Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) litvitcsak.a válasza ldave (#21) üzenetére


litvitcsak.a
tag

Nekem volt kézi konzolom. Először egy megörökölt gb color majd psp. Illetve egy ideig gp2x ami egy csoda mivel a portolt emulátoroknak köszönhetően fut rajta a legtöbb 8bites konzol játéka. Aztán jött az iphone 3gs és már csak azon játszottam, most htd desire van a táskában és azon játszom utazás közben. Nekem nem hiányzik a konzol. Ezzel szerintem sokan vannak igy. Tehát van átfedés a hagyományos konzol játékos és azok között akik smartphone-on játszanak.

Nem is olyan régen jelent meg ez a cikk. Aminek a számai elég szembetűnőek. A bevétel és eladott darabszám természetesen nem összehasonlítható, mivel az apple-nél elég olcsók a játékok.
Viszont az elgondolkodtató, hogy 2011-ben már a teljes képhez hozzá jön az Android és a wm7. Na meg a tablet-ek, bár ezek még csak most kezdenek ébredezni. Így az apple, android, wm7 már komoly konkurenciát jelent a psp és ds által eddig uralt kézi konzol piacnak.

Apple esetében továbbá fontos tényező a kreativitás. Még a kis "vacak" ipod nano-ra is könnyen használható és ötletes játékokat hoztak ki, pedig ott a kezeléshez csak a tárcsa áll rendelkezésre. Ráadásul az apple vásárló közönsége komoly vásárló erővel bír és hajlandó költeni. Az idősebb korosztály és az "instant" játékosok nem fognak konzolba beruházni, de fognak játszani a telefonjukon.

Microsoft esetében nem lennék meglepődve, ha a néhány dolláros licenc díj amit a wm7-ért kérnek inkább csak jelzés értékű lenne, és ők is az eladott tartalom irányába nyitnának (zene, sw, játék, film).

[ Szerkesztve ]

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.