Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

Pont nemrég olvastam valahol, hogy a Nintendo gépei eddig kb 5 évente jöttek ki a NES-től kezdve egészen a Wii-ig, szóval ez alapján idén év végén kéne bejelenti az új gépet és jövőre jöhetne forgalomba. Kérdés, hogy a PS3 és a Xboxx360 meddig húzza ezt a generációt, a Move és Kinect célja gondolom ennek a meghosszabítása volt. Ha túl hamar jön ki az Nintendo gép akkor könnyen a Dreamcast sorsára juthat.

A Slime draws near! Command?

(#2) Morden24


Morden24
nagyúr

Szerintem gőzük nincsen, mi legyen a Wii2-ben. A PS3 átvette a nuncsaku-koncepciót, az Xbox le is lépte.
Innentől fogva erősen gondolkodniuk kell, hogy mi lehet az, ami megkülönböztetheti a Wii2-őt a többi konzoltól.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#3) Gomez86


Gomez86
őstag

"140 000 000 milliónál tart"

140 milló, vagy 140 billió? csak kérdezem, nem kötözködés

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#4) Morden24 válasza Gomez86 (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyilván 140 millió, hacsak nincs a világon mindenkinek fejenként kétmillió DS-e :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#5) #08052480 válasza Morden24 (#2) üzenetére


#08052480
törölt tag

Már idáig is öt évük volt rá valamit kitalálni és nem hiszem, hogy pont a Nintendo lenne kreatív krízisben. Ha valakinek gondjai vannak, hogy mégis mivel rukkoljanak majd elő az szvsz a Sony. MS-nek a Kinect bőven elég lesz a következő generációban is, az igazi arcát úgyis csak az erősebb vas mellett fog megmutatni (persze ha az új box még egy asztali konzol lesz) a Move viszont nem olyasmi amit érdemes lenne erőltetni a PS4 mellett is, ha úgy nézzük már most elavult.

(#6) Morden24 válasza #08052480 (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azért én kíváncsi leszek erre... mert oké, hogy a játékkínálat határozza jelenleg meg a Wii-t, de ez nem sokat segítene egy Wii2-őn. Simán jobb hardverrel szerintem semmit nem ér az egész, mert akkor csak behozna egy lemaradást a 7th gen konzolokhoz képest, a 8th gen meg ki tudja, milyen lesz a Sony és MS részről.

Amúgy nem hiszem, hog a Sonynál annyira nagy gáz lenne... onlány szolgáltatások fejlődnek, meg van Move és BD lejátszás, meg 3D-s tartalomlejátszás.
Igazság szerint ilyen téren pont az X360-nak van lemaradása, legalábbis én állatira örülnék, ha a következő generációban a BD lejátszás benne lenne. A 3D személy szerint nem érdekel és a tévémet sem cserélném le miatta, de egy ~7-8 évre megvásárolandó konzol esetén már azt mondom, hogy nem bánnám, ha a lehetőségem adott lenne.

A Move-al szerintem az a baj, hogy még sokkal durvábban címfüggő, mint a Kinect. Utóbbit maga az új technológia, és egy-két ugrabugra dolog is nagyon durván eladja, addig a Move meg olyan cucc, ami nem tűnik úgy, hogy nagyon hozna új vásárlókat. Xboxra meg özönlenek a kazuálok a Kinect miatt.

Sectumsempra - For Enemies

(#7) h-yle válasza Morden24 (#2) üzenetére


h-yle
addikt

"[...] a nuncsaku-koncepciót, az Xbox le is lépte."

Ez azért egy kicsit erős :N

Mivel a Nintendo (mint a mellékelt ábra mutatja) nem hülye biztos már dolgoznak az utódon, csak mint te is írtad, még nem sikerült olyan koncepciót kitalálni ami megismételhetné a jelenlegi sikereiket.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) Morden24 válasza h-yle (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

MIért erős? Koncepciós szinten valóban lelépte a Kinect a másik kettőt. Hogy kinek melyik jön be, az már egy másik kérdés, hogy üzletileg melyik jön be, az meg egy újabb :)

Én is biztos vagyok benne, hogy dolgoznak, vagy legalábbis filóznak rajta, csak nagyon-nagyon érdekel, hogy mivel fognak előjönni, mert most a másik két konzol előnyben van a kapcsolt szolgáltatások, az alapvető képességek és a perspektívák miatt is. Na meg azt sem szabad elfelejteni, hogy hiába nagy a Wii vásárlóköre, a kazuálok nem fognak a boltba rohanni csak azért, mert teszem azt 1080p-ben mehet utána a Wii-zés, viszont a nuncsaku már nem újdonság, és a "te vagy a kontroller" irányítást is elvitte már a cica. A Sony és az MS vásárlóköre minden bizonnyal sokkal fogékonyabb erre.

Igazából szerintem most piacilag az MS van a legjobb helyzetben, mert a kapcsolt szolgáltatások jók, a a hácé játékosok száma magas, a Kinect pedig sok kazuált vonz. Viszont a 8th genre nekik kell talán a legdurvábban fejleszteniük hardver-koncepció oldalról.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) Viktor77 válasza Morden24 (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogy mondod.

PS-hez meg X-hez van brutál grafika, de nem volt újfajta irányítás. Wii-hez van újfajta irányítás, de nincs brutál grafika. Míg az első kettőhöz hozzácsapták az újfajta irányítást, addig a Wii-hez nem tudják hozzácsapni a brutál grafikát. (A többiről, mint online szolgáltatások, BD lejátszás, stb. nem is beszélve.)
Muszáj valami úton-módon a casual játékosoknak kitalálniuk valamit, mert nagyon bukó lesz a vége.

MOD: Bár a Mario és társai játékok 28. része még sokáig elviszik a céget a hátukon.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) h-yle válasza Morden24 (#8) üzenetére


h-yle
addikt

Ha koncepció, akkor az Emotiv lelépett mindenkit. :P

Használhatóságban jelenleg a Move van a toppon, üzletileg pedig a Wii, ha szigorúan konzolokat nézünk, akkor koncepcióban pedig tényleg az MS.

A Wii-ben egyébként pont az volt az érdekes, hogy mind a kapcsolt szolgáltatások, mind a HW puszta ereje a béka segge alatt volt, de a jól megvalósított koncepció mindent vitt.

Én is rohadt kíváncsi vagyok mi jön ezután. A 720p-t (ne adj isten 1080-at) egy XBOX 360 grafikai szinten alapoktól újratervezett SKU-val ma már gombokból ki lehet hozni, szóval szerintem azt borítékolhatjuk, és erre szükség is van hiszen amíg a Wii megjelenésekor még nem voltak ezek a technikák elterjedve, ma már akár egy telefon kijelzőjének nagyobb a felbontása mint a Wii-nek, szóval ennyit minimum fejleszteniük kell.

Azt pedig, hogy mi fogja ezt az egészet eladni, mi lesz az "új motion gaming" pedig a jóisten sem tudja. Én úgy érzem, anno a DS-be és a Wii-be úgy beletrafált a nagy N, amit soha többet nem fog tudni megismételni. De az biztos, hogy meg fogják próbálni. :)

Viktor77:
A nagyon nagy bukótól azért nem félek... Max nem lesz kirobbanó siker, és ismét visszaesnek a 3. helyre (GC időszak) a megjelenés utáni brutális eladások után. Mert hogy sorban fognak állni érte bármit is találnak ki az fix.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Megértem Iwatát. Ha jönnek az ötletes játékok és emellett még jó eladási adatokat is produkálnak, minek siessenek egy új konzollal? Előbb rendesen megfejik a Wii-t aztán jöhet a Wii2.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#12) Morden24 válasza h-yle (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Használhatóságban jelenleg a Move van a toppon, üzletileg pedig a Wii, ha szigorúan konzolokat nézünk, akkor koncepcióban pedig tényleg az MS.

Eladásban a Wii, használhatóságot nem tudom, mire érted, de a Kinect-et jobban veszik, mint a Move-ot.

A Wii-ben egyébként pont az volt az érdekes, hogy mind a kapcsolt szolgáltatások, mind a HW puszta ereje a béka segge alatt volt, de a jól megvalósított koncepció mindent vitt.

Tény, csak ugyanez 2012-ben nem sokat fog érni, és nem a világvége miatt :)

Én amúgy nem állítom sem azt, hogy nem fog neki sikerülni, sem azt, hogy igen - egyszerűen csak kíváncsi vagyok rá, hogy mi lesz az, ami saját ligába helyezi a Ningendo gépét :K

Sectumsempra - For Enemies

(#13) zsigus


zsigus
őstag

"A Move-al szerintem az a baj, hogy még sokkal durvábban címfüggő, mint a Kinect."

Azt hiszem ezzel nem lesz gond, most sorolhatnám a 2011-es Move játékokat de inkább nem teszem meg, mert elég hosszú lenne a lista. :)

"Igazából szerintem most piacilag az MS van a legjobb helyzetben, mert a kapcsolt szolgáltatások jók, a a hácé játékosok száma magas, a Kinect pedig sok kazuált vonz."

Ez viszont valóban így van, kíváncsi leszek a Sony és a Nintendo válaszára is az új konzolgenerációnál, ha viszont nem tudnak kitalálni semmit, még mindig jöhetnek a Kinect klónok.

[ Szerkesztve ]

(#14) #08052480 válasza Morden24 (#6) üzenetére


#08052480
törölt tag

Ha lesz Wii2 erősen kétlem, hogy az csak egy erősebb hardverrel felszerelt Wii lenne.
BD viszont szvsz alapfelszerelés lesz a köv generációban, a 3D meg már most is elérhető 360-on is (crysis2, meg ha jól emlékszem az Avatar is teljeskörű s3d-t tartalmazott minden platformon), csak az MS nem annyira érdekelt benne mint a Sony, nem is nyomják annyira (konkrétan sehogy se :) )
Move-ra viszont vannak állati jó címek (hogy csak a HR-t említsem) csak épp nem igazán látom jövőjét. Kicsit finomhangolva egy már öt éve létező technológiát próbáltak letuszkolni az embere torkán. Szerintem ezt ők is nagyon jól tudták azért is nem rendeztek körülötte olyan hacacárét mint a konkurencia. A kinect kapott olyan hírverést mintha minimum egy új platform indult volna el.

(#15) Morden24 válasza zsigus (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt úgy értettem, hogy egy csomó Move cím szólna a HC-knek, és azt próbálja elérni, hogy ugyanazt, amit éveken keresztül a fotelból kontrollerrel játszott, most felállva hadonászva tegye. Tehát míg a Kinect koncepciója az újszerű irányítás propagálása újszerű játékokkal (vagyis új felhasználók vonzása), addig a Move-é az volt, hogy a (PS-eseknek) újszerű irányítást a régi játékokkal akarta eladni.
Az előbbi kockázatos, eléggé all in stratégia, az utóbbi pedig építkezős, kevésbé kockázatos dolog.

A vicc persze az, hogy valójában nem tudom megálllapítani, hogy a Move jól fogy-e. Mert az, hogy a Kinect jobban fogy, még nem jelenti azt, hogy a másik rosszul.

jöhetnek a Kinect klónok

Na igen. Mondjuk az ilyen Asus-os dolgoktól (pl.) én inkább kilométeres távolságot tartanék, de nyilván nem ugyanaz a kategória :)

Prézli21: a 3D meg már most is elérhető 360-on is

De nem korlátlanul ugyebár. Másrészt meg nem csak a játékokra gondoltam 3D-s tartalmak alatt, hanem filmekre.
Igen, a BD szerintem is alap lesz. Egyébként az egyetlen dolog, ami miatt eredetileg sem nagyon hittem a 7th gen konzolok 2014-ig való kihúzásával, mert szerintem akkor tuti kidobott volna már az MS egy külső BD olvasót.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16) ldave


ldave
félisten

Szerintem jön majd a POWER GLOVE + VIRTUAL BOY 2 a Wii2-höz :)

Jó lenne, ha BD helyett valami más megoldás lenne 2012 után, ideje lenne leállni az optikai adathordózokkal, 2 régi PS1 játékom nem működik már a használatból adódó karcok miatt, pedig igyekeztem mindig is vigyázni rájuk. Másrészt a digitlális terjesztés addigra alap lesz, terrás vinyó meg az új gépek legolcsóbb alkatrésze lehet addigra.

A Slime draws near! Command?

(#17) zsigus válasza Morden24 (#15) üzenetére


zsigus
őstag

Ez részben igaz, részben nem.

A Killzone 3, Socom 4 és hasonló HC-s játékoknál ténylegesen csak új irányítás és "régi" játék.

De azért a Move-ra is vannak pl. sport játékok: Tiger Woods, MLB 2011, Top Spin, Sport Champions, Fitness stb., vannak Party játékok: Yoostar 2, We Dare stb.

Bár az is hozzátartozik a dologhoz, hogy ezek egy része Wii-n már évekkel ezelőtt megvolt, a másik része pedig Kinect-re is jön, de azért nem csak FPS-re való a Move :)

De abban igazad van, hogy az MS-nek tényleg nagy előnye van minden konkurenciájával szemben.

#16 ldave:
A digitális terjesztésben van a jövő ez tény de pl. a kikerült Crysis 2 beta közel 10GB volt, és nem hinném, hogy egy kis faluban várna rá valaki 1 hetet mire lejön a netről.
Gyorsulnia kell még ehhez az internet kapcsolatoknak.

[ Szerkesztve ]

(#18) Morden24 válasza ldave (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tényleg le lehetne állni a hordozókkal, csak én addig is szeretnék filmet nézni, ameddig teszem azt a Netflix elkezd szolgáltatni a balkánon is, szóval legyen csak benne BD lejátszó :D

Sectumsempra - For Enemies

(#19) h-yle válasza Morden24 (#18) üzenetére


h-yle
addikt

Ámen. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#20) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

konzol piacon szinte mindenki csak sony, nintendo és ms-ben gondolkodik, pedig ha kijön az Apple egy komplett szórakoztató központtal tv-be öntve, akkor az a konzol piacon is hullámokat fog verni. Instant játékosoknak bőven elég az amit már most produkál az iphone és a touch, az ipad pedig megmutatta, hogy van potenciál ebben továbbra is. Egy iphone-nal irányítható játék amit a tv-n nézünk bőven lefedi a piac egy részét. Ha még hozzá vesszük a telefonba épített giroszkóp kihasználhatóságát, akkor elég kreatív játékokat tudnak kihozni.

PSP és DS piacából az apple szép szeletet kihasított és elképzelhető, hogy hasonló fog történni a konzolos szegmensben is. Nintendo kivár mivel a hagyományosnak mondható játékosok mellett megjelent egy olyan réteg aki csak keveset játszik egyhuzamban igy a komplex játékok őket nem érdeklik, inkább a régi 8bites számítógép/konzol korszak újracsomagolt játékait tolják.
Az angry birds-höz hasonló minimális interakciót igénylő játékok is elég sikeresek, ezekre is van igény. Átalakul a piac, vagy inkább a vásárlók között megjelennek újak, akiknek mások az igényeik. Kérdés, hogy őket ki tudja megfogni. Én az apple-t tartom befutónak...

[ Szerkesztve ]

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#21) ldave válasza litvitcsak.a (#20) üzenetére


ldave
félisten

Érdekes téma. Az biztos, hogy a különböző okostelefonok és az arra készült játékok miatt manapság sokkal többen játszanak, mint pár éve és a közöttük nagyon sok olyan van, aki ezelőtt nem is vett kezébe soha semmilyen konzolt. A DS sikerében is alapvető volt, hogy olyan réteget tudott megszólítani, amely korábban nem számított potenciális vevőbázisnak. A pletykák szerint még az angol királynő is szokott néha Wii-n játszani :)
Én úgy vélem, hogy inkább ez a réteg az ahol az Apple vásárlókat tud szerezni, nem pedig az úgymond "tradicionális" játékos közösség. iPod-on én is szoktam néha játszani (Angry Birds, Cut the Rope, stb), de azért játékélmény szempontjából többet nyújt akár a DS-em, akár a PSP-m. Ami az Apple hatalmas előnye, az az AppStore, erre se a Sony, se a Nintendo nem tudott érdemleges választ felmutatni, a PSP minik nem rosszak, de jóval drágábbak, mint a 99 centes iOS játékok. A DSiWare-ről pedig inkább ne is beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#22) litvitcsak.a válasza ldave (#21) üzenetére


litvitcsak.a
tag

Nekem volt kézi konzolom. Először egy megörökölt gb color majd psp. Illetve egy ideig gp2x ami egy csoda mivel a portolt emulátoroknak köszönhetően fut rajta a legtöbb 8bites konzol játéka. Aztán jött az iphone 3gs és már csak azon játszottam, most htd desire van a táskában és azon játszom utazás közben. Nekem nem hiányzik a konzol. Ezzel szerintem sokan vannak igy. Tehát van átfedés a hagyományos konzol játékos és azok között akik smartphone-on játszanak.

Nem is olyan régen jelent meg ez a cikk. Aminek a számai elég szembetűnőek. A bevétel és eladott darabszám természetesen nem összehasonlítható, mivel az apple-nél elég olcsók a játékok.
Viszont az elgondolkodtató, hogy 2011-ben már a teljes képhez hozzá jön az Android és a wm7. Na meg a tablet-ek, bár ezek még csak most kezdenek ébredezni. Így az apple, android, wm7 már komoly konkurenciát jelent a psp és ds által eddig uralt kézi konzol piacnak.

Apple esetében továbbá fontos tényező a kreativitás. Még a kis "vacak" ipod nano-ra is könnyen használható és ötletes játékokat hoztak ki, pedig ott a kezeléshez csak a tárcsa áll rendelkezésre. Ráadásul az apple vásárló közönsége komoly vásárló erővel bír és hajlandó költeni. Az idősebb korosztály és az "instant" játékosok nem fognak konzolba beruházni, de fognak játszani a telefonjukon.

Microsoft esetében nem lennék meglepődve, ha a néhány dolláros licenc díj amit a wm7-ért kérnek inkább csak jelzés értékű lenne, és ők is az eladott tartalom irányába nyitnának (zene, sw, játék, film).

[ Szerkesztve ]

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#23) Kumite válasza litvitcsak.a (#22) üzenetére


Kumite
aktív tag

"Apple esetében továbbá fontos tényező a kreativitás."

Az Apple-nek semmilyen gyakorlata nincsen játékkészítésben, nincs is rá megfelelő csapata, nem is nagyon tudnának alkotni egy-két átlagos vagy viszonylag jó játéknál többet szerintem. Nem ehhez értenek, egyáltalán nem hiszem, hogy tudnának olyan játékot készíteni, mint amilyenek a nagyok. Ha megfigyeled, a Wii és DS legnagyobb sikereit elért játékai és legnagyobb húzónevei 90%-ban belső fejlesztésűek. 3rd party fejlesztők is vígan profitálnak, de Marioval, Zeldával, Metroiddal, Pokemonnal, Kirbyvel, Donkey Konggal stbstbstb nem tudják felvenni a versenyt.

Az persze tény, hogy egy casualgamer előbb kapja elő az Angry Birds-öt valamilyen telefonján, mint beruház egy DS-be, de szerintem ez a 3DS megfoghat pár koca játékost is, ha eljut odáig, hogy élőben lásson egyet és játszon vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.