag

Látom a lényeg nem ment át. :) Levegőben terjengésről meg senki nem beszélt. :)
További kellemes rettegést az élettől. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.